Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

liliput
16. nov 2008

ahojte,

vcera vecer pred spanim som si spravila test....(este stale mam MS)....ale v noci nad ránom ako som isla na zachod...som sa este pozrela na ten test a bola tam druha palicka...taka jemnucka.... tak teraz naozaj neviem....musim este pockat zopar dni...a skusim potom testnut....v den ocakavanej MS 24.11. Tak som zvedava.

liliput
17. nov 2008

halo halo,

to mi nikto neodpíše?.. 😔

cervena_ciapocka
17. nov 2008

liliput
toto vsetko je tak individualne 🙂 kazdy ti moze napisat len to co si mysli hlavne podla toho co prezil
tak je asi lepsie to tu teraz necitat lebo aj tak ti neostava nic ine iba cakat
zelam ti vela sil

andara
17. nov 2008

Musis testovat dal, nebo si dojit na krev,ja jsem si udelala 10 testu nez jsem uverila a carky krasne silily,kuk album 😉 Taky drzim palce at ti to vyjde 😎

ditka1
18. nov 2008

ahojte baby ja mam taku skusenost,ze som krvacala v 6t a potom v 10t a preslo to, brala som duphaston,ascorutin ,kysel.listovu a maternu,vit.E 3x1 denne a udrzalo sa to este ma niecim napichali v nemocnici a odvtedy je vs.ok,som v 26t a dufam to vydrzime dokonca,drzim vam palceky a urcite nepodcenujte ani to najmensie spinenie, a hlavne som musela lezat do 15t vkuse v posteli.pomohlo.Teraz uz nemusim papa.

ojo
24. nov 2008

Ahoj holky, přidám se k vám, v mém těhu špiním občas, jedná se spíše o jedno nebo 2 denní špinění... 2 krát se mi stalo, že jsem špinila v termínu, že jsem měla dostat MS, ale doktor mě ujistil, že bych špinit neměla vůbec, nebrala jsem žádný utrogestan ani jiné léky a celkově se cítím úplně v pohodě a všechny UTZ, které jsem zatím měla byly OK...
Tyto problémy jsem měla i před těhu, že jsem zašpinila nebo zakrvácela mimo MS a prý to bylo, že mám tenkou stěhu, že při prokrvení, krev propučí...taky se léčím na štítnou žlázu,že to taky může způsobovat 😖

Doktor mi nedokázal říct, čím by to mohlo být způsobené, mohli byste některá poradit?? Díky

ditka1
24. nov 2008

moze to byt tym ojo, ze sa vajicko uhniezduje v maternici,to moze az do 15.t trvat,mala by si byt na rizikovom ked spinis,a lezat vela aspon do konca 12t.

dygab
24. nov 2008

Ahoj Olo, i já jsem špinila v průběhu prvních 3 měsíců. Bylo to maličko. V práci jsem se domluvila na práci z domova, snažila se polehávat v případě únavy. Dostala jsem Utrogestan a vše proběhlo v pořádku.

andara
25. nov 2008

Ja brala 2x Ascorutin a Utrogestan, vlastne skoro cely prvni trimestr,dulezite je opravdu hodne lezet 😉

ojo
25. nov 2008

ahojky,já už jsem na riziku jsem od samého začátku těhu 🙂 dneska jsem teda zase zašpinila a jela jsem na pohotovost, tak konečně tam našli příčinu, způsobuje to čípek, ze kterého občas zakrvácím, trpím na výtoky a na cytologii jsem taky chodila jednou za půl roku, takže mi musí můj dr. udělat cytologii, jestli tam neni zánět.
Na pohotovosti mě ujistili, že toto špinění těhu to vůbec neohrožuje 😵 což jsem nejvíc ráda...

A vemte si, že když jsem byla normálně u svýho dr. tak ten jen vyšetřil prstama a nikdy jsem u něj jako na potvoru nešpinila, tak ani nic nezjišťoval, akorát udělal UTZ a tady na té pohotovosti už jsem byla podruhé, tak dr. řekla, že se podívá dovnitř a konečně našla příčinu 🙂

Díky za rady holky... 🙂

raona
25. nov 2008

ahojte, pridavam sa, ja som tiez od zaciatku na rizikovom, pre mensie spinenie a krvacanie, beriem utrogestan 3x2 tabletky a este som brala ascorutin ale ten mi uz dalsi krat nepredpisali, takze uz len ten utrogestan beriem, cele dni prelezim = nemam nic robit, len lezat.. moc ma to nebavi, ale dufam, ze takto ma to moje male neopusti... 😉 drzte sa vsetky

andara
25. nov 2008

Mne vysetrovali na pohotovosti pokazde vnitrne a pokazde rikali, ze to spini z pochvy,ne z delohy kde je mimi,tudiz ho to taky neohrozuje 😵 Ten Utrogestan jsem dostala kvuli cyste,kdyby nahodou praskla,tak aby nevzala mimi sebou.Ale ted uz ho neohrozi ani to 🙂

Raono-jen pekne lez, vim je to otrava,mne jak bylo lepe a spineni zmizelo,sla jsem ven zalit kytky a znova!Ted uz si davam pozor, nesmim ani vytirat a zametat! 😀

raona
25. nov 2008

presne ako pises andara.. len lezat mozem, nemam ani vychadzky povolene... mam zakazane akekolvek pohyby vratane sexu 😉 mne povedali na prvej pohotovosti ze mam hematom a ten krvaca /ze bud sa vstrebe alebo vytecie/, no na druhej pohotovosti mi lekarka povedala ze jej sa nezda zeby to bol hematom, ale ze druhy gest.. vak, to znamena, ze povodne sa mali pravdepodobne vyvijat dva plody, ale zacal sa len jeden... tak teraz som z toho uplne sprosta a teda vobec netusim co je pravda, tak s malou dusickou cakam na poradnu v dalsi tyzden...

babullka1
26. nov 2008

kocky ja som 7tt+4 a vcera som zacala len spinit,nebola to ani krv a na pohotovosti ma hned brali na prijem a napozorovanie,nasadili lieky a musim len lezat,dietatko je nastastie v poriadku,krasne mu bije srdiecko...ale aj tak,nikdy to nepodcenujte,mna vcera odpisali 2doktory ze to nic neni,no aj tak som isla znova na pohotovost a mozno sa to zda byt nepotrebne,ale lepsie skor ako neskoro

andara
26. nov 2008

Presne tak, radsi 10x zbytecne nez jednou pozde 😉

adka12
26. nov 2008

Baby ja som včera mala taký tmavožltý skoro do slabohneda výtok, ale len trošku a dnes už nič. Mám ísť s tým k doktorke?

babullka1
26. nov 2008

Adka12,pockaj ako bude zajtra,ak to prejde a nebude ziadny nemaj obavu,ale ak bude hnedy,tak ani nevahaj,radsej zbytocne,ale aspon budes mat istotu.

raona
26. nov 2008

presne radsej tam ist, aj keby zbytocne, ked som potratila mala som len spinenie a tiez mi vsetci hovorili ze to nic neni, no a ked som sla na ultrazvuk, tak uz neboli odozvy.. teraz som druhy krat tehotna, a uz som bola dva krat na pohotovosti kvoli malemu spineniu, hrozne som sa bala...ale zatial to bolo ok, takze z pohotovosti som sla s usmevom na tvari... ale nebanujem ze som na tu pohotovost isla.. pojdem tam vzdy, ked budem mat co i len najmensie spinenie...

babullka1
26. nov 2008

kocky som v nemocnici a ako som spominala len som spinila aj to len tak...a myslela som ze som ok a teraz na wc som skoro odpadla-krvacam.napichali ma na inekcie a musim len lezat.tak bojujem...no je to tazke

eliem
26. nov 2008

babulka;drzim ti palce nech vsetko dobre dopadne,obaja bojujte,DRZTE SApa

makka
27. nov 2008

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Začala jsem špinit 3 dny před menstruací a dnes jsem měla dostat měsíčky. Pořád nic. Není to třeba ohlášení těhotenství? Děkují za odpovědi

jenniffer
27. nov 2008

Makka: udělej si těhotenský test. 😉 🙂

katka82
27. nov 2008

Ahoj Maaka já takto zjistila těhu 😉 tři dny jsem jen lehce špinila a ms furt nikde a tak jsem udělala testík a byly tam 2// 😉

makka
27. nov 2008

Ahoj Katí, pokud se nic jiného nezmění, zítra ránu si udělám testík. Břicho ale dost bolí, mám obavy že měsíčky přijdou.

adka12
27. nov 2008

Makka aj mna bolelo brucho a už už som si myslela, že idem dostať mrchu a nič. A to brucho pobolieva doteraz...
A tiež som bola nafúknutá a nenormálne ma boleli prsia.
Inak dnes som volala doktorke zastupujúcej moju a hovorila som jej, že som mala výtok taký do hneda aj kŕče v podbrušku a ona povedala, že to može byť tým, že by som mala teraz MS. A že ak sa to zhorší, že mám ísť na urgent do nemocnice. A mám oddychovať...
Je to normálny prístup??? Mne sa to nejak nezdá...

usounek25
27. nov 2008

Ahoj, se špiněním v těhu mám taky zkušenost. Poprvé jsem zašpinila asi v 7. tt, nebyla to krev,jen takový hnědý výtok. Tak jsem hned mazala k MUDr. Ten mi doporučil dál brát utrogestan, který jsem brala tři měsíce před otěhotněním z důvodu nevydařeného předešlého těhotenství. Pak se to zašpinění opakovalo asi ještě jednou nebo dvakrát asi v 12. tt a pak už vůbec. Ale pokaždé to bylo, když jsem měla hodně náročný den, že jsem třeba celý den něco dělala a hodně se namáhala. Doktor mi také řekl, že v prvním trimestru je špinění relativně normální, tělo se vyrovnává s hormonálníma změnama apod. Ale i tak, když se to objevilo poprvé, tak jsem začala brečet, že potratím. Takže všem přeji ať to dobře dopadne a pokud je nějaký problém mazejte rychle k MUDr. nebo na pohotovost. Radši jet třeba zbytečně než vůbec a potom si to vyčítat, když by se náhodou něco přihodilo. 😉

raona
27. nov 2008

adka, ano normalny postup, no ak sa Ti vytok nepozdava, chod radsej na pohotovost {ja idem vzdy ked sa mi nieco nezda}.. budes si aspon na istom... kuk moj prispevok zo vcera...

adka12
27. nov 2008

Raona no ja som zašpinila len trosku a už je to v poriadku, mam normalny výtok biely takže nepanikárim zatiaľ, ale ak sa to zopakujem pojdem na urgent do nemocnice

raona
27. nov 2008

vsak uvidis, ale fakt pri dalsom spineni to radsej neodkladaj...

ojo
28. nov 2008

jojo, radši jít pokaždé hned, já jsem když jsem špinila, tak jsem taky radši hned jela na pohotovost, byla jsem tam už několikrát... ale je to fakt o nervy, vždycky když jsem šla v noci na záchod a měla špinění, tak jsem pomalu strachy neusnula, co se může dít....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre