Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

yasmina
16. máj 2007

petruci urob si tehotensky test a mas to 😉

petruci6
16. máj 2007

yasmina spravim,ale az po piatku,ked sa dozviem vysledky 😉

petruci6
22. máj 2007

test bol pozit vcera a dnes rano mi doki povedal,ze tam uz fazulka neni, tak je to dobre divne, asi sa mi este nevyplavil hormon z tela 😝

tucniacik
22. máj 2007

petruci, hcg sa z krvi vyplavuje postupne... obycajne sa 10 dni po kyretazi chodi na kontrolu, ci kleslo hcg na 0, ak ty to mas cerstve, tak je jasne ze nejake hcg v tele este mas a test to este ukaze...

cucuska
6. jún 2007

toto som potrebovala najsť

cucuska
6. jún 2007

ja som teho po dvoch potratoch a akurát tento tt mi začalo špinenie, kt trvá tak deň. prevykrát som ho mla v nedeľu, letela som do nemocnice na ultrazvuk, boli sme v 5tt+4 a babo malo 1,4mm špinenie začalo okolo 17:00 a veĆER už nebolo. A dnes ráno zas som sa zobudila a na intimke zas niečo dohneda a teraz som bola na WC a zas ni%c. necapem a verím že sme v poriadku. k lekárovi idem v piatok tak sme hádam podrastli

dai
6. jún 2007

cucuska...
skus byt v pohode - hlavne po tych potratoch potrebujes pokoj. Ja som spinila prvykrat v 5-tom tyzdni - teda nespinila, krvacala ☹ tiez som sa strasne bala - bola som v zahranici, sama... letela som k prvemu gynekologovi, ktoreho som nasla, moj muz nasadol doma do auta a vydal sa na 900 km cestu za mnou... no, chaos 😒 nastastie bolo vsetko ok... lekar v nemecku mi povedal ze to mohol byt ten sydrom miznuceho dvojcatka - to sa asi vyplavilo von...
- potom som spinenie mala pravidelne 😠 kazdy mesiac aspon raz dvakrat... od nejakeho 11-teho tyzdna... mala som aj velke nevolnosti - sme vzdy leteli na pohotovost, a bol to vzdy plany poplach 🙂 ono moze byt totiz vela pricin krvacania, spinenia a pod. - napr. myom, v 12-tom tyzdni som napr. naozaj silno krvacala - vtedy mi lekarka povedala, ze to moze byt preto, lebo placenta prebera vyzivovaciu funkciu a zlte teliesko mizne - a to moze sposobit krvacanie... potom som zas mala ranku na krcku maternice, ktora krvacala...no, bolo toho dost 🙂
myslim, ze samozrejme pri kazdom probleme treba ist k lekarovi - ono az potom sa clovek upokoji, ked lekar povie, ze babo je ok 😎
- chcela som len mojim prispevkom povedat, ze pricin na spinenie a krvacanie je strasne vela a nic nevyriesite, ked budete stresovat a mysliet hned nato najhorsie... aj ked zial, niekedy aj to sa stane 😔

adkag
6. jún 2007

cucuska, drzim palceky,nech ste v poriadku. aj ja som spinila v 6 tt asi tri dni vzdy rano,potom to ustalo. a v 12tt som velmi krvacala,ale babenko je zatial nastastie oki. tak sa drzkajte a vela odpocivaj,nestresuj sa aj ked viem,ze je to tazke,hlavne po tych tvojich skusnostiach. daj potom vediet,ako ste dopadli u lekara.

cucuska
6. jún 2007

ďakujem bambule. Už sa mi zdá výtok že žltne tak hádam je to dobrý znak. ja by som mala dnes začinať 7tt tak hádam je to preto, že sa maternica rozťahuje. ďakujem babule a verím ě do tretice mi to už konečne vyjde, veď čo by to bola za spravodlivosť, i kď viem že sa to stáva 😔

dianga
11. jún 2007

baby ja mam teraz take zltobiele ako tvaroh.... a jedna znama mi odporucila vaginalne cipky a dnes uz budem brat stvrtu zo siestich. ak sa mi to potom neupravi, moja doktorka mi da tampon. Dufam ze to bude ok, lebo nerada by som sa bombardovala liekmi v tehotenstve, nech to neskodi malickemu...

luciakubista
21. jún 2007

Ahojte baby,
tak som si precitala celu tuto diskusiu od zaciatku.
Mna postihlo nieco podobne.Som v 6+2tt a v piatok vecer som zistila,ze spinim,tak som volala lekarke a ona ma ukludnovala,ze to sa moze stat,ale ked sa to zosilni,alebo krv bude cervena tak sup na pohotovost.No veru,ze sa zosilnila a ja som v nedelu skoncila v nemocnici.Pichali mi injekcie na zastavenie krvacania,ascorutin,utrogestan...ale nejak to neprestavalo.V pondelok som bola na velkom sone a doktorka ma ubezpecila,ze je vsetko v poriadku,ze tam ziaden potrat nehrozi,ani hematom a dokonca mu uz bije srdiecko.Tak ma ukludnila,ale len na chvilku,v utorok som zacala krvacat dost silno a este k tomu pribudli krce,zas som dostala nejake injekcie,ale neprestava to.Dnes je stvrtok a ja stale krvacam a cakam na zajtrajsi den,co mi povie doktorka na kontrole.Mna akurat fascinuje to,ze za 3 dni v nemocnici ma prehliadol lekar len na prijme a urobili mi 1 sono a potom ma pustili domov,lebo maju naplanovane nejake operacie...mne to cele moje krvacanie pripada ako menses aj s bolestami a intenzitou,ale na to som nedostala ziadnu odpoved.Ja som mala ten menses hodne rozhodeny,posledny bol az 48DC a to po vyvolavacke.Mali ste niektora menstruaciu pocas tehotenstva???? diky

petruci6
21. jún 2007

ahojky lucia, su aj take babenky, kt mali mrchu pocas tehotenstva,ale bola kratsia a slabsia,nez normalne
to co tu opisujes nie je vobec dobre, nechcem ta plasit,ale ja by som urcite utekala k dr na dalsie sono, to urcite nie je dobre,ked takto krvacas, nedali ti aspon duphaston?

luciakubista
21. jún 2007

dali mi utrogestan a ascorutin,som z toho uplne na nervy

lucinkaaa
21. jún 2007

Ahoj Luci, ja som tiez na zaciatku spinila a tiez som sem vypisovala cela hotova. No a pozri, uz som v 30 tt 🙂. Neboj sa. Ja som sice nemala krce, ale tiez som bola na pohotovosti a na sone a nakoniec mi to preslo samo. Chcem ti len povedat, ze mozes mat kadejaku diagnozu a nemusi to vobec nic znamenat. Mne napriklad o nieco neskor zistili, ze mam prepazku v maternici. Vysvetlili mi ze existuje napr. aj dvojroha maternica, kedy ma zena dve maternice. No a plod mozes mat v jednej casti a ta druha moze potom zakrvacat ako ked mas menzes. Tak sa neboj, snad to nebudes mat take zle, drzim palce a hlavne klud a oddychuj.

petruci6
21. jún 2007

luci ja by som sla znova k dr na tvojom mieste,aspon pre pokoj duse, nech ti spravia sono, teraz velmi krvacas,alebo len spinis?

luciakubista
21. jún 2007

diky za povzbudenie,idem na sono zajtra rano
petruci...krvacam,tak stredne silny menses

avion
21. jún 2007

Ahoj Lucia, ja som krvacala od zaciatku tehotnosti... Davali mi tab. ktore na cas zabrali a potom som zase zacala krvacat. Niekedy slabsie, inokedy silno, dokonca som mala aj zhrudkavenu krv. Aj mi tvrdlo brucho. Od 22tt som bola 10 dni v nemocnici na infuziach. Teraz je to ok. Ale musim si davat velky pozor. Davaj si pozor aby si nenamahala brucho. Dufam ze to dobre dopadne!

luciakubista
22. jún 2007

Ahoj Avion,
mne zatial nezabralo nic,ale myslim ze sa ani moc nesnazili.Inak jak to popisujes ty,tak nejak to prebieha u mna.Raz krvacam uplne slabo,raz silno aj s hrudkami...za hodinu sa dozviem verdikt.Drzim ti place takisto.
Nemyslela som,ze miesto radosti budem smutnit,ale som pripravena i na to najhorsie.Napisem ked sa vratim.

cucuska
22. jún 2007

lucia ja som v nemocnici už 13. deň. Aj ja som začala špniť a som pod stálym dohľadom. Ale ja som mala hematóm a pozerali ma traja rôzni lekári a všetci potvrdili tú istú diagnózu. Čudujm sa že ťa tak skoro pustili domov 😕

tribitka78
22. jún 2007

lucia, ako si dopadla??

luciakubista
22. jún 2007

tak holky,ja som potratila,akurat som sa vratila z kliniky zo zakroku.
priroda si to zariadila po svojom ,ale co ma stve,ze ked som im v nemocnici hovorila,ze mam krce a hodne krvacam,tak mi pichli 2 injekcie a za dva dni pustili domov s tym,ze som tehotna,ale ja som tu noc potratila...takze fakt sila

avion
22. jún 2007

to je skoda, Lucia! Na buduce budes mat viac skusenosti a budes vediet skor zareagovat! Bude dobre, uvidis! Drzim palce!

cucuska
23. jún 2007

lucia to je škoda a je mi to ľúto, viem ako sa cítiš aj ja som dvakrát už potratila, toto je moje tretie tehu, naučila som sa, že keď to nemalo byť v poriadku tak sa príroda o to postarala sama. Ja som druhé potratila v nemocnici a to som bola pod stálym dohľadom. Jednoducho, keď to nemalo bť, neurobili by s tým nič ani lekári a ani ty. Neboj sa za chvíľku budeš zas tehulinka, držim moc moc moc palce

katka6
23. jún 2007

cucuska, neboj bude dobré, ešte si tehotenstvo užiješ, hlavne že drobček je OK, hlavu hore a užívaj so tehotenstvo aj v nemocke , lebo je to krásne obdobie. Je keby som mohla, tak vrátim čas späť-držím päste 😉

cucuska
23. jún 2007

no iné mi neostáva. Včera som bola na sone a maličké je v poriadku a to je základ a prečo špiním???? tak to neviem dnes som tu už 14.deň

katka6
23. jún 2007

..moja známa špinila tiež, aj ležala v nemocke aj doma a teraz sa teší z olročnej prizcezničky, hlavu hore a pozitívne mysli, určite to dopadne ok, len lež a počúvaj dr.-oni vedia čo robia. Ak ležať-tak ležať, neboj potom pôjdeš domov, držím palec-utekám k drobcovi

adkag
23. jún 2007

cucuska,spinis zrejme kvoli tomu hematomu,mava to vela zien,jasom aj krvacala a ten hematom zo mna vysiel vcelku, ale mimi vydrzalo,tak neboj,on sa vyprazdni a spinenie prejde 😉

benabianca
23. jún 2007

Luciakubista,je mi to velmi luto,ze si potratila.

benabianca
23. jún 2007

Ja osobne som nespinila v tehotenstve,v 36.tyzdni som krvacala niekolko dni jasnocervenu krv,pozorovali ma vnmocnici par dni,mysleli,ze uz idem rodit,ale nic z toho,tak ma poslali domov.Ale mala som kamaratku,ktora krvacala velmi casto v tehotenstve,ale vynosila dcerku az do 40tyzdna,len chodila castejsie na prehliadky.

lia
23. jún 2007

luci,to mi je velmi luto,ze sa ti to takto skoncilo.robili ti aj laparoskopiu??ja som vcera bola cely vecer na pohotovosti,krvacala som,ale podpisala som reverz a v pondelok budem musiet ich donutit,nech mi vysadia utrogestan a nech mi to riesia ☹ .ide pravdepodobne o mimomaternicove tehotenstvo.
benabianca,uprav si pas,ukazuje sa ti,ze si v 62 tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre