Som v 34 týždni a som otvorená na 1 centimeter

saska2208
8. júl 2012

Ahojte, chcem sa spytat som v 34tt a som na 1cm otvorena, moze sa to skoncit predcasnym porodom? Cisarskym vsak asi nie kedze mala je uz otocena hlavickou dolu. Mate skusenost??? Berem magnezium a bola som minuly tyzden v nemocnici. Mala je aj velka ma 2800g. Dakujem velmi pekne

anjelicek26
8. júl 2012

@saska2208 - na 1 prst otvorena moze znamenat cokolvek - teda mozes porodit este aj po termine 😅 Zbal si tasku, babo ma fajn vahu, vsetko prijde kedy ma.. nas maly sa narodil 37tt+2 a mal len 2550g/45cm... proti nemu je malinka uz velkacka na 34.tyzden... aby si este nerodila 4 kilove babo o mesiac 😅

renkakl
8. júl 2012

@saska2208 ja som bol na 1 cm otvorena asi 4 tyzdne, porodila som normalne v 40tt. Urcite to nie je dovod na predcasny porod. Telo sa nan len pripravuje. Netrap sa, vsetko bude OK 🙂

zuzu188
8. júl 2012

@saska2208 ahoj..ja som mala tento problém od 27tt,otvorená na 1 prst a začal sa mi aj kŕčok skracovať,pôrod mi v nemocnici predpovedali do 5 dní od nástupu do nemocky,ale dobojovali sme to do úspešného konca 🙂...malý sa narodil v 39tt 🙂...hlavne veľa oddychuj,nenamáhaj sa a papaj magnézium...držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙂

simisi
8. júl 2012

@saska2208 ja som bola od 32tt na 3cm,uz mi dali aj injekcie na plucka a do 36tt som lezala na rizikovom,a malinka sa narodila den pred terminom 😉 😉 😉
drzim palce,nech vydrzi v brusku co najviac 🙂

zuzu188
8. júl 2012

@simisi tie injekcie na pľúcka boli otras..ešte pol hodiny po injekcii ma bolel zadok 😖..dostávala som ich 3x denne a ešte mi dávali nejaké infúzky,po ktorých sa mi chcelo strašne spať,ale aspoň mi zastavili rozbiehajúci sa pôrod

katpetdo
8. júl 2012

@saska2208 ahoj, hlavne nestresuj,to je zaklad. V 31tt som bola otvorena na 5cm krcok nikde a hlavicka sa uz tlacila dole, tvrdili, ze do 2dni porodim, vydrzala som este mesiac, hoci som sa dootvarala na 8cm bez toho aby som o tom vedela. Ja som verila, ze neporodim, hoci mi vsetci tvrdili opak. Dzrzim palce nech to zvladnete.

simisi
8. júl 2012

@zuzu188 stipali riadne,ale nemohli ti ich dat 3xdenne,oni su len 4 a davaju sa tusim po 12 hodinach,alebo v takom nejakom rozmedzi....,mna krmili magneziom a gynypralom 😉

katren
8. júl 2012

@saska2208 😀 ja som na prst otvorena uz teraz 😀 tasku som pri obidvoch balila po ukoncenom 6-tom mesiaci.....Domicika prisla na svet skor 2tt a Misko 6 dni po termine.....a pri obidvoch som sa otvarala uz od 4-teho mesiaca 😉

katpetdo
8. júl 2012

@simisi tak by sa mali davat tusim, ale ak si myslia, ze ich nestihnu za tie 2 dni dat, tak ich pichaju v skratenych intervaloch, aspon tak som to mala ja.

fifitko25
8. júl 2012

Netráp sa, mne zistili uz v 18tt otvorenie na jeden prst, zatiaľ s tým fungujem 😅 nariadený kľudový režim a magnezko... Hlavne sa teraz nenamahaj a oddychuj 😉

tynamartina
8. júl 2012

@saska2208 Ja som bola otvorená na 3 prsty od 34 tt a rodila som týždeň pred termínom

zebra41
8. júl 2012

@saska2208 ja som mala to iste... maly sa narodil v 35tt. dr to zistila presne v 34tt, kedze dovtedy bolo vsetko v poriadku. hned ma poslal do nemocnice, kde som lezala nohami hore, infuziou brala magnezium a pre istotu pichli aj injekcie na vyvoj plucok. inak mas velke babo. nam sa narodil a mal 2250g a 46cm. inak tiez tvrdili,ze ma uz cez pol kila. je pravda,ze mal zapal pluc - infekcia z plodovej vody. ale inak vsetko v poriadku. drzim palce

zebra41
8. júl 2012

@saska2208 aha a zabudla som . este mi povedali,ze krcok opotrebovany a hlavicka nalieha

zuzu188
8. júl 2012

@simisi mne to 3x denne dávali a zakaždým povedali,že na pľúcka 😒...magnéziové injekcie mi dávali v 36tt kvôli zlej reaktivite (malý nereagoval na budenie na pasoch),vtedy som mala pocit ako keby som sa počúrala 😀 😀...som taká rada,že je to už za nami 🙂

kokorunecka
8. júl 2012

Ahojky. Mňa v 35tt hospitalizovali kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu.
Bola som otvorená tiež na 1cm, krčok už bol celkom spotrebovaný a do toho mi neustále tvrdlo brucho.. 2krát denne mi natáčali monitor a zakaždým to bolo veľmi zlé... Nechali si ma tam dva týždne, počas ktorých mi dávala magnézium a ešte akési tabletky, názov si už nepamätám..
Prepúšťali ma s tým, že do týždňa predpokladajú pôrod.. Ale tak parádne to udržali, že som rodila deň po termíne 😅
Tak sa nestresuj 🙂
Mne stále tvrdili, že je bábo malinké, podľa usg mala dcérka len 2500g, keď ma prepúšťali.. A narodila sa s 3200g 🙂
Mojej malej hlavička naliehala už od 25tt, kedy bola už zosunutá medzi lonovými kosťami..

saska2208
autor
8. júl 2012

Dakujem, no mne kazali kludovy rezim. Tak sa snazim oddychovat... Mala je aj podla mna.dost velka a to som ja za cely cas ako som tehu pribrala 5kg.necelych... Bola som v nemocnici tyzden ale tetaz sobotu sa idem vydavat,.no v uyorok idem do poradne ja dufam ze bude vsetko ok. I ked mi.obcas tvrdne brusko no verim,ze bude dobre... Termin mam mat az 24.augusta... Cize este mam cas...

trampka
8. júl 2012

@saska2208 Ja so na rizikovom ležala s kočkou, ktorá bola otvorená na 4 prsty a porodila presne na termín🙂) A to ju v nemocnici sušili od 33tt, že keby náhodou🙂)

lienka1601
8. júl 2012

vydavas sa? no super tak len vydrzte a jeden prst je nic 🙂 len sa nestresuj..
ja som sa vydavala dva tyzdne pred terminom 🙂 a moja mama len stresovala ze co ked porodim skor ze co tie zakusky :D chapes..
a malinka nemusi byt taka velka niekedy to lekar nezmeria tak presne.. len oddychuj a uzivaj si este toto obdobie.. a na svadbe moc netancuj 😎

adelaine
8. júl 2012

@saska2208 ahoj,
ja som od 33 tt chodila na 4 prsty otvorena, maximalne som sa mala setrit, do 35 tt som uzivala magnezium, potom uz nie....gynekolog povedal,ze uz ho nemam brat a maly sa napriek tomu, ze som bola takto otvorena a mala som uplne skrateny krcok, narodil na termin a po vyvolavacke...
ale u kazdej zeny to moze byt rozdielne...
treba sa setrit a zbierat sily na porod 🙂

evka4
8. júl 2012

@saska2208 ja som tiez bola mesiac pred porodom otvorena na 1 prst a rodila som normalne presne v den terminu. pre istotu sa setri, ale naozaj to nemusi znamenat nic znepokojujuce. drzim palce 🙂

saska2208
autor
12. júl 2012

@katpetdo tym padom si mala celkom rychly a aj viac menej bezbolestny porod ked si uz bola tak otvorena,nie?

zuzi0911
12. júl 2012

ja som bola otvorena od 24 tyzdna a tvrdlomi brucho. porodila som az 8 dni po termine. len teraz skus uz nerobit nic len lezat. a neboj sa
@saska2208

katpetdo
12. júl 2012

@saska2208 tak tak, aj ked z tych 8cm sa to velmi nechcelo pohnut. Mala som asi 4h slabulinke krce, a po odteceni vody bol maly von do 25min, este ze som bola hospitalizovana, lebo z domu by som to urcite nestihla 🙂. Jediny problem boli slabe kontrakcie pri tlaceni maleho von (neviem ci to bolo psosobene tymi liekmi, co som mesiac uzivala). Nechcela som totiz ziadne urychlovanie, ale maly je zdravy na svete. Na 3 zatlacenia bol vonku. Len placentu mi viac menej vytlacili.

gubcikova
12. júl 2012

@saska2208 ja som bola od 33tt otvorená na 1cm,krčok som mala 1,5cm a malý bol v pôrodných cestách.malý sa narodil v 39tt podľa nich v 38tt.a to som šla v pondelok k doktorovi a on mi vraví,že vy ste na 1cm otvorená a ja že ja viem už od 33tt a on na mňa kuká a to ste sa ešte nerozsypali.a ja som umývala okná,behala s dcérkou,skákala na fitlopte.spravil mi hamiltonov hmat a v stredu ráno som prišla rodiť s kontrakciami každé 3min a otvorená len na 2cm.takže sa neboj

saska2208
autor
12. júl 2012

@gubcikova to si si hodne vytrpela pri porode z 1cm na 10 vsak?

anda2
23. júl 2012

ja som bola od 29týž. otvorená na 2,5cm, a ležala som 10 týž. malý je zdravý, a tiež infuzie, magnezium, a ležať

anjelicek30
24. nov 2012

Ja som momemtalne 34+6, uz 8 den lezim v nemocnici, poslali ma sem s krckom 22 mm, bez vezikulizacie, stvrtok ma vysetrovali, mala som ist domov, lenze krcok sa uplne spotreboval a ze som na spic otvorena. Tak zas postel hore, spat lieky a lezim. Pevne dufam, ze o tyzden ma pustia domov 😀

veselavrba
30. nov 2012

Ahoj ja som porodila v 35tt a bola som otvorena na 2cm doktor ma dal ihned na rizikove a to som mala termin 14.12.2012 a 2 dni na to ako som bola v nemocnici som porodila.Najprv mi dali magneziuim aby som podrzala aspon do 37tt ale nedalo sa,maly bol hlavickou dole a tlacil velmi na krcok tak to slo rychlo.Moze sa stat ze porodis aj skorej.Neboj bud pobalena nikdy nevies kedy to pride na teba alebo kedy ostanes v nemocnici.Neboj drzim palce 🙂

miriamka755
11. jan 2013

Som otvorena na 1,5cm som v 34.tyždni a bojim sa o babo lebo je otočene hlavičkou hore.Teraz som v nemocnici na tri dni beriem infuzie 2 krat za den mam tehotensku cukrovku vyššiu.Citim sa dobre nič ma neboli sestričky su mile chodia ma kontrolovať.Len som nepokojna koli babatku prečo nie je otočene dole hlavičkou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre