Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

kiblika
17. okt 2009

Ahojte baby , som v 6tt a dnes som trochu špinila ale len trochu jednorázovo, bola som aj na pohotovosti no doktor mi povedal že embrio nevidí. Vidí obal ale bábo nie. Robila som si aj T-test a vyšiel v poriadku. Tak neviem. Budúci týždeň mám ist na krvne testy a uvidíme čo zistia. No chcem sa opýtať či s tým má miektorá z vás aj takúto skúsenosť a ako to dopadlo.

ikke
8. dec 2009

tarita • Dnes o 14:44
Potrebujem radu resp. povzbudenie. Som v 7 tt, po vyšetrení u lekára som začala slabo špiniť, potom sa to zosilňovalo a každých 15 min som musela ísť na WC (na malú), ale nekrvácala som.Žiadne bolesti, ani nejmenšie som nemala. Hneď som si ľahla, pokiaľ som ležala nič, ale vždy keď som išla na WC tak zo mňa vypadol hnedkastočervený hlienovitý chuchvalec. Postupne to slablo, ale celé to trvalo 2 dni. Dnes to zastalo úplne, zajtra som objednaná k lekárovi.Ale nevydržala som a urobila som si test, sú tam 2 čiarky. Ak by to nedajbože bol potrat, bol by test pozitívny?

optimistka • Dnes o 14:51
No ono je to tak, že hcg hladina neklesne tak rýchlo. Tak aj keby si nedajbože potratila, hcg v moči a krvi stále nejaké bude, takže je možné, že test máš pozitívny. Ja už ked som mala potvrdené že som potratila, tak mi lekár vravel, nech netestujem, lebo test môže byť stále pozitívny.

tarita • Dnes o 14:56
Do kelu :( som si povedala, že super, ale asi to také ružové nebude :( Aj keď sme si povedali s manželom, že niekedy je jednoducho príroda silnejšia ako vôľa človeka, veľmi nerada by som o to malinké prišla. Ja som si totiž vždy predstavovala, že potrat to sú veľké bolesti, množstvo krvi, ja som nič také nemala ale mám strach. No do zajtra už vydržím. Som asi sama seba len zmiatla tým testom.

milada47
12. jún 2010

rada by som vedela, či pri každom tehu sa musí na začiatku začať slabé špinenie ružovkastej farby /pri zahniezdovaní vajíčka/.....ak sa také špinenie neukáže, to znamená, že tehu nie som a mrcha mi mešká z iných dôvodov??dakujem za odpovede

grelu
12. jún 2010

nie, nemusi byt ziadne spinenie...spinenie nie je dokaz tehotenstva 🙂...sprav si test, ked ti meska mrcha a uvidis, ci si alebo nei si tehotna...aj ked ti vyjde negativne, tak to nie je 100%, ale je to urcite lepsi indikator tehotenstva ako spliehat sa na spinenie 🙂

milada47
12. jún 2010

@grelu a tebe sa to tiež stalo??? mne mrcha meška vyše 10 dní, mám bolesti v podbrušku, bolestivé prsia, slabé nevolnosti, a rámo som mala BTT 36,9, takže môžem byť v tom ????

grelu
12. jún 2010

jasne, ze mozes...teda ak si mala minuly mesiac nechraneny styk 🙂)...inak nechapem, naco si merias bazalnu teplotu a nespravis si tehu test 🙂)

milada47
12. jún 2010

@grelu no nechraneny sa neda povedať, na začiatku bol nechranený a pred vyvrcholením bol chránený, ale používali sme vela lubr. gelu, či to mohlo dopomoct k otehotneniu ....???

grelu
12. jún 2010

no teoreticky mozne otehotnenie je...inak ako spravenim testu alebo navstivenim lekara sa to teraz nedozvies 🙂

milada47
12. jún 2010

@grelu ovulaciu som mala, to viem isto, ale tak pár dní pred očakávanou MS a s manželom sme mali styk dosť často aj cez plodne dni....

milada47
12. jún 2010

@grelu ja testom neverím, ked som bola tehu vysli mi negativne a ked som tehu nebola, boli pozitívne....ale v pondelok pojdem gynekologovi, nech ma riadne vysetri bo nevie, na čom som....jedine btt a pocity mi dávajú nádej na možné tehotestvo...

nikolkaaa
23. aug 2010

ahojte chcem sa opytať kamoška ma slizovity hlien a je v 34tt ja som to pocas tehotenstva nemala tak sa chcem spytať ci niekto stym ma skusenosti či to znamena nieco zlea ci ma isť aj k doktorovy dakujem..

smejo251
23. aug 2010

ikke- ahoj...ja som teraz tehotna 5 krat a pri kazdom tehu som spinila....mala som tri potraty lebo mi plod odumrel a pri 2 ratane toho co teraz som spinila a mam zdraveho skoro rocneho syna a teraz s malou som spinila stokrat viac ako pri malom a chvalabohu je vsetko ok.Lekar mi povedal ze mam makksi krcok a ze preto prepusti ked mi babo na nieco zatlaci a tak..pokial z teba nejde jasna cervena krv a nie je jej vela tak nie je sa coho bat....pri malom som spinila a bola som v nemocnic tyzdena a po prepusteni som spinila dalej a nic .....a teraz som sla pocas spinenia na dovolenku a ked som sa vratila vsetk opreslo a sme oki....nastastie..tak sa neboj a drzim palceky...

19monika75
23. aug 2010

ahoj dievcata som po ivf na 9 den som zacala spinit teda slabo krvacat berem aj dufaston a pomali to ustupuje mate s tym neake skusenosti dakujem

kika6
29. aug 2010

Ja som začala špiniť od 5 týždňa. Nakoniec mi zistili odlučovanie placenty. Beriem dufaston. Zatial je to ok.

patricia2311
14. jan 2011

AHOJ BUBONIC.KEDZE SOM V NEDELU POTRATILA RADSEJ SA SPOJ S LEKAROM.ABY SI SI NEROBILA STAROSTI.MAM SYNA PRI KTOROM SOM MALA ASI 6 MESIACI KRVACANE PRI NOM MI DALI NEJAKE TAB..

janicka
14. jan 2011

Ahojte, ja som spinila od 12. do 16. tyzdna stale... teda kazdy den... Bolo to tmavohnede a bolo toho dost vela... ako taka slaba menstruacia.. Dali ma na pn a brala som duphaston... pricina sa vsak nezistila, po 4 tyzdnoch to zmizlo samo a uz je to vyse 2 tyzdnov dobre... som uplne cista... a dufam, ze sa to uz nevrati 🙂

pendolino
18. jan 2011

Prosím vás potrebujem poradiť..23.12.mi začal cyklus.od 15DC mám špinenie ktoré začne vždy ráno a okolo obeda končí,najneskôr večer.aj ma od vtedy strašne bolia kríže.s tým špinením by to nebolo nič výnimočné lebo to ma trápi uz pár rokov,ale nebýva takéto slabé a okolo toho 25DC prechádza do normálnej MS.dnes som mala bolesti v podbrušku ako pred MS,ale od poobedia uz mám normálny priesvitný až biely výtok.(teraz som na nočnej tak to mozem sledovať).minulý mesiac som este brala duphaston,ale ten mi vždy zaberal len vtedy ked som ho brala.prsia síce nemám väčšie,ale také pevné,naliate uz od toho 15DC,a aj brucho mam odvtedy napuchnuté.testy este pozitívne nevyšli.viete mi poradiť niečo?vdaka moc!

dianka22
20. aug 2011

Caute. Ja uz 5 den krvacam ako pri silnej menstruacii, som v 7 tt ,v nemocnici som vsak zostat nechcela,lebo este kojim naseho 15 mesacneho. Vo stvrtok mi hormon hcg este stupal.Dnes je sobota a v pondelok idem ku lekarovi,ci sa mi hcg zvysuje, alebo mimi islo do nebicka. uz som aj dost unavena, lebo som stratila dost krvi, no uvidime. vraj musim len cakat, ako sa to vyvinie. duphason papame...

petra_peterkova
2. sep 2011

Ahojte, mozete mi poradit? som cca v 7tt a dnes vecer som si nasla spinenie, bude to blbe ale skor to bol hnedy hlien, miestami aj viac cerveny - ako krv. Doteraz som nemala ani ziadne bolesti, ale ako som na to prisla, mam pocit tlaku v podbrusku ☹ uz neviem ci je to psychicke pretoze som sa velmi zlakla...a urcite mi napisete preco nejdem k lekarke...tak moja gynekologicka pred mesiacom sla na dochodok a k novemu lekarovi som objednana az na 23.9....takze ani tehotenstvo nie je potvrdene, zatial je to len podla tehot. testu...velmi sa bojim, len chcem vediet ci je to normalne, bezne alebo nieco mimoriadne a vlastne co mozem urobit kedze teraz teoreticky nemam gynekologa.... 😒

lowa
2. sep 2011

@petra_peterkova ahoj Peti, ja som bola dvakrát tehotná, ale mám le jedno dieťatko. Pri oboch tehotenstvách som na začiatku špinila a krvácala...V prvom prípade to skončilo zamlknutým potratom, v druhom prípade krásnou dcérkou🙂 Takže ťažko povedať, môže tam byť veľa príčín. Veľa dievčat na začiatku tehotenstva špiní a krváca. Keby si začala silnejšie krvácať, choď na pohotovosť, ja som pri druhom tehotenstve v 6. týždni utekala na pohotovosť so silným krvácaním, dovtedy som mala potvrdené tehotenstvo z krvi, ale ešte som nemala potvrdené srdiečko. A práve tam na pohotovosti, mi ho na ultrazvuku našli 🙂 Takže ked lekárka zbadala akciu srdiečka, povedala mi, že spravia všetko preto, aby mi dieťatko zachránili, napichali ma infiúzkami a injekciami a dnes má moje slniečko 14 mesiacov 🙂 Neboj sa, že ťa vyhodia, myslím, že nikde to neberú na ľahkú váhu. Tak sa drž!!

petra_peterkova
2. sep 2011

Dakujem za taku skoru odpoved, toho som sa bala, ze tam pridem na pohotovost, a vyhodia ma odtial...tak teda pockam do rana a uvidi sa...ale dufam ze to prejde...dakujem velmi pekne 😉

errilo
2. sep 2011

@petra_peterkova ahoj, moze to byt uhnuezdovanim vajicka ale aj vtedy ak taketo spinenie trva dlzhie ako 3 dni treba ist k lekarovi. odkial si? mate gyn. pohotovost? ja by som na tvojom mieste urcite sla. drz sa! a daj vediet, ako si dopadla.

errilo
2. sep 2011

@pendolino moze to byt uhniezdovanim vajicka a hormonu je este malo. kolko ti meska menzes? vraj uz po prvom dni meskania, by mali hcg testy zachytit.

petra_peterkova
2. sep 2011

vobec neviem ci tu take nieco je, som z namestova, fakt pockam do rana a ak sa to nezmeni, budem to riesit

errilo
2. sep 2011

@ikke to spinenie mohlo byt sposobene vysetrenim, vraj sa to stava. no potratit mozes aj ked vychadza test pozitivny, lebo hcg neklesne hned. niekedy klesa az po vycisteni. ale pokial si nekrvacala tak by malo byt skutocne len tym vysetrenim. drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!

mau
2. sep 2011

@errilo Peťka písala, že je v cca 7 tt - to je už vajíčko isto dávno uhniezdené, takže týmto to nebude ☹

ikke
2. sep 2011

@errilo reagujes na prispevok z roku 2009, navyse ani nie moj... 😅 😉

@petra_peterkova ja som tiez mala taketo krvacanie raz niekedy v tom 7tt, volala som porodnym asistentkam a vraj ak je to mensi flak nez 2-eurovka, tak sa vobec nemam znepokojovat. no, bolo to skor ako dve dvojeurovky ale dalsi den uz nebolo nic a o 5 dni na to som ho prvykrat videla na ultrazvuku uz tusim aj s bijucim srdieckom 😵
zo zlaknutia to urcite nebude. chce to len klud, chod si lahnut, ak nemozes zaspat, pozri si nejaky pekny film a uvidis, co bude rano. drzim palce 😉

petra_peterkova
2. sep 2011

Dakujem, toto ma fakt ukludnilo a to som potrebovala...teraz uz budem lepsie zaspavat 😉 dakujem este raz 🙂

petra_peterkova
3. sep 2011

Nikdy necakajt, zbalte sa a najkratsou cestou k lekarke alebo na pohotovost....ja som na to doplatila.

denaalubos
3. sep 2011

Citam citam co piste, takze som podla slov lekarov v 9tt. v nedelu v noci som mala taky tmavy hnedy vytok a skoroo sa mi to zdalo az ako krv ale nebola som si ista, s priatelom sme hned leteli na pohotovost, tam mi spravili vysetrenia a utz a povedali ze srdiecko bije, a ze by malo byt vse OK,sla som domov. No v pondelok bolo vsetko v poriadku vytok bol len vtedy, uz sa nevratil, ale v utorok vecer som zacala krvacat cistu cervenu krv na WC zo mna na supu vytieklo asi deci krvy,tak mi zavolali sanitku, ktor a o chvilu bola u nas, sli sme znova na pohotovost,viac som nekrvacala nechali si ma v nemocnici tri dni vcera som sa vratila, este pred odchodom mi povedala na utz doktork a ze vidi hematom a aby som sa o dva dni nevratila,takze teraz nviem co ma caka a modlim sa ze bude vsetko uz len OK, inak beriem utrogestan dicynone a ascorutin. A este moja otazka ze co mam cakat od toho hematomu ze budem este krvacat vie mi niekto poradit z vlatnej skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre