Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

junovka
5. sep 2008

vikitino, nala si zistene, ze i mala hematom na maternici, ked si predtym krvacala??Lebo ak ano, tak to je uz cistenie, nakolko hematom sa vstrebava 😉 Ak by si mala stale aj tmave spinenie, tak chod k lekarovi, alebo si skus dat lad na podbrusko 😉

vlasta23
8. sep 2008

cau Junovka,
tak hlasim, ze zatim zadne dalsi spineni, snad to tak vydrzi 🙂 17.9. jdu na sono. Nevis, jestli musim urgovat, aby mi kontrolovali protilatky v krvi, i kdyz uz mi na zacatku dali injekci, protoze si mysleli, ze mam potrat? Bude to fungovat po cele tehotenstvi?

junovka
8. sep 2008

Ahoj Vlasta,

co sa tyka kontroly protilatok, tak mne pocas celeho tehu robili tusim 2x? 😒 ....netusim uz 😕 Sorry
Skus utvorit temu na tie protilatky....mozno, by ti babenky vedeli poradit.Alebo, skus ist na www.mamaaja.sk a tam funguje poradna gynekologa, tak mozno ti poradi.Strasne vela veci aj mne tam poradil gyndos 😉

vlasta23
9. sep 2008

Dik Junovka, zeptam se tam

sandrika
9. sep 2008

Pýtam sa za kamarátku,lebo ja som jeje povedať nevedela.
Mali ste niektorá na začiatku tehu výtok do žlta???
Ja som mala mliečnobiely tak neviem....

junovka
9. sep 2008

Sandri, ja som mala 😉

sandrika
9. sep 2008

junovka ešťe že ťa mám, Ďakujem

junovka
9. sep 2008

😉 🙂 ...este som zabudla podotknut, ze koli tomu som mala zlty vytok na zaciatku, ze som mala kvasinky 😖

petronelie
11. sep 2008

Ahoj holky,já špiním v těhu už potřetí. Nejdřív v 6tt, pak ve 12 tt,nyní v 19tt. Mimi je v pohodě,ale přesto mám strach. Asi mě čeká rizikové a příště už mám přijet do nemocnice s taškou. ☹

zirafik
12. sep 2008

ahojik holky, tak mne se spino celkem sklidnilo .. ale vcera trosicku bylo ☹ .. nejvic bylo v dobe ocekavane MS {nyni bych mela byt v 5tt] . Beru ascorutin, ten asi zabral.... nicmene znamy dr. mi doporucil spise Utrogestan... Mate zkusenosti??

ibi
12. sep 2008

Ja som brala Ascorurin aj Duphaston (co je myslim slabsi Utrogestan, o dost slabsi) a zabralo. Ale hlavne kym som spinila a tak 2 este tyzdne potom som bola v klude, doma. Teraz je to uz len spomienka - nastastie! Raz som spinila v 6tt a druhy krat v 13tt. Druhy krat to bolo riadne krvacanie. Vzdy v case ocakavanej MZ! Nedvihaj hlavne nic tazke a nenamahaj sa! Drzim palceky*

vlasta23
12. sep 2008

petro, ja spinila zatim jen dvakrat. V 6tt a asi 14tt. Rizikove nevadi, hlavne, ze je vse vporadku, Mimi uz se jen tak nepusti 🙂

petronelie
13. sep 2008

zirafiku: utrogestan jsem brala na začátku, asi tak do 8tt, protože jsem špinila. Slouží k tomu,aby ti doplnil progesteron, aby mimi mělo být z čeho vyživováno, než se ti vytvoří placenta.
Jinak ale 5tt je hrozně brzy,to já teprv zjistila,že jsem těhotná. Taky jsem špinila, mudr. mi udělal UTZ, aby vyloučil mimoděložní....zatím nebylo nic vidět,ale týden na to už byl váček v děloze. Člověk si celé těhu prochází strachem...toho se už asi nezbavíme.

Ale k tomu Utrogestanu...říkám ano - ale raději zavádět než polykat, to Ti ale řekne mudr. Papa.

petronelie
13. sep 2008

Vlasti,ahoj. Já doufám,že mimi se nepustí, člověk čte na netu takové horory. Tak sedím doma na zadku, špinila jsem 3 dny a doufám,že dnes to bude lepší. Je to vždy tak 4 dny před menstruací (kdybych nebyla těhu), tak jsem se na to dotazovala....někdo to má. U mě se k tomu přidal stres z práce, pořád někde lítám,denně najedu desítky kilometrů, občas i překročím stovku. Tak si dám oraz a pak uvidím,ale dle názoru doktorky na pohotovosti jsem byla v práci zatím naposled. Nedá se nic dělat,práce neuteče a peníze se nezblázní.

Papík,hezkou sobotu a přijd taky k únorovkám.

ibi
13. sep 2008

presne tak-aj ja mam taku pracu, auto detto...myslim, ze aj to ma svoj podiel. Ked som sa vratila druhy krat (po druhom krvacani) z nemocnice, ostala som doma cca 3-4tyzdne a zistila som, ze to v praci zvladaju v poho aj bezo mna. Teraz uz opat frcim, soferujem, snazim sa pracovat menej (predtym som byvala v praci do cca19tej, teraz tak do max 17tej) a hlavne menej stresu, ale tiez sa mi nedari uplne. Mimi je vsak ok. Ked som nahodou cez vikend doma, tak ma tak veeeelmi kopka - myslim, ze aj jej to uz chyba, lebo v praci so mnou prespinka vacsinu casu 🙂) Na matersku chcem ist tak mesiac pred porodom...ale vsetko je otvorene a prisposobim sa mimi. Neboj, pre mna boli najhorsie tie prve mesiace 2-3 potom sa to ukludnilo. Na rizikovom som vobec nebola, hoci som krvacala druky krat viac nez ked mas MZ...
prajem pekny vikendik a tes sa na brusko, kt. Ti narastie-taka budes pysna 🙂)

petronelie
13. sep 2008

Ahoj ibi,no já jsem si hlavně pořád říkala,že těhotenství není nemoc,tak proč bych nemohla normálně fungovat.Ale přidaly se teď komplikace se stavbou domečku, tak jsem se začala cítit i unaveně a pořád jsem si říkala,že jsem dost silná, že to v pohodě zvládnu...a teď bych si dala na zadek. Mudr. říkala,že do 22tt určitě doma, pak se uvidí. Tak v úterý jdu na velký UTZ,snad vše bude OK. Do práce bych se ještě vrátit chtěla,ikdyby na částečný úvazek.Tak uvidíme, hlavně, aby mimčo bylo v pořádku. No bříško mi ještě moc neroste,mám jen ten špíček....tak už se na pořádný těhu bříško docela těším. Papa 😉

ibi
14. sep 2008

drzim Ti palceky! Neboj, vsetko bude ok! radsej pocuvaj Dr a setri sa, vsak uvidis ako sa budes citit a ked sa nebudes otvarat ani krvacat - tak si to este uzijes. Domcek radsej len organizuj 🙂) Na tom utzv asi zistite co cakate 🙂

jozefelan
14. sep 2008

Spinenie moze znamenat aj priznak pohlavnej choroby netreba to podcenovat http://www.pohlavne-choroby.eu/

ibi
14. sep 2008

Nastastie Jozef, hned prve testy v tehotenstve v 8tt su zamerane na pohl. choroby! Je tam aj syfilis aj kvapavka.

roasha
14. sep 2008

je pravda,robi sa syfilis,kvapavka,aids,ale nerobia sa chlamydie... 😕 😉

ibi
14. sep 2008

Ja mam zistovane aj chlam., mam to aj v tehu knizke, mozno to nerobia vsade... Hned na zaciatku skontrolovali kedy sa robila cytologia a stery vobec. Ale je urcite dobre si to overit, ked ma niekto podozrive priznaky...

petronelie
14. sep 2008

jozef: No, mě testy na všechny pohl. choroby včetně kultivací dělali v 1.trimestru,tak to asi ončo nebude,ale uvidím,co řekne doktor. Jinou pohl.chorobu se neměla šanci kde chytit 😉

zirafik
14. sep 2008

ahoja, díky za info k utroši 😉 . Zítra zavolám dr., nicméně špíno zatím spí... i když v posledních dnech pro změnu nažloutlý výtok 😠

janna_1
15. sep 2008

Ahojte. POdelim sa s Vami s mojou skusenostou .... Na zaciatku tehu cca 3 mes. som tiez spiniila, tak ako pisete hore, tmany vytok ... doktor povedal ze je to OK, je to hormonmi, roztahovanim atd. nedal mi nic. Podom to zmizlo a opat sa objavilo ... zase som letela doktorovi a on ze OK, nedal mi nic. Opat to prestalo. A na zaciatku 19. t. som na dovolenke zacala krvacat. Nebolo to tak silne, ako pri ms, ale bolo. Leteli sme do nemocnice. Nastastie sme boli na dovolenke na Slovensku. Tam mi spravili vysetrenia, ale nic nezistili a nechali si ma tam. Davali mi magnezium, a injekcie proti krvacaniu. Ustalo to a v piatok som podpisala revers, isli sme domov do BA. V pondelok som isla doktorovi (opat krvacania, asi cesta, ...) a spravil mi ult, ale nic nezistil, iba konstatoval ze he tam nieco, ale nech idem do nemocnice. Tak som isla. V nemocke ma vysetrili, spravili ULT a zistili tam, ako prvy co je za problem. Nizko ulozena placenta, ktora sa dotyka krcka a to drazdi cievky a od tial to krvaca. Takze krvacanie z placenty. Ale aj tak ma poslali domov. Dali mi Ascorutin a Magnezium a doma lezat a mala som prist o den. Tak som aj prisla. Nic sa zial nezmenilo a poslali ma opat domov. Aj ked som doma podstivo lezala, sa to 2 dnoch zhorsilo. Utekali sme do nemocky, ja som si zbalilla aj tasku, ze uz ma od tial tak lahko domov veru neposlu. Ani neposlali. Ostala som tam 2 tyzden. Po 3 dnoch v nemocke sa to uplne zastavilo. Dostavala som velke davky Magnezia a Ascorutin 2X denne. Dnes som uz doma 2 tyzden a vsetko je OK. Klop klop na drevo a verim ze aj bude... Stale beriem magnezium, ale len 2X denne. Placenta sa pomalicky, pomalicky rastom vytahuje hore a verim tomu, ze sa to uz nezopakuje. KOcky, vsetkym Vam drzim palce, nech to dotiahnete do vytuzeneho konca. Hlavne nestresovat (ja som stresovala prve dni v nemocke straaasne) a veget doma. Kaslite na riady, neporiadok ... najdolezitejsie je to, co nosite so sebou v brusku.

ibi
15. sep 2008

Janna presne tak, mne v 13tt pri krvacani pomohol zrejme hlavne klud (a uz spominane lieky). myslim, ze hned pri zaciatkoch spinenia treba brat Duphaston a Ascorutin, necakat na nic! Mna hned hospitalizovali, povegetila som si viac nez mesiac a som vdacna, lebo teraz sme ok 🙂) Drz sa a happy babo!

ela304
15. sep 2008

ahojte baby tehulky, ja som po IVF zajtra idem na krv som 13 den po ET, v sobotu vecer som zacala krvacat ale tak ze na vlozke nic nemam len ked sa utriem po WC. robila som si hned aj test pozitivny, vcera zase pozitivny a dnes zase pozitivny. Tak neviem ci je este nadej ze by to mohlo byt ok. Pre istotu len lezim a inak mi nic nie je brucho ma trochu vcera pobolievalo v rôznych intervaloch. Dnes zatial nic. Neviem ci tym krvacanim som o mimi neprisla. Aky je vas nazor?

miroslava33
15. sep 2008

ahoooj .. môže to byť implantačné krvacanie ... myslím že ak je to krvacanie len mierne,
je to v pooriadku ... ak berieš nejaké lieky - my bravame Utrogestan - treba pokračovať,
držííím ti palce .... myslím že hCG bude pozitivne ....

ela304
15. sep 2008

to implatačne krvacanie nebyva skôr, ja som na 6 den od ET trochu spinila a potom o 5 dni toto krvacanie, ked sa utriem mam samu krv na toaletaku ☹ uz som rozmyslal aj nad mimomaternicovym, pletu ma aj tie testy, dnes rano som myslela ze by som uz nemala pozitivny po takom krvacani a predsa, alebo je este HCG v krvi 😖

miroslava33
15. sep 2008

ja si myslím že kym to nie je silné krvacanie , nie je nič stratene,
písali tu že pri tehu býva silno prekrvený aj krčok maternice, a často
býva krvacanie prave z jeho rozšírených žiliek ...
skus veriť .....

ela304
15. sep 2008

nic ine mi uz nezostava, dufam ze som ten pripad. dik 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre