Som v 36 týždni tehotenstva a mám užívať Clexane 4000

anneh
7. jún 2009

Ahojte, v 36.tt mi vyskocil marker hustoty krvi a na zaklade toho mi doktor predpisal uzivanie CLEXANE 4000 - nizkomolek. hep. na zriedenie krvi. Obavam sa komplikacii od infarktov placenty az po predcasny porod a poskodenie babatka. Nemate niektora skusenost? Privitala by som nejaku diskusiu k tejto teme. vopred vam dakujem.veve.

kwetinnka
7. jún 2009

Neviem ake vsetky neziaduce ucinky to mat moze..ale radsej by som rodila 36 tt ako dostala trombozu...uz som sa stretla s tým ze sa im pocas porodu alebo tesne po odtrhol trombus do nohy...alebo aj horsie,ak ti ho dal..asi si mala tie hemokoagul.nízke...taký trombus je dost nebezpecny,mas aj nejake ine nariadenia od neho? alebo si mala nejake problemy?

jankita
7. jún 2009

Ahoj anneh. Ja som clexane 4000 brala tri mesiace pred porodom. Okrem alergie na niektore pomocne latky tebe ani babatku nic nehrozi. Ovela horsie by to bolo s trombozou, ako uz napisala kwetinnka. Porodila som sice predcasne, ale to s clexanom nemalo nic spolocne (teh. gestoza). Kludne sa ti mozu zacat robit aj modriny alebo male cervene zilky - alergia. Vtedy sa porad s lekarom a bud ti zmeni liek, alebo to nechaju tak. Ja som alergiu mala ale aj tak som ho brala a obaja moji chalani su v poriadku.

lubkaeck
7. jún 2009

anneh - tak ako pisu kocky predomnou 🙂 radsej pichat clexane ako nepichat a mat problem 🤐 mali sme veeel pacientiek co ho pichali a nemali vobec ziadny problem 😉 a ja si ho budem pichat tiez 🙂 nestresuj, pohladkaj brusko a pichaj, ked sa ti nebude nieco zdat, hematolog je na to, aby si mu to povedala 😉
Drzim palce a zelam krasne prezitie zvysku tehu a zdrave babatko na konci 😀

gudulo
7. jún 2009

anneh - ja si clexane 4000 picham od decembra a znasame to v poho
nikdy som si nevedela predstavit ze by som si mala sama niekedy pichat injekcie a bolo to pre mna tazke hlavne po psychickej stranke, ale povedala som si, ze pre nase zdravie - mna a baba urobim vsetko a picham
lekarka ma ubezpecila ze babu tym neublizim, co mi bolo jasne
akurat som si mala sledovat ci u mna nedojde k alergickej reakcii
drzim ti palce a nech ste zdravi obaja

januliak
7. jún 2009

ja som sice clexane nemala, ale mala som Fragmin, co je skoro to iste. Pichala som si ho od 4 mesiaca tehotenstva az po skoncenie sestonedelia(vrodena porucha krvi, teda vyssie riziko zrazanlivosti a vytvarania tromboz na co doplatila moja mamka, ktorej to bohuzial zistili az po pitve). Teraz sa mi uz vsetko ustalilo a ziadne injekcie ani lieky nemusim brat.A pri porode bolo vsetko v poriadku a porodila som zdrave dievcatko, len ma hematologicka upozornila, ze ked uz budem citit, ze sa nieco deje, tak som si nemala uz injekciu pichat(ze by sa nemalo 12h pred porodom, ale kto ma vediet, kedy to pride...) Ako uz baby pisali, radsej si pichat injekcie, ako by sa malo stat nieco tebe abo babatku. Drzim paluchy nech vsetko dobre dopadne 😉

tanaja
7. jún 2009

Ahoj, aj ja si picham clexane, pred tym som mala fraxiparin, ale z toho som mala strasne hrce na stehnach a modriny, dokonca ma to svrbelo. clexane ma stipe, ale dr. mi poradila, ze ked nechcem mat modriny a hrce, ze vzdy ked budem citit, ze ma to stipe, mam vybrat injekciu a pichnut inde. tak skusam. ja mam vrodeny trombofilny teren, pichat sa budem musiet este po porode cca 2-3mesiace. teraz mam riedku krv, budem rodit cisarskym pod celkovou anestezou. neboj, naucis sa a je to lepsie, neź by sa ti malo nieco stat.

marlene
7. jún 2009

ahoj,
ja som si pichala lovenox (nizkomolekularny heparin) pocas celeho tehotenstva od 5.tt az do dvoch mesiacov po porode.na dieta to nema ziadny vplyv,nemusis mat obavy.ja som mala pocas prveho teh.strombotizivanu placentu a keby boli vtedy vedeli ,ze mam poruchu zrazanlivosti,mohla som si usetrit vela zdravotnych komplikacii pocas druheho tehotenstva.
praveze tym ze si budes pichat heparin,mozes pokodeniu placenty trombami predist.bud rada ze ti nato prisli teraz a nie az po porode pri nejakej komplikacii.

tanity
10. jún 2009

ahojky,
ja si picham od uplneho zaciatku, dokonca este predtym, lebo mi zistili prekonanu trombozu v nohe...pichame teda, chodim na caste kontroly a zatial sa drzime..predtym sme kvoli tomuto problemu stratili 3babatka 😔 , takze rozhodne je dobre, ze na to lekari pridu radsje skor ako keby malo byt neskoro ☹
ak sa smiem spytat dievcata, pri takejto diagnoze a pri pichani LMWHeparinu, aky porod povazuju lekari za istejsi-prirodzeny alebo sekciou? resp.aki porod odporucili prave kvoli tejto diagnoze vam? mne moj gynekolog odporuca sekciu, pre istotu...ale ja by som radsej normalny, co moja hematologicka nepovazuje za problem...riesili ste aj vy tuto otazku?
dakujem.

martinamil
10. jún 2009

Anneh, my co jsme těhotenství zvládly s heparinem, případně další děvčata co jsou těhu se scházíme tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Porod: pokud nejsou další komplikace, tak spontální není problém. Holky rodily spontálně, jen já císařem, ale to bylo úplně z jiného důvodu než heparin.

sumattra
18. apr 2011

Jeeej ahojte, taaaak dlho som hladala tuto temu a posobi na mna ze nie som v tom sama. Som v polke 11 tt a vcera po pohotovosti mi nasli mali trombus a hned som bola nastavena na detralex a ´fragmin. Kedze uz v 2003 roku som mala flebotrombozu z antikoncepcie tak´sa mi to bohuzial vratilo. Ako sa vam dari prekonavat kazdodenne injekcie?

mamkamarketa
18. apr 2011

@sumattra na to si zvyknes rychle 😉 ja jsem si treba cely tehotenstvi pichala injekce do bricha. Nevim na jak to mas dlouho,ale myslim,ze si zvyknes behem nekolika dni 😉 U me byl problem,ze jsem zapominala si pichat a brat leky 😅 🙄

sumattra
20. apr 2011

Jeeej moc dakujem, asi si fakt zvyknem kedze velky predpoklad je ze si to budem davat aj po porode 😝 no co uz 🙂Ako si potom rodila? Cisarskym rezom ci normalne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre