Som v 31 týždni a mám vyrážky po tele

sloto
9. dec 2008

Ahojte,

dnes ráno som sa zobudila s tým, že mám celé brucho vyhádzané drobnými vyrážkami a rozšírilo sa mi to i na prsia.Strašne to svrbí a vôbec neviem čo to môže byť. Som 31.TT - včera som bola u ženskej a robila mi sono - myslíte že to môže byť reakcia na ten gél? alebo mám ísť radšej k doktorke?

sloto
autor
9. dec 2008

nemal niekto podobný problém?

raona
9. dec 2008

Ahojky, nemam sice problem ako Ty, ani som o tom este nepocula, ale byt na Tvojom mieste, zasla by som k lekarke...

zuzume
9. dec 2008

ahoj kamaratka mala tiez vyrazky mavala to vzdy rano a bolo to z periny /peria/ asi bola na to alergicka... a prejavovalo sa jej to posledny mesiac tehotenstva

sloto
autor
10. dec 2008

ahojte tak ja som nakoniec zasla k doktorke - zevraj je to alergia na nieco, tak mi dala kvapky fenistil a este nejake kremy, ktorymi sa mam natierat. no a do toho sa mi pridruzilo este hrdlo, takze parada
ak mi to do troch dni neprejde tak mam prist znovu. hrozne to svrbi a to ma najviac rozculuje

beatrisss1
20. okt 2011

@sloto
ahoj ako sa ti to nakoniec vyriesilo? Ja mam to iste , je to hrozne.

ivusa79
20. okt 2011

@sloto Ahoj, mne sa nieco podobne stalo asi pred mesiacom. Raz som sa zobudila a mala som cele brucho vyhadzane cervenymi bodkami. Trvalo to asi tyzden a potom to odislo... akurat to nesvrbelo. Nikto nevedel povedat z coho to moze byt.. ale odislo to samo...

feb13
6. dec 2011

Ahojte chcem sa aj ja spytat. Som v 17tt a mam take drobne ruzovo-cervene bodky na bruchu ktore sa vytvorili postupne v priebehu asi poslednych dvoch tyzdnov. Najprv som mala len taky uzky len pod zaludkom, ako keby od nohavic otlacene, potom aj na bokoch brucha, v tvare obrateneho U. Zo zaciatku boli len take uplne blede no je ich stale viac vidiet a siria sa smerom k pupku, uz mam vysypanu pomaly celu hornu polovicu brucha. Vyzeraju podobne ako popraskane kapilary v podkozi, ale nie uplne tak. A v poslednych dnoch ma to zacina aj troska svrbiet. Pouzivam novy olej na natieranie, ale vyrazky zacali ak si dobre pamatam ked som pouzivala este zvysok z toho stareho co som mala aj pocas predchadzajuceho tehu. Po natierani nemam ziadnu intenzivnu reakciu a natieram podstatne vacsiu plochu nez mam tie vyrazky takze neviem ci to moze byt alergia. Syn sa mi narodil pred rokom a vtedy som nemala ziadne vyrazky, dokonca ani strie. Teraz este nevieme co cakame. K doktorovi som objednana az o 3 tyzdne, neviete mi dovtedy nieco poradit, z coho to moze byt???

leeenka26
7. dec 2011

@feb13 nieco podobne som mala aj ja, v prvom tehu, ale na nohach po vnutornych stranach stehien az dole, stipalo to, svrbelo, dostala som na to locoid lipocream od koznej, ale nevyjdarila sa ze od coho to je. Inak moze to vyt aj zo zimy, mna to napriklad strasne stipalo vonku, ked bola zima, teba to nestipe? A ten locoid mi moc teda nepomahal, az ked som porodila to uplne zmizlo a teraz to nemam.

leeenka26
7. dec 2011

@feb13 vies ono kazde tehotenstvo je ine a minule som aj citala ze v tehotenstve byvaju rozne kozne reakcie. Ked si objednana o 3 tyzdne, to by malo stacit, a to ides ku koznemu? Kazdopadne to povedz aj gynekologovi. Ono najhorsie, ze ked si tehotna nic ti nedaju, ja mam teraz taky ekzem, ze strasne nieco.

feb13
7. dec 2011

@leeenka26 No mna to zatial nestipe, ani moc nesvrbi skor len vecer, celkovo k veceru je to horsie a rano len take nic. Ale sa bojim ze sa to bude zhorsovat, do porodu mam teda este dost. 🙂 O 3 tyzdne idem ku gynekologovi, najprv to chcem ukazat jemu a nech to posudi ci treba kozne alebo nie. Mne sa skor zda ako keby to bola nejaka reakcia na tehotenstvo ci babatko, nakolko sa to velmi pomaly vyvija, tak by to nemala byt infekcia a asi ani alergia tie vznikaju nahlejsie 😒 Kym ma to nesvrbi na nevydrzanie tak radsej na to nechcem nic, kazdy liek znamena potencialne nebezpecenstvo pre babatko aj ked sa pise ze je bezpecny, sice lokalne kremy by tak vadit nemali... ale co mam ja informacie tak na koznom ked nevedia z coho su vyrazky tak predpisuju univerzalne Dithiaden do nevidenia, aj tehotnym a ja to nechcem. 😒 Takze najprv to ukazem gynekologovi nech sa rozhodne ci to treba riesit alebo zatial nie.

leeenka26
7. dec 2011

@feb13 tak jasne, chapem, ze sa nechces pchat liekmi. Posudit to musi aj gynekolog aj kozny, lebo to co sa tebe moze zdat banalita, moze byt problem. Drzim palce, nech sa to zmierni a nech to nie je nic vazne 😉

bystrica
6. apr 2013

Ahojte babi potrebovala by som sa opýtať ,vyhádzali sa mi po brušku také malé vyrážky už ich mám aj na rukách a nohách sú červené a vo vnútri je vodička strašne to svrbí som v 32 TT.Dakujem Ivana

katka1981
6. apr 2013

@bystrica, kiahne si uz mala?

anjelicek26
6. apr 2013

@bystrica - kiahne sa daju dokonca dostat dva razy, aj ked druhy raz su uz miernejsie. Urcite co najskor k lekarovi a na infekcne.

bystrica
6. apr 2013

áno kiahne som mala keď som bola malá ...pojdem ku dr v podelok.

leanax
6. apr 2013

@sloto ja som mala v prvom tehotenstve niečo podobné, malinké červené vyrážky po celom brušku, na rukách a na nohách, stráááááášne to svrbelo, bolo to od žlčníka ☹ mesiac po pôrode ma operovali na žlčník ☹ v albume mám fotku bruška s tými vyrážkami... po pôrode to samo začalo miznúť.

anetkaadamko
6. apr 2013

je to alergia na plod......teda kusok placenty sa dostalo do krvného obehu..herpes gestacion.....táto tema tu bola ale pred mesiacom, daj do vyhladávača.....ja som mala toto isté, teda 1000x horšie...porodila som o mesiac skôr..a trpela som ešte ale 2 týždne po pôrode........nespala a do krvi sa doškriabala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre