Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

marcciik
23. júl 2009

Jani já beru utrogestan 2 ráno a 2 večer ale když jsem krvácela brala jsem ho 3 denně po 2 tabletách určitě je lepší ho vkládat má lepší učinek já ho vkládám celou dobu určitě to přestane neboj já špinila 7 dní a tři dny dokonce hooodně krvacela a mimi bylo ok 😉 Chce to ležet a klid hlavně se nenrvovat i když to jde těžko je to lepší pustit si nějaký film a memyslet na to.

lucka.adis
23. júl 2009

Marci, mě dr.řekla že když to budu polykat, tak že to má stejný účinek.. jinak já ho baral ze začátku, no vlastně jsem ho začla brát až před 14dny 2-2-2 a teď jak jsem byla v Neděli na pohotovosti pro klid duše, tak mi to dala na 1-1-1 a nešpinila jsem od té doby až do dnešního rána 😔 teď to mám ještě trochu, jenom když se člověk utře tak takové jakoby provázky, ale je to hnědé, což je dobré znamení, že je snad mimi v pořádku 😉

Teď ležím a budu celej den a bez stresu, nestojí mi to za to... Akorát teď teda přemýšlím, jestli ho mám zavádět nebo ne. Nerada bych to tam podráždila 😖

marcciik
23. júl 2009

Já nevím luci asi na to má každý doktor jiný názor já ho taky chtěla polykat ale on mi řekl že když se rozpouští v děloze víc se tam dostane než s krve já myslím že je to asi úplně jedno jestli že ti po něm není špatně já ho teda v kládám proto že prý tak daleko jak je fazolka se stejně nedostanu nevím.Stejně je podle mě nejduležiteší klid a zaleží na tělu jak se s tím popere určitě bude v pořádku uvidíš 🙂

jani80
23. júl 2009

Tak vidím, že jste měly vysokou dávku, nevím, proč mi ho předepsala tak málo. Je to pech, můj doktor měl zrovna dovolenou, tak jsem musela k úplně cizí doktorce. No nevím, jestli mu nezavolám. Třeba už je v práci 😒 Mně ta doktorka říkala polykat právě kvůli tomu podráždění. Tak to raději dodržuju. Ale až přestanu krvácet i špinit, tak budu zavádět. Je to v těhotenství určitě lepší.
Holky, já už bych chtěla být aspoň v 30 tt, abych už nemusela mít o mimi obavy. Navíc ještě tento a příští týden musím pracovat. Ale snažím se sedět a moc se neunavovat. A mám tady i postel, tak si sem tam lehnu. A jak zvládáte to nic nedělání? Já se vždy odpoledne, když už ležím doma pěkně nudím 🙂 Tak už jsem dlouho nelenošila. Ještě, že je člověk unavenej a sem tam si zdřímne 🙂
A držím nám všem palce, ať jsou mimísci zdraví. Chystáte se na screening v I. trimestru? Dělá se to od 10. do 13. týdne.

lucka.adis
23. júl 2009

Jani, já jsem jdu na screening teď začátkem Srpna, takže se moc těším a jde semnou i manžel. Den před tím mám KO u dr.kde už bych měla dostat těhu řidičák, který ještě nemám, protože dr.má pořád dovolené a nějak nám to nevycházelo mě vecpat do těhu poradny. Teď v Pondělí mám kontrolu skrz to špinění a vaječníky.

Marci, no uvidíme jak to semnou vlastně bude 🙂 ale snad je mimiňous v pohodě.

jani, ještě k tomu lenošení.. já vždycky usnu a nebo jsem na internetu, mám notebook v posteli, takže jsem v klidu a nelítám po bytě 😀 😉

jani80
23. júl 2009

Luci, tak to máš nějakého super dr, že chodíš tak často na kontrolu. Ten můj je super, ale chodí tam tolik ženských, že nějak nestíhá. Já už těhu průkazku mám 🙂 A to se ještě chodí do nějaké těhu poradny? To mi nikdo nic neříkal. Ale asi je ještě čas 😉 Právě taky zvažuju jestli na ten první screening jít nebo až na ten druhý povinný. Ale asi půjdu. Ať mám klid, že je mimi zdravé. Těch 1500 nebo kolik to stojí zase není taková suma. Jenom se modlím, ať se toho dočkáme ve zdraví 😔

handm
23. júl 2009

Ahoj holky, tak já zas dneska jo, i když maloučko.. ale furt ☹ no, ale není to krvácení, nic takového, jen prostě špinění.. Ale snad je to oka. UTRo beru 3*denně jeden a 3*denně 2 ascorutiny.. laduju to do sebe a stejně to porad pokracuje.. Jo a doktorka mi rikala, at to radsi uz polykam (od zacatku to delam), ze bych to tam mohlo se rozdrazdit...
Snažim se taky nějak odpocivat, kdyz to jde. Do práce chodim, ale většinu dne sedím, takze si rikam, ze je jedno, jestli sedim doma nebo v praci, leham si vzdy kdyz prijdu..
já na screening asi jeste ne, jsem teprve v tom 6TT, takze je brzy.. uz bych taky chtela ten ridicak, abych si pripradala fakt tehu 🙂) takhle je to vlastne jen o vnitrnim pocitu
i kdyz hlad mam skoro porad ☹((

jani80
23. júl 2009

Handm, já mám zase pořád strach, aby mi ten řidičák nesebrali 😠 Ale snažím, se aby mi zůstal celých 9 měsíců🙂No Ascorutin mi předepsali 3x1. Tak nevím, mám to z vás nejhorší a nejnižší dávkování. Tak se ani nedivím, že to nechce přestat.
Já jsem teprve v 7tt, ale už tak nějak přemýšlím do předu. Těhu jsem zjistila hned na začátku a ani jsem se nenadála a skoro 3 týdny jsou fuč. I když mi teď přijde, že ten poslední týden trvá snad věčnost 🙂
A co se týče příznaků, tak snad ani žádné nemám. Jen občas nechuť k jídlu, ovšem čokolády a všech sladkostí se to netýká. To bych mohla pořád, i když předtím jsem snědla možná jednu tabulku za rok 😠

handm
23. júl 2009

Bud v klidu, mám dávkování jak pro koně a taky to nepřestává, Jani.

handm
23. júl 2009

Luci, já čekám asi někdy v polovině března.. Moje poslední MS byla 30.5., jenže to byla poslední "umělohmotná" ještě po antikoncepci (povedlo se nám to hned po vysazení 🙂, a tak vlastně nevím, jak dlouhý mám přirozený cyklus.. tak jsem to tam radši nedávala.
Ale doktorka podle UTZ říkala, že jsem v 6+3 už dneska, takže by to tak vycházelo na půlku března. Jak jsem psala, ráda bych to dotáhla na toho Berana 🙂)))) ale samozřejmě je to jedno, hlavně aby byla fazolka v pořádku a zdravá!!!
díky za palečky! taky už si přeju konec.. navíc teď rekonstruujeme koupelnu v bytě, tak je to složitější s mytím a taky asi trošku stresík.. ale nic nedělám, manžel se stará o všechno, nic mě nenechá, až jsem z toho otrávená 🙂 Mám tyhle práce ráda 🙂

lucka.adis
23. júl 2009

Kočky moje, nerada to píšu, ale mě to špinění ustalo.. 😅 je mi to blbý sem psát, když mi obě dvě špiníte.
Je teda fakt, že dneska ležím a nic nedělám, krom toho, že lítám na wc a tam se sleduju 😀 napít se, najíst..

Jani, právě že ani moc ne.. tu kontrolu mám teď skrz vaječníky, když si najedeš na mé Album, tak se to tam dozvíš, proč na ní jdu-z jakého důvodu. A těhu poradna to má můj dr.tak, že tam se objednáají vyloženě jenom těhu maminy, který k němu přichází na kontroly (braní krve, vážení atd....) a potom to všechno zapisuje do těhu průkajdy, víš 😉 Jinak ten těhu řidičák ještě nemám a to proto, že bude mít právě tu dovču a má volno až v Srpnu, den před 1screeningem a za něj si budu platit 1450,-kč 😉

Handm, 6+3 je už jakoby 7tt... akorát přesněji je to těch 6+3 😉 já jsem taky 10+2 a jsem už v 11tt... je to složité, že 😀

marcciik
23. júl 2009

Holky asi jsem uplně blbá ale co je to ten creening ? Já bych měla dostat knížku ten příští pátek to budu 9+2 to počítání už jsem trochu pochopila 😅

handm
23. júl 2009

Luci, prosim tě, buď šťastná, že to můžeš napsat!! Gratuluju!!!!!!! PO těch vašich taky peripetiích.. si říkám, jakou mám kliku, že nám to tak šlo!!! Tak jen aby bylo dál všechno takhle hladce! 🙂
no, jakoby 7 TT chápu ( i když dlouho jsem v tom měla hokej), ale jsme pořád pidi 🙂) někde jsem to psala tak o dvě stránky dřív, že jak to doktorka pořád upřesňuje podle UTZ, mám pocit občas, že couváme 🙂))

lucka.adis
23. júl 2009

handm, když jste takhle malincí-myslím mimčo, tak to nikdy nezměří přesně, buď to bude míň a nebo víc.. taky jsem v tom měření po UTZ měla hokej a nevěděla jsem, jak na tom teda mimčo je, ale potom jsem se zeptala a doktor mi to vysvětlil. Uvidíš, že až budete větší, tak to bude odpovídat přesně těm tvým týdnům 😉

marci, to je první velký UTZ + braní krve, kde by mohli objevit nějaký nepřesnosti plodu.. např. downov syndrom.. nebo jak se to píše 😅 😠 , akorát když jdeš na ten kolem 13tt tak platíš a potom tě čeká ještě další 16tt a ten by ti měla proplácet pojišťovna.

lucka.adis
23. júl 2009

Holky, jdu na chvilku s naším synátorem en, sednu si pěkně do stínu na lavičku a budu jenom sedět.. mrknu na vás večer 😉 držte se!!!!!

handm
23. júl 2009

Napodobně, jdu do té "sauny" venku. Mizím z práce, zas až večer sem možná mrknu..
mějte se!!
páček

handm
23. júl 2009

Ahoj holky, tak jsem sice doma, ale nic moc.. přehnala se tu buřina a u nás doma taky trochu. Už jsem na prášky z té naší rekonstrukce ☹( tak jsme si doma trochu vyměnily názory a mě začalo píchat nalevo v podbříšku a teď mám strach, co se stalo fazolce.. sice nekrvácím, ani jsem nezašpinila, ale sem tam mě tam píchne pořádně... ☹( když ale nekrvácím, tak si myslím, že nemá cenu jezdit na pohotovost...neměla jste to některá??

lucka.adis
24. júl 2009

Ahoj holky,

tak jak vám je, snad je to už lepší než v minulích dnech 😉

Handm, mě píchalo taky včera v podbřišku a taky na levé straně a potom jsem po nějaké době pochopila, že mám akorát zaražené prdy 😀 😀 pokud nekrvácíš nebo nešpiníš, tak to nic znamenat nemusí, teda pokud to nebolí až moc. 😉

handm
24. júl 2009

Dobré ranko, tak já včera úplně vytuhla a asi to bylo nejlepší.. Zaspala jsem to, i když teď mě to taky občas ještě píchne, ale třeba jednou za půl hoďky, nebo si ani nevšimnu.. Prdy 🙂) jsou dobrý, ale to u mě asi nebyly 🙂)) Ale ani kapka krve, ani špinění (to jsem hodně kontrolovala, jestli se to nerozjelo), tak jsem nikam nejela.. a dneska taky docela dobrý s tím špiněním..
Díky Luci za podporu!!!
Jak je tobě?! Všechno ok?

lucka.adis
24. júl 2009

Handm, nemáš nějaké jméno 😀 ???

Nemáš zač, tu podporu zrovna v tomhle tématu člověk potřebuje 😉 a jsem ráda, že je ti už líp. Ono určitě přispělo i to počasí k těm našim problémům, přece jenom to dusno atd. no, není to zrovna pro těhulky ideální 😖

Já jsem v pohodě, sice jsem se přes noc hlídala, jestli náhodou, ale je to dobrý.. nešpiním už ani trochu 😉

handm
24. júl 2009

Mám 🙂)) Hanka 🙂)
Tak to je super, že už je nám líp.. já to musím zaklepat, ale dneska taky dobrý. Tak snad se to tím "pícháním" už usadilo, úplně definitivně se tam zavrtala fazolka jedna a hotovo, teď už samá pozitiva a sociální jistoty 😝

Jak se těší malej na sourozence, koukala jsem, že máte Adámka?!

lucka.adis
24. júl 2009

Super, tak už ti nemusím psát Handm, ale normálně Hanko 😉

Áďa se těší, ale moc to ještě neprožívá..myslím si, že to bude jiné, až budu mít břicho a mimi bude kopat, tak ho to tepre bude bavit a bude se víc zajímat 😉 chtěli by jsme ho vzít i na 3D ultrazvuk, který se dělá po 20tt aby to iděl na vlastní oči 😉

Ty si nebudeš, Hani zakládat Album?

handm
24. júl 2009

🙂 To můžeš rozhodně! My jsme si HandM založili s manželem na Beremese, takže jsem jen využila tenhle nick i sem 🙂
Tý jo, to pak musí být pro toho malýho úplný šoky, co se děje mamce v bříšku! .) JSem zvědavá, jak bude reagovat..
Album? No já moc nevím - už s Beremese jsem měla problém, já jsem v tomhle trochu divná, nerada někde ukazuju sebe, nebo cokoliv se mě týká 🙂)) I to Beremese byl manželův nápad, musel mě přemluvit - že tam aspoň poděkujem těm, co nám pomohli atd.. ale hlavy jsem ho donutila rozmazat a tak 🙂)))
Ale třeba uzraju..🙂 Navíc tedy zatím nemám moc co ukázat tady v albu - mám jen 4 testy 🙂)

jani80
24. júl 2009

Ahoj holky, taky dnes přináším pozitivní zprávy. Krvácení od rána žádné ani špinění. Musím to zaklepat 🙂 takže se musíme šetřit a hlavně se nestresovat. Psychika je prý strašně důležitá.
Je pravda, že to počasí není nic moc. Mohlo by se to ustálit na těch 20 stupních. To by bylo ideální.
Handm, mne někdy taky uplně píchne v podbříšku a buď na levé nebo pravé straně. To si pak lehnu a nic nedělám. Ale kdyby Tě to bolelo hodně a dlouho, tak běž raději k doktorovi. Mně doktorka napsala do papírů, že mám jít do nemocnice v případě silnějšího krácení nebo bolestí. Tohle je asi opravdu velice subjektivní a každá z nás musí cítit, kdy jít k doktorovi. A když si nejsme jisté, tak je vždy lépe tam zajít, abychom něco nezanedbaly.
Holky, držím nám palce 🙂 🙂 🙂 Musím teď něco pracovat, ale zase se ozvu.

marcciik
24. júl 2009

Ahoj holky je fakt že to počasí nám dává zabrat já včera začala trochu špinit 😒 a pak se přehnala ta bouřka a je po všem od sedmy od večera až do ted nic 🙂 tak doufám že už se to počasí umoudří fakt mi nedělá dobře.
Hani mě po ný naší hádce taky bolelo břicho a to a do rána to přešlo.Probírala jsem to doktorem jsem zrovna jedna stěch co radši zavolá není divu po tom vše že? 😅 a ten řekl že mimčo reaguje na každou negativní situaci ať se stresu a hádkám radši vyhnu no jo když to nešlo ale vysvětlujte to doktorovi.Jinak blahopřeju děvčátka že už nešpiníte to je super zpráva ted už bude jen líp!!!!!! jo Luci děkuju za info co se týká screeningu tak ten mě nemine i kdych chtěla protože mi je už 35 a hlavně protože mi něco málo i když nic strašnýho našli v genetice než jsem šla na umělko.Je tedy pravda že s toho co zjistí mám strašný strach ale snad to bude v pohodě 😉 a řeknou mi jen dobrý zprávy doufám že už jsem si tu smůlu vybrala ☹

lucka.adis
24. júl 2009

Kočky, vy jste toho naprndali 😀 ale to je dobře, aspoň to téma neupadne, protože to špinění těhu není žádná výjimka a už vůbec ne sranda.

Marcii, mě dneska jedna holčina na jiné diskuzi napsala, že u jaké jsem pojišťovny, že mi na to přispěje 1000,-kč tak jsem říkala, že je tam asi potom půjdu zkásnout 😀 😠 kdyby to byli 200 tak to vem čert, ale když přispívají 1000,-kč tak to je přece super to nevyužít 😀 .
Včera to počasí bylo dost blbý, nedivím se ti, že jsi taky špinila.. ale můžeme být opravdu rádi, že jsme nezačli krvácet, to by nebylo zrovna ideální. Takže žádné hádky s manželem a žádný stres 😉 , ju.

'Jani, je opravdu lepší zajít na pohotovost jak píšeš, ale né každý den a pokaždé se stejnými příznaky, když ti potom stejně nic nenajdou. Ale je fakt, že když slyšíš od doktora, že je mimi v pořádku, tak je to věta k nezaplacení 😀 😉

lucka.adis
24. júl 2009

P.S. kdybych mohla, tak si UTZ pořídím domů a dělám si ho každý den 😀

marcciik
24. júl 2009

Jo tak to jsem na tom podobně Luci taky bych měla UTZ nejraději doma 😀 Mě na to pojišťovna taky přilatí už mi o tom doktor říkal jem jsem nevěděla že se to jmenuje screening prostě o tom mluvil jako o genetice ale kolik se přesně platí to nevím já budu muset jet do Prahy chtějí mi to udělat tam moc se na to netěším ta dálka autem mi nedělá dobře

lucka.adis
24. júl 2009

marci, mě to budou naštěstí dělat v Brně a tam jsem po dálnici-když nejsou nějaké komplikace za cca 15-20minut 😉 Snad nebude takové vedro, až na něho pojedeš, ale zhledem k tomu že jsi v 8tt tak to už bude určitě líp a nebudou takové pařáky.

jani80
24. júl 2009

Já bych taky chtěla ultrazvuk doma 😀
Holky, a která pojišťovna na to připlácí? Já mám Metal Aliance, tak nevím. Asi se budu muset pozeptat.
Marci, hlavně pozitivně myslet a všechno dobře dopadne. Já jsem minulý pátek celý probrečela a myslím, že mi to vůbec nepřidalo. Ale teď se snažím myslet pozitivně a nestresovat se a je to daleko lepší 🙂 Jinak venku je na umření. Už se těším, až všechno udělám a půjdu se domů natáhnout 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre