Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

veva82
30. jan 2011

@froschka tak je super.Držte sa

ete
31. jan 2011

veva82 ano chlamydie ...

skybaby
3. feb 2011

ahojte je tu niekto ? 😉 vyzera to tak ze bohuzial patrim do tejto temy 😝 som v 5tt a zacala som spinit a lekar mi predpisal duphaston, vraj by to mala do 2-3 dni prestat ..... ake mate skusenosti s tym duphastonom, pomaha to?

tinki
3. feb 2011

@skybaby
ahoj, vieš doktori hovoria, že ak je to len špinenie, tak to pomôže ale ak to má ísť preč, tak sa s tým aj tak nedá nič urobiť. Tak v začiatkoch. Ale mne duphaston pomohol. Tak dúfam, že pomôže aj tebe. Oddychuj a neboj. Plod väčšinou odíde ak je poškodený. Držím palce. Daj vedieť potom čo a ako.. 😉

tinki
3. feb 2011

@ete
ahoj, pri chlamýdiách je veľké riziko potratu, ale poznám ženu, ktorá s touto diagnozou donosila dve deti. A sú zdravé. Neviem aké sú okolnosti alebo čo to ovplyvňuje. Pýtaj sa doktorov. A veľa.

skybaby
3. feb 2011

@tinki dakujem za odpoved, no velmi sa mi pri tom mojom malom sidle oddychovat neda a tiez to beriem tak ze nejako bude 😉 ale dufam ze pomoze 😵

bbtina
9. feb 2011

Ahojte baby,viete mi povedat,ci to moze byt nebezpecne,som v 5tt+3,vcera som bola na vaginalne sono a teraz ked som sa utrela,na toaletaku ostalo trochu velmi slabo ruzovkaveho vytoku.je tato farba zla? Pockat do zajtra ci sa daco zmeni alebo mam ist na pohotovost? Beriem Utrogestan

bosoriak
9. feb 2011

@bbtina Ja by som pockala, moze to byt len podrazdenie z toho ultrazvuku. Co sa tyka zachrany plodu v takychto skorych stadiach som skeptik ako vacsina lekarov. Ja som jedenkrat potratila a to som poctivo lezala a brala lieky, ale ked je plod poskodeny, nepomoze nic.
A preco beries utrogestan? Uz si mala nejake spinenie predtym?

sussanah
9. feb 2011

@bbtina pokud to bylo opravdu slabucke, trak bych zatim neplasila, muzes byt podrazdena po vcerejsim vysetreni. Setri se, lehni si, odpocivej, pokud by se to opakovalo, tak na pohotovost jed. Kazdopadne tmave spineni (stara krev) byva v prvnim trim docela caste, mimco se zavrtava, pokud ale je cervena krev, tak to dobre nebyva a je na miste prekontrolovat. Ja spinila mezi 4-7tydnem skoro porad, sem tak to bylo i trochu cervene, pak tyden klid a pred par dny jsem i trochu zakrvacela, ale zatim vypada vse ok, dle dr na pohotovosti se to nekdy stava, ale je na miste pro jistotu zkontrolovat, hlavne ze bije srdicko.
Drzim palce!!

bbtina
10. feb 2011

@bosoriak
@sussanah. Dakujem,dnes uz zatial nic nemam,dufam ze to tak ostane.utrogestan beriem preventivne

uhlopriecka
13. feb 2011

ach baby! som tak rada ze existuje taketo forum 🙂
po troch rokoch snazenia sa nam podarilo otehotniet, viete si predstavit ze som uz aj tak vystresovana do bezvedomia. mozem byt v 5TT a dnes rano podobny zazitok ako vy, spinenie, hnedy toaletak a bolesti v podbrusku ako ked zacina menzes...no, lucila som sa so zivotom (nie svojim) a vitala menzes. okrem toho uz treti den sa mi zda ze mam vystupenu teplotu, citim sa ako chora, no teplomer ukazuje vzdy nieco pod 37C. teraz vecer uz mam nastastie ciste gatky, spinenie postupne prestalo a podla vasich prispevkov som si dala aspon magnezium. ale na figu sa citim stale. zajtra sa chystam k doktorke, uvidime co tam uvidi, ci sa rozplacem od stastia alebo smutku a ci mi nieco predpise.
nuz, ale tak ako ste sa zhodli, ked je to poskodene a prirodzene sa chysta odist, nezmozem nic a musim sa s tym vyrovnat. prajem vsetkym krasny vecer.

balazica26
14. feb 2011

@uhlopriecka ahoj, treba ísť k doktorovi čím skôr.... ja som bola hlúpa a preťahovala som to až kým som nezačala krvácať a to som ešte deň otročila v robote... tmavohnedá krv... bolesti ako pri mrche... chytro na urgent..a tam našťastie priaznivá správa... "srdiečko bije".len som si vyčítala, že toto bolo to moje prvé sono v tomto tehu.So strachom a obavami čo bude... a potom som si vypočula aj od mojho doktora...prečo som to tak dlho odkladala... Neoplatí sa podceňovať...

uhlopriecka
14. feb 2011

@balazica26 dakujem. spinenie uplne prestalo a pred chvilou som sa vratila od doktorky. nerobila z toho velky poplach ale povedala, ked zacnu bolesti, treba sa hned hlasit k nej alebo na pohotovost. je to v tychto prvych tyzdnoch velmi kriticke. predpisala mi 3x denne Duphaston a povedala ze mam byt v klude a ked chcem tak ma vypise aby som nemusela do prace. a v pondelok presne o tyzden mam prist na krv a dalsie vysetrenie. povedala, ze vidi iba "dutinku" a stale nevylucila ze moze ist o mimomaternicove tehotenstvo....takze dalsi tyzden prezijem v strachu, ale stan sa co sa ma stat!

balazica26
14. feb 2011

@uhlopriecka neboj sa, dopadne to dobre... mne vzali krv hned ako som prišla...ale zase prišla som v šiestom tt... ako všetci vravia...mame sa šetriť... počká aj prach na skriniach a policiach...koberec povysáva niekto iný... a navariť sa dá aj bez nejakého dlhého obstávania pri sporáku 🙂 Duphaston mam aj ja 3krat denne...dufam, že pomáha.... držme si prsty 🙂

uhlopriecka
14. feb 2011

@balazica26 drzime!!!! dakujem 🙂

bubbly
14. feb 2011

@uhlopriecka kdyz jsem byla v 5tt tak jsem spinila taky a to 4 az 5 tydnu v kuse, bolesti jako pri menstruaci jsem mela taky. Ja ziju v UK, takze muj GP(doktor) to popsal nejdriv jako menstruaci, pak me poslal udelat si tehu test a kdyz si 'overil' ze opravdu tehotna jsem, rekl je to zacinaji potrat a poslal me domu. (Zni to hrozne, ale takovy tady maji postup). Ze mam pry cekat, na UTZ me stejne poslat nemuze, protoze jeste nebude videt srdecni tep plodu. Nekolik dni jsme se trapili, ja si pak zaridila soukromy UTZ u jedne polske lekarky, ta mi rekla ze vsecno je v poradku a nasadila vaginalni cipky, ktere ovsem vubec nepomohly. Spineni asi po mesici ustalo samo. Kdyz jsem byla v 8. tt, a muj doktor zjistil ze plod se porad drzi, tak me teprve poslali na UTZ, kde bylo opet vse ok. Pani na UTZ mi rekla ze hodne zen spini prave na zacatku tehu a splete si to s menstruaci. Tady v UK je totiz prvni oficialni UTZ az mezi 11-13 tydnem, driv vam ho nikdo neudela pokud nemate problemy. Dnes jsem ve 23.tt citim pohyby miminka a verim ze vsechno bude v poradku. Proto bych te rada uklidnila ze pokud 'pouze'spinis a nekdy je to opravdu hodne tak nezoufej, ono to nemusi vubec nic znamenat. Hezky den.

uhlopriecka
15. feb 2011

@bubbly dakujem! presne tak ma upokojila doktorka a aj skusenosti inych zienok v ramci tejto diskusie. je to naozaj dost bezne, ze zeny mierne nejaky cas "spinia". dokonca mi vcera kamarat - doktor tiez potvrdil, ze je to normalne, lebo plod/dietatko sa akoby "zahryzava" do maternice. uvidime o tyzden, ci uz dohryzlo :D, idem na kontrolu.

veva82
15. feb 2011

@uhlopriecka ahoj,ja som tiež začala špiniť okolo 5-6tt.Celá v strese a so slzami v očiach som videla scenár čo sa už 2krát opakoval....som volala lekárovi že čo mám robiť.On mi povedal ak je to hnedé je to ok ak červené alebo bledoružové a bolesti mám utekať na pohotovosť.Kedže bolo hnedé išla som k nemu až na druhý deň-ale celú noc som sa zožierala.Pozrel ma,bábätko bolo ok a so slovami,že si bábo robí v maternici životný priestor ma ukľudnil.Ale bledoružová a červená je zlé....pri týchto farbách som prišla o dve bábätká.Hnedé špinenie mi ustúpilo po dvoch týždňoch a drobček je zatiaľ v poriadku.Ležíme,oddychujeme,užívam duphaston 3krát 2tabl. a ascorutin ráno aj večer.Neboj budete ok

chinchilla
15. feb 2011

ahojte, ja som zistila, ze som tehotna, avsak zatial som iba v 4tt, ale co ma trapi, ze som v noci dostala velmi silne menstruacne bolesti, rano som mala iba tmavohnede spinenie a teraz vecer som zacala masivne vypudzovat akesi "hrudy" ☹ je to velmi tmava krv, skoro cierna. zajtra mam ist k doktorovi, velmi sa bojim, lebo mam pocit, ci mi to nezacal spontanny potrat ☹ nema niekto podobne skusenosti? bolesti mam stale..

veva82
15. feb 2011

@chinchilla chod hned teraz na pohotovosť!!!! nečakaj do zajtra.Dnes ti spravia sono a budeš vedieť na čom si.Utekaj.....

veronikapp
15. feb 2011

@chinchilla bohužiaľ, zrejme už nie si tehotná...ja som takto prekonala SP hneď na začiatku tehu, tiež 1 deň pred návštevou lekára.

chinchilla
15. feb 2011

@veva82 dakujem, veru idem, potom dam vediet ☹

veva82
15. feb 2011

@chinchilla bežkaj bežkaj pristotu.Ja mám za sebou 2potraty takže viem čo to je.....ozvi sa ako si dopadla

skybaby
15. feb 2011

@chinchilla držím palce nech to dobre dopadne ....
Baby inak mne ten duphaston krásne zabral a dnes bolo na sone uz aj srdiecko 😉

veva82
15. feb 2011

@skybaby aj mne ja ho beriem už mesiac.Ty ho ako dlho berieš a aké dávky?Ja som mala najprv 3krát 1 a teraz mám 3krát 2 kôli tomu môjmu špineniu.Bábu bolo vidno srdiečko v 6tt a aj v 8tt a malo 18,6mm.Som zvedavá ako zas narástlo na ko idem vo štvrtok 25.2. 🙂
A v koľkom tt si?

skybaby
15. feb 2011

@veva82 ja som 7tt a beriem ho asi 2 týždne, 3x1 tabletku a dnes mi lekár povedal že ho musím brat minimálne do 12tt ..., tak nech sa aj tebe darí 😉

veva82
15. feb 2011

@skybaby ja do 20tt určite a v 16tt ma čaká serkláž asi.Takže si to idem pekne odtrpieť,ale čo nespravím pre lásočku našu septembrovú.A pri malej som ani nevedela že som tehu 🙂 všetko išlo hladko a bezproblémovo
Nooo nech sa nám darí obom 🙂

chinchilla
16. feb 2011

babo uz nie je ☹ odislo vcera. Vraj sa s tym nedalo nic robit, ze sa to stava casto na zaciatku tehotenstva.... moc sme sa tesili, ale co uz. Budeme sa snazit dalej a raz to dopadne cele dobre. Dakujem, ze ste na nas mysleli. Drzte sa a krasne tehulkovanie 🙂

tinki
16. feb 2011

@chinchilla nabudúce to už musí vyjsť...myslím na teba... 😉

rusalka9
16. feb 2011

Ahoj mamičky chcela by som vediet ci nemate skusenosti so spinenim po vytere z krcka ako dlho to trva a tak...lebo Dr. mi povedala ze je to normalne ..stretli ste sa uz s tym ?Ja som v 14.tt.Dakujem.Adriana.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre