Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

kvetka9
1. sep 2006

a to si lezala az 5 dni?

miriam17
1. sep 2006

no hej ...strasna nuda

kvetka9
1. sep 2006

to si ta v ktorej nemocnici nechali koli tomu tak dlho?

miriam17
1. sep 2006

tak v novej

majkala
22. sep 2006

ahojte

ja som tu uz pisala a vtedy som hovorila, ze som mala nejake spinenie a tak v 6 tt. Urobili mi krvne skusky - dopadli dobre a vcera som bola na ultrazvuku. Teraz sme v 9 tt a babatko tam bolo, krasnucke 2.7 cm, hybalo celym telickom, aj mi dali fotku.
Mozno len jedna poznamocka, ak uz niekdo potratil alebo ma to spinenie a snazite sa o druhe babatko, davajte si prvych par mesiacov dost pozor v tehotenstve, ja som sa dala aj vypisat, lebo mam v robote velmi velky stres. Dufam, ze ma nechaju doma co najdlhsie. Co najmenej stresu, nie sauny a horuce kupele a hlavne vela oddychu. Dokonca nam moj doktor zakazal aj milovanie cez prvy trimester.

Ja som uz mala missed abortion tento rok v Januari, stratili sme babatko v 7 tt a zistili mi to az v 12 tt a vobec som nemala krvacanie, iba trosku spinenie, trosku krvicky. Dufam, ze tentoraz to bude super.
Teraz to zatial vychadza, mam super gynekologa a v 11 tt idem na dalsi ultrazvuk, tak vam dam vediet. Drzim vsetkym palceky!!!!!!

vedvies
22. sep 2006

majkala aj my ti drzime palceky a dufame, ze sa nam to podari tak ako tebe, prajem ti vela oddychu a sily, nech je malicke zdrave a krasne rastie 😉

bubonic
autor
23. sep 2006

tak spinenie mi zopakovalo a ocitla som sa v nemocnici. bola som tam tyzden. a stretla bebusku ktora tam tiez skoncila. no a tera
budem doma este asi dva tyzdne. ale co to je mi nepovedali. posunuli mi dlzku tehotnosti a inac je vsetko ok.

peha
23. sep 2006

drzkajte sa babulky, nebojte.
aj ja som spinila 2x, a raz som riadne silne krvacala, a babatko je v poriadku, tyzden som tiez bola v nemocnici, a teraz sme uz mesiac doma, a je vsetko ok. uz sa uplne vytratilo spinenie,aj bolesti bruska. klop klop klopem na hlavu aj drevo 😉
bubo, bud co najdlhsie doma, ak sa da. ja som na pn, a aj budem, a mozno aj do konca tehu. to babatko nam za to stoji.
hlavna je psychicka pohoda, nebyt v strese, nebat sa stale, a verit ze bude vsetko dobre a pozitivne mysliet. to mi opakuje denne nielen manzel, cele okolie, doktor ale uz aj moj pes vie rozpravat 😀 😀 😀 😀

neboj, dobre to bude, drzim palce 😵

terezia
24. sep 2006

Ja som tiez zacala krvacat v 6tt a odvtedy som spinila vela krat. Teraz sme v 24tt, ale podla sona o tyzden popredu. Pisem vam to preto, aby ste vedeli, ze je tomozne aj neskor. Treba byt naozaj v klude a snazit sa byt v pohode a pokial mozne na PN. Naozaj tie peniaze za to nestoja. Babatko je ovela dolezitejsie. Takze sa nebojte. Budeme bojovat a podari sa to.

marion22
25. sep 2006

AHOJTE SOM TU PO PRVY RAZ.ZACINAM 7TT A ZACALA SOM TROCHA SPINIT A MAT BOLESTI DOST SA BOJIM

nelika666
25. sep 2006

tak utekaj na pohotovost..

marion22
25. sep 2006

TO SA STALO V SOBOTU A ODVTEDY NIC SA NEDEJE

nelika666
25. sep 2006

ta nechcem strasit ale spinenie a bolesti mozu znamenat potrat..

od soboty sa ti to nestalo? kazdopadne by si mala navstivit gynekologa podla mna..

adulienka
25. sep 2006

marion 22 aj ja by som ti poradila gynekol.nemusi to byt nic alebo to moze byt nieco vazne 😔

melory
25. sep 2006

marion22 musis pisat malymi pismenami.
ak sa nebude diat cely tyzden nic tak v pohode a ak ano hned sa umy oblec a utekaj na gyndu. ja som krvacala pri oboch tehotenstvach.

marion22
25. sep 2006

melory a v ktorom tyzdni si krvacala

melory
25. sep 2006

prvy krat v 7-8 a teraz v tusim 8-9
pri prvom 3x a teraz cely tyzden.

terezia
25. sep 2006

Marion ja som spinila uz viackrat. Urcite by si mala ist na vysetrenie. Pre istotu. Nemusi to znamanet vobec nic. Mne doktor v nemocnici povedal, ze by sa to malo pozriet zakazdym.

mirka4
26. sep 2006

ahojte chcem sa opytat. Ja som zacala mat iba taky silnejsi biely vytok. Davala som si aj framykoinove cipky, ale ked som to prestala davat, tak mi to vobec neprestalo, praveze este viac sa mi zda ze mi zacal. Kamoska mi sice vravela ze aj ona to tak mala, ale potom to prestalo, tak neviem ci sa mam obavat alebo je to normalne.

babusa1
26. sep 2006

Ahojte, pred troma tyzdnami som stravila tyzden v nemocnici kvoli krvacaniu v 6tt, a vcera som opat krvacala, dnes som bola na ultrazvuku a doktor povedal,ze sme v poriadku a srdiecko nam bije 🙂 , a nevie preco zase krvacam,pre klud duse by som isla k doktorovi hned ako zaregistrujem krvacanie.

tonicka
26. sep 2006

Mirka, biely výtok je v tehu normálny, ja som mala až také hrudky ale povedz o tom lekárke. Mne robili kultiváciu a je to ok. Inak ten výtok má intenzívnejší pach ako pred tým 😉

dorotka
26. sep 2006

babusa dali ti nieco na to?

balkis
26. sep 2006

kocky,

aj mna minuly tyzden v 8 tt + 1 vystrasilo spinenie. Na slip. vlozke som si podvecer nasla tmavo hnedu krv. Ked som volala k svojmu lekarovi hned ma poslal na pohotovost. Tam ma pozreli a poslali domov, vraj sa to niekedy stava a doporucili mi lezat. Potom som s prestavkami spinila este 4 dni. Tiez som povzbudzovala drobca /hladkala si brusko a rozpravala sa s nim/, aby vydrzal. Vcera som bola u svojho lekara, ktory je uzasny lekar len ho mam daleko az v MT.
Pri palpacnom vysetreni zistil, ze mam na krcku malu ranku /neviem, ci to na pohotovosti doktor nevidel/a cez ultrazvuk nasiel krvnu zrazeninku, ktora nastastie neohrozuje babo. Aj som ho videla /male rucicky, nozicky a dokonca sa aj vrtelo/. Bol to uzasny pocit.
Brala som ultrogestan - tak teraz ho uz neberiem vaginalne, lebo to mohlo tiez drazdit, ale do 12 tt ho budem uzivat. Mam sa setrit, ale nastastie nemusim stale lezat, lebo som bola z toho uplne na nervy. Aj ked co by clovek nespravil pre svoje babo.

terezia
26. sep 2006

Ahoj balkis! Ja mam tiez 2cm ranku na krcku maternice. A tiez som brala Utrogestan. Ten je dobry a ublizit ti nemoze. Je dost mozne,ze sa ti to spinenie bude vracat - ako mne. Vzdy, ked sa ta ranka rozjatri. Tak sa potom nezlakni. Len to potom pozrie dr. a povie,ze je vsetko v poriadku. A ku akemu dr.chodis do Martina?

andreab
26. sep 2006

cau babule, pridavam vlastnu skusenost, aj ked som uz nieco spominala v region TT.Naozaj je vsetko individualne.Ked som ja zacala tyzden po vymeskanej ms krvacat, tiez som utekala na pohotovost,potom mala slabe krvacanie este asi 3x a nasledne spinenie roznej intenzity a farby v rozsahu niekolkych tyzdnov.(byvam v Dubline)Lekarka mi brala krv vzdy po 48h a sledovala,ci stupa tehotensky hormon,v 7tt 1vy ultrazvuk, kde videla cinnost srdca a tak aj ked som krvacala,toto bolo dolezite.Hospitalizovana som nebola, len mi povedali, kam mam ist, ak by doslo k spontannemu krvacaniu, ziadne lieky som nebrala,ked som sa pytala na Duphaston,lekarka povedala, ze v Irsku ho nepredpisuju,lebo nie je dokazane,ze naozaj zabera a ked som bola na Slovensku a stale spinila,lekarka spomenula lieky a ja som jej povedala aky nazor zastavaju v Irsku, tak mi povedala, ze Ascorutin staci.Ten som brala aj v detstve pri castom krvacani z nosa.A po par dnoch uzivania Ascorutinu mi vsetko prestalo.Ale po praci som mala vela kludu,nohy vysoko, chladna miestnost.Teraz som v 21tt, mame za sebou 3D, vsetko OK, iba placenta je nasledkom krvacania hrubsia a v piatok zacalo kopat.Tak Vam vsetkym drzim palceky, treba vydrzat a verit v stastny koniec.

terezia
26. sep 2006

andreab to je pekne. myslim tym, ze vsetko je v poriadku s babatkom. drzim palce, aby vsetko bolo dobre s tebou aj s drobcekom. ja tiez beriem Ascorutin, ale aj Magnesium.

babusa1
27. sep 2006

Dorotka,v nemocnici mi dali duphaston, beriem ho doteraz, inac mam mat klud, v pondelok idem do poradne, takze dufam, ze nebudeme krvacat, teraz zase nekrvacam.....

katka6
27. sep 2006

Ahojte baby, keď krvácate-máte nejaké problémy s placentou? Ja mám vcestnú placentu - uloženú v pôrod. cestách a lekár mi hovoril, že je riziko krvácania-doteraz /chvalabohu/ nič.

balkis
27. sep 2006

Ahoj Terezia.

Ja chodim k dr. Krajkovicovi. Je to najlepsi gynekolog, akeho som za vsetzky tie roky, co som behala po doktoroch stretla. Je dosledy, ochotny zodpovedat kazdu otazku a je odbornik.
Od nedele vobec nespinim a myslim si, ze pomohlo aj to, ze som ultrogestan zacala uzivat a nie si ho vkladat do posvy - v poslednych tyzdnoch ma to drazdilo a svrbelo. Dufam, ze uz to bude o.k. a aj krvna zrazeninka, ktoru mi pri sono nasiel sa vstreba. Placentu to nezasahuje a nema to ani vplyv na dietatko.

terezia
27. sep 2006

Ahoj balkis.On teraz robi v Heliose? To je sranda, ze ti dovolili v tehotenstve uzivat Utrogestan ustne. Mne sa zatial ta zrazeninka nevstrebala a z casu na cas hneva. Dr.povedala, ze sa to bude riesit hned po porode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre