Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

dida11
10. feb 2010

ahoj duracelka, dost dolezita info je, ze kedy si mala dostat MS? kolko dni pred/po ocakavanej MS si si robila test? Ja osobne som mala pozitivny vysledok testu az 2 tyzdne po zmeskanej MS aj ked som si kupila ten najcitlivejsi test...robila som si test 3 dni po vymeskani MS, tyzden po vymeskani a stale nic. Tak som nechapala, lebo som mala tiez priznaky. A ukazal sa mi pozitivny az ked som uz bola objednana doktorovi na vyvolavacku 🙂
To spinenie co opisujes kludne moze byt sposobene uhniezdnovanim vajicka alebo posledne naznaky MS. citala som od vela bab, ze aj ked boli tehotne prva menstruacia bola taka podobna co ty opisujes.

duracelka
10. feb 2010

Ahoj dida, takze MS mala prist az 8. 2. Ked som si to vyratala, vyslo mi, ze to spinenie zacalo presne tyzden po ovu ( teda ja ovu velmi nerozoznam, ale po porode mavam obcas prave vtedy bolesti v podbrusku a teraz som ich mala tiez. 😅 ) Test som robila 9. 2., cize iba den po akoze vynechani. Hmmm...to je dost malo. 😒
Este jedna vec- dnes som mala akesi nutkanie pozriet znova na test a oni tie ciarky su tam dve - chcela som zistit jeho citlivost - je 20tka. Myslite, ze to nieco znamena ? Urcite si este test neskor urobim, ale je mozne, zeby ukazal spravny vysledok aj po dlhsom case? 😒
Ono ta druha ciarka je dost slabucka, ale viditelna. Aj muzicek ju zbadal. Takze co vy na to?

eli26
10. feb 2010

Ahoj duracelka. Z mojej vlastnej skúsenosti, ja som si urobila tehu test 1 den ocakavanej menstruacie a tiez som mala po 10 min. jednu ciarku istu a druhu slabucku. Na druhy den som isla k mojej gynekologicke a ta mi urobila test z krvi a tiez bol pozitivny 😀. Je to na tebe ak si chces byt ista urob si este jeden test alebo sa daj rovno vysetrit a vies na com si. 😉

veva1
10. feb 2010

na testik kukajte len po dobu co je napisana v letaku. potom to nemusi znacit tehotenstvo. ked si urobite testik tak dobre obzrite na poriadnom svetle,niekedy tam je ta slaba ciarka co by sa vam po dlhsom case zvyraznila.

dida11
11. feb 2010

duracelka, mne to dost "zavana" tehotenstvom 😉 ale este by som pockala par dni a urobila test s citlivostou 10 (to je tusim ten najcitlivejsi,ktory sa da zohnat). Uvidis co ti ukaze. Kazdopadne prajem, aby tam bol taky vysledok, aky si prajes 😵

dida11
11. feb 2010

miru, ako sa mas? vsetko ok? ja idem zajtra do tej mojej prvej poradne 🙂 mysli na mna 😅

duracelka
11. feb 2010

dakujem za rady a podporu. Kupila som si dnes dalsi test, ale este radsej pockam a testnem cez vikend. Snad tam budu //, potvorky. 😀
Inak dnes ma znova pobolieva chrbat a od prs nadol mam akesi krce, ci co..neviem to nazvat, boli ma zaludok aj zlcnik naraz, raz ma pichne v jednom boku, potom zas v druhom, no neviem sa z toho vysomarit. 😅

miru.j
11. feb 2010

Ahojte babulky! ...dida budem Ti moc drzat palce aby bolo vsetko ok...aj Ty aj babatko 😉 .Ja zatial ok,kontrolu mam az o tyzden,tak sa neviem dockat.Dnes zacinam 8tt 😉

miru.j
11. feb 2010

...duracelka,mas presne take priznaky ako ja v 4-5tt 😉 ,drzim palce aby si mala na testiku dve ciarocky 🙂

miru.j
11. feb 2010

...duracelka,este som chcela napisat,ja som si robila test prvy den vynechania mrchy a mala som slabulilinku druhu ciarocku a o styri dni na to bola uplne vyrazna 😉 .Test bol z DMky uplne ten najlacnejsi...stal okolo 1,39eur 😉

dida11
11. feb 2010

miru ja som 8+3 a dnes som zas spinila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja uz som v totalnom zufalstve....som 2 tyzdne bola uplne ok a strasne som sa tesila, ze to mam za sebou a dnes znova..... 😠 zajtra rano mam toho lekara a teraz sa zas bohovsky bojim, ci je bebe este v poriadku, ked zas spinim. som strasne smutna.....

denisocka
11. feb 2010

Baby,od vcera som doma,nekrvacam.drzte sa,ja sa snazim setrit

janica81
11. feb 2010

ahojte, chcem sa spýtať dnes som zbadala na WC také hnedé slabé špinenie, mám stresovať, alebo je to normalne??? nie je tak krv, len je to hnedé.....

denisocka
11. feb 2010

sleduj , oddychuj,ak maš doma ascorutin tak si daj 3xdenne

janica81
11. feb 2010

takze nemam sa s tym špinením trápiť??? Ide víkend a nechcem niečo podceniť!!!

dida11
11. feb 2010

denisocka to sa tesim, ze si uz doma. Ved si tam bola tyzden, chuda, ak sa nemylim.
Tak ja som dnes znova utekala na pohotovost, lebo spinenie sa prehuplo to slaboruzoveho mini krvacania ☹ zas....zobrali mi krv. vsetko ok. zobrala ma na sono. vsetko ok. babo narastlo na 23 mm a sme 8+6. Len tam mam mini hematom z ktoreho ta krv mozno vyteka.... dalej mam brat moje lieky, prisny kludovy rezim a zajtra idem ako planovane na prvu poradnu. mozem vam povedat, ze dnes som zas zostarla o 10 rokov.....tieto soky ma raz dovedu na psychiatriu.....

miru.j
11. feb 2010

Ahojte babulky! Denisocka,tesim sa ze uz si doma a ze si ok,Ty aj babo 😉 . .....Dida,aspon si kludnejsia ked si bola na tej pohotovosti 🙂 ,povedali Ti,ze si ok,aj babatko,tak sa nestresuj moja a drz sa.Zajtra Ti uz dokina asi nebude robit sono,ked Ti dnes urobili...hm?Hlavne je ze je vsetko v poriadku 😉 ...drzim palce 😉 . .....janica,ja by som isla na pohotovost,budes vediet na com si,a podla mna dostanes aj lieky...drzim palce 😉

miru.j
11. feb 2010

...ja sice uz nespinim,len mam taky biely vytok sem tam,nic ma neboli,ale som akasi nesvoja furt...neviem ako vydrzim este tyzden do poradne 😒

dida11
12. feb 2010

miru, zas mi robil sono 😠 chudak bebe, stale sa na neho pozeraju. som sa aj pytala lekara, ci to nemoze uskodit, lebo som cokolvek citala (napriklad, ze za cele tehotenstvo sa odporuca iba 4 sona.... hah! to som mala pri mojom problemovom priebehu v 5tt za sebou....)... on mi povedal, ze nie... 😖 ale to je ina tema.
Doktor mi povedal, ze bebe sa krasne vyvija, len tam je ten hematom, ktory to cele ohrozuje a z ktoreho asi sem tam krvacam a nasledne spinim.... povedal mi, ze mam zaviest este prisnejsi klud (lezat a vstavat iba ked sa ide na WC....) na min. dalsie 3-4 tyzdne a potom by sme mali byt z najhorsieho von. Potesilo ma, ze mi moj doktor dnes nameral podla sona 9+3 😀
Idem studovat temu o hematomoch....

miru.j
12. feb 2010

Ahoj dida,tesim sa s tebou,ze ja vsetko ok 😉 .Akoto,ze si 9+3 a zobrazuje sa Ti 11tt?To mas podla poslednej mrchy?...asi 😀 .No ja tiez stale lezkam,sem tam vyleziem len napapat ,WC,napit a na net pozrit co nove kamosky tehulky 😀 .Inak tie seriali mi uz lezu na nervy...same nasilia.Najradsej si pozriem divokeho anjela,to je take light 😀 ,mam rada aj Dr hausa,alebo v utorky a stvrtky Live 😀 .Dnes som sa rozhodla ze si pozriem nasu svadbu 😀 a zajtra kamoskinu 😀 😀 😀 ...no statocne mi hrabe.sem tam citam,ale vadsinou ani neviem o com,akosi neviem do tej hlavy nic dostat,stale myslim len pokladik ci je v poriadku,ja mam miestami pocit,ze mi prepne do toho 12tt 😀 😀 .Napis potom co si sa docitala o hematomoch,ja som ho mala v predchadzajucom tehu,ktore v tedy nedopadlo dobre,vtedy mi bolo povedane od jednej mojej znamej,ze to mala byt dvojicka,ktora zanikla este pred zaciatkom vyvoja 😒 ,teraz mam teda daco podobne,s tym ze vyvoj uz bol a skoncil sa 😒 .Ja len dufam,ze moj druhy pokladik je v poriadku a zvladneme to spolu do uspesneho konca 😉 .Jaaaj strasne depky mam,musim si najst nejaku cinnost,aby som sa prestala zaoberat len tehotenstvom...ale aku?...upratovat nemozem.... Drzkaj sa moja a napis

dida11
12. feb 2010

miru chuda moje citim s tebou. ja tiez polehujem, ale cely den TV pozerat nemozem, lebo ma rozboli hlava ( a aj tak nie je co) a citat ma tiez nebavi....
11ty tyzden podla poslednej MS ale ja mam nepravidelny cyklus (niekedy az 36 dni) a posunutu ovulaciu o tyzden dozadu, takze preto je bebe mensie. Preto mne test ukazal az po 2 tyzdnoch meskania, ze sme pozitivny 🙂 Ale doki dnes hovoril, ze bebe narastlo viac. Dnes som mala byt 8+4 podla posledneho merania na sone pred doma tyzdnami a mimisek sa rozbehol a je na 9+3 😉
O tych hematomoch som radsej prestala citat...boli tam aj skarede veci, ktore nepotrebujem radsej vediet, lebo zas na nic ine nebudem mysliet. Zobrala som si len tolko: lieky na to mam ake potrebujem a teraz uz jedine lezat,lezat,lezat aby sa to vstrebalo. Aj doki mi povedal ze viac nevie urobit. Je to na prirode. Ale mam stastie, ze ten hematom nie je moc velky.
Ale znova som na zaciatku co sa tyka chodenia na WC: panicky strach pred krvou....
Verim, ze tvoj statocny bojovnik/statocna bojovnicka to dopracuje do uspesneho konca 🙂
Kedy na bud. tyzden ides na kontrolu?

miru.j
12. feb 2010

dida ja idem vo stvrtok 18.2,ale este pred tym 16.2 mojej dokine po knizku a vysledky s krvy,no a toho 18.2 mam aj zubarku,ale este neviem ci tam pojdem 😀 ...bojim...bojim 😕 .Babulka aj ja sa furt kontrolujem na WC,kedy to uz skonci 😒 ...,nech uz prelezieme ten 12tt 😉

majuska81
12. feb 2010

Ahojte baby, zial sa pripajam k vasej teme. Som 12.tt a cakame dvojicky. Doteraz tehotenstvo bolo celkom bezproblemove, 2x som mala trosku vytok farby mliecnej kavy. A minuly tyzden vo stvrtok sa mi stala taka vec, ze sa z toho neviem dostat. Z nicoho nic ma zaliala krv, az po kolena som bola od cerstvej krvi. Pritom som naozaj nic nerobila,som na PN a iba sme s kamaratkou vysli na kratku prechadzku. Uplne som zostala v soku, ani neviem, ako som sa s mazelom dostala do nemocnice, kde aj doktor skoro odpadol, ked videl, ako zo mna tecie krv. ☹ 😔 Na sone sme vsak videli, ze babatka sa maju dobre, bije im srdiecko a mavaju s rucickami....Bola som v nemocnici tzyden, krvacanie prestalo po 2 dnoch a cierne spinenie po dalsich 2. Hovorili tiez o hematome...Beriem Utrogestan 3x1, Duphaston3x1, Ascorutin 3x1,MagneB6 2x1,Guajacuran3x1....vcera ma pustili domov, a dneska rano som si zase vsimla spinenie...sice len trosku a takej svetlohnedej farby...ale fakt sa idem zblaznit....lezim s vylozenymi nohami a rozmyslam....Kazdu chvilu sa utieram sevitkou a chodim na zachod so strachom....Som z toho hrozne zufala, a bojim sa, ze malicke stratim....Bojovali sme 4 roky...a teraz toto... ☹
Citam, ze ste na tom podobne...tak mi prosim nieco poradte...a idem vas postupne citat, co ste tu popisali...

miru.j
12. feb 2010

Ahoj majuska,boze moj az mi mraz beha pochrbate,moc,moc drzim palce.Hlavne lez,vykasli sa na vsetko,podloz si nohy do hora.Kludne pis,vsetky sme tu na tom podobne.Jasom stale sama doma 😔 🙄 a jediny moj spolocnik je konik 😉 ,keby ho nebolo,tak asi zblbnem v tej posteli 😀

zuzka0222
12. feb 2010

cauko, miru vidim ze v tej posteli nas tu viac blbne 🙂 🙂 ako sa mas? manzel pomaha?

dida11
12. feb 2010

zuzka, miru, majuska, veru nas je tu viac v posletli..... ☹ ale poviem, vam ze ked som bola vcera na pohotovosti a videla baby hospitalizovane, tak som si povedala, ze musim byt vdacna za to, ze si to mozem odlezat doma....

Majuska, prestne toto co hovoris sa stalo jednej mojej kamoske. Presne v tom istom tt. Mozem ti povedat, ze ona si to podstivo odlezala. Este minimalne mesiac sa cistila (vytoky roznej farby, hlavne velmi tmave) a potom sa jej ten hematom vstrebal a teraz je uplne ok. Uvidis, aj tebe to dobre skonci.
Ja som z toho hematomu pred 3 tyzdnami zakrvacala (iba taky flak uplne cerstvo cervenej krvi) a vcera sa mi spustilo slaboruzove spinenie (teda ak 2 plne mini vlozky su iba spinenie....) a tak som teraz v hroze, ci aj mne jedneho pekneho dna praskne a spusti sa mi take riadne krvacanie ako tebe a tej mojej kamoske....bojim.... ☹
Oslovila som jednu homeopaticku, lebo zevraj su nejake homeopatika, ktore podporuju vstrebanie tej krvnej zrazeniny. Este mi nedala vediet. Musi to prezistit.

baby mali by sme sa dohodnut na jekaom chate, kde by sme pokecali, aby nam rychlejsie ubehol cas 😉

mojalili
12. feb 2010

majuska81 - drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, musis naozaj len lezat a oddychovat, nebrat nic na lahko,aj ked uz sa budes citit dobre....nech tie krticke tyzdne predidete...nielen do 12:tt ale aspon do 16.tt.

Drzim palce aj ostatným tehulkam, nikdy nepodcenujte spinenie a hlavne nerobte same zavery, vzdy to konzultujte s lekarom, ved ide o vase baby a musite pren urobit vsetko, co sa da 😉

Mala som tiez problemy so spinenim aj na zaciatku, aj okolo 8.tt, aj v 13.tt...a preslo....chcelo to len cas....teraz je vsetko OK...tuk tuk tuk 😉
vela zdravia vsetkým 😉 🙂 🙂

miru.j
12. feb 2010

Ahojte babulky!Ako sa dnes mate? Ja sa idem unudit 😒 ...pomoc
...Zuska ,ano...manzel pomaha aj dcerka,nic mi nedovolia robit,pokial nedojde syn...ten sa stale necha obsluzit,on sa proste nevie sam najest pokial mu nenalozim a nedam to pred neho,jemu to vraj nechuti ked si musi sam nabrat...no cely moj byvali 🙄 ,...no a potom sa manzel a dcerka na mna hnevaju
...dida,aky chat mas na mysli?...

miru.j
12. feb 2010

Zuzi...teraz som si vsimla,ze sme si pisali v druhej teme 😀 😀 😀 .V tejto to viacej prudi,mam tu didku,denisocku...ale nakukam hocikam ked sa nudim.Ty sa mas ako?
....Denisocka ako?

denisocka
12. feb 2010

baby ja som Ok, beriem 3x1 ascorutim, Ečko,Dufaston ..... verím že to druhe krvacanie bola nejaka zrazenina z prveho krvacania čo sa držala v krčku,kedže na sono som hematom nemala a prve krvacanie bola npr. slaba menzes? alebo nejaky hormonálny vykyk ked preberala štafetu placenta?

baby,prajem vam , nech už vas to krvacanie obchádza a ak špiníte,nech to už nadobro prestane. samozrejme,budem nakukať,dufam že už do augusta len ako čitatel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre