Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

benabianca
23. jún 2007

Uz som si upravila,sorry,dlho som tu nebola.

cucuska
23. jún 2007

lenže na sone ten hematóm už nevidno a ja som už 5 dní nešpinila, len žltý výtok a dnes do rána BÁC znovu. aj ma doktorka pozerala na sone či náhodou ... ale nie bábo je v poriadku a ja si spiním, nechápem z kade sa tá krv berie 🙄

adkag
23. jún 2007

cucuska, no ja neviem,ale ja som spinila tri dni v 6tt, nevideli na sone nic,este ani srdiecko, potom to preslo,absolutne som nemala problemy a zrazu z nicoho nic som zacala dost krvacat a vysiel ten hematom.a na sone ho nebolo vidno nikdy,ani v tom 6tt ani v 10tt.tak je tam mozno este niekde skryty,alebo je uz mensi,tak ho nevidno,ale este spini. no kazdopadne hlavne nech to dobre dopadne. este si v nemocnici?

luciakubista
23. jún 2007

lia,nebola,akurat som mala pred nou,ked som otehotnela.Ale doktorka vravela,ze uz nemusim,ze je jasne,ze mozem otehotniet.A tebe este nezistili to mimomaternicove?to bolo prve,co mi zistovali.drz sa.

cucuska
23. jún 2007

adkag, hej som v nemocnici už 14 dní, rátam to ako keby som bola na vojne asi začnem strihať meter 😀 😀 😀 Včera mala službu dokonca moja obvodná doktorka a tá mi povedala, že može byť ešte nasiaknutý krčok a ten to teraz prepúšťa, lebo inak ten hematóm bol dosť veľký ale chvala že je preč, lebo bola okolo gestačného vaku a mohla ho krv stianuť ale už tam nič nie je. čo je dobre. Uvidíme ako to bude pokrčovať 😉

lia ako si došla k tomu, že je to mimomaternicové????

elenita
23. jún 2007

lius, si tu? Ale preco mimomaternicove? Ved uz si bola nejaky 8tt alebo tak, nie? A tak neskoro by na to prisli? Navyse s dvojickami....

betka1
23. jún 2007

ahojte, ja som trochu spinila v dnoch, ked som mala mat menstruaciu. Potom v 11-tom tyzdni sa zo mna vyliala krv, ked som bola v praci. Nalakala som sa a volala doktorke. Na sono som sa dostala az o 6 dni potom. Zistili, ze babo je OK. Odvtedy spinim a spinim a neviem preco. Celkom som v klude, lebo brucho rastie a stale mi je zle. Tak dufam, ze to tece odinakadial nez niekde od babatka. Len ma stve, ze mi tu v Anglicku doktori povedia len tolko, ze to sa stava a nevysetria ma poriadne. Doteraz som mala len sono. O dva tyzdne idem na Slovensko, tak sa urcite zastavim u doktora a mozno sa bude zaujimat aj o pricinu krvacania.
Ale ako tu uz niekto spominal. Ak hrozi potrat v prvom trimestri, tak s tym doktori vela nenarobia. Trochu ma to stvalo, ze to nechavali na prirodu, ale inac sa asi naozaj neda. Som velmi rada, ze zatial patrim medzi tie stastne, ale uz som chvilami nedufala.
A vam, ktorym to nevyslo zelam vela sily a zdrave dalsie babo.

ika00
8. júl 2007

ahojte, ja tiez spinim, a nie prvy krat. Zacalo to v 6tt, na pohotovosti potvrdili hematom. Trvalo to cca 5 dni-tmava krv. Potom sa to zopakovalo asi 3x, vzdy tak pol dna. Dok. mi vysvetlil, ze pri spineni na slip. vlozku tmavej farby sa nemusim znepokojovat. Tak pri kludovom rezime sa to vzdy upokojilo. V 12tt uz hematom nevidel. Citila som sa dobre, zacala som chodit na prechadzky, kde tu som nieco uvarila, no ziadna velka zataz. A po dvoch tyzdnoch opat. To ma vylakalo, lebo som to necakala, ved babo je OK... Na pohotovosti opat nasli hematom, vcestnu placentu a lekarka napisala, ze mam ranku na krcku ... tak to krvacanie je z toho. Moj lekar (zachoval sa ako jesitak) povedal, ze si ma mali nechat v nemocnici, na tu ranku vobec nereagoval ... dal mi na tyzden duphaston ... a isiel na dva tyzne na dov.
Som z toho dost mimo, cele dva dni citam net ... vidim, ale ze niektore dievcata to beru trosku s nadhladom ... tak skusim aj ja. Lebo ist k 3. dok., ktory ma opat bude prezerat (=> dalsie spinenie) sa mi zatial nechce. Je to ako na hojdacke, raz hore a raz dole.
Chapem, ze pricin na spinenie je vela, ale ked neviem, co mi vlasne je, je to hrozne. 😒

nanika
9. júl 2007

Nie ste v tom same, ja som uz od 8tt krvacala par minutiek 4x. Tak dufam, ze bude vsetko ok aj u vas, aj u mna a porodime krasne babenka.

mima208
7. sep 2007

Ahojte maminy, ja som krvácala v siedmom týždni, ale nie špinila, bolo to veľké množstvo čerstvej krvi. Hrozne som sa bála, že som prišla o babenko, už som to raz zažila a bolo to hrozné. Utekali sme do nemocnice, kde na ultrazvuku zistili, že mimi je živé, ale v maternici mám hematóm, ktorý bol väčší ako malé a hrozilo, že tým ako krvácam stiahne to aj bábo. Tak som ležala v H, brala duphaston a vitamíny a teraz sa teším už z troj ročného syna. Potom som ešte asi ďalšie 3mesiace sem-tam špinila, tak ma vždy hospitalizovali a kontrolovali. Mala som aj zaťaženú anamnézu - ENDOMETRIÓZA, tak sa fakt strašne snažili maličké strážiť a zachrániť.

sara10
7. sep 2007

Ahoj, takze pridam aj ja svoj prispevok. Budem trochu vulgarna mozno,ale neviem koho by som sa mohla opytat na moj problem. Takze dnes som si na toaletnom papieri nasla taky hlienovity vytok vo vnutri coho bolo este nieco take hasno hnedoruzove. Vobec si neviem predstavit co to mohlo byt, strasne by som potrebovala pocut aspon malicku radu od niekoho kto ma s niecim podobnym skusennost. Este pre informaciu, nepatrim medzi snazilky,tak sa dost bojim o co ide. Este raz pardon za tie moje priame vyrazy.

nadka01
8. sep 2007

Ahojte kocky.Potrebujem surne poradit.Pred tyzdnom som sa vratila z nemocnice kvoli hnedemu vytoku.Len jeden den.Nasadili mi duphastol a som doma na pn.Moj problem vsak spociva v tom,ze dnes som pobehovala po byte a varila a poobede som zacala zasa mat hnedy vytok.som v 11tt.Preslo to,ale znepokojuje ma ,ze od asi stredy mi neviem,ci od pecene alebo vajecniku ci kde to je vzstreluje az ku chrbtici presnejsie k lopatke.Je to normalne?Inak bolesti nemam.Alebo sa mi len zvacsuje maternica?

veva1
9. sep 2007

nadka celkom ti neporadim,ale ja som za kazdym ked som spinila co len trosku isla k dokimu nech mi spravi sono ci je vsetko v poriadku.A hned sa ho opytaj aj na tu bolest.Drzim palce 😉

dedusik
10. sep 2007

ahojte mozte mi poradti prosim,uz 4 den mam taky hnedy vytok co dnes trocha zosilnel ,som v 9 tyzdni a strasne sa bojim o dietatko...mam mat v tomto obdobi menstruaciu,neviem ci to nemoze byt aj tym....poradte mi prosim...

smejko1
10. sep 2007

tu Ti nik neporadi tak ako doktor tak sup sup ku doktorovi. Nemusi to byt nic vazne, ale aj moze...... drzim palceky

veva1
10. sep 2007

suhlasim so smejkom sup sup,ked aj na pohotovost. Drzim palce nech je vsetko ok.Pre povzbudenie ja som aj krvacala a bolo vsetko v poriadku,ale k doktorovi som isla.

dedusik
10. sep 2007

tak bola som v nemocnici,no spravili mi vnutorny ultrazvuk a vraj babo je este moc malinke aby videla srdiecko,tak musim este na buduci tyzden...snad to bude ok...

betka1
10. sep 2007

dedusik, presne v obdobi, ked som mala mat prve dve menstruacie po otehotneni som mala hnedy vytok aj ja, tak to pripisujem tomu. Tiez som krvacala aj medzi cyklami niekedy v 10tom tyzdni a potom este 3 tyzdne spinila. Potom az do teraz bol pokoj a zda sa, ze je vsetko v poriadku.
Ako som si vtedy zistila ja, moze to byt uplne normalne a tiez to moze byt znamenie niecoho zleho. V tom Ti pomoze len doktor, ked Ta vysetri.

miriamka
20. okt 2007

Ahojte,
baby,prave som bola na WC a na toaletaku som si nasla taky tmavo hnedy hlien ☹ Hrozne som sa zlakla.Isla som teraz znovu,ale uz nic...neviete co by to mohlo znamenat?Na spodnom pradle som nemala vobec nic.

roasha
20. okt 2007

sup-sup na pohotovost na gyndu,nech ti urobia sono,a skontroluju srdiecko,budes kludnejsia a nebudes v strese.radsej"otravovat"ako si to neskor vycitat.drzim palce.

miriamka
20. okt 2007

Roasha...lenze to spinenie bolo len raz ked som sa utrela a popri normalnemu hlienu tam bolo take dohneda...teraz uz vobec nic,takze este pockam a ked sa to zopakuje,tak pojdem k dokymu.

hellosona
20. okt 2007

miriamka: ja som spinila v 8tt a na pohotovost som nesla, volala som znamej porodnej asistentke a povedala mi, ze pokial nebudem mat krv, tak nemusim ist... ale ak hej, tak mam okamzite frcat do nemocky. tiez mi to preslo, nastastie 😉
3 dni predtym som bola na vaginalnom utzv, palpacne vysetrenie a cytologii, takze to mohlo byt sposobene tym a este vraj nedostatkom vitaminu C...
drzim palce a vela oddychuj!

roasha
20. okt 2007

miriamka ja ta nechcem strasit,ale ja som prvu babu potratila,a pri malej som tiez mala problem,a aj ked som mala lieky na udrzanie,tiez som prve tyzdne krvacala/to som lezala v nemocnici,vzdy mi aj nieco pichli/.ked ma pustili,po 2 dnoch som vecer letela naspat.boli to mesiace stresu,ale dopadli dobre.tak ja len preto. 😉 je dobre tiez papat ascorutin,ja som mala3x2tabl.

vesi
20. okt 2007

tiež nechcem strašiť, ale pri prvom tehu som potratila a začalo to slabým špinením, nešla som do nemocnice o 2 dni prišli kŕče a to už bolo neskoro...ja by som radšej šla na pohotovosť, ked už nič iné, tak budeš aspoň kľudnejšia...do pondelka je daleko....

miriamka
20. okt 2007

Baby,ak sa to este zopakuje,poprosim manzela aby ma odviezol do nemocnice.
Ja som bola na vaginalnom vysetreni 5 dni dozadu,aj normalne ma vysetroval a bolo vsetko ok...ale asi pojdem lekarovi pre istotu.
Dufam,ze to bude dobre!

vesi
20. okt 2007

držím palce, nech to nič nie je 😉

miriamka
21. okt 2007

Baby,tak som radsej isla na pohotovost...sice som uz od vcera viac nespinila.Lekar ma prezrel,a napisal mi Duphaston,ktory dufam,ze len pomoze!

vesi
21. okt 2007

to je fajn, aspoň môžeš byť kľudná 😉

miriamka
21. okt 2007

Vesi...dakujem,hlavne dufam,ze bude vsetko ok!

sloboda4
21. okt 2007

Miriamka ahoj
velmi dobre si spravila ze si šla k doktorovi....neboj všetko bude OK len musis byt v klude a musis oddychovat...zober si knihu čítkaj si a tak, nerozmyslaj nad nicim zlym a bude to OK.
prajem vela stasticka 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre