Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

sandruska81
17. máj 2011

Tiez som pred tyzdnom zakrvacala,trvalo to kratko a potom pokracovalo spinenie.Zajtra mam poradnu,tak som zvedava ci je vsetko OK. Doki povedal,ze hematom nemam,ze to mohlo byt po styku,co som velmi rada,pretoze som si minuly rok s hematomom vytrpela dost.Tak zajtra budem mudrejsia...tesim sa a aj sa bojim.

gazovicka
17. máj 2011

@sandruska81 drzim palce na dobre spravy.....

sandruska81
18. máj 2011

@gazovicka zatial je vsetko v pohode,spinenie moze byt-mozu tam byt nejake trhlinky,ale pokial nie je krvacanie-tak je to OK

p.j.jacky
22. máj 2011

Ahojte kocky.Chcem sa poradit.5 den prenasam.Kazdy druhy den chodim do porodnice na monitor a vzdy vsetko ok.Teraz v piatok ma dr vysetril a zacala som na hnedo spinit a spinim tak dodnes,Zajtra mam nastup do porodnice,budu mi porod vyvolavat.Sem tak sa ukazu aj nejake tie bolesti,ale zasa to ustupi.Mam cakat do zajtra ,alebo ist radsej uz dnes.Malicka v brusku kopka,len to spinenie ma akosi desi.

maria30
22. máj 2011

@p.j.jacky ahoj.. ja si myslím, že to do zajtra počká, pokiaľ nemáš pravidelné kontrakcie a pokiaľ to nie je jasno červená krv (vtedy treba ísť hneď)...je to pravdepodobne hlienová zátka, ktorú Ti dr. na poslednej kontrole možno schválne narušil (tak sa to zvykne robiť, ak už dlhšie prenášaš)... ešte stále sa môže pôrod do zajtra rozbehnúť 🙂 držím palce, nech to máte obe čím skôr za sebou a hlavne nech ste zdravé 😉

pepi_petra
22. máj 2011

maria30@ dakujem za odpoved a podporu.Tiez si myslim ,ze asi vydrzime.Rada by som bola ,keby sa mi to same konecne rozbehlo.... 😖

sandruska81
22. máj 2011

Ja som bola na tom podobne.Zial porod sam od seba nezacal,vyvolavacky nezabrali,oxytocin detto,tak som malu porodila s pomocou vlastnych sil. Nechcem strasit,drzim hlavne palce...o chvilu uz bude babatko vonku.

ehana
26. máj 2011

Ahojky
Dôvod prečo Vám píšem je ten, že pomaly ale iste strácam vieru v lekárov, Som momentálne v 33 týždni a začala som mať hnedé špinenie. Som na rizikovom pretože som do 4 mesiaca krvácala čo môj gynekológ prechádzal slovami " ak to má byť zdravé tehotenstvo tak sa to udrží" a šup ho do práce. V 4 mesiaci som sa rozkrvácala poriadne tak rýchlo na rizikové. Takže nasledovalo rozhodnutie pre druhého lekára. Tu som na tom asi rovnako. Vážne si pripadám ako hysterka pretože vždy keď začnem krvácať, alebo špiniť mi lekár oznámi aby som sa toľko nesledovala, ale pre istotu doplní ak sa nebudem cítiť dobre mám dôjsť. Tak ak viete skúste mi poradiť vy. Už neviem na koho sa obrátiť. Máte, alebo mali ste niektorá podobný problém so špinením v treťom trimestri? Som z toho veľmi nervózna. Nerada by som čokoľvek zanedbala a potom si to vyčítala po celý život.

kati7
30. máj 2011

@ehana
ahoj...ja mam podobny problem, teraz som v 23tt, a v sobotu som krvacala teda dost, bolo to po stolici, skratka som asi viac zatlacila a vysla zo mna jasnocervena krv, takze v total strese sme bezali na pohotovost. Lekar ma pozrel a v podstate vsetko ok, akurat mam mierne skrateny krcok (ale to som mala aj predtym), makky, tak mi dali na centralnom prijme infuziu a nejaku injekciu a isla som domov s tym, ze ak sa to znovu zopakuje tak odporucaju hospitalizaciu. Na zaciatku maja som bola v nemocnici, pretoze som dlhsie trochu spinila, nebolo to ani zdaleka taketo krvacanie, avsak toto spinenie bolo sposobene zapalom. Takze uplne chapem ako sa citis, ja som tiez z toho dost v strese, pretoze sama moc nerozumiem, z coho to krvacanie, ked krcok je len mierne skrateny, placenta ok, babo ok a najradsej by som bola, keby ma mohol kazdy tyzden pozriet lekar.... 🙂

evita2670
11. jún 2011

ahojte som v 8tyzdny tehotenstva a uz dva tyzdne krvacam,nieje to az take silne krvacanie ako pri menstruacii ale je to jasno cervena krv a sem tam sa objaavia aj male krvne zrazeniny.prosim vas o radu

maria30
11. jún 2011

@evita2670 najlepšie je nevypytovať sa tu, ale ísť k dr.... tu Ti môžme povedať len náš názor a skúsenosti, ale nie sme lekári a nepoznáme podrobne Tvoj zdravotný stav.. a keď Ťa prezrie lekár, budeš kľudnejšia.. držím palce... 😉

tinki
11. jún 2011

@evita2670 čo najskôr za doktorom...už ubehlo dosť času

pumprlicek
11. jún 2011

@elanela měla jsem koncem 1 trimestru rozsáhlý hematom a hodně jsem krvácela... málem jsem o mimi přišla... od té doby jsem dlouho (několik měsíců) špinila a dokonce i teď ve 3 trimestru ze mě občas odchází krvavé hleníky.. pokud nekrvacíš, nemáš křeče, teplotu, nebo jiné prblémy, tak bych asi počkala na další vyšetření. Při krvácení na podporu těhostensví se dává ascorutin a utrogestan. . Nicméně, jestli jsi uplně na začátku, tak si myslím, že špinění není nic závažného pokud teda nemáš ještě další problémy viz co jsem psala, nebo třeba řezání při močení. Některé maminy mají měsíčky třeba 3 měsíce po tom co otěhotní a vůbec o tom, že jsou v jiném stavu neví... to bude určitě vpořádku! Hlavně se nestresuj, opatruj se a užívej těhu..

cucu2
11. jún 2011

@evita2670 jednoznacne chod k doktorovi- jasnocervena krv nie je dobre znamenie. Musi to posudit lekar.

pumprlicek
12. jún 2011

@evita2670 jestli si ze začátku nekrvácela a teď ano, tak bych určitě hned k toktorovi skákla... Mohl se Ti udělat hematom třeba jenom malej a teď z tebe odchází ta zbylá krev, nebo to může mít spojitost se zakládající se placentou... určitě by ses raději měla nechat vyšetřit. Nemusí to být nic vážného... je ale lepší jít k doktorovi zbytečně, než se pak mlátit do hlavy, že jsi něco zanedbala... v nemocnici, nebo u doktora ti udělají ultrazvuk zjisti, jestli je mimi vpořádku, jestli není krvácení v děloze a neohrožuje plod a zároveň zjistí, jak to vypadá s placentou - na jaké straně se zakládá jestli na zadní - je vše ok - jestli jde o tzv. vcestnou placentu.... to by pak bylo horší, to by ses pak musela hodně opatrovat. To vše by měli dělat vaginálním ultrazvukem. Potom tě vyšetří na "koze" a zjistí odkud to krvácení jde. . a když bude vše ok, tak můžeš jít zase domů.

elanela
autor
12. jún 2011

@pumprlicek dakujem za odpoved ale už sa nestresujem už mám doma 2,5 ročnú slečnu 😀

petrajavor
15. jún 2011

Ahojky holky,v so jsme začali 9tt dneska v noci jsem začala krvácet. Né moc,ale přece jen mě to vyděsilo. Krev byla jasná. Teď už "jen" špiním. Zítra mám mít kontrolu u dr. ale jdu už dnes,ale je tam až odpoledne a čekání je hrozné. Myslíte si že zbytečně panikařím???

sussanah
15. jún 2011

@petrajavor ono opravdu tezko rict, priste ale ani nevolej sve dr a upaluj rovnou na pohotovost, pri jasne cervene krvi neni na co cekat. Ale abych te uklidnila, ja jsem kolem 8-9tt taky zacala krvacet, spis to bylo jednorazove krvaceni jasnou krvi, potom spineni. Hned jsme jeli na pohotovost, tam dr nic nezjistila, jen prokrveny cipek, utz taky ok, takze naordinovan jen klidovy rezim. A kdyz jsem se ptala, co se stalo (u prvniho jsem nikdy nemela ani spineni), tak mi rekli, ze nekdy se to stava, pricin muze byt hromada, ale vzdy je potreba prekontrolovat, takze jsem na pohotovosti vitana i 3x do tydne 🙂 Drzim palce, at je vse ok!

eniciatko
15. jún 2011

Ahoj holky, jsem v 6tt, už 2.krát jsem po styku malinko krvácela, přirovnala bych to špinění akorát to bylo světlo červené... stalo se vám to taky? Je to normální?

bubbly
15. jún 2011

@eniciatko ja v zacala spinit v 5tt. a to asi po dobu 5 tydnu v kuse, no a dneska mam termin porodu! Spineni na zacatku tehu je podle me normalni pokud se nejedna o krev nebo pokud to neni nejak moc silne, ze bys musela menit vozku treba kazdou hodinu.

eniciatko
15. jún 2011

@bubbly děkuji, snad to bude ok, Tobě držím palce ať to maš co nejdříve za sebou a jste i s miminkem v pořádkuuuuu 🙂

bubbly
15. jún 2011

@eniciatko dekuju, uz bych chtela porodit, ale zadne naznaky, vypada to ze budu prenaset. Tobe taky hodne stesti, vsechno bude v poradku, nemej nervy🙂

gejbule1
20. jún 2011

Ahoj holky,chci se zeptat jestli jste některá špinila po UTZ.Jsem v 9tt a po kontrole jsem zašpinila,pak 3dny nic a teď zase malinko hnědé špinění.

gazovicka
21. jún 2011

@gejbule1 ahoj... je to normalne, stava sa to... pokial je to len taketo jednorazove slabe spinenie, tak je to ok.. ak by sa to zhorsilo, chod k doktorovi

chovancova27
21. jún 2011

Ahojte, pri mojom prvom tehotenstve som si našla na nohavičkách maličký ružový fliačik, na druhý deň sa spustilo krvácanie a bol to potrat... Pri druhom tehotenstve som špinila v druhom a piatom mesiaci, zakaždým som bola na pozorovaní v nemocnici, ale nič sa neudialo... a mám krásne bábätko. No netreba to podceňovať, po mojej skúsenosti by som s každým špinením utekala k lekárovi

mnamko
1. júl 2011

@gejbule1 kúp si Ascorutin,3xdenne ber mne to pomohlo

mnamko
1. júl 2011

@eniciatko mi sme sa nemilovali vôbec,dá sa to vydržať,lebo vždy som stým mala potom problém,špinenie potrat,takže radšej nie

monika.ruszoova
23. júl 2011

Ahojte baby, ja sa chcem spytac ci niektorej po krvacani nevysli pozitivne triple testy lebo ja som tiez krvacala 2x v 3 mesiaci a mala som aj hematom a, ze to vraj skresluje vysledky. nema s tym niektora skusenost?
Dakujem

rodbar
23. júl 2011

Ahoj, já jsem taky párkrát špinila. Doktor mi říkal, že pokud je to tmavá krev a není jí moc, tak je to normální a nic se neděje.

patulka83
27. júl 2011

Ahojte kocky, no ja so spinenim v tehu nemam dobre skusenosti...prvykrat som spinila cca v 6. tt a bol z toho potrat a druhykrat cca v 5. tt a zas som potratila. Absolvovali sme s manzelom kopec roznych vysetreni, nakoniec mi zistili zlu zrazanlivost krvi. Ked som otehotnela tretikrat, hned som sla na hematologiu, od 4tt som si zacala pichat injekcie na zrazanie krvi, ktore som si pichala az do porodu a podarilo sa. Teraz mame 7 mesacnu krasnu, zdravu, sikovnu dcerku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre