Spálené bruško počas tehotenstva. Čím ho mám natreť?

cetera
1. júl 2009

Baby neviete poradit? Vcera som bola na slnku a kedze som biela tak ma dost chytilo. Nechcela som sa opalovat ale nejako na chytilo a cela som cervena. Aj brusko. dost to štípe. Mam sa len natierat kremom po opalovani alebo zajst radsej k dokymu. Bojim sa ci to neublizi nejako babatku....som v 28tt. dakujem

hallienka
8. júl 2009

To budu asi tie hormony. 😀
Pri tom pisani je najhorsie to, ze sa navzajom nepocujeme, nepocujeme ton a farbu hlasu a tym padom nevieme, ako to ten druhy myslel, ked to napisal.
A potom to zvadza k takymto diskusiam... 😉

kessiee
9. júl 2009

halienka 😉

misskkaa
11. júl 2009

no dnes sa asi nespalime 😀

dadis
12. júl 2009

ja neviem, asi som nezodpovedna, ale ja som este aj dnes bola na kupalisku a to mam nejakych 10dni do terminu, ale co mi ine zostava??? v byte mame 25st, chladnejsie je iba rano, ale potom sa to zohreje, lebo sme pod strechou 😒 Buduci tyzden po skusenostiach z predchadzajucich rokov sa to bude blizit k 30ke. Mam skoro 2r dieta, ktore doma dlho neobsedi, max na cas okolo obeda, kedy navarim, dam mu jest a spi cca do 14tej. Potom ked je horuco, vybehneme na kupalisko, ktore mame asi 1,5km pesi cez lesopark. Prideme tam cca o 15tej. Pri detskom bazene nie je tien, tak ked mi je horuco, vbehnem s nim do vody a snazim sa pit vela vody. Hlienova zatka mi este neodtiekla, takze babo je proti infekcii chranene. Voda je osetrena chlorom, nevidim v tom zasadny problem. Urcite sa tam citim komfortnejsie, ako by som mala s malym vysedavat niekde na detskom ihrisku. Inak vobec netrpim na opuchy, urcite tomu prispieva aktivny pohyb, plavanie a pravidelny poobednajsi spanok. S malym som mala mesiac pred porodom nohy ako 100kg zavazie. Inak plavky mam jednodielne - tehotenske, nechcem si opalit brusko, lebo po prvom porode som ho mala asi o 8 odtienov tmavsie ako zbytok tela a to som si ho mozno len par krat nechala trosku odhalene, ked nebolo velmi horuco a inak som ho vzdy mala prekryte trickom.

bambolina
13. júl 2009

ahojte maminky,ja som sice len v druhom trimestri, a min. tyzden sme sa vratili z dovolenky,boli sme v afrike, a bolo super, kupala som sa v oceane, lezala pod slnecnikom, natreta 50 tkou, a ked slniecko tak len podvecer, inak zakryte trickom...raz sa mi vo vode opalilo trosku so cervena, vecer som si to vycitala, ale snad sa nic nestalo...byvame pri mori, takze cez vikend chodime k moru, a som pekne pod slnecnikom, je mi tam lepsie ako v byte sa parit, aj lekar mi to odsuhlasil

flavi
14. júl 2009

jaaaj dadis, 25 st mame my v byte v zime, teraz to prehrieva viac, este ze toto leto este nie je take besne, minule roky sme sa pod 30-32 nedostali ani v noci, nedalo sa ani dychat, takze tvojich 25 st v byte ti zaaavidiiiiiim... bratislavske panelaky hold maju svoje caro :-P

hanka274
14. júl 2009

je jedno v ktorom tyzdni, samozrejme, ze tehulky sa nemusia skryvat doma pred slnkom, no ak k vode, tak natreta riadne najvyssim faktorom a prikryte brusko v kazdom pripade !! 🙂

valioci
14. júl 2009

ahojte baby. tak ja teraz uz neviem, kde je pravda???? cez vikend som videla holku na kupku, chodi tam casto, je v treťom trimestri a je krasne opalena, je tam aj 4 hodky, na slniecku, ale brusko si stale zakrya uterakom....inak je krasne opalena. takze uz neviem, co je dovolene a co nie??

monika131
14. júl 2009

ahojte babenky. Tak ja som sa doktora pýtala na opaľovanie a kúpanie počas tehulkovania. A odpoveď?
Slniečku sa nevyhýbať, ale samozrejme v čase najintenzívnejšieho žiarenia sa schovať do tieňa. Používať čo najvyšší ochranný faktor, hlavne na bruško, a keď tak si bruško prikryť uteráčikom.
A plávanie je vraj najlepším športom pre tehulky. Iba treba dávať pozor, aby do vás v bazéne nikto nebuchol. Ináč vraj treba len plávať, plávať a zasa len plávať.
Takže aj my tehulky si môžeme plnými dúškami vychutnávať leto, slniečko a vodičku. 😅

hanka274
14. júl 2009

plavanie je super...a valioci comu nerozumies?? ved si to napisala.
zakryte brusko, samozrejme v case najvacsieho slnka pod dazdnikom jednoznacne vkazdom trimestri...

misskkaa
16. júl 2009

no ja by som to bez toho slniecka nevydrzala. vcera som bola na chalupe z priatelom a jeho mamou-ta vecne nieco hundre,takze to si uz ani nevsimam,ale priatelovi to nevadilo,pokial som bola natreta a doslova som nelezala na deke. behala som a tak som sa pekne opalila 😵 😵 😵 Zbierala som marhule,jablcaka...ked mi bolo zle uz aj som utekala do tiena. Ja zial nemam plavky takze kupalisko nehrozi, a tak velmi by som si isla niekde zaplavat. Kamarat nas pozyval na Balaton,ale co pojdem v tricku?? ☹ ☹

bambolina
16. júl 2009

misskkaa a preco nemas plavky, ved ich je milion, teraz su aj tlavy, kup si jedny, ved nemusis mat tehotenske a vyuzijes ich vzdy... 🙂

misskkaa
16. júl 2009

bambolina lenze ja som dost pribrala do zadku brucha a prs a nemozem najst riadne plavky pre seba. bojim sa ze na buduci rok ch uz nevyuzijem,lebo planujem schudnut 😀 😀 a u nas v meste nejake extra zlavy na plavky niesu,takze budem musiet vydrzat len mocit nohy v lavori 😵 je mi luto vyhodit 20eur za plavky-a to su este drahsie. 😒

cetera
autor
16. júl 2009

misskkaa aj mne je luto ze nemozem ist niekam tak ako ostatne baby...sestra chodi kazdy den na Siravu na bazeny je pomaly az cierna a ja sa parim viacmenej v bytovke alebo dome (podla toho ci som u nasich ci u svokri) Biela som ako vapenka.....trocha som bola na slnku a uz vznikla tato tema lebo ma pripieklo.....takze mam uz aj zakazany bazenik u nasich...vyhybam sa slnku ako sa da a samozrejme aj tym horucavam cez den.....a s tymi plavkami mas pravdu...tiez mi narastol taky vacsi kufor v pozadi a uz si netrufam ist niekam s takou " ritou" a cele plavky si neobleciem ani nahodou....zase z povodnych plaviek mi je vrch maly o 2 cisla lebo aj hore sme dost pribrali (aj ked vacsie prsia nie su na zahodenie) ale tak na doma ked je horuco to nikomu nevadi ponosit.....a zlavy na plavky su ale co ked na dalsie leto by som chcela byt ako povodne pred tehotenstvom takze teraz je zbytocne nakupovat velke veci ked ich ani nevynosim bohvie ako.....a tie zlavy nie su az take ktovie ake nizke.....u nas je taky priemer 500 a vyssie....keby boli zlacnene za 300 tak porozmyslam ale 500 je uz vela na plavky ktore si obleciem len tak na zahradu a na doma lebo na kupalisko si netrufam s bruskom ist....ludia tam vobec neberu ohlad na teba ze mas brusko....hoc kto do teba drgne ale nechtiac buchne do bruska a ta dnesna mladez tak dakujem.....a ani nemam s kym tam ist lebo muzik so mnou nepojde a keby aj siel a by sa nieco stalo ze ma niekto udrie aj ked nechtiac nechcem si to predstavit ako by to dopadlo......stale na mna dava pozor aby sa nam nic nestalo....nie ako minule v nakupnom centre jeden maly chlapec asi 5 -6 rocny tam tak vystrajal a behal ze mi vrazil do bruska a ta jeho matka sa mi ani neospravedlnila za neho......tvarila sa ako nic sa nestalo, jakeby to bolo normalne ze sa vraza mamickam do bruska.....som len na nu pozrela ze nech si kroti decko......nechapem niektore matky ze si nevedia vychovat tie svoje detiska poniektoré, česť vynimkam

misskkaa
17. júl 2009

cetera presne ako pises,aj ja musim nosit tu ohavnost za sebou...ja sa sice opalujem ale len na zahradke,takze plavky nepotrebujem,stacia bombuse a nejake dlhsie tricko. pises ze tie prsia az tak nevadia ja ti poviem ide ma porazit ako sa pod nimi potim....jak pes.. 😖 . nezavidim zenam z takymito prsiami cez leto,je to hruuuuza. Tak aj v tom ze malokto bere ohlad na tehulky mas pravdu, raz som sedela na zmrzke a jednej stokilovek strige som zavadzala lebo sa nemohla cez moju stolicku a jej stolicku postavit,tak ze "slecna nemohli by ste sa posunut?" a ja reku "kde" ved mi brusko zavadzia...tak som sa musela postavit lebo uz ganila jak krava,aby sa mohla ona odsunut a stym stokilovym upotenym telom odpochodovat.. 😖 . Bola som tam so sestrou a len sme na seba nechapavo pozerali.... 😕 😕 😕

cetera
autor
18. júl 2009

tak to sa aj ja potim pod nimi ako pes.....najlepsie bez nicoho chodit ale to potom tak ovisaju ze hruza.....a mokro pod nimi.....fakt nas lutujem co nosime teraz nase babätka v tych horucavach.....nikdy predtym som si tak ani to teplo nevsimala az do tohto roku ze ake dokaze byt leto a zvlast teraz s bruskom....keby bolo mensie tak este ano, ale ten bachor co uz mi narastol a to este rastie a rastie...a cele leto si uzijeme spolu...mne je hrozne horuco a co to chudatko vo mne....snazim sa robit co sa da....byt v chladku nikam nechodit po slnku az podvecer ked neni tak teplo a nesvieti....tak by som chcela aby konecne poprsalo.....hoci aj cely tyzden.....ved nam to ani nemoze vadit.........s bruskom sa tazko chodi niekam, uz nevladzeme tolko (aspon ja, staci nakup v potravinach a som hotova) takze nikam nechodime, slnko nemozeme, a keby prsalo aj tak sedime doma....takze aspon mne je jedno ci prsi alebo nie ked stale som doma.....ale ked poprsi je lepsi vzduch a neni tak dusno a teplo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre