Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bosoriak
20. okt 2010

@klamparovci Mne robili aj pred kyretazou este dvakrat kontrolne sono (raz pri prijme a raz tesne pred zakrokom este). Ale je pravda, ze moja dr. nasla akciu srdiecka, a v nemocnici uz nic nebolo. Takze myslim, ze kontrolny ultrazvuk aj tak este spravia.
Ze je mensie este nemusi nic znamenat, aj to spinenie nemusi nic znamenat. Mne doktorka povedala, ze v takom skorom stadiu byva na pricine komplikacii najcastejsie virus. Vraj sa plod v prvych tyzdnoch sprava bud-alebo, bud rastie dalej a ostane neposkodeny alebo to vzda. Drzim palce, aby to u teba bola ta prva moznost. 🙂 Aj ked to cakanie je na tom asi najhorsie.

klamparovci
20. okt 2010

ďakujem babenky dúfam,že to dopadne dobre a ak nie,asi skúsime znova,už sme sa zmierili s tým,že bábo bude,ale fakt to čakanie je na nervy a na WC chodím zo strachom...ale ozaj ten prístup doktora,proste preč a hotovo,akoby sme boli stroje či čo,úplne som išla odtiaľ rozhodená ☹

vodnicka
20. okt 2010

Ahoj ja som mala sem tam spinenie ale len na gatkach hnedy vytok ale gynekologicka mi robila sono aj vag.vysetrenie a bolo vsetko ok.Spinila som raz za 5 alebo 10 dnido 8 tt alekarka mi predpisala utrogestan do posvi a tabletky do ust dupfaston a mala som doma lezat v klude a nic tazke nedvihat teraz som uz pomali v 21 tt.tak sa neboj anic nedvihaj a navstiv lekara.tie tabletky boli na udrzanie a posilnenie tehotenstva.nepisala si v ktorom tyzdni si. 😉

klamparovci
20. okt 2010

u mňa to bol najprv ružový výtok,také hlieny akoby,a teraz po WC krv,ale len na papieri,dosť ma to stresuje,vraj čakajte či potratíte,tuším nemyslím na nič iné....podľa PM 8tt,ale podľa mňa necelý 6 tt....nedvíhať,rada by som,ale malá má 2 roky a len by na mne visela...tabletky mi nedal,vraj tomu nedáva dobrú prognozu,no povzbudil ma fakt veľmi...musela som ho ukecať,aby aspoň týždeň počkal,kým ma poženie na revíziu 😖

vodnicka
20. okt 2010

@klamparovci cau ja by som zmenila lekara ak babo chces tak ho zachran,a ak sa da poprosit nech ti niekto pomoze s malou aj ja mam v rodine svagrinu porodila v maji tento rok druhe dieta a bola tak isto na rizikovom a nesmela nic dvihat ,prve dieta malo pomali Rok aj pol jak otehotnela a mala vytoky ale pomahal jej muz svokra aj mama nemohla ani prebalit malu ani dvihnut. 😉

junovka
20. okt 2010

@klamparovci uplne s tebou citim, cim vsetkym po psychickej stranke prechadzas.Tiez som bola na tom ako ty pri druhom tehu.Najprv cakali cu bude akcia srdca, potom som krvacala, cakali ci potratim, nejako sa to ustalilo, USG bol ok, potom opat po 3 tt nastalo krvacanie, opat nemocka, a naposledy ked ma opat prijali koli velkemu krvacaniu, tak sa pripravovali uz na kyret.Celu noc som v nemocke predtym nespala, preplakala som celu noc, nemohla som ani pit ani jest, ked prislo rano, este mi spravili kontrolne sono a tam sa ukazalo, ze babatko zije, ma sa k svetu......a nakoniec je tu somnou moja Nelnka, ktora ma uz pomaly 3 a pol roka.Musis strasne verit a dufat, ze vsetko bude dobre.Drziiiiiim ti strasne palce aj tvojej fazulke!! 😉

fairynika
21. okt 2010

@klamparovci ahoj ja som v 6tt tiez spinila a zacala som aj krvacat. tiez som sa velmi bala isli sme s priatelom hned do nemocnice tam som papala dupfaston.Polezala som si tam 5 dni a babo je ok. sice som na rizikovom do konca 1 trimestra som papala pilule a som trosku otvorena ale mame fajn a sme zdravii. Hlavne sa nestresuj to nepomaha ani jednemu z vas.

solinkarka
21. okt 2010

ahojte kocky. ja mam taky problem ze v nedelu som ocakavala ms no prisla v sobotu aj to len na jeden den.od vtedy do vcera nic.dnes rano som si nasla na intimke trosku krvacanie...tak som zvedava ci sa mrcha rozbieha alebo...bo som pocula ze holky ktore boli tehu mali aj ms sice slabsiu a kratsiu ale mali. ja nemam nejaky pocit ze by sa mala rozbehnut ani brusko ma neboli co zvycajne u mna v prvy den mam krce a jasnocervenu krv..v utorok som si robila test a negativny..myslite ze je tam este nejaka nadej? 😒

majamat
21. okt 2010

@solinkarka este nie je nic stratene. niekedy je hodnota HCG trosku nizsia a test to nemusi zachytit. skus test o par dni. ozaj, za najspolahlivejsi povazuju mamatest a este aj pepino. na druhej strane to mozu byt aj hormonalne vykyvy. ak si mavala ms pravidelne, tak je velka sanca, ze si tehulka.

solinkarka
21. okt 2010

@majamat no da sa povedat ze mam pravidelnu...ale bojim sa toho ranneho krvacania ☹

majamat
21. okt 2010

@solinkarka ako si napisala, je vela zien, ktore mali slabu ms. niektore mali dokonca aj normalnu. a je vela takych co na zaciatku tehotenstva spinili. ja som medzi nimi. k Dr. je zatial skoro ist. ja som bola na zaciatku 6tt (presnejsie 5+2tt). mavam 28dnovy cyklus, takze som bola vtedy tehotna asi 3+2tt. ty by si mohla byt pravdepodobne uprostred toho 3tt, co sa rata ako 5tt ak nemas dlhsi cyklus, takze za par dni by si mozno mohla ist k Dr. ja som uz mala bublinku.

majamat
21. okt 2010

@solinkarka ozaj a su tu temy o negativnom teste na zaciatku tehu. skus si taku najst. tam su rozne pripady. niektore tehulky mali dost dlho negativne testy.

solinkarka
21. okt 2010

@majamat no ja mam dnes uz aj krv tak asi z toho nic nebude..nevadi idem do dalsieho cyklu 😉

majamat
21. okt 2010

@solinkarka tak teda nabuduce. drz sa.

solinkarka
21. okt 2010

@majamat diky..aj ty s mimi 🙂

majamat
21. okt 2010

@solinkarka dakujem. 🙂

klamparovci
21. okt 2010

@junovka toto ma naozaj povzbudilo....niečo také by som si želala počuť aj ja 🙂

klamparovci
25. okt 2010

zajtra idem k lekárovi,držte mi palce....

junovka
25. okt 2010

@klamparovci potom sa ozvi, ako si dopadla.Hlavne ver, ze vsetko bude OK 😉

nikita07
26. okt 2010

Já jsem v těhotsntví nešpinila, ale kamarádka jo a nic špatného z toho nebylo. Nejhorší je se strsoavt ještě něž něco víte. Takže klid a počkat co řekne doktor, pokud nepordí, jít k jinému, přece od toho tam jsou ne? Doktor má být i psycholog. Shodou okolnostní jsme dnes četal jinde článke o holce, která čeká na výsledky jestli její dítě bud epostižené. Sleduje se její těhotentví on-line takže to pro ni asi musí být hodně nepříjemné, nechtěla bych být v její kůži 😖
http://www.babyweb.cz/Clanky/a4509-Tehulka-LIVE...

junovka
26. okt 2010

@nikita07 to vies, ten kto to vsetko nezazije, tak asi tazko to vie pochopit 😉

klamparovci
27. okt 2010

@junovka dopadla som zle,bábo tam už nie je,potrácam,takže dnes mám za sebou interné a v piatok idem na kyretáž....nevedela som sa vyrovnať s tým,že som tehotná a keď som to strávila a vyrovnala sa,tak toto....ale už sme sa s mužom dohodli,že sa pokúsime znova...tak nám držte palce....aj ja držím všetkým,aby Vám to dobre dopadlo !!!!

junovka
27. okt 2010

@klamparovci tak to ma strasne mrzi 😢 😔 ....drzim palce, aby to najblizsie tehu uz bolo len plne radosti 😉

matrixmia
27. okt 2010

@klamparovci aj mna to mrzi...drz sa

klamparovci
27. okt 2010

@matrixmia ďakujem...snáď nabudúce to bude ok

ginger01
28. okt 2010

@klamparovci, ja som spinila tak ako ty, aj s tym krvacanim, som si nechcela pripustit , ze je to potrat, ale bol...a presne ako ty, mimi tam uz nebolo, len prazdny zdeformovany obal... kyret prebehol fajn, len to psychicke vyrovnanie sa mi trvalo a trva dlhsie, ale je to uz lepsie. Ja som na rozdiel od teba brala tabletky, ale prd to pomohlo. Proste to bolo cele zle uz od zaciatku... a ako lekari hovoria, je to na prirode, bud sa udrzi alebo nie... a do nemocky vtedy fakt nema zmysel... brat tabletky sa daju aj doma, aj lezat...no a ked uz mame to 2 rocne dieta, tak manzel sa postaral...alebo babka.
Dnes za chvilu idem na kontrolny UTZ po kyrete a po vysledky z hystologie. To budu robit aj tebe...tak som cela zvedava a nervozna, co tam bude napisane. Snad sa nic nenajde, ...no uz aby sme mohli snazilkovat na Vianoce...
Drzim Ti palce, neboj , dobre to dopadne a hlavne uz nebudes krvacat a spinit / len po tom kyrete sa spini do 1é dni cca...mne to trvalo tyzden/...a uz som ok....sa Ti ulavi moja . pa

ginger01
28. okt 2010

uz som spat, na vysledkoch nebolo nic , zaver bol taky aky som cakala....nic prevratne. Hlavne, ze mam maternicu a krcok ok.... tiez lekar odporucal cakat na snazilkovanie 3 mesiace, ale ked sa skor zadari, nic sa nedeje...
takze tak.. mam 34 rokov, rodicovska sa mi krati, zamestnavatel krachol, tak som v lufte... sranda velika...asi zacnem hladat forum tehotna a na podpore...vie mi niekto poradit ?

majamat
28. okt 2010

@ginger01 ak by si si zacala platit DNP, tak budes mat narok na PN a aj matersku. tu si o tom mozes precitat. https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/dobrovolne-nemocenske-poistenie/
musis platit 270 dni a potom mozes cerpat.

ginger01
28. okt 2010

@mamajat, dakujem za odpoved. Ja si platim od septembra...ale kedze som bola do januara 2010 zamestnana, v soc. poist. mi povedali, ze mi staci platit pol roka, nie 3/4 ako pises...ale ku koncu platenia si to overim, co my vieme, co sa od noveho roka bude menit...
a super, ze cakate dievca, aj ja som ju mohla mat, ale sme o nu prisli...

majamat
29. okt 2010

@ginger01 urcite este budete mat babo. s tym DNP je to pravda, ze ti staci platit len 1/2r. ked mas ukoncene poistenie zo zamestnania, len som sa tu nechcela moc rozpisovat, lebo to nie je tema o DNP.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre