Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

lucia31
2. nov 2007

ahojte dievcata, aj ja pridam svoju skusenost...ja som mavala take jeden, dvojdnove slabo hnede spinenie vzdy na druhy den, ako som bola na vysetreni /doktor mi robil palpacne vysetrenie, zrkadlami, vaginalne sono../..tak aj teraz pri druhom tehotenstve som to ocakavala...bola som u doktora predvcerom /vaginalny UTZ, vysetrenie krcka ../a vcera a este trochu dnes mam taky slabunko hnedy vytok..ja to vnimam tak, ze v tehu je sliznica riadne prekrvena a staci aj male podrazdenie a aspon u mna sa to takto prejavi..inak je vsetko ok, malicke bolo nadherne, mrvilo sa, no proste krasny zazitok..drzim vsetkym buducim mamickam palce, nech vsetko dobre dopadne

loss
2. nov 2007

lucia dakujema a aj tebe zelame krasne tehulkovanie 🙂

lenka2112
2. nov 2007

ahojte bauľky - aj ja som mala počas tehu špinenie.to, že budeme traja sme zistili v 6 t.t. špinenie bolo najviac práve v tomto rannom šťádiu tehu. lekár mi nasadil Ascorutin a postupne to vymizlo. v 20 t.t. sa mi objavil hematóm o veľkosti 5 cm, tak opäť lieky.bola som zúfalá a veľmi som sa bála o mimi.opäť lieky a dnes mám krásneho 3,5 mesačného syna.až na to, že asi vplyvom liekov som bola uzavretá jak konzerva a nakoniec som rodila sekciou po 20 hodinách kontrakcií.až tak veľmi sme malého udržali vo vnútri. 😀 želám veľa zrdavia a šťastíčka nech s láskou donosíte svoje poklady. 🙂

nika2
9. nov 2007

Ahojkte kocky,
pridavam sa aj ja. Som v 12tt a mam spinenie.Najskor to bolo bledo hnede len vcera som mala take tmavso hnede.Dneska zase len slabe.Vecsinou je to rano alebo vecer.Beriem ascorutin a duphaston ci ako sa to vola.Teraz v pondelok som bola na ultrazuku a zistil doktor,ze mam nizko placentu. Na dalsi ultrazkuv mam ist 21.11. tak som zvedava.Lebo ako to tu citam o tych potratoch a tom spineny tak mam trosku strach.Aj ked u kazdej je to idividualne.
nika

miriamka
9. nov 2007

Nika...neboj,hlavne ze mimi rastie!Ja som spinila len 1 krat,dali mi Duphaston a odvtedy nic,tak dufam,ze to bude aj nadalej dobre!

elri
9. nov 2007

Nika, ak si bola u lekara a je vsetko ok, nemusis sa znepokojovat. Placentu mas nizko a naraza na krcek maternice a preto vznika to spinenie. Aj mne sa to stalo v 13 tt. Zacala som spinit a na ultrazvuku mi zistili, ze mam na placente hematom. Velmi som sa bala, pobolievalo ma aj podbrusko. 10 dni som musela lezat a potom sa to upravilo. Cele tehu som uzivala magnezium, ziadne ine lieky. Narodil sa mi zdravy chlapcek. Ak sa ti da, mala by si vacsinu dna prelezat, ono ta placenta sa zvykne potom posunut vyzsie. Drzim ti palce, aby si uz nemala ziadne problemy a aby si si tehotenstvo vychutnala. 😉

nika2
10. nov 2007

Dakujem Vam Miriamka a Elri. To pomoze take povzbudenie. Teraz som na PN az do 30.11. ked mam ist na kontrolu.Tak sa snazim len lezat aj ked to obcas uz nebavi.Ale zase je to pre dobro mna aj babatka.A Miriamka tusim sme na tom rovnako teda v stadiu tehotenstva.A uz sa tesim na 21.11. ked mam ist zase na sono. 🙂

miriamka
12. nov 2007

Nika...hlavne vela oddychuj,to bude dobre!Veru,mame skoro rovnaky termin,odkial si,ze by sme spolu kocikovali 🙂

zdenkabrt
12. nov 2007

ahojte. mam taky mensi problem. mozno sa netyka tehu ale mozno mi budete vediet poradit. asi 9DC som zacala viac ako spinit mam velmi naliate prsia a hrozne bolia. nechapem. nikdy som tento problem nemala, beriem duphaston po nom zvyknem spinit asi tak 10dni pred mrchou 2dni. v poho ale preco zrazu tak skoro. a duph.beriem 11-24DC.dnes mam 12DC a stale... moze to byt normalne? aj ked to nieje spinenie ale ani krvacanie mozno skor ako prvyDC.a mam trochu pocit ze mam akoby trosku tvrdsie v podbrusku a niekedy pri zlom pohybe ma zaboli.a testik ukazal/. ☹ baby poradte.

tribitka
12. nov 2007

zdenka a nechceš sa pozrieť do témy v snažilkách, kde sa spomína branie Duphastonu? Možno tam s tým babky majú viac skúseností... možné je to, že si si robila testík skoro a ešte ti nestihol ukázať dve paličky ale možné je aj to, že máš nejaký iný gyn.problém... nezájdeš k dokimu?

zdenkabrt
12. nov 2007

uz som tam omrkla. 🙂 k dokimu sa chystam. sice uz som bola asi 4mes. dozadu na komplet vysetreni a nic nebolo, co neznamena ze taraz nemoze byt. xixi.aj tak dik
🙂

dacey
16. nov 2007

ahojky žienky. mám na vás otázku... 🙂 moja sestrička čaká druhé bábätko (po 15 rokoch) 😀 a má takýto problém: je v 6 tt a v 5 tt sa stalo toto: v nedeľu ráno trocha špinila, šla na pohotovosť a predpísali jej duphaston. večer však už krvácala, nechali si ju v nemocke. zistili jej hematóm v maternici. najprv to mala veľké asi 5 x 5 cm, no pri prepustení už iba 1 x 1 cm. teraz má pokoj na lôžku. chcela by vedieť, či sa jej to môže vrátiť neskôr počas tehu. bojí sa, aby to nemalo vplyv na bábätko. takže, môže sa to vrátiť? ďakujem za vaše odpovede

veva1
16. nov 2007

ahoj dacey,ja si myslim ze ani nie vratit,ako moze sa spravit dalsi.No poznam par zien co mali hematom a nie jeden a mimcu to absolutne neublizilo.Viem ze je to nebezpecne na zaciatku ak ho lekari neudrzia pod kontrolou a praskne,vtedy moze odplavit mimco.Ale tvojej sestre to nasli a podchytili ,hematom sa pekne zmensil,tak nech len pekne oddychuje.Nepisem odborne,len z pocutia 😉 Drzim palce.

dacey
16. nov 2007

ďakujem veľmi pekne. upokojila si ma a dúfam, že aj sestru, keď jej to poviem.

loss
16. nov 2007

dacey ten dufaston by mal pomoct a najdolezitejsi je klud len lezat,lezat a lezat pokial sa ten hematom vstrebe bude dobre mam kamosku ktota spinila a krvacala do 17ttno v januari sa jej narodil nadherny chlapcek takze chce to klud a malicke to isto vydrzi len musi ozaj lezat.Drzim palce 😵

lenka007
17. nov 2007

ahoj ja som zacala krvacat v 9 tyzdni a to dost vela po injekciach ktorimi ma nadzgali v nemocnici som iba uz spinila a brala som lieky a potom mi zistili hematom tiez a stale som spinila az do 14 tyzdna asi brala som iba ascorutin a nijako to nemalo vplyn na babo a a ni sa mi nezvecsoval potom sestre drzim palceky ale nech radsej oddychuje

reese
18. nov 2007

ahojte dievcata, ja som tu nova, pisem prvy krat, doteraz som len citala vsetky mozne temy a k tejto som sa dostala na zaklade svojeje momentalbej situacie...zijem teraz v irsku, babo sme planovali a velmi som sa tesila, teraz som v 5-6tt a zacala som pred dvoma dnami spinit, uplne slabucko, no zosilnelo to a tak sme leteli na pohotovost, ale nakolko bol vikend, poslali ma domov s tym, ze sono mi mozu urobit az v pondelok a kym nekrvacam, alebo nemam bolesti, malo by to byt ok...ked sme prisli domov, vyliala sa zo mna krv, ktora uz bola cervena a tak sme sa zvrtli a samozrejme v slzach sme utekali naspat...opat ma poslali domov, ze to vyzera na potrat a ak to tak ma byt, tak sa to stane a oni mi s tym nemozu pomoct...mam prist v pondelok na sono...odvtedy zatial nic, teraz mam hnedy vytok, zatial ziadna krv, ale mam bolesti ako pri menstruacii...
vcera som sa velmi bala, ked sme behali po doktoroch a preplakala som cely den, ale ako som si citala toto forum, nalepilo sa na mna nieco z vasho optimizmu a snazim sa na to nemysliet, i ked je to tazke...o jedno babo uz som prisla, tiez v 6 tt a viem ake je to bolestive...chcela som sa len trochu vykecat(nakolko som o tehotenstve nikomu nevravela zatial)a podakovat sa vam vsetkym za to, ako to tu vediete...

veva1
18. nov 2007

reese,drzim silno palce,aby to bol len plany poplach 😉

janazuza
18. nov 2007

reese, držím prst, viem dobrečo prežívaš, aj ja som sa takto bála. Ostaň hlavne v kľude a ak ti môžem poradiť ľahni si a podlož vysoko nohy, Ja som brala lieky aj na udržanie tehotenstva. ( žiaden sex, mohlo to rozbehnúť aj to)Držim prsty nech to dopadne dobre 🙂

betka1
18. nov 2007

reese, je mi velmi luto toho, cez co momentalne prechadzas. Ja zijem v UK a prhodilo sa mi nieco podobne v 11tt a skoncilo to dobre. Dufam, ze u Teba to bude OK.
V robote sa zo mna vyliala krv, tak som volala Midwife a bolo mi povedane, ze ak mam potratit, tak potratim, ze v prvom trimestri sa s tym aj tak neda nic robit. Bolo to vo stvrtok, tak ma sefka poslala domov, ze nech lezim a do pondelka sa v praci neukazujem(v dobrom samozrejme). Bola som na pohotovosti a tam mi povedali, ze ultrazvuk mi mozu urobit az v pondelok. Cez vikend som lezala, trosku si aj poplakala a hovorila som si, ze to sa stava, ze ked to nevyjde teraz, tak nabuduce. V pondelok ma doktor objednal na ultrazvuk na stredu rano. Takze som skoro tyzden cakala, aby som videla srdiecko mojho babatka krasne bit a aby mi bolo povedane, ze ziadny dovod pre krvacanie nevidia. Potom som spinila este 3-4 tyzdne. Uz mam za sebou 36tt a babo je uplne zdrave.
Drz sa Reese.

azuzi
18. nov 2007

reese, tiez Ti drzim palce aby Ti to dobre dopadlo. Mne sa stalo uz toto moje tehotenstvo dva krat, ze som zacala spinit a hned sme utekali na urgentny prijem do nemocnive v Banske Bystrici, obidva razy bola nedela a vzdy ma hned doktor skontroloval na sone a pri obidvoch razoch potvrdil, ze je to v poriadku. Hned mi ale nasadili hormonalne lieky Utrogestan na podporu tehotenstva.
Trochu ma zarazilo, ze Ti to mozu skontrolovat az v pondelok. Dost sa tu na Slovensku na zdravotnictvo nadava, ale v tychto dvoch pripadoch som bola rada, ze ma tak promtne osetrili. Co som bola prekvapena, ze v Irsku nie.
Este raz drzim palce.

reese
19. nov 2007

ahojte babenky...dakujem pekne za reakcie...betka1 tvoj pribeh znie presne ako ten moj, snazim sa verit ze aj u mna bude vsetko dobre nakoniec...tak si dva dni lezim, moja polovicka okolo mna skace ako nikdy predtym a oddychujem a oddychujem...
azuzi ja neviem, lebo na jedenj strane sa mi zda, ze to tu vsetko beru na lahku vahu a na druhej zasa pozorujem celkom iny pristup ako u nas v niektorych veciach...napr.sestricky su velmi, velmi mile, doslova s tebou sucitia, to im vidno v tvari (isto tiez zalezi na koho natrafis) a napr.vcera vecer mi jedna volala cca o 20.45, aby mi oznamila vysledok krvneho testu a opytala sa ako sa mam...tak neviem...som aj nahnevana v niektorych momentoch, lebo ked som v situacii, ako som bola v sobotu, v tom velkom strachu sa mi nijaka starostlivost nezda dostatocna...ale tiez si hovorim, ze ak sa to ma stat, tak radsej teraz a nie o par mesiacov, skor sa z toho spamatam...
cca za hodinku idem na scan, aby zistili ci je babo ok...strasne sa zacinam bat...krvne testy boli ok, vysoke hcg, len uvidime ako budu dnes...dam potom vediet...este raz dakujem vsetkym co mi drzia palce...majte sa pa

lenka007
19. nov 2007

drzim palceky vsetko bude o.k

junovka
19. nov 2007

reese,neboj nic, a dufaj , ze to bude ok., aj ked to cloveku v tej chvili to ani nepripada,ze?Uplne toto som prezivala aj ja, a to nie len raz v jednom tehu.Takze, uuuuuplne ta chapem ako sa citis po psychickej stranke.U mna ked to zistili, tak hned ma nechali v spitaly.Dakedy to bolo aj cely mesiac vkuse...prepac, nechcem ta tym strasit. 🤐 Po tom vsetkom-ja tomu hovorim "skuska ohnom" sa mi narodila uplne zdrava v 38tt dcerka Nelka. 😉 Takze, vravi sa, ze zaciatok zla, koniec dobry.U mna to plati dvojnasobok...bohudik.
Drzkaj sa a daj potom vediet, ako si krasne uzivas tehu 😉

junovka
19. nov 2007

...este chcem dodat, ak este krvacat tmavu krv alebo nedajboze cerstvu, tak si prikladaj v 20 minutovych intervaloch lad na podbrusko,to preto, aby sa krvacanie zastavilo.Toho ladu som si uzila az-az...a ver mi, pomohlo to 😉

reese
19. nov 2007

ahojte babky, tak som bola dnes na scane a babenko je zatial v poho, aj sme videli srdiecko, takze v daka bohu, som sa skoro rozrevala, ako mala... dufam, ze uz bude vsetko v poriadku, zatial sa citim dobre...vsetkym vdaka za povzbudenie a drzanie palcov 🙂 velmi mi to pomohlo... vsetkym vam prajem hlavne vela zdravia...dakujem

poleva
19. nov 2007

reese no super !!

lenka007
19. nov 2007

super som rada za vam drzime palceky

roasha
20. nov 2007

zienky,vsetkym drzim prsty. 😉 🙂

simsonek
22. nov 2007

Dievčatá tiež sa chcem pridať.Je to hrozné, o jedno bábatko sme prišli, a teraz na hnedo špiním. Bola som v nemocnici užívam 4x Duphaston a teraz maródujem. som v 6-7 týž. Prečo krvácam vie mi niekto povedať? ĎAKUJEM.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre