Špinenie a tehotenstvo. Je to začiatok potratu?

pistek
1. aug 2007

Ahojte baby, prosim poradte. Uz je to 5-6 dni, co som mala dostat menzes a ten sa nedostavil. Tak som si urobila dva testy s odstupom jedneho dna a oba vysli pozitivne. No dnes, v podstate akoby posledny den menzesu, som zacala slabucko spinit. Mam obavy, lebo na internete som si precitala rozne veci, ze to moze byt aj zaciatok potratu. Mam velky strach. POradte, co robit, mali ste to niektora??? Uz som sa aj na zajtra rano objednala u lekara, no neviem sa upokojit. Co robit?

petruci6
1. aug 2007

pistek hlavne klud,ked mozes tak si lahni a oddychuj a hlavne sa nestresuj,mali to viacere babenky,taketo spinenie je normalne,kym sa nespusti krv,to uz je horsie.rano drzim palce 😉

lenoc
1. aug 2007

pistek, presne tak, oddychuj, ak mozes.Na nete si sa ale urcite docitala aj to, ze sa taketo spinenie v obdobi ocakavanej menstruacie moze objavit. Zajtra budes mudrejsia po navsteve lekara.Drzim palce.

pistek
autor
1. aug 2007

Vdaka, dievcata, mate pravdu, hlavne nestresovat. Uz aj si idem lahnut a dnes nebudem nic robit, budem iba oddychovat.

lenoc
1. aug 2007

presne tak, ked mozes, len pekne lezkaj.

pistek
autor
2. aug 2007

Ahojte, kocky,
tak uz som sa vratila od lekara, som priblizne v 4tt a podla jeho slov to vyzera dobre. Vajicko je krasne a neporusene, tak obavy zo spinenia nie su na mieste. Objednal ma na ultrazvuk o dva tyzdne, kedy by uz mal pocut srdcove odozvy a potom sa uvidi. Strasne sa tesim, dost som sa vera vylakala. Ale aj vdaka vam som sa upokojila. Vdaka dievcata a prajem aj vam prijemne tehotenstve petruci6 a lenoc uspesne snazenie.

lucy27
2. aug 2007

Gratulujeeem 😉 😀

pistek
autor
2. aug 2007

Dakujem pekne lucy27, este tomu stale nemozem uverit, dufam, ze vsetko pojde hladko, drzte palceky

petruci6
2. aug 2007

pistek gratulujem 🙂
ja som vcera tiez spinila ☹ ale uz dnes nie,tak dufam,ze bude vsetko ok
pozrel ta so sonom?uz nieco videl?

lenoc
2. aug 2007

pistek, velmi sa tesim. 😉

pistek
autor
15. aug 2007

Pocujte kocky a ked spinite,ako to je? Myslim, akej farby a konzistencie. Ja badam, ze taky mierne zltkastohnedasty vytok sa mi spusti, ked ryzhlo a vela chodim a vacsionou doobedu, poobede ked pride, domov a snazim sa lezat a neprepinat sily, tak je to v pohode.Ako ste na to vy?

sandrika
15. aug 2007

pišťek zo srdca gratulujem, väčšinou baby píšu,že výtok je biely a histý, ale čítala som aj o výtoku do žlta, každá z nás je iná, u každej sú tehu príznaky iné a mám otázočku neboleli ťa ešťe pred očakávanou mrchou bradavky?

melle
16. aug 2007

pistek- aj ja ti velmi gratulujem. My sa tiez snazime uz druhy rok a zatial sa nam nepodarilo. Ale vdaka duphastonu sa mi konecne dal dohromady cyklus, uz tri mesiace bezi ako hodinky, po 28dni a teraz sme sa s muzikom snazili presne ucebnicovo v 14.den, ked mi aj mikroskop ukazoval, ze je pritomna ovulka. A dva dni na to som si vsimla slabe spinenie hnedastej farby. Hned som sa zlakla ako ty, ze to bude urcite nieco ako potrat. Ale vraj to moze byt aj uhniezdovanie vajicka. Myslite ze by som mohla byt v tom??? Kym si budem moct urobit teh. test, este musim pockat niekolko dni...

pistek
autor
16. aug 2007

Sandrika, bradavky ma neboleli, prsia sa mi mierne naliali a pobolievalo ma v podbrusku, presne tak, ako ked sa ti blizia tvoje dni. Nic zvlastne som na sebe nepostrehla. Zajtra idem na kontrolu, tak uvidime. Drzim prsty tebe i melle, aby ste sa coskoro dockali vytuzeneho babatka

pistek
autor
17. aug 2007

Ahojte baby, dnes som sa vratila s kontorlneho ultrazvuku, kde uz bolo vidiet srdiecko, bilo krasne, ale bohuzial sa doktorovi nepodarilo dobre zachytit plod, aby ho mohol zmerat. Podla jeho odhadu by som mala byt asi v 5tt+3 dni. Tak dufam, ze bude vsetko ok. Vravel, ze to vyzera dobre. Zaujimalo by ma, ci je to normalne, ze uz v piatom tydni je vidiet srdcove odozvy a nevie ho dostatocne zamerat. Myslite, ze je to v pohode?

michaelam
17. aug 2007

pistek, ked si 5+3, si uz v 6tt, takze srdiecko uz mohlo by kludne vidiet a mozno si aj dlhsie tehotna, v tych zaciatkoch sa to neda uplne presne urcit (ved skoro nikdy sa to neda presne urcit 😀 ). Urcite je vsetko v poho a na dalsom uzv ti to dr. spresni 😉

pistek
autor
17. aug 2007

Michaelm, dik ta info. Myslela som si, ze som uz v siestom tydni a ze to bude pekne vidiet, ze si odnesiem prvu fotku domov. Upokojuje ma, ale ze som videla bit srdiecko, tak dufam, ze bude vsetko ok.

melle
17. aug 2007

Caute baby poradte moze byt spinenie (uz cely tyzden od ovulky) a bolesti v podbrusku (dnes akosi silnejsie) znakom tehotenstva? Predtym som to mimo mrchy nikdy nemala

sandrika
22. aug 2007

áno môžu kedy máš dostať mrchu alebo si už mala mať??

melle
23. aug 2007

sandrika- tak uz nic, mrcha dorazila ☹ Dufam ze to spinenie a bolesti neboli signalom nejakeho zapalu. Ale asi to mohla byt aj sucast PMS nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre