SPD (Symphysis Pubis Dysfunction). Máte skúsenosti?

zukab
4. okt 2008

neviem aky je slovensky nazov, ak vobec nejaky je, lebo viem, ze mnohi lekari to nepovazuju za nic dolezite a beru to ako "jeden z tehotenskych priznakov".
ide v podstate o zvysene maknutie lonovych spojov a rozsirovanie tych kosti, ci ako by som to spravne popisala.
je to nesmierne bolestive a clovek nemoze poriadne chodit, zdvihat nohy, chodit po schodoch, spanok je znacne nepohodlny, konkretne teda pretacanie sa zboka na bok a podobne.
ja to teda mam, nosim aj specialny pas, ked idem na dlhsie prechadzky a chcela by som vediet, ci je tu nejaka dalsia buduca mamina alebo byvala tehula?
neodporucaju sa viacere polohy pri porode, ako klasika na chrbte, ani polosed, v podstate mam na vyber bud bazen, po stvornozky, po stojacky alebo cisarsky.
tak ak sa najde niekto, kto sa podeli o zazitky a skusenosti, budem rada 🙂

lucia375
7. nov 2008

Tak ja myslim ze to mam, ale nie az tak hrozne ako pises ty, pri chôdzi, ani na schodoch ma to neboli ale ostatne priznaky sedia, cize zdvihanie nôh pri lezani, nepohodlny spanok a hlavne to pretacanie z boka na bok. Teraz som v 20. tyzdni a objavilo sa mi to asi 1 tyzden dozadu. Podobne priznaky som mala aj pri 1. tehotenstve a postupne sa mi to zhorsovalo ale doktor mi na to nepovedal nic, len ze to mam z toho ze som moc pribrala - v 1. tehotenstve 17 kg. Rodila som normalne v polosede a mala som celkom fajn porod ale najhorsie zazitky mam na to ked ma pred porodom polohovali, to fakt bolelo najviac zo vsetkeho. Teraz som pribrala zatial 4 kg a uz sa mi tie bolesti objavili zas, tak to asi nebude z nadmerneho priberania.
Som rada ze som sa o tom dozvedela nieco viac, vôbec som netusila ze je to nejaky syndrom. Vdaka.

martina21
7. nov 2008

ahoj tak ja som mala asi tiez volaco take hrozne ma to bolelo hlavne v noci ked som sa pretacala z boku na bok a zacalo to tiez okol 19,20 tyzdna hroza ale tusim ze volako neskor ku koncu tehu som to uz nemavala, 🙂

pishulina
7. nov 2008

Ahojte, tak ja ze uplne nahodou pozriem do tejto temy, o com asi tak bude a to som netusila, ze sa to tyka aj mna. Mam podobny problem, ktory neviem blizsie specifikovat, ale vami popisane priznaky sa zhoduju. Doktorka mi povedala, ze sa mi roztahuje panva, ze je to z pribratia a tak mi zmackla tu panvovu kost nad pipinkou, ze som skoro zosalela, ale povedala, ze zatial neciti, ze by sa nieco rozostupovalo. Vraj to bude musiet riesit ortoped. Ale neboli ma priamo kost, iba akoby vaziva, presne, ked sa zapriem nohami, idem po schodoch, zdviham nohy, a v noci ked sa pretacam, ani nevravim... A este spomenula, ze vtedy sa odporuca rodit cisarskym. Neviem preco. O 2 tyzdne idem na kontrolu, tak sa asi dozviem viac...

emjee
7. nov 2008

clanok z webu (po anglicky) http://www.babyworld.co.uk/information/pregnanc...

viem, ze v tehotenstve je bezne, ze sa panva roztahuje a aj to boli (aj mna a este ako), ale co je este normalne a co uz je tento syndrom netusim

pishulina
7. nov 2008

Emjee, dik za navigaciu. No neznie to ako bohvieco. Barle teda nechcem mat... a kto bude upratovat, varit a nakupovat pred vianocami? 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre