Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

poleva
22. nov 2007

opýtaj sa lekára alebo mu zavolaj

veva1
22. nov 2007

simso-ja som tiez spinila do 16tt aj krvacala a doktor mi nevedel povedat preco.Podstatne je aby plodik rastol.Krvacat to vraj moze z hocikade,niekde zospodku,alebo je tam nejaky hematom,ale to by ti lekar povedal.Drzim palce aby to tentokrat dobre dopadlo. 😉

miriamka
22. nov 2007

Simsonek...Duphaston by Ti mal pomoct,aj ja ho uzivam.Hlavne je ze plodik rastie,takze najma v klude doma lez a oddychuj!

simsonek
22. nov 2007

Ďakujem, inak sa cítim celkom dobre, len 😖 to špinenie. Už užívam ten duphaston dva týž. a stále musí na tej vlochajde niečo byť. 🙄 V stredu idem na kontrolu tak dúfam že rastieme do krásy. 🙂 V nemocnici na ultrazvuku bolo všetko ok srdiečko bylo o sto šesť. 😀 to ma drží nad vodou.

miriamka
22. nov 2007

Neboj,vsetko je urcite ok!Drzim Ti palce!

loss
22. nov 2007

simsonek len lezkaj aj ja drzim palce,vsetko dobre dopadne naisto 😵

junovka
22. nov 2007

co sa tyka toho krvacania,tak na zaciatku asi 70% mozu spinit alebo krvacat.Je to zapricinene vraj tym, ze ako maternica rastie, tak vlasocnice zviknu praskat roztahovanim a preto moze nastat krvacanie.Okolo 16tt moze byt zapricinene aj tym, ze placenta "spadla", cize je nizkopolozena u vchodu a trie sa.Pokial nejdu z teba kusy, tak je to ok.Ok moze byt aj ked je tmavocervena krv.Vtedy si priloz na podbrusko lad na 20 minut, takto pokracuj az pokial sa ti nebude zdat, ze sa ti krvacanie ustalilo.
Tym vsetkym som presla aj ja. 😉

sloto
24. aug 2008

Ahojte. potrebujem sa poradit. Vcera vecer som zacala mierne spinit, bola som s tym aj na pohotovosti, pozrel ma, aj sono mi spravil a povedal, ze vyzera byt vsetko v poriadku. srdiecko pracovalo, aj mi ho ukazal. potom som uz vcera nespinila ale dnes som zase objavila taky slabohnedy vytok - spinenie. neviem co mam spravit. je nedela - neviem ci mam ist znovu na pohotovost, lebo sme momentalne na navsteve v Trencine, alebo mam utekat domov a ist zajtra rovno k mojej gyndoske do BB? Myslite ze sa mam strachovat, ked mi vcera povedali, ze na sone je vsetko ok a ze aj krcok je zatvoreny? Poradte.... 😨 ☹

sloto
24. aug 2008

este som zabudla dodat, ze dnes pocitujem take jemne pichanie v podbrusku na lavej strane....

junovka
24. aug 2008

sloto, skus si dat lad na podbrusko asi tak na 20 minut.A zajtra zavolaj svojej gyndoske 😉

roasha
24. aug 2008

sloto,pokial pojdete domov,aj v BB na pohotovost,funguje nonstop/bez ohladu na to,ze je nedela/.urcite by som necakala do zajtra.radsej nech mi 10x povedia,ze je vsetko v poriadku,ako by sa nedajboze nieco stalo. 🤐
vysetria ta kedykolvek,aj v noci,toho sa bat nemusis,ze je nedela.

sloto
24. aug 2008

ahojte dakujem vam. tak od rana zase nespinim, takze zatial dobre. a zajtra ideme do bb takze hned pojdem aj k svojej gyndoske nech sa na mna pozrie pre istotu aj ona nech je klud.

roasha
24. aug 2008

drzim palce,nech je vsetko ok,a babika pekne rastie. 🙂

emjee
18. nov 2008

ayscha • 16. nov 2008 o 15:08
Ahojte, vie mi prosim niekto poradit moc sa bojim... Som v 6tt a dnes som zacala trochu spinit. Nie je to krv, ale taky bledunko hnedo-ruzovy vytok vodovy, tak asi na jednu intimku... Hrozne sa bojim, ze som prisla o babo, lebo som uz mala jeden missed a beriem duphaston. Dnes sa nedostanem nijako na pohotovost, k lekarke mam ist v utorok... mali ste to niektora, ohrozuje to babatko? Dakujem za akukolvek radu.. Ayka

lucinka1104 • 1d • 16. nov 2008 o 16:12
takýto výtok v tehu býva pokiaľ nemáš krče v podbrušku je to uplne normálne nohy hore a oddychuj neboj sa zajdi si potom k svojej dr necj to predoíše duphaston a ascorutin všetko dobré neboj sa a je tu téma špinenie v tehotenstve , kde je o tom spústa popísaného 😉

caruzo19 • 1d, 25tt • 16. nov 2008 o 16:55
aysha,ja som krvacala na zaciatku obidve tehotenstva,pokial je to ako hovoris,zrejme ide o hematom,ktory sa vytvoril pri uhniezdovani(aspon teda v mojom pripade tak bolo),treba brat duphaston a ak ti dali askorutin,ak nie,ber nejaky vitamin c,ja beriem od jamieson.a lezkaj a hlavne sa nestresuj.on sa ten hematom vo valnej vacsine pripadov vstrebe a uz druhy trimester je pohoda.hlavne ziaden sex.na sone by malo byt vidiet ci je tam hematom.inac nezlakni sa,mne sa to parkrat vratilo,spinila som 2-3dni,potom par dni nic a potom zase...
tak drzim palecky 😉

diddi • 2d • 16. nov 2008 o 17:16
ayscha, ja by som pre pokoj duse isla urcite na pohotovost...spravia ti sono, pripadne nejake infuzky dostanes, ale budes vediet co sa deje...pretoze do utorka sa budes stresovat a babo to citi!!!

caruzo19 • 1d, 25tt • 16. nov 2008 o 17:56
ale zas tam moze chytit aj nejaku virozu pravda 😒
podla toho ako sa citis.ak mas aj krce,jednoznacne chod,ak nie,tak sa rozhodni

lante • 1d, 11tt • 16. nov 2008 o 19:31
Ayscha, ja som pri missede nešpinila vôbec.
Pri Vilkovi a aj teraz som špinila cca 2-3 týždne. Brala som Duphastona mala kľudový režim. Takže čo najviac ležať (čo sa mi už teraz nedalo, pri ročnom drobcovi je to nemožné) Takže u mňa je v podstate špinenie "dobrý" znak. Ja to ako keď končí MS, iba také hnedkasté. Doki mi pri Vilkovi robil často sono a v dutinke nebolo nič, z čoho by bolo špinenie. Tak povedal, že to bude pravdepdobne u mňa z krčka, ako sa prekrvuje, tak mi popraskali malé žilky.
Ale ak máš kŕče tak čo najskôr na pohotovosť. Radšej byť za hlupaňu a stresujúcu tehotnú ako niečo zanedbať 😉

celine • 8tt • 16. nov 2008 o 20:21
Aysha - ja by som to urcite nepodcenovala. Kazda sme ina a ked u jednej spinenie neznamenalo nic vazne, u druhej to tak byt nemusi. Ja mam za sebou 2x missed a lekar mi povedal, ze ak by som zacala spinit alebo krvacat, mam okamzite prist. drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo 😉

lienka79 • 1d • 16. nov 2008 o 20:35
no..nemusi a moze to znamenat nieco.
Ja som takto v 6tt potratila 2x...nemusia byt ani mkrce, pri druhom som ani nevedala,ze som o to prisla ☹
Takze pre pokoj by som na tu pohotovost urcite sla

ayscha • Včera o 08:43
Ahojte baby, dakujem za radu. Tak som na tej pohotovosti nakoniec bola a pozrel drobca tam videl ale este nevedel rozoznat srdiecko ci bije... tak mi povedal nech cakam, beriem duphaston a idem na tu kontrolu k mojej lekarke... tak uvidim. Dakujem za rady ste zlate, drzte palce nech to dobre dopadne..

sonycka • Včera o 08:46
ayscha tak to si fakt potesila!!!! ze si isla ja som bola minuly tyzden na zakroku ale druhy krat by som utekala do nemocky aj pesi, strasne ti drzim palce!!!!!!!!!!!!!! nech to vyjde 🙂 🙂 🙂 maj sa

emkamojamala
22. nov 2008

to mas v pohode pokial len spinis,zomna islo az uplne cierne a pak krv a to uz bolo zle.

emkamojamala
22. nov 2008

ja mam tiez duphaston a hrozi mi vraj samovolny potrat. ako mam tomu predyst????

junovka
22. nov 2008

klud na lozku 😉

roza111
22. nov 2008

no ja som na termin ms dostala tiez len take spinenie. a trvalo len tri dni, inak ms u mna minimalne 5 dni ked uz...a odvtedy ma bolel prsnik a teraz su skor jemne citlive obidva...tak tiez neviem, co to znamena, ci daco, ci nic,,,,zrejme cakat ako sa to vyvinie...necele tri mesiace po nasej svadbe 🙂

saa
26. dec 2008

😎 amalka ja som bola v nemocnici ties som krvacala som v tretom mesiaci teraz ani nespinim ale po moceni a utreti mam slabo ruzovy vytok beriem ties tabletky bojim sa ci mi nieco este hrozi ket je to uz treti mesiac

saa
26. dec 2008

😎 je to moje druhe babo mam 32 rokov prve ma uz 10 rokov

lucinka83
26. dec 2008

Ahojte🙂ja som tiez spinila asi 2 dni,tak ma rodina hned poslala k lekarovi,ale bolo to v utotok pred Vianocami, tak malo vela lekarov dovolenku, ale v nemocnici mi zistili, ze mam maly hematom, najprv som tam mala ostat. ale sviatky a tak mi naordinovali lieky a uplny klud, musim lezat,len na WC mozem...ja som si tiez myslela, ze to nic nie je, ale ak mate akekolvek spinenie, podla mna je lepsie hned si to dat skontrolovat, ved ide o to najcennejsie, co mame - nase malinke🙂 a vtedy netreba riskovat nic.
Drzim moc palce...

dajanka4
21. jan 2009

Ahoj tehulky.Som velmi rada ze si mozem s niekym tak dopisovat a informovat sa o vselicom.Ja uz mam dve krasne zdrave deti.Po 4 rokoch som ostala zase tehotna ale toto tehotenstvo je tak trochu zvvlastne kedze pri tych dvoch tehotenstvach som bola uplne zdrava ,ziadne problemy a teraz pri tomto tehotenstve je to ine. v Jednu nedelu vecer som sla na Wc a uvidela som tam cervenohnedu skvrnu .velmi som sa zlakla a utekala to povedat manzelovi . Na to som sa poobliekala uz som si pre pripad zobrala aj take hlavne veci keby nahodou som ostala v nemocnici.Isla som na pohotovost a pan doktor mi hned robil ultrazvuk aj taky normalny aj vnutorny a opytal sa ma ci cakam jedno dietatko.A ja ze ano -a na to on vravi ze on ta vidi dve cavity ale s toho v jednej je plodik a v druhej nieje.tak som sa opytala ze ako je to mozne ked v stredu som bola u svojej doktorky a ona kazala ze je vsetko v poriadku.na to on mi povedal ze bud cakam dvojicky s toho jedno mizne alebo je to hematom a ze ostanem v nemocnici na sledovanie.No ja som ostala ,nasadili mi injekcie ,tabletky a tak som este spinila asi dva dni a potom to prestalo .Tak ma pustili domou o 5 dni ale zase v nedelu ked uz som bola doma tak zease som objavila hnedu skvrnu na nohavickach.Ale uz som neisla na pohotovost ale rano ku svojej lekarke a ta mi predpisala lieky Pamba ,Lunetyl ,askorutin.Ja sa chcem spytat ci tie tabletky neposkodia babatko ci bude v poriadku prosim ked ma niekto s tym skusenost prosim napiste mi pretoze sa velmi bojim a stale na to myslim Dakujem

boogie
22. jan 2009

ja som tiež špinila ale tmavohnedým výtokom,bola som u lekára a dal mi duphaston,ascorutin a na tom ascorutine v príbalovom letáku je napísané že sa nesmie užívať v tehotenstve tak tiež som z toho celá nesvoja...

katy2
22. jan 2009

ascorutin beru vsetky tehulky, ktore maju problem s krvacanim.... aj ja som ho brala..... v letaku pise, ze sa nesmie, napriek tomu sa uziva..... takze pokoj..... hlavne, aby krvacanie prestalo..... 🙂

boogie
22. jan 2009

dakujem tak uz som kludnejsia 🙂

dajanka4
25. jan 2009

ahojte som v 8tt.slabo som spinila,zistili mi hematom a bola som aj v nemocnici .Tam mi davali duphaston askorutin a este nejake vitaminy.ked som dosla domov tak som sla sa svojou doktorkou a ona mi predpisala len duphaston ale o 2 dni som sa z neho vyhadzala po celom tele som mala cervene fleky tak na druhy den som isla opat za nou a dala mi miesto nich lutenyl.ked niekto ma s tym skusenosti prosim poradte mi ci ich mam uzivat ked v pribal.letaku pise ze v tehot. sa nepouziva.okrem toho berem aj vitaminy calibrum a ascorutin.prosim poradte ci nieco nepokazim ked ich nebudem brat a ked by som ich brala cio to neposkodi dietatku

nadzieja
25. jan 2009

Ahojte, ja som spinila slabucko v 3. mesiaci, pre ostotu som sla na pohotovost, polezala som si 10 dni v nemocnici, dali ascorutin a duphaston, a nejake olejove injekcie, hned to prestalo....ale musela som v pokoji lezat...ze vraj krvacanie z vnutra to bolo, podozrenie na odlupovanie placenty...ale nakoniec to vyslo na to, ze mi praskla najaka cievka na placente....preto to krvacanie... Takze ak ma niekto akekolvek spinenie, sup hned k lekarovi...tod mi povedal primar gyn.

bleelka
31. jan 2009

Ahojte, predvcerom som si urobila test a bol pozitivny. Dnes rano som ho zopakovala, ale iny druh testu a tiez bol pozitivny, ale ciarka bola slabsia ako na tom predoslom. Potom som okolo obeda zacala spinit a spinim doteraz - svetlohnedy vytok. Znamena to, ze o babatko prichadzam? Poradte, je to normalne, alebo nie? K dokimu somplanovala ist az o 2 tyzdne kedze teraz by tehotenstvo este nevedel zistit. Vdaka za rady...

ninuska8
31. jan 2009

bleelka, nemusi to znamenat ze o babo prichadzas, mozno sa este len uhniezduje...ta ciarka bola urcite slabsia len tym inym druhom testu, nie vsetky maju rovnaku citlivost...odporucam neist k doktorovi az kym nezacnes nacisto krvacat, ak je to len spinenie je to vpohode lebo to byva po uhniezdovani, tak hlavne klud a pohodku prajem a blahozelaaam, daj vediet ako to dopadlo 🙂

bleelka
31. jan 2009

minuska dakujem velmi velmi pekne za upokojenie, dufam, ze mas pravdu, lebo som sa celkom dost zlakla a museli sme si dost preskakat aby sme sa dockali pozitivneho tehu testu 😵 tak snad to bude ok, dufam, ze to uz zajtra nebude.... dam vediet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre