Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

atlanta888
27. apr 2017

Ahojte.dnes som sa sem registrovala,uz dlhsie tu citam diskusie kvoli spineniu v tehotenstve.prave sa mi to totiz deje a som z toho dost v strese.tehotenstvo je estelen na zaciatku 5tt pred tromi mesiacmi/v januari/ som mala missed abortion a podstupila kyretaz.tak sa preto obavam co z toho vobec bude.na pohotovosti mi predpisali duphaston.potom som sla na kontrolu svojmu dok.ten mi dal este dicynone. Na kontrolu nam ist az 11.maja.vypisal ma na pn ale nic konkretne nepovedal.tak sa snazim oddychovat.toto som tehotna uz 3 krat.z toho prve tehotenstvo bolo uplne bez problemov. No a po 4 rokoch sa zrazu deje toto.keby som vedela pricinu bola by som kludnejsia.asi je to bozia vola, tak si hovorim.potrebovala som sa aspon sem vyrozpravat lebo mojmu muzovi to uz asi ide na nervy. Vzdy ked zacnem tak len hovori ze co je zase .... stale nieco splietam ...🙂 ked som mala ten zamlcany potrat tak som si to aspon zdovodnila ze som bola chora a mozno to bol dovod.teraz i ked to nebol odporucany cas na otehotnenie po keretazi (i ked doktor co som mala predtym povedal ze mozeme skusat hned,mimochodom uz som ho vymenila) tak to nebolo ani planovane a stalo sa.som rada len so mnou stale zmietaju obavy. Ak mate podobne skusenosti napiste co ste robili ako ste sa to snazili riesit.viem ze by som mala byt hlavne v klude ale je to tazke . Dakujem.ahojte.

22maj2007
3. máj 2017

Ahoj aj ja som v osmom tyzdni a dnes som si vsimla ruzovy vytok,rano od vtedy nic,je to moje prve tehotenstvo,nechcem prist o babetko ,no ak ma odist odide .dr.mi predpisal duphaston,kontrolu mam az 11.5.
Ako si ty dopadla

atlanta888
3. máj 2017

@22maj2007 ahoj.ja mam tiez ist na kontrolu az 11.5. Zatial neviem.tiez stale beriem duphaston.dala som sa na pn.nejako mi to neprechadza.uvidime co bude.drzim palce

22maj2007
3. máj 2017

@atlanta888 Ja zajtra rano idem na krv a moc,urcite to spomeniem sestricke a uvidim co povie, ja mam totis rizikove tehotenstvo a nemam ani ziadne priznaky sem tam ma bolia prsia a sem tam ma boli brucho,to ranne spinenie ma dnes rano vystrasilo ,ty ako spinis?

atlanta888
4. máj 2017

Take hnedaste ako biela kava.

barbinka13
4. aug 2017

Ahojte dievcata, mne moj lekar povedal, ze akonahle je spinenie tmavsej farby, napr tmavohnede, nedajboze s primesou krvi (syta cervena, bordova), treba urychlene navstivit lekara/pohotovost, predpisu Duphaston a malo by to byt v poriadku. Duphaston a podovne su progesterony, pro gestazione = pre tehotenstvo,takze udrziava hladinu progesteronu v tele tak, aby mozog nedostal.podnet na porod/potrat. Skuste si este predtym zmerat teplotu, staci pod pazuchou, ak zje stale.zvysena, nad 36.7, moze ist aj o plany poplach. To znamena nidacne spinenie, ked sa babo uhniezduje, alebo drobne ranky z rozpinajucej sa maternice. 🙂

snnor
5. aug 2017

Ahojte tak ja mam tiez problem so spinenim..min.stvrtok som zacala slabo krvacat sla som k dr.srdiecko uz bilo a dala utrogestan a ascorutyn..po troch dnoch to preslo.bola som v pondelok na kontrolu a dala mi uz knizku.teraz som na konci 9tt.vo stvtrok som zacala zsse trosku spinit ale to len bledohnede a len obcas..ale ja mam strach..mam lieky no aj tak sa bojim..obcas boli podbrusko aj krize..som sice uz trrti krat tehotna aj pri druhom som mala problemy ale v tedy zistili pricinu.teraz nic,vsetko v poriadku..a preco sa mi to stale vracia..😔

barbinka13
5. aug 2017

@snnor ahooj mam to prave tiez, po panike a telrfonate s doktorom a s kamoskou farmaceutkou, co take tiez mala pocas prveho trimestra, som sa upokojila a napusala som hned clanocek s odkazmi na.rozne.linky...ak.vies po anglicky, tak ten prvy je prave o tom, co opisujes. Ak nevies, povedz, a v skratke ti napisem o com je ;)
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=821...
Ps ascorutin je fajn, zastavuje krvacanie, daj.si este ak mas na uplne posilnenie vitamin c a b komplex

snnor
5. aug 2017

@barbinka13 no veru neviem po anglicky..a nrmam ani tie vitaminy..mozes mi nieco tu napisat?nech sa aj ja ukludnim?

barbinka13
5. aug 2017

Zlata si, ak by di ma mohla podporit aj lajkom, budem.rada...nech sa nasa stranka rychlo.rozsiri medzi mamicky, tehulky, snazilky...nas rodinny pristel.je moj gynek., takze tieto info mam.rovno z prvej ruky, a chcem, aby vsetky baby sa hned upokojili, zasmiali...neboj bude dobre, este dnes na tu stranku biela sova pridam.aj zoznam veci,ktore sa jest nemaju..mne sa to spustilo trosku kvoli tekvicovej polievke, co by nebolo.zle, ale so zazvorom a chilli..to je to zle...takze pisu tam, ze hnede spinenie nie je dobodom.na obavanie sa.pozname to aj z menzesu,ked koncis,uz mas len tske. Preco? Hneda fsrba indikuje starsiu krv, to znamena,ze to.nie je akutne. Ze sa nieco nestalo teraz hned.a ak to je blede, ale napr ja mam.tmave teraz a ze aj to je v pohode, to znaci ze mozno nejde ani tak o krvacanie z maternice,kde je plodik, ale o krcok alebo vaginu, a dovodom moze byt mensia vacsia fyzicka namaha. Kedze v tehu je vsetko prekrvene ovela viac, kapilary, teda vlasocnice,su rozsirenejsie a je vacsie riziko,ze sa poskodia a trosicku zakrvacaju. Ascorutin je kyselina askorbova a rutin, farbivo obsiahnute v cervenych krvinkach. Tato kombinacia sposobuje zastavenie krvacania, posilnuje prave steny ciev. Kupis to volne v lekarni a ber tri tabletky denne, neuskodi. Ak mas ale obavu,a tmavlo by to,az do krvi ako pri menz,treba ist na pohot., daju ti duphaston...tej je uz na predpis,je to progesteron na udrzanie tehotnosti. Ale hovorim,podla tvojho opisu to na tragediu nevyzera ;)

snnor
5. aug 2017

@barbinka13 noo tak super potom..no mne dali utrogestan..a ked vravis o tom chili..mala som dva dni predtym ako mi yo nanovo zacali bagetu ,strasnu chut mam na nu na tie s benzinky🙂a nevsimla som si ked som ju kupivala,ze je to pikantne..a veru na wc som si to uvedomila..a v ten den som si aj upratovala,s prestavkami bo som si po chvilke lahla..tak teraz lezim uz dva dni..aj ked navarit musim,mam dve deti a muza..som pokojnejsia..dakujem pekne😉

barbinka13
5. aug 2017

@snnor prosim ta nie je za co, ja som taketo upokojovacie kolo zacila u nas pred hodinou...ako som sa upokojila, tak to prestalo... 🙂 aj ja sa setrim, v ramci moznosti. A na dalsie upokojenie: mala.som to.ovela.hordie po dni duphastonu 🙂 a ta kamoska od prveho dna po 12tyzden. Ked mas utrogestan, si za vodou ...mozes pokojne hodit problem za chrbat ;)

snnor
5. aug 2017

@barbinka13 konyrolu mam az 14..ale som isto kludnejsia..sak dufam,ze sa to uz nepusti znovu..tak drzim palce aj tebe..a este raz dakujem😉

barbinka13
5. aug 2017

@snnor niet za co, na nas popud som.rychlo.vygooglila este o tych bylinkach, kuk sem...vidom.to na nemastne.neslane jedla... :( https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=821...

snnor
9. aug 2017

@barbinka13 ahoj no co ako to pokracuje?ja som to mala uz ok poctivo som lezala a dnes zase..nie vela ale uz ma to vazne stve.som volala dr a kazala mi zvisit davku uyrogestanu..uz som mala zacat znizovat😒pprazy ma s toho

lopatahaha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbinka13
10. aug 2017

@snnor aj mne tak isto, zvysit davku na 4tbl denne...no uvidime 🙂 nevzdavame to, pomozu nam.lieky

petka866
12. aug 2017

Cawte kočky ...chcela by som sa poradit lebo uz som s toho fakt hotova....minuli mesiac 20 so dostala menstruaciu tak ako som mala dosttat trvala 3 dni ..bola taka uplne slaba ...tak hned 27 som zacala spinit ..a bolo mi zle urobila som si 4 testy a vysli pozityvne.tak som zasla ku gin..ona ma vysetrila povedala mi ze tam zatial nic neje vidno zobrala mi krv a ze ano tehotna som ....a ze mam neaku infekciu dala mi masticku ktoru si mam aplikovat tam..a ze 17 tento mesiac mam prist ...ale problem nastal vcera..zacala som spinit tak som volala lekarke povedala mi ze mam ist na pohotovost ...sla som na tu pohotovost..kde mi robil sono ci ako sa to vola popozeral ma ..ze este tam neje nic vidno ...pichol mi nieco aby som prestala krvacat ..co som ani nahodo nepretala stale krvcam je to ako slaba menstruacia aj ma tak brucho bolelo akko keby na menstruaciu no uz som zufala neviem co mam robit ....

petka866
12. aug 2017

Poradte mi prosim niektora lebo som uz z toho totalne na nervy...:/

barbinka13
12. aug 2017

@petka866 kup si ascorutin, bez redpisu, je to na zastavenie krvacania, vseobecne. Na.pohotovosti Ti nepredpisali Duphaston (progesteron na.udrzanie tehotnosti).

petka866
13. aug 2017

Nie na pohotovosti mi nepredpisali vobec nic ...len mi pychli i jekciu na zastabenie krvacania ..ale krvacat som neprsstala..ale nekrvacam velmj je to uz len take spinenie ...ja uz fakt neviem

snnor
13. aug 2017

Tak ja som mala dva dni pokoj a zase...rano mam kontrolu som ja zvedava co mi povedia...a petka866 ked ti to neprestava chod rano aj ty k der..necakaj do 17

petka866
13. aug 2017

Tak ja uz skoro ani vobec nespynim tak ja iz fakt mechapem co sa deje ..ale rano budem volat doktorke a uvidime co mi povie

majulikhubova
25. máj 2018

Viem ze téma je z roku 2008 no predsa. Mám za sebou jedno úspešne tehotenstvo skoro bezproblémové a nedávno som prekonala Micro potrat. Tento cyklus bola Ovu presne 14 DC...a asi 9 dní pred MS nabehli príznaky, žalúdok, cikanie, skoro všetky. Tri dno pred som si urobila test pozitívny. Ale slabo. O deň 14 dpo trošku silnejšia. Okom viditeľná. Nie príliš silná. No trápi ma špinenie hnedé. Ktoré začalo 3 dní pred MS. Dnes som mala dostať. Stále špinenie. Trošku silnejšie. Mali ste to niektorá a skončilo to dobre? Tie xo ste zažili potrat viem ako prebieha. Chcem vedieť xi sú aj prípady a koľko ich je. Kedy to dopadlo dobre a bolo to iba implantáty.spinenie, alebo nejaká slabá ms.... Vďaka 🙂

atlanta888
25. máj 2018

Písala som sem pred rokom tiež problémy a začiatok tehotenstva so špinenim.ale nebojte sa všetko dobre dopadne. Dnes sa teším z krasneho synčeka. Brala som duphaston asi do 15 týždňa.

majulikhubova
25. máj 2018

@atlanta888 inak. Až na ten počet detí sedí ten váš príbeh na môj. Mne zase kyret nerobili. Prišlo k tomu samovoľne ani 200 hcg som nemala...stúpalo pomaly. Mám iba syna. Bude mať 2r a veľmi by sme mu chceli dať súrodenca. A koľko ste splnili nepamätate? Mne už Dr nasadil duphaston, písala som mu. Dnes mala prísť. Mne to príde ako výtok zakalený do hnedá. Není ho veľa. Iba po utreti ráno. Teraz trochu. Ku večeru. Inak nič. Bruško sem tam boli. Mierne nič vážne. Už je to 4 deň. Začalo to 3 dní pred MS.

daakotaa
25. máj 2018

@majulikhubova ja som tak bola na zaciatku tehotenstva. A ked mam pravdu povedat ani som len nepomyslela ze som tehotna a po tyzdni spinenia som si urobila test a mala som tam slabulinku druhu ciarku. Kedze aj prve tehu som mala rizikove tak som zasla lekarke...hcg stupalo velmi pomaly na sone nebolo dlho nic vidiet. Fakt som cakala to najhorsie a cuduj sa svete ta moja mala ňuňuška si vybojovala ze pride na svet a teraz ma uz 15 mesiacov. Spinila som asi do 10 tyzdna a bola som aj v nemocnici kvoli hematomu. Brala som ascorutin a dufaston.

majulikhubova
26. máj 2018

@daakotaa no, je to fakt individuálne, ja som to s tym nizkym hcg mala naposledy...a nakoniec som sa rozkrvacala...takze je to naozaj o tom ako to ten hore naplanuje....moj nazor...vcera som mala dostat, a dnes som prestala špiniť tak to vyzera...len sa modliť aby hcg stupalo velmi rychlo....a priznaky ste mali intezivne?? ja pri malom vsetky a brutálne intezivne...teraz mam dojem ze su, lebo su...ale da sa...predtym to bol brutal

vaneska
26. máj 2018

@majulikhubova ja som sice neprekonala potrat, ale v tehotenstve som spinila a dost. Cely prvy trimester som bola na duphastone a ascorutine, brala som dokopy 12 tabliet denne asi do 20tt. Uz nepamatam presne. Do 17tt urcite lebo som riesila pred amniocentezou ci si mam alebo nemam dat tabletky. O babo sme neprisli, avsak z inych dovodov ako spinenie som porodila vo februari sekciou v 28tt a mala je zatial zdrava. Takze sa netreba vzdavat. Drzim palce 😉

majulikhubova
26. máj 2018

a priznaky ste mali ? lebo ked porovnam s malym, tak je to dost v pohode...mam aj zavraty, aj bolest hlavy , cikam kazdych 15 min pomaly, prsia su citlivy na dotyk no pri malom to bolo brutalne..to som spat nemohla, a zaludok mam tiez vselijaky, ako nechuti mi velmi jest, a povedala by som ze vecer by som aj slona zjedla ale nezjem lebo mi nechuti a je mi blbo..pei malom som asi v 5 tt alebo v 6 tt zacala vracat...asi mesiac to trvalo..mozno dva.... teraz citim aj lytka ako svalovka ked je, aj sa mi tazsie dycha...lapam po dychu ked sa s nim hram al.tak...snad ten hormón ryyychlo vystupi. a nebudeme sklamani. verim v to ze bue dobre...lebo naposledy co sa nepodarilo som nemala ziadne priznaky, este aj ms som mala a vtedy som bola velmi chora.telloty som mala...preto usudujem ze male nemalo dobre podmienkz na uhniezdenie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre