Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

webrunka
29. sep 2006

ahojky,
jsem podruhe v jiném stavu (poprve to nedopadlo dobre). Myslím, že jsem ve 3 tydnu a špiním...teda je to takové krvavé. Deska jsem byla u doktora a předepsal mi Utrogesan a řekl mi, že jde o předeškou menstruaci....tak se jen modlim, aby to vydrzelo. Trvalo nám to dva a půl roku, než se to podruhé povedlo. Má někdo podobnou zkušenost? Jsem z toho dost nervozni....já vím, je to hodne na začátku, ale stejně....

emaema
2. okt 2006

Ahojte, mam velmi podobny problem, som vo 4. tt (asi), lekar mi to presne nepovedal, min. tyzden som bola prvykrat na vysetreni u gynekologicky (belgicko), nechcela mi urobit sono, ze je este velmi skoro, tak ma iba vysetrila (rucne) a v ten isty den som zacala mat taky slaby ruzovy a potom bledohnedy vytok. Najprv som si myslela, ze to je ok, ale precitala som si nieco o tom na nete a palila som hned k inemu gynekologovi. (asi 5 dni na to)Ten mi urobil aj sono a vysetrenie krvi, ktore bolo ok a lekar mi sam povedal, ze hladina tych dolezitych hormonov je velmi dobra. Mam uz aj obrazok - 2 mm ma ten drobec 🙂 a videla som tam aj take rychle kmitanie. O 2 tyzdne idem na dalsie vysetrenie,ale vytok mam stale, aj ked slaby...
😢 tak sa snazim ukludnovat, do prace chodim (stresy tu nemam), ale niekedy chytam paniku (hlavne na wc) 🙂. Lieky neberiem ziadne... Myslite,ze si mozem sama nasadit Duphastan? Lekar mi povedal,ze v tom I. trimestri je najvacsie riziko potratu u vsetkych zien a ze v zaciatkoch nechavaju tieto veci na prirode, ktora vie najlepsie, ak sa nieco nevyvija ok.. 😕 .. prosim Vas nazor... diky

babusa1
2. okt 2006

Ahojte, tak zase som bola po tyzdni v poradni a v moci mam zase krv ☹ , ale ja som nepostrehla uz tyzden ziadny vytok, na odporucanie gynekologicky mam ist na PN, ale nevypisala mi ju, vraj obvodak, tak zajtra asi skocim k obvodnej a dam si spravit normalne vysetrenie krvi,a nie len z papierika, ked tam bude krv pojdem asi na PN. Najviac ma vystresuje gynekologicka, uz som jej chcela aj povedat, ze jediny stres mam z vas, co mi zase poviete, ale zdrzala som sa...... 🙂

rebeka
2. okt 2006

emaema: a mas pri tom spineni aj krce? mala som totiz opacny probelm. mavala som krce a az ked som popri nich zacala spinit bol to problem.

babusa: nenechaj sa znervoznit, je nas tu vela a kazda ti povie nieco ine. riad sa svojim lekarom.

emaema
3. okt 2006

Rebeka: krce nemam a nic mi nie je ine, iba toto ma hneva ☹ dakujem za reakciuj. Ako si ty dopadla?

tammara
4. okt 2006

Ahojte ja som v 16tt a dnes rano som mala slaby biely vytok s primesou tmavej krvi, ale iba trochu a teraz nic. Sem tam ma v podbrusku pichne ale inac nic. Myslite, ze v 16tt je to nieco vazne?

andreafa
4. okt 2006

Tammara ahoj, ja mam od zaciatku spinenie, snad vsetkych moznych odtienov a "voni" a doktor povedal, ze pokial to nie je cerstva, ruzova, alebo cervena krv netreba sa znepokojovat. ale radsej navstiv dr. len pre klud na dusi. drzim palec!!

peha
4. okt 2006

ja som mala rozne krvacanie, aj spinenie, aj vyrazna cervena krv, ale vzdy vsetko bez bolesti, a miminko je v poriadku. bol tam krvny hematom, ktory robil galibu, ale uz je okej, vstrebal sa a uz je dnuka len mimi.
takze hlavne to nepodcenovat, nech doki o vsetkom vie, ale hlavne klud, a doki mi stale hovoril, ze nemam panikarit, ani stresovat. ze ani najlepsi doktor neovplyvni psychiku a myslenie zeny. takze mysliet pozivivne 😵 a tesit sa na babulko 😵
neboj, drzime palce, nech to je vsetko dobre 😵

tammara, zavolaj lekarovi, nemalo by to byt nic vazne, ale mne ked sa take stalo, ja som mu volala. istota je gulomet. aspon cez telefon ti povie odbornik lepsie ako my 😉

andreafa
4. okt 2006

peha, mame to podobne. ja som mala tiez hematom v auguste a krvacala som ako vodopad, a to som bola daleko od Slovenska a tiez len na telefone s dokim. Myslela som si, ze so potratila (opat) a, ked som bola potom na sone s triaskou na tele, mi oznamil, ze malinke je OK, len je tam hematom, vacsi ako on. a po 2 tyzdnoch na kontrole mi povedal, ze uz pravdepodobne vytiekol a to co tam ostalo je neskodne. takze parada.

marijana
4. okt 2006

ja som sice nic take nemala ale kamoska hej .Na zaciatku tehotenstva zacala krvacat,teda spinit,vsetko bolo ok len si musela tyzden odlezat v nemocnici na injekciach,mala nejaky slaby krcok ci co.Teraz ma maly samko dva roky a ona je opat tehotna.Doktorka ju vysetrila a dala jej lieky,ma zas slaby krcok ci co.Ale urcite nevahaj a hned zajtra bez k doktorke.

adkag
15. jan 2007

Ahojte babenky,
ja mam uz treti den rano spinenie. prvy krat som to zistila v sobotu,co som bola 5+3 tt. utekala som na pohotovost, kde ma doki pozrel, aj UZV, aj zrkadlami a aj prehmatal. nevedel mi ale povedat,ci je vsetko ok, lebo som nemala ziadne vysledky z predchadzajuceho UZV takze to nevedel porovnat. ale srdiecko este nebilo,ani embrijko nebolo vidno, len plodovy vak, ktoreho velkost zodpovedala dlzke tehotenstva a vnutri taka mala priesvitna gulicka, zltkovy vak,z ktoreho sa ma vyvinut embrijko. spinenie som mala aj vcera aj dnes, vzdy len rano,ked idem prvy krat na wc a potom nic, ci uz robim nieco alebo len lezim. doki mi naordinoval kludovy rezim, ale nedal ziadne lieky.sme teraz v tatrach, drahy a kamarati sa lyzuju,ja len oddychujem, pripadne sa chodime troska prejst. myslite,ze je to v poriadku alebo mam zajst znova k lekarovi,kedze to zatial neprestalo? alebo pockat este par dni? bolesti nemam vobec ziadne,akurat psychicky som dost vycerpana a strasne moc sa bojim.

trpezliva
15. jan 2007

Ahoj Adka, ja som mala podobne spinenie, ale predpisali mi Utrogestan. Sa cudujem, ze Tebe nedali nic. K lekarovi sa ti neoplati ist, lebo aj tak by este nic nevidel. Len oddychuj a uvidis, o tyzden tam bude aj mimi. Spinenie malo vela dievcat, moze to mat rozne priciny. Hlavne sa nestresuj. Ja viem, lahko sa to povie... 😖

adkag
15. jan 2007

no mne je prave tiez divne ze mi nic nedal na to,ale vravel,ze tie lieky su len na podporu tehu a ak nieco nie je v poriadku,tak aj tak nepomozu. ale chystam sa k svojej dr. o par dni,tak uvidim,co mi ona povie.

susik77
15. jan 2007

adkag: mne zacalo spinenie na konci 6.tyzdna, taky ruzovy vytok, tak sme hned s manzelom palili do nemocnice, kde uz videli aj srdiecko,ze vraj je vsetko v poriadku a nemusim sa ani setrit. Ale cez vikend to pokracovalo, tak hned v pondelok som nabehla mojmu gynekol. a tiez mi urobil sono, tiez vsetko ok, len tam videl maly hematom, nasadil mi Utrogestan ( progesteron) a pocas krvacania Ascorutin) a za 2 dni krvac. skoncilo. Nechal ma na PN a uz sme v 12.tyzdni.
Ono je sice pravda, ze ked je to uz na zac.zle geneticky vyvin., lieky nepomozu, ale vzdy je dobre to podporit. Mne to pomohlo. Tak drzim palce 🙂

mamcaaaa
15. jan 2007

Ja som tiež začala špiniť tak som utekala k lekárovi, na ultrazvuku mi povedal,že je všetko v poriadku, aj som videla srdiečko, ako mu bije.
Lekár ma nechal doma, tak maródujem a nič nerobím.
Sem tam mám len slabý výtok, ale držím sa toho čo mi povedal lekár, tak verím tomu že bude všetko v poriadku.

adkag
15. jan 2007

ja sa na tie lieky popytam svojej lekarky,mozno mi ich predpise, lebo ten na pohotovosti tvrdil,ze to neni dokazane,ze pomahaju. ale aj tak sa k doktorke dostanem najskor vo stvrtok,kedze sme v ttrach momentalne, len dufam,ze sa nic horsie neprihodi a nebudem musiet ist u na pohotovost.
mamcaaaa, ty si v ktorom tt?
inak mne vravel doki,ze hematom tam nemam.

vilkakatka
11. feb 2007

Ahojte babulky,
tak ja som doteraz nemala ziadne problemy, ale dnes som trosku zacala spinit ☹ ... je to taka zmes hlienu a tmavej i cervenej tekutiny (prepacte za opis)...nie je toho vela, ale aj tak sa trosku bojim 😖
Tiez ma trosku pobolieva brusko ako pred mrchou...

vedvies
11. feb 2007

vilka a nebola sa na vysetreni nedavno? moze to byt aj po uzv 😅
ale ak ta trochu boli brusko - isla by som na pohotovost, aby som bola kludnejsia. Osobne som bola na pohotovosti do 12.tt celkovo 2x.

vilkakatka
11. feb 2007

Vedvies, mna prvy uzv caka az o tyzden v pondelok 😒
Najviac ma prekvapilo to, ze som doteraz nemala ziadne problemy a teraz toto ☹ , zajtra rano zavolam svojej porodnej asistentke a uvidime, co mi poradi...verim, ze vsetko bude v poriadku

adkag
12. feb 2007

Vilka, veru radsej chod k lekarovi, nemusi to byt nic, ale pre istotu by som isla. najhorsie je to, ze po cely cas nemusis mat absolutne ziadne problemy a zacne to zrazu,je to hruza.ale neboj, bude to ok, len pre istotu chod radsej na vysetrenie.

hedunecka
12. feb 2007

baby ja spinim aj som krvacala od 5tt a na xvilu sa to zastavi a potom zas..teraz som mala klud vyse tyzdna a predvcerom vecer som mala zase hnedy vytok ale to z toho ze som moc behala. 😖 tiez berem utrogestan na udrzanie teho ale uz to necem brat lebo som citala ze by sa to uz tusim od 12 alebo 16tt nemalo lebo to vplyva na babetko..

vilka chcem sa ta opytat nerobila si nahodou v trnave?? 😕

vilkakatka
13. feb 2007

Ahoj hedunecka, nerobila som v Trnave a myslim, ze som v Trnave ani nikdy nebola 😉 teda okrem vlakovej stanice, ked som cestovala do Blavy...

Nase babuliatko nam uz odislo do nebicka ☹ , ale asi nebolo dost silne a uvolnilo cesticku novemi silnejsiemu babetku...

dudasik
3. apr 2007

Ahojte!
Chcem sa opytat dievcat,ktore mali tento problem, ci sa im to nahodou nestalo aj po milovani, ze sa nieco podrazdilo ale potom to prestalo.
Babo sa tym neohrozuje ?
Dakujem

jana1106
3. apr 2007

dudasik, to som znova ja, v ktorom dni cyklu vlastne si? este ked pises v tejto teme, tak k tomu dodavam, ze slabe krvacanie po sexe som mala, ked som bola tehotna a bolo to v case, ked som prave mala dostat menstruaciu, myslela som, ze sa spustila, ale krvacanie preslo. v tomto case je to vraj normalne, tehotenska sliznica je silne prekrvena a lahko moze dojst ku krvacaniu.

hedunecka
3. apr 2007

dudasik ja som to mala presne tak jak jana mala som pred menstruaciou a ked sme mali sex tak som vzdy zacala krvacat ale vzdy to preslo a nakonec som zistila ze som teho..no a potom som mavala problemy so spinenim az do 12tt..a v 5-6tt som znovu zacala troxu krvacat..ale uz je vsetko v pohode..som na pn ale uz sa mozem zaradit k normalnym tehulkam.. 😀

dudasik
3. apr 2007

Velmi si to nesledujem, ale ak sa den cyklu mysli pocet dni od zacatia poslednej menstruacie tak potom 19 den, ale zase ta posledna menstruacia mi prisla po dvoch tyzdnoch. Tak to mam trosku popletene.
No uvidime, vies radsej sa pytam viacerych dievcat, len tak, lebo som sa prelakla.Lebo niektore pisali aj o potrate v spojitosti so spinenim. Ale je pravda,ze sa to podrazdilo.
Dakujem Janka

petruci6
15. máj 2007

ahojte babulky, mam taku otazocku, tie kt ste si merali BT, pri tom spineni,resp krvacani v tehu Vam aj klesla teplotka,alebo sa drzala hore? 😨

petruci6
16. máj 2007

to mi nikto neodpovie? ☹ alebo ste si ju nemerali? 😒
tak nic, prajem vam, aby ste vsetky uz nekrvacali nikdy a pekne donosili babatka.
pekny dnik 😀

yasmina
16. máj 2007

petruci nikdy osm si nemerala BT, naco? 😉
uz som aj spinila aj krvacala a som teraz doma na PN

petruci6
16. máj 2007

yasmina ja len kvoli tomu,ze je vo mne este cervik pochybnosti,ci este faulku nemam v brusku,lebo nevolnosti neprestali,tak hladam odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre