Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

natalka1993
11. feb 2013

Ahojte kočeny ... asi to nepatrí do tejto témy ale má to niečo s tým ... 2.2 sme si nedali pozor ... s priateľom a 7.2 som dostala špinenie ktoré bolo ako hnedý výtok a asi aj trošku krvy a trvalo mi to cca 4 dni (do včera) a keď mrchu mám nepravidelnú cca by mi mala prísť 22.2 pred tým som mala 16.1 ... okrem toho špinenie sa mi dostavili aj iné príznaky ako sú napr ... zväčšenie prs, na dotyk bolesť bradaviek , močenie a únava ... dneska som si robila tesť po 9 dňoch po styku a vyšiel neg.... myslíte že je to skoro ? myslíte že môžem byť teho. ? keď pôjdem k dr. čo idem v stredu ... myslíte že už to bude vidieť na sone ? ďakujem vopred za odpovede .... 🙂

zuzi0911
11. feb 2013

@natalka1993 vidno ete nebude asi nic,ale moze byt zmenena sliznica maternice.z krvy neviem ci ete tiez neni skoro ale asi to uz sa bude dat.no tehu moze byt

natalka1993
11. feb 2013

@zuzi0911 no ďakuejm za odpoveď ... dúfam že sa to bude dať z krvi ... veľmi rada by som bola keby mám pod srdiečom mimi 🙂

zuzi0911
11. feb 2013

@natalka1993 drzim palce a potom daj vediet 🙂

natalka1993
12. feb 2013

@zuzi0911 zajtra idem ... ďakujem a dám vedieť 🙂

natalka1993
13. feb 2013

@zuzi0911 Ahoj bola som u DR. a nič nevidel na sone ... že mám prísť keď mi budú meškať viac ako 3 rýždne :/

zuzi0911
13. feb 2013

@natalka1993 a krv ti nebral???a nezdalo sa mu nieco ine ?neboj je tam nadej ze si tehu.este je skoro na to aby to videl

natalka1993
14. feb 2013

@zuzi0911 nebral, ešte ma vysmial že som kvázi hlúpa že chcem už dieťa .... blbý dr. 😒

ajockacik
25. feb 2013

ahoj tehulky, dneska som dosla z nemocnice, lebo som aj krvacala, tak som mala hnedy az tmavohnedy vytok, dneska uz ani nie, pustili ma.... no ale kedze mame doma zimu a nekuria, myslim, ze to vzniklo z toho.....aj predtym, no a ani pohlavne uz nemozem zit az po porode..... neviete na to nejaky liek?
PORADTE MI, CAKAM, VDAKA

ooo
21. máj 2013

baby prosim vas, vedeli by ste mi poradit nieco ucinne, aby mi stale nekrvacal krcok? lekar vravel, ze bohuzial patrim k tym, ktore ho maju moc prekrveny a tym padom bude aj casto krvacat. nastastie vsetko je ok, len toto ma trapi. vravel, ze to nie je nebezpecne, ale skor otravne a to ma pravdu. 🙄 iba som dostala odporucanie, ze nemam pre isotu napinat brucho, nedvihat nic tazke a pod. a ked sa mi to zase pusti, tak si dat na chvilu pauzu so sexom. a samozrejme si odsledovat, ci tej krvi nie je vela a ci nie je svetla. davam si aj vyssie davky vit. C, takze mi nedal ani lieky, lebo ascorutin by mi tiez nezabral... 😒

oskvarka
21. máj 2013

@ajockacik zo zimi to nebude mi mame tiez doma chladnejsie bezne len 17-19 stupnov kurime malo a nijake problemi z tej zimi nemam...

verka26
21. máj 2013

@ooo Ahoj, jedine účinné je ležať , hore nohy a veľa oddychovať. Ja som v 20tt a stále špiním od začiatku tehu, raz menej raz viacej.Stále behám po pohotovosti a nikdy mi nič nezistili a vždy bolo všetko OK:Mám nízko nasadenú placentu tak to môže byť z toho -vraj....Dokonca som stým ležala v nemocke 3x pre istotu ale vôbec to neprechádza a o bolestiach radšej ani nehovorím.Takže ti držím palčeky a neboj všetko bude OK, a nestresuj lebo ja stresujem a vôbec mi to nepridáva.. 🙂

ooo
21. máj 2013

@verka26 oddychovat sa snazim co najviac. placentu mam ok. aj mrnuch je nastastie v poriadku, len vyslovene ten krcok mam velmi prekveny. nie som taka, ze by som stresovala, len ma to otravuje, lebo je to dost casto. behom tyzdna aj 3-4x - raz to videl uz aj lekar online 😀 , ked som bola vylezena na koze a akurat sa mi to spustilo a hned aj prestalo. takze bolo fajn, ze mi rovno potvrdil, ze to je len krcok a aj mi vravel, ze na pohotovost nemusim hned bezat, lebo by som tam bola velmi casto. mam si to len odsledovat, ci to prestane a ak ano a nemam ani bolesti ani nic (co vobec nemam), tak je to v pohode a nemusim sa bat.

verka26
21. máj 2013

@ooo kým sa neotváraš je dobre..Dôležité je aby ten krčok nemal akciu a nepracoval. Ale to nieje tvôj prípad... 🙂 Držkaj sa...a teškaj sa na bábiku

kikasi
27. máj 2013

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu..som strasne vystrasena ☹ . som cca. v 5 tyzdni tehu (podla vynechania ms a 2 pozit. tehu testov). tehu malo byt potvrdene vo stvrtok, ale musela som sa preobjednat, lebo som dnes objavila na toaletnom papiery jednorazovo slaby hnedy vytok, resp.spinenie....co to moze znamenat?

zuzimalinka
28. máj 2013

@kikasi ahoj neboj sa ja som tiez spinila v 6 tyzdni....a odvtedy spinim stale tamvohnedo svetlohnedo dokonca som mala aj tmavu krv...stres je to poriadny verim Ti len kludne lez ak mas daj si ascorutin proti krvacaniu kym pojdes k lekarovi v tomto malom tyzdni sa Ti zaryva do maternicke babo tak moze byt vtedy ttaky vytok neboj sa 🙂 aj bolesti ako pri menstruacii su normalne...vsetko je individualne...prve dva razy som krvacala jednorazovo a potratila som teraz krvacam stale a vsetko ok..len nestresuj 🙂 a daj vediet ako si dopadla 🙂

kikasi
29. máj 2013

@zuzimalinka ahojki, dakujem za informaciu..bola som aj na pohotovosti v pondelok, aj vcera u dokiho a obaja povedali, ze tam nevidia ziadne krvacanie a vsetko sa zda byt v poriadku. a ze to spinenie byva bezne..ze sa telo ocistuje od starej krvi a ze nevidia dovod na hospitalizaciu. tak som kludnejsia. ale kontrola az za mesiac..to je straasne dlho, dufam, ze bude vsetko ok. aj vcera aj dnes sa mi stalo, ze okolo obeda som mala zase take slabe spinenie..ale nebudem uz stresovat. a presne..aj mam bolesti chvilami ako pri ms...a strasne mi vsetko smrdi..ale priserne, si pripadam ako pes..vsetko citim. 🙂 . tak verim, ze to bude dobre. dakujem za povzbudenie..moc to pomoze, hlavne ked sa u mna jedna o prve tehu a clovek nevie, co a ako..aby urobil najlepsie pre bublinku.. 🙂

figurka1985
2. jún 2013

@kikasi Ahoooj. Prave citam tvoj prispevok... aj mne sa objavilo spinenie, ako tebe- tiez by som mala byt teraz 4tt+3 (ak spravne chapem- 5. tyzden), a zacala som slabulilinko spinit- bud take bleducko ruzove, alebo jemnucko hnede... Trosku som sa ukludnila, ze nie som jedina... Vsimla som si, ze to byva hlavne vtedy, ak vypijem poobede kavu... Moze to byt aj tym? Viem, ze by sa kofein velmi v tehotenstve nemal, ale mam zufalo nizky tlak, po rannej kave mam sotva 97/60... takze niekedy si niekedy spravim poobede este jednu kavu- slabsiu... 😒
K doktorke som objednana az o 5 dni.... Mam sa objednat skor? Tiez sa velmi bojim....
tebe spinenie ustalo?

kikasi
4. jún 2013

@figurka1985 ahojki, myslim, ze pokial to neni cira cervena krv - cerstva..ale skor take hneda (ja som mala tmavo hnedu), tak by to nemalo byt nic hrozne..kazdopadne je dobre, ze ides k doktorke. mne to spinenie prestalo, po vysetreni u dokiho to na druhy den este trochu bolo..asi to bolo rozdrazdene, ale teraz uz nespinim. mne to doki vysvetlil tak, ze v takychto skorych tyzdnoch je to bezne..lebo telo sa ocistuje od starej krvicky a ze je lepsie ked sa to dostane von, nez keby to zostalo vo vnutri. tak neviem. ale urcite treba, aby ta doktorka pozrela...drzim palce, nech to dobre dopadne.

figurka1985
4. jún 2013

@kikasi dakujem pekne 🙂 Uz som bola u doktorky, baby ma tak vystrasili, ze som aj tlak mala idealny! 😀 Dostala som duphaston a ascorutin proti spineniu. Kontrolovala a vsetko v poriadku 🙂 chvala bohu! 🙂 Dakujem a prajem nadherne bezproblemove tehulenie 🙂

diginka29
12. jún 2013

Ahoj,já jsem v 9 týdnu.Dnes sem začala špinit,mám to takové hnědo červené,docela se bojím,čekám 3 mimi a před tím jsem to neměla.Co myslíte,že to může být?děkuji za radu

iva04
18. jún 2013

@diginka29 ahoj ja som 9 tt a dnes presne to iste. Ja som sla na urgent kde skontrolovali a dsli mi 2 injekcie a zajtra mam ist k svojmu. Veela kludu hlavne 🙂 netreba podcenovat. Radsej byt za blbu co aj tak nebudes lebo mas strach o svoje babo.

lussya
21. jún 2013

ahojte, tak aj ja mam to spinenie, uz od utorka. velmi som sa bala, tak som isla na antolsku na pohotovost, a povedala, ze to nie je krvacanie, ze spinenie, vsetko je oka. ale strasne ma boli to podbrusko ako keby som menzes mala ... tak len lezim a nohy hore a nic nerobim... hlavne nech je male ňuňu v poriadku.. a som asi v siedmom tyzdni, ze som mala inaksie ovulaciu alebo co. podla ms som v 9+3 a podla ultrazvuku 7+3. a mam brat aj duphaston. Tiez som bola a aj som v strese, lebo pri prvom som nemala ziadne problemy...

lussya
21. jún 2013

no a este stale spinim - taka bledocervena krv a boli ma to brucho ako pri menstruacii. myslite si, ze je to v pohode?

mauerka
21. jún 2013

@lussya Moja, tak urcite to nie je v pohode... dufam, ze si necakala, ze ti niektora "vestica" na MK povie, ze pohoda, krvaca hocikto... Momentalne nemozes spravit nic ine, ako lezat, brat duphaston. Pisem ti to takto otvorene aj preto, lebo prechadzam niecim podobnym. Su veci, ktore nemozeme ovplyvnit, mozeme spravit to, co je v nasich silach - lezat, brat lieky - ale cele je to este velmi krehke a moze sa kedykolvek nachylit na jednu alebo druhu stranu... Drz sa.

grelu
21. jún 2013

@lussya mne sa to tiež nezdá ok...hlavne ked babo dost zaostáva vo vývoji...nikto ti teraz nepovie ako to celé dopadne, príroda rozhodne

exupery
21. jún 2013

@lussya co je cervene,nie je dobre...realita,nechcem ti klamat,ale nevyzera to dobre,ale zase ja som druhy krat tehu a po oba razy som spinila,vzdy od 7meho tyzdna,toto tehu dokonca v 9tom som sa silno rozkrvacala ako pri ms,bola som tri dni v nemocke na infuskach-vraj pravdepodobne boli dve a jedno odislo,nevedia,aleuz som v 25tyzdni a vsetko je o.k.Poviem ti ako mne povedal dr.do konca prveho trimestra je to bud alebo na prirode,ja jej mozem pomoct,ale nezachranim nieco,co nemoze a nechce prezit,a tak som to vzdy aj brala...az ked mi skoncil prvy trimester som si povedala,ze bude babatko...

nininka23
21. jún 2013

@lussya myslím, že mimi ve vývoji nemešká, takže v tomto ohledu klid...mě se termín podle ms a o vu taky liší o skoro tři týdny - ale přesně vím, kdy jsem otěhotněla (1.pokus bez ochrany) a že ovu mám těsně před MS

lussya
21. jún 2013

no baby, asi to nie je dobre... chodim na pohotovost ako na klavir a podla uzv je vsetko oka. ale stale krv... tak len lezim a nic nerobim... ale vsak co ma byt, bude...

tova
21. jún 2013

@lussya aj ja som mala krvacanie okolo 9tt a potom 17tt asi 2,3 dni a bola to cisto cervena krv, aj brucho troche bolelo ako pri ms, bolo to koli tomu ze bola nizko ulozena placenta pri krcku, ale potom sa vytiahla vyssie. Bezna vec, vraj sa nemam bat. . Nemusela som lezat a nohy davit hore, len nic tazke nezdvihat, nestat dlho, cim viac lezat alebo sadnut a nohy vylozit. Dotiahli sme do 38tt (dvojicky ani jeden nezaustaval vo vyvoji, vahy 3.2kg a 3.5kg takze to ulozenie asi neovplivni dieta) V nemocnici mi dali papier ze ide o hroziaci potrat, a v takom tyzdni nic neni aby dokazali zabranit keby k tomu doslo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre