Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

raona
30. dec 2008

sonidlov ja spinim al. krvacam aj bez pohl. styku /momentalne ho mam zakazany uplne/, ale vzdy ked som sla na pohotovost, tak prve co sa ma spytali bolo, ci som mala pohlavny styk.. lebo ze zvykne to spinit po pohl. styku, takze myslim, ze nie je sa coho obavat, ak je to fakt len minimalne spinenie, ale ak sa Ti to nezda, chod radsej k lekarovi alebo na pohotovost...

jennyg
17. jan 2009

☹ po vložení embrya som po 6 dni špinila ale len hnedým jednorázovým výtokom som z toho trochu vyvedená z miery

kozlenka
23. jan 2009

Ahoj holky, musím se s vámi podělit o svou zkušenost. Taky jsem začala v 7 tt špinit, letěla jsem na pohotovost a na UTZ mi navíc zjistili, že plod je o 2 týdny menší než by mělo být. Po všem tom co jsem si přečetla na internetu jsem šla za týden na kontrolu smířená s nejhorším. Ani jsem nesledovala monitor, když mi dělal UTZ a čekala jsem jenom, kdy mi oznámí, že mám nastoupit do nemocnice na revizi. A najednou jsem na jeho tváři viděla úsměv a slova, že miminko je v pořádku, že mu bije srdíčko a že je přesně tak velké jak má být na 8 tt, mi zněla jako sen. Rozbrečela jsem se mu tam jak malá holka, byla jsem tak šťastná!! Je to moje první těhotenství a ze všeho jsem tak vyhukaná, ale jednu věc teď už vím, že naděje by měla umírat poslední! Doufám, že další kontrola dopadne stejně dobře a jak říkal pan doktor "brzy budu chovat krásné miminko". Takže vám holky držím pěstičky a těhotenství si užívejte..

evulik6
23. jan 2009

baby, kazda ktora spini, by s tym pre istotu mala ist hned k doktorovi...viem o com hovorim, necakajte...radsej hned ako by ste si potom mali nieco vycitat...Tymto vas nechcem znepokojit, myslim to najlepsie ako sa len da... Kazda tehotnost je ina 🙂

cetera
23. jan 2009

Ahoj baby. Chcem sa spytat, dnes som mala take hnede spinenie....na dalsi týždeň mam ist ku Dr., lebo pred dvoma tyzdnami este nebolo nic vidiet, ale testy ukazali ze bude babo. Je to normalne alebo radsej ist ku Dr.?

cetera
23. jan 2009

A zabudla som mala by som byt mozno v 5tt a mam aj cystu.

junovka
23. jan 2009

ziadne spinenie v tehu neni normalne.Cim skor k lekarovi! 😉

akejka
24. jan 2009

sonidlov:
nebojkaj, mne sa to stalo tiež pri 2. tehotenstve. To prvé som celé mala bez špinenia. Pri 2. tehu som v nejakom 6,7 týždni deň po pohlavnom styku tiež hnedasto špinila. Nešla som s tým k dr., lebo mi všetky známe a kamarátky hovorili, že sa s tým stretli počas tehu...Iba som zakázala pohlavný styk až do konca 4. mesiaca. A pomohlo to, viac sa špinenie neobjavilo.

jandura
25. jan 2009

ahojte baby,ja som v 6tyzdni a mam take slabucke ruzove spinenie,myslite ze je to v poriadku?dakujem

veronika1982
25. jan 2009

jandura ja by som sla pre istotu aj ked to moze byt len zahniezdovanie vajicka ale podla mna nic za to nedas. ja som krvacala v 9 tt a nechali si ma 5 dni v nemocnici. takze nenechavala by som to tak.

anniqa
25. jan 2009

Ahojte baby, mám ozaj vážny problém...som v 3tt, zistili mi to ozajveľmi skoro a na dnes ráno som začala krvácať, myslím, že pôjde o potrat, pretože ma pobolieva aj v podbušku ako pri menzese. Zajtra som objednaná ku doki, ale ak to neprestane dovečera, letíme s manželom na pohotovosť...aj ked neviem, či sa to oplatí, niekde som čítala, že ak to má odísť aj tak to odíde.

zanulienka
25. jan 2009

ahojte,ja som teraz siedmom mesiaci a spinila som skoro az do stvrteho mesiaca skoro kazdy druhy den,z kazdym dnom som ocakavala,ze potratim.v 5 tt mi ho aj chceli dat prec,ze sa nevyvyja poriadne ako ma ze plod je deformovany.nastastie som neposluchla doktorku,ale,povedala,ze este pockame a urobili sme dobre.v aprili sa nam ma narodit dcerka

anniqa
25. jan 2009

ahoj zanulienka...to špinenie si mala aké? mala si pri ňom aj nejaké bolesti?

slavka.k
25. jan 2009

ahojte,ja som pri prvom tehu jednoducho nedostala MS a nespinila som teraz si myslim,ze som tehu,len test mi vysiel negativny a MS som dostala o 3 dni skor,teda normalne mavam kazdych 28-29 dni a trva 6-7 dni a teraz mi prisla o 3 dni sor,slaba a trvala 2 dni a asi uz 5 dni mavam na toaletnom take spinenie,kvapky,blanky slabo hnede,alebo hnedozlte.nerozumiem tomu,tento yzden pojdem k lekarovi,bodajby,pretozeuz sa snazime 1,5roka.

k.ate
25. jan 2009

kozlenka - já to měla podobný... jen s tim rozdílem, že to jsem byla cca 5 nebo 6 tt, začla jsem krvácet (8.1), ale přitom jsem si 4. 1. dělala test a ten byl pozitivní, letěla jsem k doktorce a ta mě připravovala na nejhorší, prej že gestační váček má jen 3 mm a že podle posledního data ms se jí to zdá málo (nebyla jsem si jistá, jestli ms začínala 21. nebo 29., ale říkala, že každopádně by mimi mělo mít víc)... To byl čtvrtek a byla jsem u doktorky, která zastupovala tu moji. Předepsala mi Utrogestan a poradila vitamíny na podporu toho těhotenství... V pondělí jsem měla jít na gyndu kvůli preventivní prohlídce, tak mi řekla, že se mám jít té svojí dr. ukázat... Do pondělí se ten váček zvětšil na 10,5 mm (úplně jsem čučela, že to o tolik povyrostlo za tak krátkou dobu)... Jsem teď objednaná na 4. února na UZ s tím, že už by mělo bejt vidět něco víc...
Každopádně jsem špinila po tom jednom dni krvácení ještě tejden (bylo to jako bych měla ms, jen prostě hoooodně hoooodně slabší), teď už nikde nic...
Každopádně mi i sestřička říkala, že na začátku těhotenství se krvácení a špinění objevit může, že tělo se chce zbavit něčeho, co je tam "navíc"... A doktorka mi říkala, že plašit mám je kdybych měla veliký křeče nebo bych začla silně krvácet, že se špiněním se toho stejně nic moc nadělat nedá...

bleelka
31. jan 2009

ahojte, predvcerom som si robila test a bol pozitivny, dnes rano tiez, ale ciarka bola slabsia, sice islo o iny test, ale predsa... no a nato som zacala spinit, tak sa bojim, ze o babo postupne prichadzam... MS meska stvrty den... mali ste niektora nieco podobne? je to normalne?

slnyecko
5. mar 2009

Baby,ja uz spinim asi piaty den,bola som dva dni v nemocnici a prestalo a len co som prisla domov zas zacalo.Som s toho zufala,do nemocnice nechcem ist,mam doma maleho...Utesujem sa ze to nemusi nic byt...Je to hnede aj zrezeninky su tam,neviem uz co robit,uzivam kanavit ecko a kys.listovu 😔

slnyecko
5. mar 2009

bojim sa ze pridem o babenko

andara
5. mar 2009

slnyecko -v kolikatem jsi?Ja spinila celkem 3x (2x jednorazove a 1x asi tyden),na utz bylo vzdy vse v pohode,dostala jsem Ascorutin a Utrogestan a listovku, dulezite je fakt nic nedelat a lezet.Ja poprve lezela a pak uz me to nebavilo a sla jsem zalivat kytky a za par hodin uz jsem byla zase na pohotovosti.
Co to v nemicnici rekli?Mimco je v poradku, hematom nemas? Ja mela asi prasklou zilku,protoze to bylo z pochvy a ne z delohy,takze to bylo dobre 😉
DRZIM PALCE!

slnyecko
5. mar 2009

andara,som v 7tt,v nemocnici mi povedali ze mimco v poriadku,srdienko bije,hematom nevidia,a ze nevedia z coho to.No ja sa velmi snazim oddychovat ale pri malom to je tazke,ked nic ine aspon pobehovat za nim musim,dvihat ho som obmedzila...

junovka
5. mar 2009

SLNYECKO, MALI TI PREDPISAT dUPHASTON, aSCORUTIN....TO SPINENIE MOZE BYT, ZE SA VAJIcko uhniezduje.

knobloska
5. mar 2009

Slnyecko, já jsem špinila od začátku do 12.tt. Nepřetržitě. Dr mi tehdy řekl, že je-li to těhotenství zdravé, udrží se. Byla jsem z toho nervózní, ale spravilo se to. Přeju hodně štěstí.

andara
5. mar 2009

Hlavně mysli pozitivně,pokud je miminko v pořádku nic to nebude 😉 .Já měla to samé, nevědí příčinu asi fakt nějaká žilka prasklá.Jinak Ascorutin si můžeš koupit i bez předpisu myslím.

leonik
5. mar 2009

slnyecko:při druhém těhotenství jsem taky špinila od 5.týdne až do 12.týdne. Mně praskala u tvořící se placenty cévka a ta krvácela 😒 Byla jsem několikrát na pohotovosti, ale vždycky bylo všechno v pořádku. Tak mně Dr.napsal Utrogestan, Ascorutin a Kanavit. Brala jsem je do toho 12.týdne. Chtěl abych si šla odpočnout do nemocnice, doma jsem se musela starat o 2 letou dceru, bylo to náročné. Pak to samo přešlo, taky jsem se hodně bála o miminko. Nakonec to dobře dopadlo 😉 Tak hodně štěstí 😉

slnyecko
6. mar 2009

Dakujem vam baby ste ma ukludnili,skusim si kupit ten ascorutin,a uvidime,ale myslim ze to bude ok 🙂 snad to prejde same a babo bude v poriadku

susisus
6. mar 2009

Aj ja som spinila prve dva mesiace a vkuse som otravovala doktora 🙂 Ale vysvetlil mi, ze mam len velmi citlivy krcok a pri prudsom pohybe proste spini, ze to nieje z maternice a ze babulko je v poriadku. A potom v tretom mesiaci to samo preslo. Ale treba to prebrat s doktorom, nech povie z coho to je a nech mame klud 😉

tanulik...
6. mar 2009

ahoj ela ja som sa spinila prve 3 mes dostala som lieky na udrzanie plodu a teraz som v 33tt a je setko ok ale radsej by som na tvjom mieste sla k lekarovi

slnyecko
6. mar 2009

Lenze mne doktor povedal ze nevedia z coho to je a ze to mi nikto presne nepovie 😠

traktor
7. mar 2009

slniecko, sup sup k doktorovi. nerob na sebe ziadne pokusy - sama si davat nejake lieky- spinenie je vazna vec, tak aby nedoslo k najhorsiemu, alebo aby si neprelezala cele tehu v nemocnici - to hovorim s vlastnej skusenosti.a to som ta nechcela nastrasit , ale neriskuj...verim, ze vsetko dopadne ok a budes sa tesit so zdraveho drobceka.

slnyecko
7. mar 2009

Huraaa,spinenie odvcera nieje vobec ziadne,uvidime dokedy,pekne mi to preslo 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre