Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

miriamka
21. okt 2007

Ahoj,
dakujem.Vies,ani som ist nechcela,ale potom rano som si povedala ze radsej idem nech mam istotu ci je vsetko ok.
Vy ste niektora nebrali Duphaston?

sloboda4
21. okt 2007

miriamka vždy chod k lekarovi....v tehotenstve nic neriskuj a neodkladaj....nestoji to za to.
duphaston?? to nie je na udržanie tehotnosti? ako to vyzera?

miriamka
21. okt 2007

Hej,Duphaston je na to...nasla som to v pribalovom letaku,obsahuje to progesteron.
Zajtra som chcela ist uz do prace,ale neviem neviem,najradsej by som teraz len lezala aby som mala istotu ze je vsetko ok.

vesi
21. okt 2007

ja nie, pri dalších tehu som nemala takéto problémy, ale moja kolegyňa krvácala na začiatku tehu, tak dostala nejaké lieky, predpokladám, že tie isté čo ty, potom mala často mikozy, tak v podstate celé tehu niečo brala a teraz má krásneho, zdravého teraz už cca 8 ročného syna 🙂

sloboda4
21. okt 2007

miriamka radsej oddychuj....no tak to som ten duphaston brala aj ja ked som bola v nemocnici, doma už nie....a to som krvacala riadne /ako pri kramoch/ a teraz mame nasho macika - neboj bude to dobre.

radsej doma ležkaj

miriamka
21. okt 2007

Ach jo baby,kiez by to bolo dobre.Ani neviete ako mi odlahlo ked som videla ze miminko opat podrastlo a srdiecko mu bije.Dufam,ze tieto lieky udrzia moje tehotenstvo a bude to ok!

vesi
21. okt 2007

neboj bude, prestaň na to myslieť a len sa teš na bábo 😉

sloboda4
21. okt 2007

ja viem Miriamka......ja som tiež vždy cakala na ultrazvuk ako na spasu 🙂
neboj

miriamka
21. okt 2007

Dakujem!Baby,ani neviete aka je to utecha sa moct tu poradit!
No a budem len mysliet na to ze mam byt v klude,a miminko nech pekne rastie.Bola som na kontrole tento pondelok,a mimi malo 2,3cm a dnes len po 5 dnoch uz malo 2,8cm...takze pekne rastie 😵

sloboda4
21. okt 2007

noooooo vidis aky sikulko je to, ci šikulka 😉 ved ako sa pekne snaži 🙂

miriamka
21. okt 2007

No dufam,ze to pekne dobojujeme do konca!
A asi ist zajtra do prace nie je rozumne,ci ano?

sloboda4
21. okt 2007

miriamka...no jasne že nie, teda ja by som určite nesla
ked sa toto stalo mne, jednoducho som zavolala do prace a povedala že sa davam do konca tehu vypisat a hotovo...ked nieco chceli tak zavolali a po telefone sme spolupracovali. ja som sa neskutocne bala /tehu=strach - teda u mna/ a babo bolo prvorade. vie si predstavit ako by si si to mohla vycitat? a ak treba peniazky - tie doženies potom, neboj 😉

miriamka
21. okt 2007

No ved prave...teraz mam pocit ze by som mala len lezat,citat knihu a relaxovat,a nie sa rano v tej zime trepat do prace.No neviem...posledny mesiac som nebola v praci,dovolili mi pracovat z domu,tak asi ich poziadam ci sa to este aspon do konca prveho trimestra da,ak nie,pojdem na PN

sloboda4
21. okt 2007

to je rozumne. ja som to tiež všetko dohonila až ked sa maly narodil. ked spinkal v kociku dala som si ho pri seba a makala som /tiež robim na PC/ 🙂
radsej bud v teplucku........vieš ako sa hovori....pomaly ďalej zajdes... 😉

miriamka
21. okt 2007

Ved prave...chcem spravit vsetko preto aby bolo tehu dobre!

sloboda4
21. okt 2007

miriamka, oddychuj, usmievaj sa, relaxuj, spinkaj, a zdravo papaj a bude vsetko v poriadku 🙂
idem aj ja oddychovat k mojim chlapom...nejako pospali...papa a držkaj sa 🙂

miriamka
21. okt 2007

Dakujem!Idem si lahnut a citat knizku 😉

dorotelka
21. okt 2007

Miriamka, presne takýto problém som mala v piatok - výtok do hneda, pripadalo mi to ako keď končí menštruácia. Veľmi som sa takisto vyľakala a zvažovala či ísť alebo neísť na pohotovosť. Zavolala som najskôr môjmu gynekológovi ako mám postupovať - čí ísť alebo neísť a on ma ubezpečil, že to je bežné, pokiaľ je to len také špinenie že ani nemám na žiadnu pohotovosť chodiť, vraj by tam aj tak so mnou nič nerobili. Jediné čo mi mohol doporučiť bolo zaľahnutie do postele a piť veľa citrónovej šťavy kvôli vitamínu "C" na zrážanie krvi. Vraj na pohotovosti by mi dali ascorutin (vitamín "C") a duphastol čo nie je podľa neho žiadny zázrak. Toto isté (ešte vo väčšej miere) som mala aj v prvom tehotenstve asi tak v 5. tt , vtedy som bola aj týždeň hospitalizovaná na pozorovanie a všetko bolo OK. Nerobím si preto z toho ani teraz ťažkú hlavu. Drž sa a zbytočne nestresujme 🙂...

miriamka
21. okt 2007

Dorotelka...dakujem!No ja som na pohotovost radsej isla,a dali mi ten Duphaston tak dufam,ze to pomoze a bude vsetko ok!
A hned ako pises,idem si spravit vodu s vytlacenym citronom 😉

dorotelka
21. okt 2007

Neboj, to bude v pohode... Lekári vravia, že nebezpečnejšie je krvácanie jasnočervenou krvou. Dobre, choď si pripraviť tento "elexír", dostatočne mi pri jeho pití krivilo pusou 🙂))... Mimochodom máme skoro rovnaký termín 🙂

miriamka
21. okt 2007

No dufam,ze to bude ok...aj som sa pytala ci treba ostat v nemocnic,povedal ze netreba.Takze doktorom verim,ze keby to bolo naozaj moc zle,snad si ma tam nechaju.
Dorotelka...a aj Ty uzivas Duphaston alebo nieco na to spinenie?Aj Ti doky povedal ze z coho to moze byt?

dorotelka
21. okt 2007

Práve že neužívam teraz nič. Ale pamätám si, že pri Adamkovi som vtedy užívala v nemocke Duphaston aj Ascorutin. Vtedy sme tam boli s týmto problémom na izbe štyri. Zdá sa mi, že to len piatok bol taký kritický, včera už menej a dnes skoro nič. Nepovedal, že z čoho to môže byť, ale vraj je to úplne bežné, že netreba zbytočne dramatizovať pokiaľ je to naozaj iba špinenie. Ale ja mám pocit, že som sa v piatok trošku presilila a aj mi zrejme nafúkalo na kríže tak neviem či to nie je následok aj toho.

miriamka
21. okt 2007

No ja som vcera tiez rano zmokla a ofuklo ma vonku,tak mozno to bolo z toho 😒

dorotelka
21. okt 2007

Vidíš, tak možno niečo na tom bude...

miriamka
21. okt 2007

No moze byt...teraz som v klude.
Dorotelka,a pracujes?Lebo ja neviem ci je ok ist zajtra do prace

dorotelka
22. okt 2007

Pracujem doma - účtovníctvo a obchodná činnosť na živnosť, takže do práce nemusím... Ale fakt je ten, že pri prvom baby som bola zamestnaná a nechal ma dr. PN. Takže neviem, záleží na Tebe... 😉

roasha
22. okt 2007

miriamka,som rada ze sa drzkate.

roasha
22. okt 2007

dorotelka,k tomu duphastonu tolko,ja som cakala malu,lezala som v roosveltke,a primar mi nasadil plno"udrziavakov"medzi nimi duphaston.izbovy lekar sa ale velmi netrapil,duphaston im dosiel,bol vikend,a ja som zacala spinit.to ste nevideli behy,ako zrazu izbovy doktor vystartoval do lekarne,aby mi ho zohnal.tak taky "o nicom"ten duphaston asi nebude?.

miriamka
22. okt 2007

Roasha...dakujem!Hej,dali mi Duphaston a verim,ze to bude dobre.Zatial to bolo len jednorazove spinenie v tu sobotu,odvtedy nic...takze klop-klop na drevo,nech to tak ostane! 🙂

roasha
22. okt 2007

jasne,velmi ti fandim,a neuskodi ti ani ten ascorutin,ja som mala pri malej cele tehot.PN,zbytocne sa netlac do roboty,vela lezkaj,nech babika pekne rastie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre