Špinenie počas tehotenstva

bubonic
31. júl 2006

Baby prepáčte, že zakladám novú tému a potrebujem súrne poradiť. Práve som sa vrátila z WC (teda veľmi aktuálne) a zistila som, že mám také kvázi špinenie - veľmi málinko hnedej krvi(asi krvi) spolu s hlienom. budem nechutná, ale našla som to na toaletnom papieri a teraz mám obavu. môže to signalizovať nejakú komplikáciu? 😖 ☹

lowa
3. sep 2011

Ach Peti, takže dopadlo to zle☹? To ma mrzí...

veronika1417
5. sep 2011

@petra_peterkova presne ako napisala Petka, nikdy necakajte a chodte k lekarovi hned!!! Lepsie prist dvakrat zbytocne ako raz neskoro!!! Ja som teraz v 30tt ale na zaciatku som aj ja mala problemy ☹ zacala som spinit slabucko hnedo jeden fliacik, potom niekolko hodin nic, potom zase fliacik a uz som necakala a isla som na pohotovost kde si ma aj nechali, zacala som brat Utrogestan, Ascorutin a injekcie na udrzanie babatka po tyzdni ma pustili domov. Mala som sa setrit tak som len lezala no zopakovalo sa to ☹ a tak som znova na tyzden isla lezat v piatok ma pustili domov a opat v pondelok do nemocky... no bolo to na nervy ani som nevedela ci je spravne tolko babatko drzat ale asi len potrebvalo trosku pmoct a nelutujem ani jedneho dna co som lezala v nemocnici. Do konca tretieho mesiaca som brala ten Utrogestan a potom uz bolo obre 😉 ale bolo hrozne pocut od lekarov, ze ostatne je na prirode bud sa dietatko udrzi alebo nie...Baby nepodcente nic, ked sa Vam nieco nezda, ci je to sfarbeny vytok - nesmie mat inu farbu ako mliecno bielu alebo priesvitnu, nejaka bolest, pichanie, palenie, krce,...nic z tohoto nie je v prvom trimestre normalne aj ked su lekari co to tvrdia. Ked pracujete nevahajte a ostante doma prve tri mesiace kedy je tehu najviac zranitelne a vela oddychujte, lezte a spinkajte!!!

sabiatko
6. sep 2011

ja som pri prvom tehotenstve mala hnedy vytok do tretieho mesiaca, lekar to nijak neriesil, potom to prestalo a vsetko bolo ok. teraz pri druhom tehotenstve som ho mala tiez, iba do druheho mesiaca, nic som nebrala a uz to aj preslo. takze to nemusi znamenat nic vazne, len sa prekrvuje maternica a takto sa to prejavuje. pre pokoj duse je ale lepsie zajst k lekarovi, lebo to moze svedcit aj o niecom vaznom.

gazovicka
6. sep 2011

@denaalubos ahoj... ja som bola tiez takto hospitalizovana, tiekla zo mna krv, zastavili mi to az na pohotovosti infuzkami, kde som krvacala este asi dve hodiny, potom sa to zastavilo, bola som tam v nemocnici 4 dni, povedali mi, ze sa moze vratit, mam vraj lezat v klude, tiez som brala utrogestan, v nemocnici dicynone a ascorutin, ale tieto dva lieky mi moj doktor vysadil, vraj staci utrogestan.... tak som potom brala iba ten... vazne odpocivaj, hematom musi zmiznut.... ak mozem poradit, papaj vela citronov... pomahaju ...

denaalubos
6. sep 2011

@gazovicka ahoj a chcem sa spytat potom si ostala na rizikovom abo ako to s tebou pokracovala ja idem zajtra lekarovy som zvedava ako to dopadne...kazdy mi hovori ze uz do prace urcite nepojdem

gazovicka
6. sep 2011

@denaalubos ano, ja som v podstate stale na rizikovom az do nastupu na MD, co bude asi za dva tyzdne... urcite aj teba nechaju doma.. nie je dovod, aby si pri takychto komplikaciach pracovala.... ale po tychto mojich tazkostiach od piateho mesiaca beham ako srnka, placenta sa mi zdvihla, hematomy zmizli (mala som 2) a odvtedy je vsetko ok a aj tak ma uz nechal doma doktor... raz ked si rizkova, ostanes....drzim palce... 🙂

asma
12. sep 2011

@denaalubos ahoj moja tak ti zelam pevne nervy pri malej som mala hematom v placente a skoro som zosalela od strachu bola som dva mesiace v nemocke prvy krat som zacala krvacat v 8tt hustu krv ako zele ani na sone nebolo nic vidlo lebo maternica bola zakrvacana.. preslo to a hematom sa vstrebal az okolo 25tt ked som konecne zacala kludne dychat... ono ked uz je babatko pekne na svojom mieste co mi povedali ze je okolo 12tt neni sa coho bat lebo sa pevne drzi aj ked môze sa stat vselico tak sa setri a hlavne pekne oddichuj..
ja mam aj teraz strach som v 10tt a vcera som mala po toalete na papiery hnedastu krv ale dnes mi doky povedal ze vsetko je ok, maternica je zavreta ani tabletky mi nedal iba vitaminy tak sa bojim..

lelacrima
12. sep 2011

ahoj, ja som mala toto iste, takmer tyzden, pokym som sa dostala k doktorke - akurat mala dovolenku. Bola som v siestom tyzdni - nasadila mi Ascorutin a Duphaston. To som uzivala, pokym to nepreslo, trvalo to takmer 10 dni, cely cas som lezala a vstala len na wc a najest. Zostala som doma do konca tehotenstva. Maly vyzera ok, nemalo to nasledky pravdepodobne - lieky. Neboj sa, len vela oddychu a minimum pohybu, ak to nie je nic komplikovanejsie

petra_peterkova
12. sep 2011

@lowa dost zle...

barbora84
14. sep 2011

ahojte, ja koncim 10 tt a tiez sa trapim so spinenim. V 9 tt+2 dni som trochu krvacala, vyslovene slo o jasnu cervenu krv, tak som bezala na pohotovost, uzivam Duphaston a mam kludovy rezim, babo bolo na kontrolnom sone v poriadku. To krvacanie jasnej krvi bolo jednodnove, dalsi den som uz len spinila a potom som mala tyzden pokoj, ale od nedele opat spinim, presne v nedelu, pondelok a dnes, po utreti na wc mam hnede sfarbenie... tak mam strach, dodrziavam kludovy rezim aj nadalej a dufam, ze pride cas, ked nebudem spinit... mate niekto podobne sksuenosti?

veronika1417
16. sep 2011

@barbora84 ja som to na zaciatku tiez mala, myslim to spinenie o jasne cervenu krv u mna neslo tak ale ked mimi potom skontrolovali a bolo vporiadku tak je to hadam oki. Pekne lez ja som to tiez cele prelezala a zvladli sme to. Drz sa!

aadulik2110
8. okt 2011

ahojte, súhlasím s babami...lepšie si to nechať skontrolovať ako niečo zanedbať.... ja som v 5tt špinila, prešlo mi to na tretí deň, ale aj tak som radšej šla na pohotovosť, dostala som injekciu a potom mi môj doki predpísal duphaston a týždeň na to som opäť začala.... teraz som už mala v hliene aj kúsky krvi, tak ma rovno lekár nechal na PN, kľudový režim.... tak teraz rozmýšľam čo budem robiť celý ten čas.... A ešte otázočka, ten druhý krát mi doki predpísal aj liek Pamba na zastavenie krvácania. Na príbalovom letáku je napísané, že sa neodporúča užívať v prvých týždňoch tehu.... to je do koľko? Nakoľko som teraz v 7tt.... ale snáď doki vie, čo robí.... Máte s týmto liekom skúsennosti?

bambi86
1. nov 2011

Ahojte, ja mám vcelku podobný problém. Som v 6tt a spinim vcelku silno,zacalo to pred 4 dňami takým slabuckym bledohnedym spinenim, ale teraz je to tmavé a skoro stále. Dokonca zo 2 krát to bola čerstvá krv na toaletnom papieri.Ešte len pred 6dnami mi potvrdili tehotenstvo a moje embrio má za sebou už 3sono vyšetrenia... Dostala som duphaston aj ascorutin. Tak verím že to embrio bude vitalne a vydrží to. Neviem ja som so spinenim mala problemy aj mimo tehotenstva, tak možno to spolu súvisí... BTW adulik aj na ascorutine sa píše ze sa nesmie v tehotenstve ale zevraj je to ok.

laska1279
21. máj 2013

ahojte, chcem sa spytat som v 6 tyzdni tehotenstva a mam slabe spinenie hnedsej farby ale len obcas, nebyva mi zle...ale uz som raz potratila v 4 tyzdni a tiez to takto zacalo...mozete mi poradit? doktorka mi este na zaciatku pedpisala kyselinu listovu a dufaston. moze to byt potrat?

slniecka85
26. jún 2013

@laska1279 ahoj! Tak ako si dopadla? Dufam ze je vsetkomv poriadku.. Ja mam podobny problem uz 5 dni, beriem duphaston a dicynone...

palm78
22. feb 2014

ahojte baby ..ja som v 8tt min.tyzden som tiez zacala spinit,mala som stym tiez problemy vzdy pred menstruaciou neviem moze to mat suvis?

siska765
22. feb 2014

@palm78 ano moze niektore v obdobi kedy maju ms dostat mozu spinit potvrdil mi to moj doktor ale ked som ja zacala spinit utekala som hned do nemocnice pre istotu.niektore spinia a je vsetko ok,niektore raz a je zle.tazko povedat.kazdopadne nezabudnem co mi primar povedal,akekolvek spinenie v tehu nema byt a moze hrozit potrat,takze ja sa podla toho riadim,ale nemusi to byt tvoj pripad.

palm78
22. feb 2014

no ja som isla na druhy den k svojmu lekarovi aj ked som rozmyslala ci mam ist na pohotovost,dal mi duphaston 3x1 tak to beriem no zatial nic ale neviem co bude ked to vysadim ...ale ze to bravaju zeny aj cele tehotenstvo..

chris92
3. aug 2014

Ahojte..chcem sa spýtať..končím druhy mesiac..a akurát dnes som v čase ms..a začala som mať také špinavšie výtoky..mám ich len ked sa utriem po WC..je to normálne? alebo nie..zajtra som objednaná prvýkrát na gyndu..ale neviem či mám dovtedy čakať alebo utekať na pohotovosť.. 😖

nikus5
3. aug 2014

@chris92 presne ako píše siska765 - akékoľvek špinenie nemá byť, moja rada - hneď do nemocnice a nič nezanedbať!....bola som v piatok v noci hneď pri prvých náznakoch a ani to nepomohlo bábätko zachrániť..takže tak..

veronikaaa333
4. feb 2016

Ahojte baby som v 4tt-5tt vcera som dost nabehala v meste, keď som došla domov mala som mierne špinenie aj s takým hlienom. Potom nic.... Priateľ chcel - ja nie ;) ráno sme sa predsa milovali a teraz som opäť mala to špinenie..... Za nejakých 8 dni by som mala.mat MS môže to byť aj z toho alebo je to kvôli tomu milovaniu?

luciasing
4. feb 2016

@veronikaaa333 môže to byť ešte čistenie namiesto ms ale aj začínajúci potrat takéto veci sa nepodceňujú radšej choďte k dr. ja som to mala do 13 tt a nemať určite žiaden sex pokiaľ neviete čo to je , je to nezodpovedné aby ste to neľutovali. takže šup šup k dr.

veronikaaa333
4. feb 2016

@luciasing volala som tam a povedali mi že pokiaľ nie je krv čistá nemám sa zbytočne stresovať, že veľa tehotných to má. Ak bude krv normálna hneď mám prísť. Dúfam to nebude nutné :( a všetko bude ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre