Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

majka27
30. júl 2010

dakujem velmi pekne!!! zohnala som si duphaston, aj ascorutin, takze to uzivam a lezim. spinenie je miernejsie, ale stale je, tak uvidime. vdaka este raz. junovka, tiez beriem euthyrox, snad to bude vsetko ok. zabojujeme 🙂

ibi
1. aug 2010

Ahoj majka! Mysli pozitivne, väčšina krvácanie či spineni v tehu neznamená nič. Moja os. skúsenosť: malé krvácanie v 6tt a potom dva týždne riadneho krvacania v 13 až 15tt. Dnes mám nadhernu a zdravu dcérku. Tuším, že za to vtedy mohla nepodchytena kvas.inf. Každopádne aj mne zahrali tie iste lieky! Držte sa!!!

meusicka
7. aug 2010

takze som si to s krvacanim nastudovala a asi vydrzim do toho utorka kym mam ist k Dr. spinila som zaciatl len 1 den a predtym vecer sme sa s muzom mojkali, tak hadam preto som aj zacala spinit.
skoda ze co sa tyka toho nedvihania a pod. takzko sa to u mna da zairiadit, ked mam doma 18mesacnu zubrienku.
pri prvom tehu som spinenie nemala, ale to asi aj preto lebo mi Dr. objavil v 8tt hematom a hned mi nasadil Duphaston. ktovie co mi zisti v utorok. 😕

smolka
13. aug 2010

Ahojte, mam na Vas prosbu.
Zacinam pomaly 10 tt, vo 8 tt som jedno rano zakrvacala tak sme leteli do nemocnice. Tam nastastie vsetko dobre dopadlo, babo+srdiecko Ok, dovod krvacania neznamy. Doktorka si mysli,ze som mala vzadu maternicu a sa teraz prebija dopredu. Predpisala mi DICYNONE 2x1 a magnezium. Okrem toho este beriem k.listovu 800tovku. Chcem sa opytat ci ste tiez niektora brala DICYNONE?? 😲 Letak bol sice odstrasujuci,ale myslim si,ze doktorka asi vie co robila."dufam". Prosim,ak ste ho niektora z Vas brala napiste mi,bo pomaly zacinam chytat paniku, ze som ho brala len ja 😖
Dakujem, zelam krasny den.

simisi
13. aug 2010

smolka,netrap sa,ja som ho brala 3 tyzdne,po cely cas co som bola hospitalizovana kvoli krvacaniu.Vsetko bude ok,neboj 😉

ibi
13. aug 2010

smloka neboj, aj ja som ho dostavala v prvom tehu injekcne 2 tyzdne a vsetko je ok 🙂

mb
14. aug 2010

@smolka ahoj ja beriem dycinone uz druhy mesiac lebo stale spinim.Pytala som sa na to doktora a vrave ze sa nemam znepokojovat.

smolka
14. aug 2010

dakujem baby, upokijili ste ma 😀

lji
17. aug 2010

ahojte neviem kam to zaradiť lebo sama neviem čo sa deje. asi pred dvoma týždňami som si našla popri velkej potrebe krv. myslela som že sa mi objavili hemeroidy. to by nebolo nič zvláštne, krv nebola pravidelná, netiekla, vždy len po potrebe(aj to vlastne nie vždy) a málinko a natierala som sa gelom dubová kôra. krv zmizla. a teraz sa mi to znovu objavilo a ja som si až dnes uvedomila že to nejde z konečníka - bolo to ťažko identifikovateľné. mám pocit akoby sa mi vytvorila nejaká ranka, alebo niečo a to pri sedení na záchode sa mi otvorí a trošku pustí krv. ked som si to sledovala tak pošvový otvor čistý, takže krv akoby mi išla z miesta medzi konečníkom a pošvou-no proste dilema jak hrom. a navyše to nekrváca. nikdy som nemala špinavú vložku. a ani pri potrebe sa mi to nespravilo vždy. teraz neviem či to môže byť z tých tlakov čo už by mala ísť malá von alebo čo to je. neviem či ísť do nemocnice lebo krvácať nekrvácam takže im ani nemá čo ukázať. zaujímavé je že som medzitým už aj bola na prietokoch a kontrole len nie odspodu a všetko bolo v poriadku. malá je ok, pohyby stále cítim. tak teraz neviem či mám čakať do piatku na dalšiu kontrolu alebo letieť do nemocnice ked bolo vlastne všetko v poriadku. stretli ste sa s tým niektorá niekedy????

maruska83
14. sep 2010

ahojte dievcata ..nema niektora z vas skusenost so spinenim v 30 tyzdni...pred vcerom som bola na stolicu a potom som mala taky hnedasto-ruzovy vytok..bolesti bruska nemam...a dnes rano som mala rovnaky vytok....mam navstvit lekara?...dalsiu kontrolu mam az na tyzden v stredu ☹

mnamko
14. sep 2010

ja som mala toto pri synovi a išla som lekárovi a zistil mi,že sa otváram,v nemocnici mi dali pesar,určite choď k lekárovi,môže to byť len nejaká cievka ale aj otváranie,

maruska83
15. sep 2010

..no tak dnes som bola na kontrolu pre istotu..tak zistili mi ze mam infekciu a dost silnu...a to spinenie je sucastou..inak je vsetko ok...tak som si aj trocha vydychla ze to nieje az tak vazne....dakujem za radu.. 🙂

matilda2
19. sep 2010

Ahojte. Od 5tt som zacala spinit - tmava krv, nikdy nie svetla. Momentalne som na zaciatku 6tt a spinenie stale trva. Tyzden som brala Duphaston a Ascorutin, ale takmer nic sa nezmenilo. Vela z vas pise, ze to este nic neznamena, na co sa velmi spolieham. Trapi ma vsak tlak a napatie v prsiach, ktore som masivne citila na zaciatku tehu, a teraz uz vobec necitim. Prsia sa dostali na povodnu velkost a sice bolia nadotyk, ale o tlaku a napati v nich nemozno hovorit. Bola som u lekara, ale nevedel mi nic blizsie povedat. Embryo nevidel, vraj je este priskoro. Mate niekto podobnu skusenost?

junovka
19. sep 2010

@matilda2 pokial ja viem, tak ak je pozitivne tehu, tak v 6 tt uz by malo byt vidiet gestacny vak, to je znak, ze si tehu....ak mas spinenia, tak si davaj na podbrusko lad na 15-20 minut, potom prestavku si zrob a opat...opakuj to az dovtedy pokial spinenie troska neustane....ja som to robila v nemocke aj celu noc.Neviem odkial si, ale ja som uz pri takom to stave lezala v nemocke na udrziavani.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarac
20. sep 2010

Ahojte. Ja som začala špiniť minulú nedeľu, bola som v nemocnici do štvrtka a dnes som začala špiniť zase. Dieťaťko je v poriadku, ale ja mám veľký strach, leebo neviem, prečo sa mi to vrátilo. Nevie mi niekto poradiť? ☹

sarac
20. sep 2010

@sarac Ešte chcem dodať že som v 14týždni.

junovka
20. sep 2010

@sarac vid vyssie moje prispevky.....ja som takto spinila hadam az do 20-21 tt, a dotiahla som to do 38 tt so zdravym dietatkom 😉 Drzim palce!

sarac
21. sep 2010

Junovka- ďakujem ti, potešila si ma. Strašne som sa naľakala, stále ma bolí podbruško. Kamarátka tiež špinila do konca 5mesiaca, no mne doktor povedal, že je to zlé a je to začínajúci problém.

lenkage
21. sep 2010

Baby, prosim poradte mi...som v 29 tt a zacala som dnes rano spinit- taky slabo ruzovy vytok...mam zajst k doktorovi? alebo????

sarac
21. sep 2010

Lenkage mńa včera doktor ani nevyšetril a poslal ma domov ležať, že to je na prírode, či to prestane. Bola som s tým aj v nemocnici, no dali mi iba vitamíny a nasadi kľudový režim.

sharlotta
21. sep 2010

@lenkage urcite by som s tym isla k Dr.

dujinka
21. sep 2010

@sarac a řekli ti v té nemocnici proč špiníš, odkud? Je placenta a mimi v pořádku? Já už třetí týden řeším něco podobného, musím být v klidu a beru léky..nejdříve infekce a pak mi nejspíš praskla nějaká cévka. Doktoři řekli, že miminko je naprosto v pořádku i placenta a není se čeho bát, a že někdy se to krvácení a špinění objevuje a mnohé ženy to mají i celé těhotenství..

sarac
21. sep 2010

@dujinka Všetko je v poriadku, maličké je aktívne, placenta v poriadku. Jeden mi povie, že niektoré ženy to majú aj do konca 5 mesiaca, druhý zase že je to veľký problém, keď žena začne špiniť. Ja neviem, čomu mám veriť. A bolí ťa v podbrušku, lebo mňa občas áno. Aj dnes som mala výtok, no úplne slabý bledoružový. K doktorovi mám ísť až v utorok, takže musím iba čakať.

dujinka
21. sep 2010

@sarac mě nebolí, jen už občas cítím pohyb 🙂 já jsem začla krvácet regulerně před třemi nebo čtyřmi týdny (a to silou menstruace), někdy to byla čerstvá krev, jindy tmavá..některý den nic a postupně mi to teď po antibiotikách přestalo, takže jsem byla na nervy a ačkoli mě doktoři uklidnovali taky sem se bála.. 😒 ale pokud je miminko v pořádku a placenta, tak se nestresuj, hlavně odpočívej. Mě zakázali i nákupy, domácí práce, prostě sem se nechala obskakovat..Takže se neboj, ale šetři se co nejvíc to jde, jiank si tě vemou zase do nemocnice aby tě měli pod kontrolou, že ležíš. Určitě bych počkala do úterka, pokud to není čerstvá krev. 😉

renka77
22. sep 2010

ahojte baby ja spinim uz 2 tyzdne a doktori stale tvrdia,ze to sa stava.len ja som uz z toho zufala,ale v pondelok sme boli posledny krat v centre a drobcekovi bilo srdiecko ako zvon a meria 3,8mm,ale nasli mi aj hematom 24x4mm,takze asi ten robi problemy,ja som uz bola aj u urologa,lebo som si myylela,ze mam zapaleny mechur,kedze mam uplne cerveno-zafarbeny moc,ale u neho je vsetko ok,takze to bude,len z maternice 😒 tiez sa cudujem,ze mi kazu len prisny kludovy rezim a neposlu ma radsej na pozorovanie,neni to uz vela 2 tyzdne v kuse? 😕

renka77
22. sep 2010

@sarac ahojky tak sa zase stretame na dalsej teme a zda sa ze mame rovnaky problem,alebo aspon podobny,ako dlho uz spinis?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renka77
22. sep 2010

@majamat ahoj dakujem za odpoved,ved ked to tu vsetko citam,tak si vravim,ze to hadam, nebude take strasne 😵 zajtra idem ku svojmu gyn. mam sa hlasit do poradne 😉 ale pozerat ma asi nebude,lebo som bola na sone v pondelok v MT,najviac ma ubija,ze nemozem nic robit,aj pradlo mam problem zavesit,hned ma rozboli podbrusko a uz ma prejde chut nieco robit,lebo mam strach 😵

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre