Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

koulucik
8. jan 2014

@bobaska6 Ahojky, jestli můžu mluvit ze své zkušenosti, jsem v 7tt začala jsem 1.1. krvácet, dost silně, hned hospitalizace na 5 dnů v nemocnici, jen jsem druhý den došla ke svému dr.na kontrolu, došla domů, začalo to znovu, teď už jen lehce špiním...ale na tvou otázku co pohl.styk, dr. mi ho výslovně zakázal a po pravdě bych asi sama měla strach, ještě zakázal koupání...myslím, že je to lepší pro dobro miminka na chvílu oželet 🙂 jinak prý na to extra moc možností není, pokud je mimi silné, tak se udrží...pokud ne...je to boj.Držím palečky, ať to brzy přestane 🙂

zlatik1
9. jan 2014

Ahojky, já jsem teď v 20 tt 🙂 a měla jsme stejný problém v 6 tt, kdy jsem začala z ničeho nic krvácet, jela jsem rovnou do nemocnice a dr. mi předvídali potrat. Mimi se drželo a vše Ok. Ale teď jsem začala opět špinit, je to tmavě hnědá krev, spíše vlásečnice tak 1x za den. Dostala jsem askorutin a macmiror na nějaký zánět v pochvě. Holky máte zkušenosti s tím macmirorem? Já ale teď nepoznám zda to šninění ustalo nebo ne. Dr. mi na utz zjistil placentu na přední straně dělohy a to ještěže mi jde 1 cm přes čípek nebo co . Psal do průkazky dds tak nevím co to znamená. Víte to některá? 🙂

koulucik
9. jan 2014

@zlatik1 Ahojky, na netu píšou, že dds je dolní děložní segmentsegnebt v biologii vysvětluje wikipedie takto...http://cs.wikipedia.org/wiki/Článkování , ale normálně bych se zeptala...dr.mi říkal, že žádné krvácení v těhu není dobrý,ale když je to tmavý, je to pořád lepší, protože je to starý...mě třeba vůbec nic dedal, jen zvýšil dávku utrogestanu 😖

zlatik1
10. jan 2014

@koulucik Ahojky 🙂 Díky za vysvětlení, určitě si to přečtu. Docela jsem se uklidnila. Zeptám se, jdu příští týden do poradny tak si to nechám vysvětlit a třeba už to nebude takové jako předtím.

koulucik
10. jan 2014

@zlatik1 Tak u nás je to manžel, ktreý mě léčí přes net 😀 je fakt, že já začnu hned kvůli všemu plašit,držím place ať je vše v pořádku, já jsem těhotná z IVF a kvůli všemu volám na kliniky, je to ale rozdíl, že jsou tam pořád a jsou za to placení,ale když něco nevím, nejsem si jistá, hned volám...pro svůj klid 🙂

kata1988
12. jan 2014

Ahoj holky,dnes jsem cerstve 5tt vcera jsem chvilkove zakrvacela,ale nez jsem na pohotovosti prisla na radu tak krvaceni ustalo.doktorka mi rekla ze mam do pondeli lezet a pak ze muzu do prace.jediny,co me napsala byl ascorutin.dutinka velikosti 3mm,snad je ta velikost v poradku...myslite ze muzu byt v klidu?

kveta
12. jan 2014

@kata1988 Mozes byt v klude.. Ale osobne by som lezala dlhsie..

charlie1980
12. jan 2014

@katka1988 Ahoj Katka. Ja som takto zakrvacala /spinila/ asi v 10.tt, bola som akurat v praci. Tiez to bolo jednorazove, chvilku. Vtedy som si povedala: Tak a je to v haji !!!! No bolo to v poriadku...nelezala som, robila som do uuuuuuplne posledneho dna tehotenstva a vsetko bolo ok, dokonca mi porod vyvolavali a to som bola az do konca na nohach. Ale predsalen sa stat moze vsetko a je tazko stanovit diagnozu na MK. Tak ako to moze byt v poriadku, tak nemusi. Vsetko dobre prajem.

kata1988
12. jan 2014

Diky holky,v pondeli si jeste vezmu dovcu,mam jeste nejakou lonskou,v utery to zkusim do prace(delam v kanclu),kdyz to bude ok,tak pockam do patku na kontrolu a poradim se s doktorem co dal.kdybych zase zacla byt jen spinit,tak si vezmu volno do konce tydne.jsem zvedava,jestli mi doktor potvrdi ten 5tt,precijen 3mm mi prijdou dost malo...

majuska0503
16. jan 2014

Nechcem byt zla ale toto vam musim povedat nikdy nepodcenujte to ze krvacate pocas tehotenstva u mna to podcenil jeden doktor na vysetreniach a urcil mi diagnozu ktoru som vobec ani nemala dozvedela som sa to az ked som babatko potratila. Zo zaciatku som len spinila a potom som zacala slabo krvacat nasadili ma na lieky aby sa mi zastavilo krvacanie zial nepomohlo lebo som brala antibiotika na nieco co som vobec nemala povedala som si po dnesnom dni ze nikdy v zivote k inemu doktorovi ako ku gynekologicky ked budem tehotna nepojdem :(

little_frog
17. jan 2014

Ahoj... já jsem špinila v 6tt, nahnědlý výtok, cca 2 - 3 dny a pak asi až v 11tt zhruba, to bylo růžové a jen jeden den. Ani v jednom případě jsem nikam neběžela a nešla a jsem v pořádku, mimís se má čile k světu. Začátky těhotenství prostě bolí, dítě si dělá místo, děloha se čistí, žilky praskají a tělo je rozhašený. Nejlepší je to přestát v klidu a nečíst žádné diskuze 🙂 já ale opravdu jen špinila, takže pokud někdo krvácí čistou krev, je to samozřejmě jiná věc.

zvolsiinylogin
19. jan 2014

ahojte, aj ja spinim, asle niekedy to ustane.....v utorok idem k sukromnikovi na kontrolu, doki mi dal iba magnezium, tak chcem nieco silnejsie - predsa , mam 38 a prve dieta....

zabka79
20. jan 2014

Ahojte, špinenie v tehotenstve je ozaj nepríjemná vec, mne osobne to dokonale pokazí radosť z tehotenstva a zostane iba strach a tŕpnutie pri každej kontrole. Pri prvom tehotenstve som špinila 2 mesiace v kuse , sono bolo vždy OK, tak som v sebe zbierala kvapky nádeje až kým mi jedna kontrola nepotvrdila MA. Bolo to v 13tt , cítila som, že niečo nie je v poriadku, ale počuť to na vlastné uši je niečo príšerné. Za krátko som otehotnela znova a teraz som v 7tt. Špiním už niekoľko dní. Keď som to zbadala úplne ma zamrazilo. Na pohotovosti mi dali duphaston a na kontrolu idem o pár dní. Takže znova tŕpnem čo mi povedia. To čakanie na rozsudok je veľmi nepríjemné. Snáď to teraz bude inak a moje bábätko sa udrží. 😕

jarmilad
20. jan 2014

@amonda ahoj, včera som sa vratila z nemocnice z plačom a bez babatka. V 26 týždni mi museli vyvolať porod pre silný zápal maternice a to krvacanie ešte do toho. môj anjelik nemal žiadnu šancu. Neviem sa z toho spamätať. Už som prišla o druhe dieťa.

amonda
20. jan 2014

@jarmilad To ma strasne, strasne mrzi. Ziadne slova nepomozu, ale ak chces o tom rozpravat, kludne mi napis ip.

adelina661
25. jan 2014

ahojte, prosim poradte, som v 6tt a malinko spinim, pri prvom tehu som brala Duphaston, len si nespominam ako sa v tehu berie. U doktora som este nebola, planujem ist v 9-10tyzdni.

mnamko
25. jan 2014

@adelina661 išlaby som na pohotovosť,tam ti urobia sono mne predpísali ascorutin

adelina661
26. jan 2014

@mnamko dakujem

adelina661
26. jan 2014

@mnamko od dnes davam jednu tbl denne duphaston a zajdem za svojim gynekologom

mnamko
26. jan 2014

@adelina661 držímpalce nech to dobre dopadne

renatarkurucova222
26. jan 2014

Ja som zozbierala dosť vecí na tento mail pozri sa na to ak chceš

fusion_shop@centrum.sk
heslo: 2236SMD

prosím po prihlásení nič nemažte. Slúži to viac ľudom. 🙂

adelina661
28. jan 2014

@mnamko dik

adelina661
29. jan 2014

uz je to OK

vive
9. feb 2014

@little_frog Ahoj, akurat citam tuto diskusiu, som cca v 6tt, len minuly tyzden mi to potvrdil dr. Chcem sa ta spytat, ked si mala to spinenie, ake to bolo a co ti pomohlo ? Ja som mala vcera trosicku take tmavohnede, a v noci tiez mini, slabe bolesti podbruska mavam tiez. Treba ist k doktorovi ? Dakujem.

zuza01
9. feb 2014

@vive Já bych šla, z vlastní zkušenosti vím, že u potratu není rozdíl v tom, zda je to špinění nebo krev, mám za sebou obojí. Tím nechci strašit, přeju, aby to nic nebylo 😉 Ale jistota je jistota.

little_frog
9. feb 2014

@vive v šestém jsem taky špinila, slabší tmavý výtok. Bolest v podbřišku připomíná první měsíc menstruační. Já to nějak neřešila, necítila jsem se zle, nevnímala jsem, že se něco zlého děje, hodně mě uklidnila informace, že se děloha připravuje a čistí.. Pak jsem měla slabé krvácení ještě v 11tt. Pokud jsi vystrašená, tak samozřejmě navštiv doktora, ale on s tím, i kdyby šlo o potrat, stejně nic neudělá, maximálně ti nařídit ležet v posteli... první týdny jsem měla hodně strach, ale hlavně to bylo tím, že jsem četla nějaké diskuze, kde ženský vyšilovaly.
Nemyslím, že mi něco pomohlo - chodila jsem normálně do práce. Byla jsem fyzicky aktivní, netrvalo to déle jak dva dny. Hodně štěstí 😉

borkavan
16. feb 2014

@little_frog fuuu tak si mala šťastie, že to špinenie nevyvolalo potrat, alebo neznamenalo zamlčaný potrat. Je to fakt individuálne

borkavan
16. feb 2014

tak som si práve našla na toaleťáku hnedu škvrnku. Neivem či mám ísť zajtra k lekárovi. Minulé teho som chodila po každej škvrnke a aj tak nepomohlo. Na pohotovosť sa mi nedá ísť, nemáme auto. A taxíkom do Trenčína z Dubnice je to drahé. Alebo má ísť? Ja neviem. aj tak keby to bol potrat, nič nezmôžu. Alebo zamlčaný potrat. hm

little_frog
17. feb 2014

@borkavan tak ale i kdyby znamenalo, tak mi s tím doktor jaksi nepomůže...

little_frog
17. feb 2014

@borkavan v kterém jsi týdnu? Mně se zase spustila hromová krev z nosu, vykašlávám krev, jdou ze mě úplný cucky, fuj...
Jak to dnes vypadá, pořád špiníš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre