Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

xclusive
18. sep 2011

@traktor Mne ho dali v sobotu...teda ten pesar...spinim slabo...ale ked potlacim..napriklad ked curam alebo idem na stolicu tak je to tmavsie..pytam sa len preto,ze poradnu mam 23.9 ...ci mam do vtedy vydrzat alebo zavolat mojej doktorke uz zajtra nech sa na to pozrie...pre nu to bude totiz prekvapko kedze sa vrati po 4 tyzdnovej dovolenocke

traktor
18. sep 2011

@xclusive ked tvoja lekarka o tom nevie, tak by som jej zajtra zavolala, ze ti pesar dali..spinit este môzes..teraz sa musis hlavne setrit, nic tazke nedvihat, ..a snazit sa jest taku stravu, aby si na potrebu nemusela velmi tlacit..potom to bude ok 😉

xclusive
18. sep 2011

@traktor Vdaka za odpoved aj za podporu...vzala som si tyzden dovolenky tak dufam,ze sa pesar pekne uhniezdi a vsetko bude ok a budem sa este moct aj vratit do prace...

rybca
19. sep 2011

Ahojte, viem, ze naistejsie je ist k doktorovi a bude po spekulaciach, ale ja teraz cakam, kym mi pride karticka zo ZP, takze doktor musi tiez pockat. No a preco teda pisem, dufam, ze mi budete vediet poradit, alebo aspon povzbudit. Snazime sa o druhe babo rok a 4 mesiace. Myslim, ze uz minimalne raz sa nam to podarilo, ale skoncilo to neuspesne (pri sedeni som dostala nahlu bolest do krizov a hned na to som zacala krvacat). No ale teraz som uz 59. den. Testy mi ukazuju tiene, ktore vidim len ja a aj to len ranne, poobednajsie su uplne ciste. Na 48. den som mala na papieri zopar jasnocervenych krvavych bodiek, tak som si aj myslela, ze zase nic, ale to bolo vsetko, odvtedy je vsetko ciste. Co sa tyka bolesti, tak len asi v case menzesu som zacitila 3 bodnutia na pravej strane maternice, inac len obcas uprostred take stipkanie a vcera ma boleli prsia, dnes je to uz lepsie. Neviem na co sa mam pripravit, Ci sa radovat, ci sa bat niecoho horsieho. Pri prvom babatku mi pomalinky nabiehalo HCG, vtedy sme muchlovali len raz, 20teho a az 19teho nasledujuci mesiac som mala slabunku ciarku. Myslite, ze by to mohol byt rovnaky pripad? Len teraz je to este viac dni. Uz neviem.

errilo
19. sep 2011

@rybca ahoj, akoze cakas na karticku? mne ju urobili na pockanie a nebolo treba na nic cakat. tomu nerozumiem.. a nemas nejaky nahradny papier? nieco predsa musis mat, ved aj ked menis obcianku tak ti daju nahradny papier kym nepride nova.. to sa mi nejako nezda. tym tehu testom ja uz neverim. hcg mozes mat aj ked sa jedna o MA, zial... na tvojom mieste by som naozaj nespekulovala a isla k lekarovi.

errilo
19. sep 2011

@matkalee ja som mala taketo a nakoniec zistili ze to bolo z prasknutej cievky na krcku.. pri prvom vysetreni na pohotovosti to ani nebolo vidiet, az potom na dalsom. odporucili mi klud na lozku s nohami hore.

rybca
19. sep 2011

@errilo ja som v zahranici a zatial mam len slovensku europsku karticku a moj pripad nie je akutny, takze na pohotovost ist nemozem, no ale od 15. som sa prihlasila do tunajsej ZP, len mi este neprisla karticka, dufam, ze do konca tohto tyzdna pride, no a ked sa ti to stalo, uz si mala tehotenstvo iste, ci? a dufam, ze to dopadlo nakoniec dobre

anjelicek26
19. sep 2011

@rybca - ak zavolas do poistovne, povedia ti tvoje cislo karty a s tym uz mozes ist na pohotovost.

rybca
19. sep 2011

@errilo jaj, to druhe nepatrilo mne, prepac, tak tie posledne vety si nevsimaj..🙂

rybca
19. sep 2011

@anjelicek26 tu (v NL) sa chodi najprv k huisarts, len v pripade urazu a inych akutnosti, mozes ist na pohotovost, ale preberiem to s priatelom to telefonovanie na ZP a uvidime, dik za radu

errilo
19. sep 2011

@rybca ahaa, tak uz tomu rozumiem. raz sa mi to stalo a vtedy to nedopadlo dobre.. to som bola v 5tt, zacali mi bolesti vecer, silno ma krize boleli celu noc, vecer som mala iba taku jemnulinku ruzovu vlasocnicu no a rano uz silne krvacanie ako menzes. No a pri dalsom tehu sa mi to stalo najskor v 12tt, potom v 16tta 17tt ale to bola len ta cievka, klop klop.. ale to som uz po predchadzajucej skusenosti rychlo bezala na pohotovost, aj ked to bolo len take slabunke. Raz, tak ako pises ty ako keby kvapocky krvi a 2x hnede spinenie, ale len take jednorazovky. Drzim ti palceky, nehc vsetko dobre dopadne a informuj nas.

errilo
19. sep 2011

@rybca ten prvy krat som mala len ciarku na teste, a potom mi uz klesalo hcg v nemocnici.

matkalee
19. sep 2011

@errilo preco hore nohy je to nebezpecne a preco praskla ta cievka a pobolievalo ta niekedy v podbrusku alebo pri vajecnikoch ale len tak pol minuty

errilo
19. sep 2011

@matkalee pobolievalo ma sem tam, na to mi dali magnezko. lezat vklude s nohami hore preto, aby nebol tlak na krcok.

matkalee
20. sep 2011

a uz potom si nemala ziadnu hnedu krv a pohlavny styk si mohla mat

gabuci
20. sep 2011

@matkalee no teraz na to som zvedavá,čo ti napíše errilo na ten pohlavný styk či mohla mať.Podľa mna nie.Totiž vtedy sa ti tam stiahnu svaly,môžu nastať kontrakcie,potom je to hroziaci predčasny pôrod.Samozrejme to môže posúdiť len lekár nie laik ako ja,lenže ked už nohy hore a magnezko...tak už fakt treba sa šetriť.Ja som tie nohy mala veľmi dlho hore,11 týždnov v nemocnici aj cez den aj v noci,predtým aj potom doma ako som len vedela spraviť v posteli,/v nemocnici som mala pri nohách posťeľ zdvyhnutú až na najväčšiu výšku ako sa s tým dá manipulovať,niekedy vyššie ako hlavu,ten stred bola ako jama.No vydržali sme,nemala som predčasný pôrod hoci som už som sa začala otvárať tak v 26-om týždni?28 .týžden už som bola v nemocnici.Ver mi,že veľmi som nad tým hlavu nelámala,že nemôžem pohlavný styk,aj manžeľ to pochopil,prednejšie bolo dieťa.

matkalee
20. sep 2011

@gabuci no len ide o to ze ked mi isla prvy krat jasno cervena krv doktor povedal ze mozem mat pohlavny styk len opatrne a predpisal mi magnesko potom som uz mala tmavo hnedu krv kazal mi klud a odpocivat a o tyzden mi tiez isla tmavo hneda krv ale len trochu a uz som nesla k doktorovi cakala som ci sa to bude opakovat a pohlavny styk sa bojim mat

gabuci
20. sep 2011

@matkalee rozumiem,spýtaj sa lekára podľa mna.

evelinn111
25. sep 2011

ahojte. urobila som si test a bol pozitívny, no začala som krvácať a doktor mi dal duhpaston a ascorutin, krvácanie prešlo na druhý deň. ležala som len v posteli 3 dni, a keď som sa postavila na nohy a začala niečo robiť, napr. variť objavilo sa špinenie, nie málo. trvá to celé od krvácania 5 dní. mala ste niektorá podobné skúsenosti? mala by som si ľahnúť, aj keď len špiním? ďakujem

bapi1
25. sep 2011

@evelinn111 ja som mala nakázaný kľudový režim a naozaj som len ležala. A čo ti doktor povedal, čím to je?

evelinn111
25. sep 2011

mám málo vitamínu C a tvoria sa mi žilky a preto som krvácala. a ak krvácanie neprejde do týždňa mám prísť, krvácanie zmizlo, no mám špinenie slabé, ale keď sa začnem hýbať, tak zosilnie.

bapi1
25. sep 2011

@evelinn111 tak radšej dodržuj kľudový režim, ak to sú len žilky, tak to snáď nie je nič vážne. Špinenie môže byť, horšie je ak by si začala krvácať.

matkalee
26. sep 2011

ahojte stalo sa vam ze ste mali po pohlavnom styku taky zlto hnedy vytok je to normalne

verbalinka
27. sep 2011

@matkalee to je nejspíš kombinace spermatu a troška krvi. Je to tam všechno překrvené a troška špinení je normální 😉 Pokud to nesvědí, ani jinak neobtežuje, tak se tím nestresuj 🙂

matkalee
27. sep 2011

@verbalinka dakujem aspon si ma ukludnila lebo som sa trosku zlakla

verbalinka
27. sep 2011

@matkalee pokud nezačneš krvácet, tak počkej pár dní a příště sex jen jemně 😉

bubbly
27. sep 2011

@evelinn111 pokud je to jen spineni tak je to dobre. Bud v klidu a moc se neprepinej, ale lezet si myslim ze nemusis. Ja spinila od 5 tt asi 4-5 tydnu v kuse, pak to samo preslo a tehotenstvi bylo jinak v naprostem poradku, mala zdrava, porod v pohode. Good luck😉

evelinn111
5. okt 2011

ahojte.tak ja som nakoniec skončila u lekára, ktorý mi povedal, že mám mimomaternicové tehotenstvo. Nikomu neprajem ten pocit, preplakala som dva dni a asi ešte dlho budem na to myslieť. Mám už aj po operácii laparoskópiou. Chcem sa opýtať či má niekto takúto skúsenosť, som 6.deň po operácii, už v domácej starostlivosti, a slabo krvácam, počula som že je to normálne, niekto má aj dva týždne nejaký výtok a prvá menštruácia by mi mala prísť mesiac po operácii, lebo ma aj čistili. Máte niekto takúto skúsenosť? Je normálne, že krvácam aj keď slabo? Ďakujem

sussie259
9. okt 2011

ahojte .. ja som v 25tt. a zacala som nejako spinit..taky ruzovkastohnedy vytok...a malicka sa cely den nejako hmyri a okopava ma.. mam dost male brusko, a takze citim kazdy jej pohyb a dost ma taha koza a trosku ma picha v boku.. a nic som dnes ani nerobila len polehujem., styk mame zakazaný od 5tt..(kedy som lezala v nemocnici..s krckom..mam na nom ranku)..a ani som nic nenosila.. len som chodila posledne dni viac po schodoch..mam ist na poho? alebo vyspat sa a pockat do rana?

silvia74
11. okt 2011

@sussie259 - ahoj, mam ten isty problem , tiez som v 25 tt a mam hnedasty vytok, bola si nakoniec u lekara?ja mam zajtra poradnu, tak hadam to bude ok, tiez som viac chodila po schodoch v poslednych dnoch, kedze nemame vytah

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre