Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bunicka
13. okt 2008

mishmish-když jsem byla v 5-8tt tak jsem měla taky hematom a pak se naštěstí vstřebal,takže neměj strach a vydrž a dávej na sebe pozor. 😉

lajcikova
13. okt 2008

dobry večer

mishmish ja bych neriskovala nic,ja měla ten samej problem v 5tt slabe špiněni,ale na druhy den křeče,a hrozne krvaceni-bohužel sme o mimča přišly.ale ty tam maš hematon ja tam neměla nic 😖 tak ti držim všechno co mam,hlavně at ti to vyjde 😉

sponka26
13. okt 2008

ahojte dnes som bola u lekarov som si vyckala5hodin.ja zijem v irsku tak to sa tu musi objednavat ako u...urobii mi sono a vysetrenia a zistii ze mam velmi nizko polozenu placentu a ze to mam z toho aj ze som 1rodicka.taka som bola vystresovana ze az teraz je to lepsie.som na pn4dni tak budeme oddychovat.dakujem za sms.papaa 🙂

n645a
14. okt 2008

Ahojte ja mám také hnedé špinenie od štvrtku ale krv som nemala ani brucho ma nebolí a ani krče nemám dneska ešte nič mávam to iba ked idem na toaletu a väčšinou iba ráno a večer cez den nič, predtým som mala iba biely hustý výtok tak neviem bola som u doktorky a ta mi povedala že čas ukáže a aj v nemocnici zajtra idem na kontrolu tak sa strašne bojím čo mi povie

ema7
14. okt 2008

Ja mám špinenie už dlhšie, doktor minulý týždeň vravel, že je to normálne. Mňa trocha pobolievajú a pália vaječníky. na kontrolu mám ísť o týždeň, som v 6 tt. Tiež mám obavy. Tebe už videla lekárka malé v maternici?

junovka
14. okt 2008

n645a, ako som uz pisla xkrat, priloz si na podbrusko lad na 15-20 minut.Potom daj pauzu 20 minut a znova.Takto pokracuj pokial sa ti nebude zdat, ze spinenie prestalo 😉 A beries aj nejake lieky?

junovka
14. okt 2008

ema7, detto 😉 ...a holky, hlavne lezkat a lezkat a ..... 😉

ema7
14. okt 2008

junovka dakujem,
keby to šlo ležkať, ale chodím do práce... Som v kancli, tak je to v pohode. Myslíš, že niečo nie je v poriadku, keď ma pobolieva a páli v podbrušku?

junovka
14. okt 2008

To pobolievanie moze mat suvis aj s roztahovanim maternice, ja som to mala cele tehu...a tusim, ze palenie pri druhom som mala.Ale, kazdopadne by ste mali mat "leharo" s nohami hore 😉 🙂

ema7
14. okt 2008

si ma troška ukľudnila 🙂 , ja sedim pri PC a nohy vyložené na bedni od PC 🙂

junovka
14. okt 2008

a beries nejake lieky?

ema7
14. okt 2008

Neberiem žiadne, lekár vravel, že budúci týždeň mi urobí vag.vyšetrenie + vnútorné sono a urobí stery a z výsledkov uvidí čo ďalej. NEchcel mi hneď dávať antibiotiká, tak neviem?

junovka
14. okt 2008

ziadne ATB!Na spinenie sa dava Duphaston, Ascorutin, Magne B6, popripade ked spinenie je silne, tak sa vacsinou hospitalizuje a tam ti davaju injekcie Dicynone, Kanavit, alebo Pambu 😝 😝

ema7
14. okt 2008

Tiež som nechápala prečo ATB. Ja mám taký tmavší žltý výtok. Bez intímky by som sa nepohla, tak neviem kedy je špinenie silné?

sirinka
14. okt 2008

dievcata tiez uz som tu pisala, okolo 8tt moze byt este zbatkove menstruacne krvacanie, niekedy este hormony nie su celkom vyplavene z tela do 3-4 mesiaca...
tiez som mala hematom, brala som duphaston a pekne sa vstrebal a klarka nam vyrastla do krasy...

ema7 mne dr. nikdy nechcel robit vag. vysetrenie a stery ked som na zaciatku tehu krvacala...len najnutnejsie sono a radsej nedrazdit...

inac spinenie moze byt, aj ked ste mali sex, zvysenu fyz. namahu, lahke prechladnutie....

dolezite je co najviac lezat

cukruska1920
14. okt 2008

Ahojte....chcem sa spytat...mam slabe spinenie a doktor mi nasadil Duphaston....vcera som zacala brat...po akom case ste prestali spinit? dakujem

ema7
14. okt 2008

Ja našťastie nekrvácam, ale mám výtok. Tiež by som bola najradšej, aby zbytočne nedráždil.
A milovanie s manželom zatiaľ nechávame bokom, neviem síce dokedy 😉 , ale máme trocha obavy, vy ste boli ako na tom?

cukruska1920
14. okt 2008

vytok neni zly pokial nezapacha, nesvrbi a neni farebny 😉 mi sme nemali styk odkedy som nasla // cize uz vyse mesiaca...a ani mi to nechyba

ninna78
14. okt 2008

ahojte. Ja som spinila od 10. tyzdna az do polovicky 5. mesiaca, mala som hematom a dost dlho trvalo, kym sa vstrebal. Dokonca uz ho ani UZV nebolo vidiet a este dva tyzdne som mala hnedy vytok. Chce to len klud, ja som bola kvoli tomu skoro mesiac v nemocnici. A potom doma v klude.

ema7
14. okt 2008

Čo je to ten hematom?

ninna78
14. okt 2008

no mne to bolo vysvetlene, ze je to nieco ako modrina v maternici v dosledku oslabenia ciev, ktore praskaju tym, ze maternica rastie.

sirinka
14. okt 2008

ema hematom je krvna podliatina

arlette
15. okt 2008

Taky mám hematom - na placentě. Od 14. týdne se střídalo krvácení se špiněním, až teprve před pár dny to přestalo. Užívala jsem Ascorutin a magnesko. I nějaké injekce byly (dycinone, kanavit), ale moc to nezabíralo. Z prvu jsem polehávala, ale stejně žádné zlepšení nebylo. Tak jsem začla normálně fungovat. Samozřejmě, žádné výkony, prostě jen tak lážo-plážo 🙂 No a konečně mám klid. Jen doufám, že až do konce těhu už to nebude zlobit.Je to strašný stres. On ten hematom tam totiž pořád je asi 35x14 mm. Takže obavy jsou. Ale měla jsem to i u prvního těhu. Masivní krvácení ve 12. a 14.tt, ale rychle se to uklidnilo a máme zdravého kloučka 🙂 A teď čekáme dalšího a já tak chtěla holčičku 😖 Co já budu s tolika chlapama v chalupě dělat? 😀 😀 😀

andula1000
15. okt 2008

aaahojte 🙂 viete mi povedat ci sa ten Duphason da zohnat IBA na predpis?

sirinka
15. okt 2008

arlete marekovi vsetko naj k narodkam!!! 😵

andula iba na predpis

kukutska
15. okt 2008

Ahojte babulky. Tak ja by som mala byt na konci 6.tt a v 5. tt som asi 2 krat spinila. Raz to bol len ruzovkasty vytok a o par dni jemne hnedy. Pred 2 mesiacmi som bola na kyrete, v 10.tt na sone zistili, ze uz srdiecko nebije ☹ Predtym som bola hospitalizovana 5 dni na spinenie, taktiez mi pichli Kanavit a jedla som Duphaston aj Ascorutin, no nezabralo. Plodik bol asi naruseny, babatko odislo. Teraz mam preto strach, aby sa mi to vsetko nezopakovalo. Uz som bola na sone, len nie je este akcia, len plodovy vak so zarodkom. Buduci tyzden idem na 2. sono a mam z neho pocit, akoby som mala ist na popravu!!!! No otras. Dufam, ze bude vsetko OK. Je tu niekto, kto pomerne kratko po missed aborte oteho a bolo vsetko OK???

kukutska
15. okt 2008

Andula, ja som si kupovala antikoncepciu bez predpisu a v poho. Neviem sice, ci by som riskla jest Duphaston len tak bez predpisu... Dokonca mam doma nejakych 20 kuskov este z predosleho tehu a nemam odvahu ich uzivat bez lekarskeho odporucania 😝

arlette
15. okt 2008

sirinka: děkujeme za přání 🙂
kukutska: vím, že jsou to nervy 😒 , ale člověk musí pořád doufat, že to bude dobré !!! Já jsem otěhotněla do 3 měsíců po samovolném potratu v 5tt. Dosud je vše OK (až na ten hematom). Přeju ať vše dobře dopadne a držím pěsti !!!

zanda81
15. okt 2008

Dobré odpoledne holky,mám takový dotaz.Už asi týden mi je divně(návaly horka,zimy,podlamují se mi kolena,jsem taková unavená,na zmáčknutí mě bolí prsa a někdy i do nich vystřelí bolest sama o sobě),menstrauci jsem měla dostat minulí čtvrtek,ale nic a včera jsem začala špinit.Trochu krve,ale malinkata a pak takový hnědý výtok,předtím jsem měla 4dny hustý bílí.Test mi včera vyšel negativní a tak jsem si dneska nechala vzít krev.Myslíte že bych mohla být těhu??děkuji moc za odpověd

sirinka
15. okt 2008

zanda mozne je vsetko 😉 hlavne ak si doteraz mavala pravidelny cyklus. ale mozu to byt aj priznaky nejakeho ochorenia, napr. chripky... no zelam ti, nech je vysledok taky, aky si zelas 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre