Som v prvom trimestri, mám mykózu a nič mi nezaberá

siska765
23. máj 2013

Baby poradte uz som zufala , uz asi dva tyzdne mam mykozu a som v 1.trimestri gynda mi dal len fungicidin ale nezabera mi to a nevie co robit ci zas ist k nemu ci do lekarne alebo co??? poradte prosim

leeenka26
24. máj 2013

@trish31 Ja som nepisala o komlikovanom porode. To je jedno, jednoducho nemyslim si a viem, ze niekedy aj postup lekara moze byt nedostatocny alebo mylny.

trish31
24. máj 2013

@siska765 vsak ale ty si sa neporadila s lekarom,ale s panou z lekarne 😅

trish31
24. máj 2013

@siska765
@leeenka26 som toho nazoru,ze pokial neveri svojmu lekarovi v banalnej otazke liecenia mykozy,tak ako chce u neho s relativnym kludom pacientka odrodit?

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 asi si to stale nepochopila, nevadi.

leeenka26
24. máj 2013

@siska765 ano mas strach, to je normalne, radsej byt histerka a mat 100 x strach, ako potom banovat. Ja ta chapem, lenze ono je to v I. trimestri take... ked si nedam, co sa stane, ked si dam, co sa stane, vies. V ktorom si tt?

trish31
24. máj 2013

@leeenka26 ja som sa tiez bola radit s inym lekarom co sa tehotenstva tykalo,ale to bol zavazny a raritny problem.Takze to nebolo o nedovere,bolo to o tom:viac hlav,viac skusenosti,viac rozumu...Ja si neviem predstavit,ze by som lekara spochybnovala pri lieceni mykozy

trish31
24. máj 2013

@siska765 pochopila som Ta,co by nie,neveris svojmu lekarovi a tak si das nieco,co Ti daa pani z lekarne.Drzim palce,nech zaberie

siska765
autor
24. máj 2013

@leeenka26 zajtra zacinam realny 5tt cize 7tt.lenze mne to doktor rata od ovu a nie od poslednej MS lebo som mala ovu az na 22 den cyklu

trish31
24. máj 2013

@leeenka26 mne lekar robil vyplach,ale boraxovy,ktory mi robit v tehotenstve mohol,sama by som si vyplachy isto nerobila

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 🙂 nepochopila , nedala som si ani jedno ani druhe

trish31
24. máj 2013

@siska765 tak pardon,davas si nieco co si si naordinovala sama 😅

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 vies este som totz nepocula a necitaa o tom ze by niekto kvoli mykoze potratil, kdesto naopak som citala ze kvoli zlej liecbe potratil,takze preto zvazujem to je vsetko.

trish31
24. máj 2013

@siska765 ano,koli zlej liecbe,lebo nebola preliecena...

siska765
autor
24. máj 2013

@trish31 ze naordinovala sama 🙂 dobry vtip necitas asi celu diskusiu precita si hned pod nazvom, dany krem som si ja nenaordinovala

trish31
24. máj 2013

@siska765 tak beries nieco,co Ti nezabera...neviem,kto tu vtipkuje 😀

leeenka26
24. máj 2013

@trish31 tu nejde o mykozu ako takú ale kulisu v tehotenstve a to je infekcia, ktora v tehotenstve je problemom, Ja nehovorím robit z toho haló a škandál, ale radsej si pozistovat, popytat sa, pohľadať na nete, prípadne sa popytat aj iného lekára ak je tá moznost, pre kľud na duši.
@siska765 zásadná otázka, robil tí stery?

leeenka26
24. máj 2013

@trish31 sorry preklep nie kulisu ale mykozu

katka0905
24. máj 2013

v 1. trimestri som mala Gynoflor, lekar mi predpisal - zabrali velmi rychlo a odvtedy som ziadnu mykozu nemala. Neviem, ci ti ich daju bez predpisu, a treba ich uchovavat v chladnicke.

siska765
autor
24. máj 2013

@leeenka26 ano robila pozeral aj cez mikroskop

leeenka26
24. máj 2013

@siska765 a čo povedal?

babkabubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evik1702
13. júl 2015

@leeenka26 ahoj v 3tt mozem robit vyplachy posvy Rosalginom? A pouzit mast canesten proti svrbeniu z vonku? Dakujem.

michala.s
13. júl 2015

@evik1702 ano, ale otazka znie. To ako vies ze si tehotna v 3tt

evik1702
14. júl 2015

@michala.s no uz sme v 5tt po ivf

michala.s
14. júl 2015

@evik1702 ak si mala ivf tak sa na vsetko radsej pytaj lekarov, oni budu lepsie vediet ako ta poliecit nez zeny na konovi. Prajem bezproblemove tehu

aleala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janifer
12. feb 2016

Dajte si CESNAK! A aj tea tree oil je super, na sedacie kupele a aj som riskla aj pit, par kvapiek do caju ...googlite navod. A pcham sa kokosovym olejom.

pasarica
27. jan 2017

Ahoj 🙂 Moja aktualna skusenost, snad niekomu pomoze 🙂 Volam svojmu gynekologovi, ze asi mi zacina mykoza (svrbenie tam dole). Poradnu som mala naplanovanu az o tyzden, ci staci vtedy prist, no povedal, ze nemam cakat, ak to je mykoza, nech sa to nezhorsi, ale riesi v zaciatkoch... Prisla som tam, povedala symptomi, nastastie vo vnutri bolo vsetko ok, nebola to mykoza, len podrazdenie tam z dola. Poradil mi, ze v ziadnom pripade nekupovat LACTACYD, ze ten mi to len vsetko zhorsi a ak ho mam, ze ho mam vyhodit do kosa. Prekvapilo ma to, kedze je to urcene na tie nase partie... Najlepsie, aby to tam dole ostalo OK je umyvat cistou vodou. Ale cista voda? Zatvarila som sa a opytala, ci nie je nieco z kozmetiky, co by bolo vhodne. Povedal, ze ak najdem nieco, co neobsahuje parfem, tak jedine to. No ked som zacala citat zlozenia, tak aj ta najjemnejsia detska kozmetika je s parfemom ☹ a o pripravkoch na intimnu hygienu ani nehovorim...tak ostava predsa len ta voda 🙂 Poradil mi davat si LACTOFEEL gel (probiotika, vhodne aj od zaciatku tehu) a predpisal mi FUNGICIDIN krem (tiez vhodny pre tehulky). No ak by sa nieco zhorsilo, ze by sa muselo prejst na silnejsie lieky, kore sa v tehu nedoporucuju, no po lekarskom zvazeni predsa len predpisuju...

kattky
27. jan 2017

Ja som tiez mala na uplnom zaciatku tehu mykozu a tiez som s tym bola u lekara. Kazal mi kupit lactofeel gely. Mala ich aj sestricka, tak som ich hned v ambulancii kupila. Mne pomohli a odvtedy mam pokoj. A este tiez mi povedal umyvat sa cistou vodou a ziadne mydla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre