Som tehotná a nespím. Čím to je?

poleva
25. dec 2007

ahojte neviem či je tu taká téma ale snád poradíte, som v 7 tt a zo začiatku tehu som bola veľmi unavená už o ôsmej večer som chodila spať, nakoľko som nachladená a liečím sa , tak asi týžden mám problémy so spánkom.
večer vydržím aj do jedenástej no a ked idem spať tak len ležím a nič...
neviem či je to tým nachladením, že kašlem a dusí ma aj v noci , alebo tým tehotenstvom
zaspím niekedy po 3 hodinách, čiže veľa nenaspím, skúšala som si ľahnúť aj poobede ale nič, čo ešte pred týždnom nebol problém
prosím ak ste mali taký problém , napíšte, poprípade ak viete niečo dobré , napr. nejaký čajík, poradte
vďaka

briluxina
25. dec 2007

Ahoj, myslím si, že si kľudne možeš dať čaj medovku lekársku, to Ťa ukľudní a pospinkáš si. 🙂

poleva
autor
25. dec 2007

a myslíš že čím to môže byť ? zmenou ? mala si to aj ty ? viem že na začiatku tehu je žena veľmi unavená však som aj bola no a teraz nič

briluxina
25. dec 2007

Áno mala som to takmer celé tehotenstvo, zo začiatku pohoda ale druhý a tretí trimester mi doslova šklbalo z nohami, bola som nervózna a hlavne som sa absolútne nevyspala. Určite to u mňa bolo tou zmenou lebo ja som nikdy problém zo spánkom nemala.

poleva
autor
25. dec 2007

akurát som našla nejaké príspevky, vraj je to normálne ak žena trpí nespavosťou
myslíš že medovku môžem ?

briluxina
25. dec 2007

Myslím, že áno, ja som sa pýtala mojej lekárky tak mi povedala, že možem. Aj keď sa malý narodil tak mi aj detská lekárka povedala,že aj keď kojím tak si ten čaj kľudne mám dať. Dieťatku ani dieťatku v brušku nemože nijako uškodiť. Zase ho nebudeš piť na hektolitre. Dnes si dáš šálku a možno už zajtra zaspinkáš aj bez toho čaju. Lepšie je si dať čaj ako keby si mala byť nevyspatá a znechutená únavou. Bábatko v brušku potrebuje cítiť, že si v pohode. 🙂

poleva
autor
25. dec 2007

tak dík za radu
dúfam že sa to upraví

briluxina
25. dec 2007

Skús a uvidíš, držím palce. 🙂

loss
25. dec 2007

poleva ani ja teraz moc nenaspim stale sa budim a je mi tazko zaspat ale to je len za posledne 3tyzdne ty by si mala byt unavena hlavne ten prvy trimester skus sa na to opytat doktora alebo v lekarni ci nie je nejaky cajik
no ale pravdaze ze je to u kazdej ine a tak ti drzim palce aby ti nieco pomohlo a mohla si si pospinkat,myslim ze spanok v tehu je velmi dolezity ako pre teba tak aj pre mimi,drzim palce

hellosona
25. dec 2007

ja mam tiez od zaciatku problemy s nespavostou, ale to je asi normalne... 😵 teraz som uz na MD a vynahradzam si to cez den 😉

maca793
25. dec 2007

ja som mala zas opačný problém. ja som len spala a spala...
bývala som strašne unavená až do pôrodu a potom sa to zrazu všetko akoby zázrakom vyparilo

sandrika
25. dec 2007

Ahojte ja som trpela nespavosťou od konca 10 tt do 17 tt odvtedy zaspím síce tiež až okolo polnoci, ale spím až do 9-tej vkuse 🙂

katus79
25. dec 2007

ahojte, ja som bola na tom podobne ako maca. Prvy trimester som spala kdekolvek ma opreli 😀 Aj teraz spim takmer kazdy den aj cez obed ked sa da 🙂

romaana
25. dec 2007

Ahoj poleva,
no ja som presne tvoj pripad. Som v 7 tyzdni, nespim v noci skoro vobec, do 1h pozeram telku a cakam, ze ma unavi, potom aj zadriemem ale o chvilku na wc, zase po dlhsom lezani zaspim ... a asi od 5h som vkuse hore, len sa prehadzujem a snazim zaspat.
A tiez mam nejaku virozu, uz tyzden mam 37,1 - 37,2 zvysenu teplotu a citim sliznicu v krku, lekar mi dal Bioparox, tak striekam do nosa aj hrdla, ale zatial sa mi neulavilo. Som cely den unavena, slaba, nervozna, zle mi je od zaludka, na nic nemam vobec chut ... spat mi nejde, chvilu mi je teplo, potom zima ... tiez som na nervy a velmi sa bojim o babetko ☹ , ktore sa nam tak tazko podarilo az po IVF. Vo stvrtok asi zavolam lekarovi, nech nieco poradi, pomoze ....

maca793
25. dec 2007

a ešte si pamätám, že som bývala potom hore až do neskorej noci a spávala som do obeda, niekedy aj dlhšie.
aj keď som bola na rizikovom v nemocnici 3,5 mesiaca, nič iné som nerobila, len spala. a spala som až tak, že sestričky ma v noci nemohli zobudiť na tabletky a injekcie. 😀

geegee
25. dec 2007

ja by som spala a spala...a nemozem. Mam uz jedno doeta, ktoremu sa treba venovat 🙂 Ked som cakala Matuska, spala som hocikedy...co by som ja za to teraz dala 😀 A uz idem spat 😀

maca793
25. dec 2007

keď som bola tehu s Karolínkou, tak som si v kkľude pospala aj cez obed, keď idevčatá boli v škôlke. natiahla som si budík aby som náhodou pre ne nezabudla ísť do škôlky. 😨

anamor
25. dec 2007

poleva, na zaciatku tehu, asi do 8-9tt som mala podobny problem ako ty, potom to preslo a takmer by som prespala cely den. Tak snad to prejde aj u teba tak ako u mna.

maca793
25. dec 2007

a to si ešte dlho nepospíte. ako sa vám bude čas krátiť, tak si budete všetko dôkladne pripravovať od vecičiek pre malé po veci, čo si treba zobrať do nemocnice. 😉
ja som si začala kupovať veci hneď, ako som sa dozvedela, že som tehu. už v 6 mesiaci som si pripravila veci do nemocnice, 5 mesiacov do pôrodu som mala poprané všetky miminkovské veci, ktoré som si dennodenne pozerala aj 5x. 😉

danulik
25. dec 2007

poleva - ja zaspim v pohode, ale rano skoro vstavam - a to je pre mna veelmi nezvycajne 😕

geegee - nepridas sa k augustovkam? 😉

roasha
26. dec 2007

poleva,ja som mala rovnaky problem,pocas celeho tehu som spala mozno kazdu 3-4noc.ostatne som spala mozno 2hod,a potom do rana hore, cez den som nespala vobec.lekar mi povedal,ze mal len jednu taku pacientku 😅 ,ale bohuzial,nemozu ta stopat liekmi na spanie.zato mala si to v brusku odspala,musela som ju obcas drgnut,ci je v poriadku. 😅 ako sa narodila,mozno do roka spala cez den len pol hodinku,neskor uz cez den nespala vobec. 😒 drzim ti palce,mozno sa ti to upravi,ak nie,lahni si aspon ked sa ti da. 😉

poleva
autor
26. dec 2007

dakujem vám za príspevky a rady
musím poklopať včera som zaspala dosť rýchlo
dúfam že aj dnes sa podarí...
inak ked si pomyslím že pred týždnom som spala už pri televíz. novinách tak mi je smiešno 😀

mien
28. dec 2007

no ja som teraz v 17. týždni a od začiatku som bola stále veľmi ospalá na začiatku to bolo tak ako s tebou poleva vôbec som nevedela spať

hodmon
28. dec 2007

Ja som prvy mesiac spla v kuse, ale cez den. V noci som tiez nemohla zaspat. Ale pomahalo mi teple granko. Vraj ked nemozes spat, tak je dobre pit teple mlieko. Ja b by som len ciste teple mlieko nevypila, ale teple granko pomahalo.Teraz mi dlho trva kym zaspim, ale nakoniec sa to vzdy nejako podari.

poleva
autor
29. dec 2007

no dúfam že mi to prejde čím skôr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre