Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

majuska81
20. feb 2010

Misko, kedze mna pred 2 tyzdnami z nicoho nic zavalila krv az po kolena, ja som sla hned do nemocnice a bola som tam tyzden. Po 2 dnoch som prestala krvacat a po dalsich 2 dnoch mi prestala tiect aj ta hneda hnusoba. Po tyzdni ma pustili domov, ale doma sa to zacalo zase zo mna tiect. Riedke, hnede, niekedy zrazeniny.Uz som to asi vyssie niekde pisala..Bola som u viacerich doktorov, a kazdy ma ubezpecil, ze to je normalne, moze potrvat aj mesiac a ten hematom sa musi vycistit. Tak som sa trosku upokojila, poctivo lezim. Po tyzdni zo mna stale tiecie to co spominas, teraz sa to zmierilo, ale doky hovori, ze sa to moze este kludne vratit, nemam sa zlaknut. Ale pokial by to bola krv, tak uzaj do nemocnice. Ty ako???

brblinka
20. feb 2010

caute baby, ja som bola v stredu u doktora, lebo som mala pozitivny test, urobil mi sono a bol zhrozeny, nevedel najst plod, nakoniec si zavolal kolegu a ten nasiel malilinku bodku, obaja vsak boli pesimisticky a povedali, ze podla vsetkeho ide o potrat, nakolko mimino by malo byt vacsie. Ja vsak spinim uz 2 tyzdne, niekedy menej niekedy viac, na to mi nic nedali, len mi zobrali krv a v pondelok mam prist opat, aby mi odmerali hormony. Uz som s tym celkom zmierila, ze sa to tentokrat nepodarilo, no ked citam vase nazory, tak zacinam mat pocit, ze moj doktor neurobil vsetko preto, aby tehotenstvo podporil. No keby som potratila, tak by som mala normalnu krv a nie len spinenie, vsak ? dakujem za podporu.

junovka
20. feb 2010

pri potrate, tak isto moze byt len spinenie, a stavaju sa aj pripady, kedy nemusi byt ani to spinenie.Drzim palce! 😉

majuska81
20. feb 2010

No Brblinka, ked so bola v nemocnici a prisla baba zo spinenim tak ju tam hned nechali na pozorovanie, dali jej Duphaston na plod, Ascorutin na spevnnie ciev a nariadili jej klud na lozku. Potom ju cez sono sledovali. Ona bola 5.tt a vobec nechcela zostat v posteli, ani jej to spinenie neprestavalo....potom uz mala krvacanie a na utz videli, ze ten amniovy vak-ci ako sa tomu hovori je uz zakrvaveny.... 😢 Ale zase tam bola aj baba, ktorej sa to napravilo, a plod jej zije. Lezi ale a berie lieky...
Ty spinis 2 tyzdne?? Vobec si nesla za tu dobu k lekarovi?? V ktorom tyzdni si????

Ci pri potrate ide vzdy o krv neviem presne, ale asi nie,ako Junovka hovori...Na druhu stranu hlavne na zaciatku tehu mozes spinit v obdobi vynechaneho menzesu...Vela stastia a daj vediet ako.... 😉

adrinka85
21. feb 2010

ahojte 🙂
potrebujem radu. S manželom sa snažíme o miminko. Tento mesiac som si už už myslela, že to mohlo vyjst. Po rannej káve pocit na vracanie, napinanie na nevydržanie, bolesti hlavy každý deň, pichanie v podbrušku, hlava sa mi točila ako keby som bola na kolotoči, hlavne niekde v obchodnom centre na nevydržanie, spať by som dokázala celý deň, pre plánovanou mrchou som mala taky biely vytok, co som predtym pre mrchou nemávala. Potom som išla na wc a mala som hnedy vytok, ale iba keď som isla na wc. A prvý deň po meškaní som to dostala. Lenže iba na 1.5 dňa, čo u mňa nie je normálne. A teraz znova ma pichá v podbrušku , hlava ma bolí neustále, kríže, na wc behám v jednom kuse, zjedla by som aj koňa, a prsia ma velmi bolia. Mám doma tehotensky test. Myslíte, že stojí za to vyskúšať? že by som mohla byt tehotna? ďakujem 🙂

nevesta
21. feb 2010

Mohla, rano si sprav test 😉 Drzim palce 🙂

denisocka
21. feb 2010

ubob a príd povedať výsledok 😵

jaaty
21. feb 2010

Všetkým vám držím palce, nech sa vám narodian zdravé krásne detičky 🙂 . Treba však povedať, že s každým špinením treba ísť k lekárovi čo najskôr.
Ja mám jednu zdravú krásnu dcérku 😀 a potom dve neúspešné tehotenstvá (jedno v 23 týždni a jedno v 9 týždni mimomaternicové tehotenstvo) a obe sa začali prejavovať špinením a hoci som letela k lekárom hneď -nepomohlo ☹

adrinka85
21. feb 2010

ďakujem, skúsim teda spraviť testík, len sa bojim sklamania ☹ . Jaaty moja mamina bola s mojou sestrou tehotna 3 mesiace ani o tom nevedela, lebo mala normálne menzes. Až ked isla na obycajnu prehliadku gynekologovi , iba on jej to oznamil. Tak neviem, ale jasne že nechcem nic riskovat.

brblinka
21. feb 2010

ďakujem baby, ja som bola u lekara, no ten mi na to nic nedal, proste povedal, ze podla vsetkeho pojde o potrat, zajtra idem opat k nemu, tiez mi je to divne, ked pisete, ze vzdy sa snazia to udrzat. Som v 7tt. Zajtra budem mudrejsia, dnes lezim cely den a nespinim. dam vediet, dakujem za super podporu, drzte sa.

misko1
21. feb 2010

majuska ja stále rovkano, zajtra idem k doktorke tak som zvedavá. A ty tam ten hematom ešte máš alebo už nie a iba špiníš? jaaty ako si mohla o mimi prísť v 23 týždni? To si začala špiniť a bol z toho potrat?

misko1
21. feb 2010

a ešte ma napadlo, vôbec sa nebojíte že ten dufaston aj ascorutin by mohli poškodiť bábo?

jaaty
21. feb 2010

Misko1, začala som špiniť už v nejakom 10 týždni. Jednalo sa o hematóm, kktorý sa vraj stále čistil. Tiež som dostala duphaston, kľud na lôžku, atď. Potom som mala ísť na amniocentézu (zlé AFP kvôli veku) a tam my zistili, že mám málo plodovej vody (zrejem odtekala so špinením). Potom ďalší morfolog. ultravzuk, kde sa zistilo, že plod. voda sa netvorí, pretože bábo nemá vyvinuté obličky- a to bola indikácia k prerušeniu tehotenstva v 23 týždni. Bábo by skôr či neskôr zomrelo v materenici, pretože šlo o vadu nezlučiteľnú so životom (čakali sme Jakubka).
Druhý krát som mimomaternic. tehotenstvo a zistila som to tiež špinením, ktoré začalo asi týždeň po menštruácii. Skončila som v nemocnici na laparkoskopii.
baby držte sa a dávajte si pozor 😉

lji
21. feb 2010

Ja som si raz len náhodou našla špinavé tepláky... no ale riadne... v momente na pohotovosť, tam hospitalizácia, ascorutin, duphaston a neviem čo ešte. v nemocnici som bola asi tri dni ale ešte ďalších pár dní som špinila. všetci ma ale upokojovali že to je vlastne dobré po krvácaní, aby som sa vyčistila. teraz už nič nemám. našťastie.

Držím vám všetkým päste aby to nebolo nič hrozné... i keď je pravda že po tomto "incidente" som vystrašená z toho všetkého čo sa so mnou deje a to som ešte len v 12 týždni...

majuska81
21. feb 2010

misko....ja beriem 6x denne lieky a vitaminy.....co uz???? Bojim sa, ci im to neublizi....ale mam na vyber???? 😖

lji, my ktore sme toto prezili, nikdy nebudeme mat kludne tehotenstvo...... ☹ ☹ ☹ ☹ Strach zostava....

misko1
22. feb 2010

ahojte tak bola som u doktorky hematom nevidela ale kvôli tomu špineniu zajtra naspupujem do nemocnice, síce podľa mňa zbytočne ale čo už. Nemáte niekto skúsenosti že to špinenie by mohlo súvisieť so zvýšenou náklonnosťou na tvorbu trombov? Niekto to tu už tuším písal že mal hematologický problém a keď sa to vyriešilo bolo to ok.

lajla
22. feb 2010

ahojte holky, tak to ja jsem se spinenim u dr kazdy tyden, naposledy vcera na pohotovosti, mam ascorutin, magnesko, utrogestan..mimi v poradku, tak doufam, ze to tak i zustane..ale bojim se bojim....

pia22
22. feb 2010

Ahojte kocky, pocas tehotenstva som mala tiez problemy so spinenim, bolo to hrozne, bola som normalne pripravena ze potratim, ale dostali ma z toho bylinky, neviem ci funguju na hematom, ale na krvacanie z kapilar ano. Ak budete chciet konkr., tak IP. Drzim vam palce 😉

junovka
22. feb 2010

Misko, nic nie je zbytocne, lekari vedia , preco ta tam posielaju.Vid moj kratky storry: Stalo sa mi teraz pri 2 tehu s Nely.Pocas cele tehu som krvacala asi tak zhruba 4 x a to skoro kazd\ mesiac po sebe.Raz som prelezala v nemocke cely mesiac, nakolko ked ma raz prepustili domov, s ytm , ze uz tam hematom neni, tak som sa ten isty den asi tak po 3 hodinach pobytu doma musela opat vratit do nemocky, nakolko som zacala strasne krvacat a to tak, ze som cestou zaspinila aj sedadlo v aute od krvy-cerstvou, premocene nohavice boli, myslela som si, ze hadam ani na tu kozu vo vysetrovni nevijdem, pretoze zomna lialo a cestou na wc sa tahal pruh krvi za mno.Proste, bolo to strasne .okamzite mi napichali hadam aj 6 injekcii na zastavenie, duplovku liekov a lad na podbrusko Kazali mi celu noc nic nepit, nejest, lebo si mysleli, ze som potratila.To som vtedy bola asi tak v 16tt, ale USG bol OK Potom vsetkom som mala narusenu placentu a taktiez plod.obal + hematomy 2.Nakoniec mi bolo zistene, ze som mala problem so zrazanim krvi, tak som si odvtedy pichala kazdy den az do porodu Clexane.Odvtedy bol pokoj Medzitym mi robili aj trippl testy a taktiez AFT/?/ test, vsetko negativne.
Drzim palce.Hlavne klud na lozku.Ja som takto prelezala hadam do 30 tt . 😉Verte mi, stoji to za to 😎

oliras
23. feb 2010

Ahojky holky poslední dobou za vámi nechodím odešla mi nabíječ.ka do booka a druhý PC máme na hoře v pokoji a nechci zbytečně moc chodit po schodech tak radši net oželím zatím tukám já už tak týden nešpiním tak jsem hrozně zvědavá zda hematom bude pořád na KO ale tam jdu až 19.3 ale naposled když jsem byla na NT screeningu tak tam potvora byl a po měsíci byl stejně velký a to jsem pořád špinila no budu doufat že už zmizne.
Tak se tu mějte zatím ahojky

misko1
23. feb 2010

ahojte tak už som doma z nemocnice, neprijali ma doktor povedal že to špinenie je z hematomu/ktorý tam už nie je/ a ležať môžem aj doma. takže som sa presunula do domacej postele. Neviem myslela som śi že na niečo prídu v tej nemocnici že z čoho to mám, doktorka povedala že špiniť by som nemala vôbec a týždeň je určite už dlho a ten lekár v nemocnici že to čistenie môže trvať deń alebo mesiac. tak si vyberte kto má pravdu a kde je pacient?

majuska81
23. feb 2010

Junovka, ja ti osobne dakujem za story, povzbudila si ma, ze to nemusi byt zle..... 😉
Oliras, aspon ze uz nespinis...lebo na psychiku je to hrozne.... ☹
Misko, ved aj mne povedal doktor, ze ma nebude zbytocne posielat do nemocnice, lebo ani tak mi nevedia co dat, ono sa musi vycistit a moze to trvat aj mesiac....mne to uz trva 2 tyzdne a niekedy je to lepsie, teraz pre zmenu toho mam viac....uz aspon take obrovske zrazeniny nemam, len hnedu vodicku....Najradsej by som kazdy 3. den isla na utz, aby som videla, ze babatka sa maju dobre.....vtedy sa ukludnim....ale potom po par dnoch zase pridu obavy....dneska mi manzel donesie tu arniku....uz siahnem po vsetkom..... 😒

misko1
23. feb 2010

majuska mne dnes povedala doktorka že tú arnicu CH9 a 5 globulien naraz 4xdenne. predtým som is dávala tú ch30 3x denne, tak teraz to asi zase zmením. Človek už urobí čokoľvek. Ale ja si myslím že ten hematom zmizol po tej arnike, ty si tam ten hematom ešte mala alebo už nie a len sa čistíš?

majuska81
23. feb 2010

Misko, pred 2 dnami som ti poslala IP...necitala si ?

Hematom mam 2x 6 mm....a doktorka ktora sa zaobera s homeopatikami vravela, ze arniku CH15 5 gulocikov 2x denne pod jazyk...tie CH znamenaju co??? CH 15, CH9, CH3O ???? predavkovat sa to neda??? Vie o tom niekdo nieco? 😕 😕 😕 😕

junovka
23. feb 2010

Majuska, cim vyssie cislo je pri CH, tym je to silnejsie, homeopatikmi sa predavkovat nemozes, akurat len to, ze ked to beries castejsie, tak sa moze /a nemusi/ stat, ze prestane ucinkovat.Neboj, vsetko bude OK.

Uuuuuplne vas vsetke babenky chapem ako sa teraz citite neiste...verte mi, vtedy mi to tiez jedno nebolo, tiez ten strach bol az do porodu, vela nervov ma to stalo a bolesti od tych injekcii, vela odopierania , ale najviac ma "bolelo" to, ze som nemohla byt tak casto s Timeikou/vtedy mala 5 rokov/, lebo povacsinou som travila v spitaloch 😔 .

junovka
23. feb 2010

Majuska, az teraz som si vsimla, ze cakas dvojicky 🙂 .Pri prvom tehu som tiez cakala dvojicky, ale v 16 tt mi jeden plod odumrel a tak mi ostala Timeika.Pri druhom tehu som tiez cakala dvojicky, zial, aj tu mi odumrel jeden plod cca v 10 tt a tak mi ostala len Nely 😉 Tym som ta nechcela vystrasit...len troska nostalgie ma chytlo 😉

misko1
24. feb 2010

majuska kam chodíš k lekárovi a kde chceš rodiť?

majuska81
24. feb 2010

junovka, a to si mala prirodzene pocatia alebo IVF-ky???? 😕 😕 Je to smutne, co sa ti stalo. Doktori nepovedali, ake mohli byt dovody??? Placenta neuzivila dvoch???? 😒

junovka
24. feb 2010

majuska, pocala som prirodzene, v oboch pripadoch 🙂 Uzavreli to ako syndrom miznuceho dvojcata.Proste , vraj to jedno ako keby sa vstrebalo do toho druheho 😒 😕

brblinka
26. feb 2010

caute, tak ja som nakoniec skoncila v nemocnici- mimomaternicove tehotenstvo. hned ma operovali, bola som v 8tt a plod bol vo vajickovode,bohuzial mi vajickovod museli odstranit. drzim vam palce, nech sa Vam to nestane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre