Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

misko1
18. feb 2010

Dida prosím ťa a tá tvoja kamoška ten mesiac slále musela ležať?

majuska81
18. feb 2010

Misko, mne dr. povedal to iste co hovori dida....aj mesiac to moze potrvat aj viac...musi sa to vycistit....a vobec sa necudujem, ze pri hematome 24mm potrebujes velku vlozku, lebo ja mam 6x2,2mm a ked pojdem na zachod a utrem sa, tak na papieri mam hnedu mlaku. Tmavohnedu...sem-tam sa najdu aj zrazeniny...

Baby, pisete, ze budete doma este 2 tyzdne a tak.....a potom co??? Ze nejdete robit??? 😕 😕 😕 Alebo som to zle pochopila? 😉

majuska81
18. feb 2010

Miru, kolko zubkov ti zostalo ????? 🙂 🙂 🙂 🙂 Ty si uz inac v pohode?? Uz ziadne spin.??? Zdas sa mi byt veeelmi pokojna 😝 😝 😝 😝 😝 😝

Dida, zial lekari su rozni, ja som preto chcela vypocut rozne nazory...lebo niekedy sa stane ze povedia opacnu vec...Napr. primar hovori, ze Duphaston minimalne do 18.tt mam brat. Moj gynek. vcera zase ze to mam pekne postupne vysadit, lebo uz to beriem zbytocne lebo uz mam vytvorenu placentu 😖 😖 😖 No tak teraz ako?? Zase primar hovoril podla UTZ brucha, ze nevidi hematom....gynek. mi s UTZ posvy nameral hematom....tolko diagnoz kolko lekarov navstivis....A potom si spravis v duchu matematicky priemer a to bude realne???????????????? 😨 😨 😨 😨 😠 😠

dida11
18. feb 2010

misko, ja z toho mojho špinenia nechapem. ja som išla k lekárovi na potvrdenie tehotenstva, potvrdil, ale zaroveň mi povedal, že našiel na krčku čerstvú krv, že či nešpiním. Ja som si to dovtedy vobec nevšímala, lebo to bolo úplne na začiaku skoro bezfarebné a ja že to je normálne. Dostala som Duphaston no úplne bledulinké (bila káva) špinenia (malá čiarka na nohavičkách) pokračovalo. Až jedného dňa čerstvá červená krv! Nie veľa taký fľak na nohavičkách a na WC papiery. tak som išla do nemocnice a k lekárovi. zmenil lieky na Utrogestan. Po tom krvácaní som mala pár dní úplne tmavý výtok a zrazeniny. Na takú maličkú tenkú vložku. Potom 2 týždne nič a potom slabo až tmavorúžové špinenie. Zas iba na malú vložku. A potom zistenie hematómu.

Tá moja kamoška ležala celý deň. Ona sa hrozne bála, lebo o bábo sa snažili dosť dlho.... ale aj mne lekár povedal, že mám chodiť iba na WC..... ☹

dida11
18. feb 2010

majuska ja by som aj velmi rada isla robit.... ja nechcem byt teraz 9 mesiacov doma.... 😒 Uvidime co povie lekar a ak bude riziko velke tak samozrejme nepojdem ale ak sa potvrdi to co si mysli, ze vsetko by malo byt ok po vytvoreni placenty a vstrebani hematomu, ja chcem ist znova medzi ludi....

majuska81
18. feb 2010

Dida..no neviem...aj mne strasne chyba praca a lezie mi uz spalna na nervy, ale ja by som na tvojom mieste robit nesla. Ked sa ti nahodou nieco stane, nikdy si to neodpustis. 😖 Medzi ludi chod, ked ti bude lepsie, ale ze robit?? 😕

dida11
18. feb 2010

majuska a ty chces byt teraz az do porodu doma? ta moja kamoska, co mala ten hematom bola doma kym sa jej to nevycistilo a na dalsej kontrole, ked uz lekar nevidel hematom ani spinenie jej normalne skoncil PN. Ze nie je dovod, aby bola dlhsie doma. Aj mne lekar hovoril, ze ked pominie dovod na PN mozem ist znova do roboty.
Jasne ked, budu komplikacie nebudem nic riskovat ale prekonany hematom na zaciatku tehotenstva neznamena, ze si az do konca tehotenstva na rizikovom.
Ja sa teda kazdy den modlim, aby sme to vsetky prekonali a uz potom mali uplne bezproblemove tehotenstvo. Tuk, tuk, tuk na drevo 😉

dida11
18. feb 2010

misko ako sa ti dari??

miru ako si dopadla na kontrole??????

oliras
18. feb 2010

holky tak já byla včera u dr a hematom je i po měsíci pořád stejný jsem s toho fakt neštastná a to jsem 10dní špinila hnědě tak jsem si říkala že ta mrcha hematom bude fuč a není chjooo fakt mě to štve

miru.j
18. feb 2010

ahojte,ja som zaspala ked som sa vratila,strasne som bola unavena az teraz som sa zobudila aj to len preto,ze mi kolega volal.No u zubarky hroza...2h som trpela v kresle,injekciu mi nedali...robila mi jeden zub,...uz tam nejdem.No a v nemocke vsetko ok,som dnes 9+0podla PM a 8+2podla ultrazvuku,plodik je vraj zivotaschopny a hybe sa 😵 😵 😵
...majuska,nie nespinim(klopklop na drevo),ale pokojna vobec niesom 😒 ,stale mam obavy a strach,vnoci koli tomu nespim,lekar ma dnes ale upokojoval,ze zatial je vsetko ok a plodik zodpoveda dlzke tehu.Ta druha dutinka sa vraj vstrebava a zmensuje,...bez hematomu som. Nadalej mam brat Duphaston a mam byt sledovana ako s jednoplodovym tehotenstvom.Stale som PN.Ja neviem kedy mi ukoncia PN,ale do prace sa bojim vratit 😒 ,mam ju dost namahavu,neni sa tam ani kedy najest a 8.5h som na nohach...,okrem toho neviem si predstavit,ze by som kazdy den 40min cestovala busom tam a 40 naspet ked teraz som doma a citim sa kazdy den ako keby ma zrazil parny valec 🙄 .No snad sa to v druhom trimestri vylepsi a ja sa budem citit lepsie 😉

dida11
18. feb 2010

Miru, super!!! 😀 verim, ze ti to aj nadalej bude prosperovat tak ako ma.....toho zubara nezavidim......
Miru, zajtra o 13.00 na pokeci?

Oliras, tak to je blbe ☹ ja som bohovsky zvedava, ako bude vyzerat ten moj pri buducej kontrole.... to som vobec netusila, ze to svinstvo tam kludne vie byt mesiac nezmenene 😠

No ja mam celkom pohodovu robotu. Ziadne velke stresy. Chodim autom a mam to 10 min od domu. A ked bude treba viem sa dohodnut a odist aj skor. Ale jasne ze sa nikam nebudem trepat nasilu. Vsetko zavisi od toho co povie lekar. Len by som velmi nerada bola od uplneho zaciatku tehotenstva do porodu doma 😖

miru.j
18. feb 2010

...ahoj dida,tak zajtra sa tesim 😉 .A nasla si ma? Ja Teba ano,....nemas tam fotku 😉

majuska81
18. feb 2010

Dida , ja som od zaciatku na PN, nam sa to podarilo po 4 rokoch a kedze mam znizenu imunitu kvoli Prednisonu (vytvaram protilatky na babo) 😖 tak v ziadnom pripade nechcem robit v skole. Okrem bacil sa tam cely den ani nezastavim, ja nedokazem tak ucit, ze sedim za stolom a rozkazujem. Gynekolog povedal, ze ma jednoducho nepusti do prace a hotovo 😕 😕 A teraz sa mi prihodilo toto...a to spinenie je coraz horsie...budem rada ked sa z toho dostanem, ani do mesta nepojdem, nie ze do prace.Ja som s tym zmierena a poctivo lezim...len aby to malo zmysel 😔 😔

miru, super, ze si uz na tom lepsie, a viem si predstavit ze aj ty chodis stale s hrozou na Wc, ze co objavis...A do prace cestovat busom 8O km...no tak to uz iste nie je pre tehotnu...ked nemusis, nechod...podla mna...

Oliras, a teraz mas priznaky?? Spinis??? Alebo bez spinenia, len tam mas stale nalez???? Co ti povedali??? Co mozes ocakavat?? 😕 😕 😕

misko1
19. feb 2010

ahojte tak ja som na tom stále rovnako, špiním, dnes som zase volala z lekárom že dokedy môžem špiniť, povedal že aj niekoľko týždńov, no oliras keď po mesiaci to máš stále rovnaké tak to nie je bohviečo a pritom si špinila. ja si tiež myslím že je to na dobrej ceste keď už piaty deń špiním, no teraz neviem, je to strašné keď sme stále v takej neistote. Je to na nervy. Ja idem doktorke v pondelok a pevne verím že tá mrcha bude už menšia.

dida11
19. feb 2010

majuska, tak to uplne chapem tvoj nazor. To si trosku v inej pozicii a velmi drzim palceky, aby to bolo vsetko uz iba ok 😉 U mna to fakt zalezi na tom co povie lekar. Doteraz mi tvrdil, ze bezne mava pacientky, ktore musia byt doma pocas prveho trimestra a potom maju az do konca uplne "normalne" bezproblemove tehotenstvo. Bez liekov, bez PN.....tak sa velmi modlim, aby to bol aj moj pripad 😉 ked nie, budem robit to co je potrebne, aby sa bebe malo ok.

dievcata, berte to tak: ten hematom sa moze aj zvacsovat, co je uplne najhorsie. urcite nepotesi, ked po mesiaci je taky isty velky, ale mne lekar hovoril, ze zaklad je aby nerastol. Mne ked ho prvy krat nasiel bol 1,2 cm x 0,5 cm a po dvoch tyzdnoch bol uz 2,2 cm x 0,8 cm ...... 😠 nabuduci tyzden idem na kontrolu a hlavna vec je aby nerastol dalej. Ale ja verim, ze moje super homeopatika zaberaju a bude minimalne o polovicku mensi 🙂

dida11
19. feb 2010

miru, tak o 13.00, tesim sa pa

denisocka
19. feb 2010

ahojte

mirka, kolko mal drobček na tom usg v 7tt? myslím milimetre,bo to sa neda prečítať z fotky

misko1
19. feb 2010

dievčatá a vy stále iba ležíte alebo aj chodíte trocha po byte a aj sem tam niečo urobite?

misko1
19. feb 2010

a kvôli tomu hematomu môžme prísť o mimi? Ako je to možné, to bráni v jeho vývoji alebo ako? inak aj ja užívam Arnica monata CH30

miru.j
19. feb 2010

Ahojte,denisocka 9,45mm 😅 .Ako sa mas?

...dida o 13:00

misko,ja len uvarim a idem na net,abo k TV...nechcem nic rizkovat 😉

...majuska,vdaka za podporu,...no ano stale sa kontrolujem na WC,aj prsia ci mam stale tazke a citlive bradavky 😀 ,bo ked som vtedy potratila jediny priznak bol ze sa mi splaskly prsia...ale to je vraj vzdy inak tak neviem
minule som utekala lekarke,ze ma nebolia prsniky a ona ze kazdy den sa mozem citit uplne inak vraj sa tomeni

Vsetkym moc drzim palce,kazda co sme tu si zasluzime drzat svoj vytuzeny poklad v naruci 😉

denisocka
19. feb 2010

to je skoro 1cm,to už je velkačisko 🙂 a to bol ktorý tyžden a den?

mam sa celkom OK,dnes mam poradnu takže až ked dojdem ,tak sa vyjadrím,či je vš.Ok

miru.j
19. feb 2010

...to bolo podla MS 7+1,no neviem vcera som bola 9+0,ale tie cm tam nevidim na tom sone...no povedal,ze plodik ma akciu,hybe sa a velkost zodpoveda danemu tt.
Napis teda ked prides s poradne,drzim palce!

dida11
19. feb 2010

misko, ja tiez iba lezim, idem sa napit, najest (niekedy nieco rychle uvarim). Sem tam idem nakupit s manzelom. Inak stale vodorovna poloha. mame wifi takze aj pri pocitacovani mozem lezat.
moze sa stat, ze ti zacne hematom krvacat a to krvacanie strhne aj plod zo sebou, ale neboj tebe sa to urcite nestane. To musi byt ten hematom velmi velky. Mne hovoril lekar, ze ked je takisto velky ako plod alebo vacsi je vacsie riziko. Tiez zavisi od toho kde ten hematom mas. Lekar mi hovoril, ze mal pacientku ktora mala hematom pod plodom takze to bolo dost bezrizikove aj keby zacala krvacat. Ale tiez mi hovoril, ze v podstate je hematom dost bezna vec (aj krvacanie pri nom) a ze ked je plod zdravy to vacsinou v pohode prezije.

dida11
19. feb 2010

misko ake mas davkovanie tych homeopatik?

misko1
19. feb 2010

ja to užívam 3x denne, ten hematom ako som pochopila mám nad vnútormou brankou krčka maternice, takže je pri krčku,tak tiež som si myslela že by to nemuselo veľmi ohroziť mimi,pravdupovediac ani ma to nenapadlo...

misko1
19. feb 2010

takže chodíte aj von? Ja už dva týždne ležím ani nevarím ani neupratujem ani sa nestarám o deti všetko robí manžel. Ja som už dva týždne nebola vonku.

miru.j
19. feb 2010

....misko aj ja som stale doma,nemam vychadzky zatial od lekarky,von chodim len na kontrolu 😒,... od 5tt som doma.

majuska81
19. feb 2010

ahoooj....to ste sa tu riadne rozkecali 😀

Moje malicke mali podla utz v 10.tt 3cm, a teraz v 13.tt 7 cm....a to nerataju nozicky, len od zadku k hlavicke 😵 😵 😵 Strasne rychlo rastu,niekedy normalne mam take tlaky u vajecnikov, doky hovoril, ze rastie mi maternica 😝

Druha tema, ja tiez non stop lezim, mamina vari a ostatne veci robi manzel. A to uz trva 3.tyzden. Iba u lekara som bola tiez. Vytok sa niekedy zhorsuje, niekedy zlepsuje, lekar povedal, ze s tym mam ratat. Mam tu telku a net....nemame na vyber, baby... 😖 A este raz chcem pripomenut, ze klobuk dole, kto s touto diagnozou ma este dalsie dieta doma.... 😅
Pekny vikend babusky, nech nas neopusta stastie, len hematom!!!!!! 😀 😀 😀

misko1
19. feb 2010

a majuska teba neposielali s tým hematomom do nemocnice? Mne keď na to doktorka prišla povedala že by ma najradšej poslala do nemocnice ale ja som odmietla. A ty máš len výtok, už nemáš to hnedé špinenie čo by z teba vytekalo?

denisocka
19. feb 2010

baby,tak sme OK. placenta je niekde vzadu kus doboka,ale nieje nízko. sex nadalej zakazany - šak kto by mal aj chuť pri pomyslení na krvácanie a babo ma priemer hlavičku 33mm - čo zodpovedá 16+2tt, sice som par dni menej,ale aj maly mal kus väčšiu hlavku na USG.

držte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre