Špinenie v 1. trimestri

sunny381
15. nov 2015

Baby je tu niektorá, ktorá stále špinila a tehotenstvo dopadlo dobre? ja so špinila 3 dni v 4 tyždni, potom v čase ked som mala mať v 8 tyždni 7 dni, a v 11 tyždni zase. doktorka vravi, že je všetko v poriadku a neviem prečo špinim, naposledy mi dala aj kanaviť okrem ascorutinu, duphaston uživam od začiatku. V máji som potratila v 6 tyždni ale to nebolo nič vidieť na sone. Teraz som začala 12 týždeň a stále mám pár krát za deň slabo hnede špinenie. Fakt sa bojím.

katrin21
15. nov 2015

@sunny381 ja som spinila pri prvej dcere, dokonca som trochu aj krvacala asi v 6-7 tyzdni.... dostala som Duphaston, Ascorutin, PN a setrila som sa.. preslo to. Dcera sa narodila v pohode dohosena, neboj.
Teraz som zase zacala spinit v 7tt, ale uz nie krv, len velmi tmave spinenie, kedze som bola prave na dovolenke, tak som proste lezala, kde sa dalo, chodila len na jedenie a na WC, inak som sa setrila, ale bola som kludna, vedela som, ze je to normalne, kym clovek nema bolesti , alebo nejake krce...
Potom som spinila este asi 3t, ale uz slabsie, dostala som zase Duphaston a bola som doma, oddych , veget, ziadna ziadna namaha....

potom este je moznost, ze mozes mat hematom, tam sa treba duplom setrit, aby sa nevyplavil , ale to by videla doktorka na sono..
Duphaston neberies, alebo nieco podobne? nic ti nedali?
Inak , moja sestra mala napr. do 3 mesiaca normalne akoby slabsie kramy.... pri vsetkych 3 tehotenstvach, vela zien to tak ma.... Netreba to sice podcenit, ale zase ani sa prehnane strachovat nie je dobre... Je to pomerne casty jav.

a este , nejedz grepfruity, mozu sposobit krvacanie... chinin je v nich. ten tehotne nemozu.

misinkam12
15. nov 2015

Ahojte,som v 14.týždni a doposiaľ som nemala žiadne ťažkosti. Včera zo mňa vyšiel kúsok krvi ale taký hustý a troška som krvacala. Zlakla som sa tak som utekala na pohotovosť. Tam ma ustili ze babo je v poriadku dali mi injekciu a tabletky. Dnes ráno zas krvacam ale nie je to cista krv ako také spinenie. Len sa bojím,vôbec neviem čo mám robit... :(

evittam
15. nov 2015

@misinkam12 Ahoj, no určite choď zajtra k svojmu lekárovi. Robili ti sono? Môže to byť napr.aj hematóm.

misinkam12
15. nov 2015

Áno,robili.. povedali že bábo je v poriadku..som zvedavá co zajtra povie moj doktor.. dúfam,že bude všetko OK.

kalutka
15. nov 2015

@misinkam12 ahoj, ja som mala to iste tiez v 14tom tyzdni, ani nezisitli, preco vlastne, ale babatko bolo v poriadku. Opakovalo sa to potom aj v 16tom a 19tom tyzdni, mala som aj nizko polozenu placentu, tak vraj mozno z toho. Urcite chod k lekarovi, radsej zbytocne, ako neskoro. Tiez som salela z toho, viem ako ti je.

evittam
15. nov 2015

@misinkam12 Tak sa choď len uistiť k svojmu lekárovi. Tiež to môže byť len prasknutá žilka - ja som to raz tiež mala. Mala som aj hematóm a všetko sa dostalo do normálu a mám zdravú a krásnu dcérku. Tak neboj, všetko bude v poriadku. Hlavne nestresuj. 😉

sunny381
autor
15. nov 2015

@katrin21 beriem duphaston, no grapefruit som jedla minuly tyždeň prvý krát, pri malej som ich bežne jedla. tak skusim ich nejesť aj keď to špinenie bolo aj pred tým. no pri malej sa mi moc oddychovať nedá, kým je v škôlke tak som v posteli. ale ked je doma tak už beham okolo nej, a hlavne ma jeduje.

aspinka
15. nov 2015

ja som spinila pri poslednej... a to mesiac pred tym ako som otehotnela s nou som mala potrat spontanny. Takze to bolo bud to vyjde alebo nie spinila som do 13tt sama som si nasadila ascorutin a ten som brala asi do 16tt...

sunny381
autor
15. nov 2015

@aspinka a to si ho brala každý deň lebo ja iba špinim myslim ten ascorutin

aspinka
15. nov 2015

@sunny381 mam pocit ze som si davala 3x denne jednu ked spinenie ustalo tak 2x denne ale viem ze niektore baby brali aj 3x denne po 2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre