Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

maso
4. jún 2008

Ahoj, ak ti mozem poradit, zmen doktora. Ja som prisla o prve babo a doteraz lutujem, ze som si nechala povodneho doktora, ktory nemal sono ... teraz som spokojna, dokonca ma moj terajsi doktor upozornil, ze budem spinit, lebo to videl na sone a tak sa aj stalo, povedal mi to, aby som sa nezlakla.
Urcite si vyber doktora, ktora ma poriadne sono.

adulkababulka
4. jún 2008

trinitka: tak to teda neviem. ja som robila robila test (GS mamatest) v den ocakavanej ms a boli tam uz dve ciarocky.... aky typ testu robis? skus trebars zmenit znacku testu... Inak vazne neviem, jedine sa spytat lekarky...

adulkababulka
4. jún 2008

maso: takze si ma utvrdila v tom, co si tiez myslim... len som nemala tolko odvahy... ale uz som presvedcena ze urcite lekarku zmenim, je mi luto ze tu baby pisu ze doktor im robi sono ked sa chce ubezpecit ci je vsetko ok... a ja taku moznost u mojej lekarky nemam ☹

adulkababulka
4. jún 2008

maso: a kedy Ti robil Tvoj lekar prve sono? dakujem

maso
4. jún 2008

asi tak ako tebe, ale boli sme tak dohodnuti, ze aby hned videl srdiecko 🙂 takze vo osmom

maso
4. jún 2008

Ja si dokonca teraz platim, chodim k sukromnemu dokrorovi, ale za tie peniaze mi to stoji ... ked sa to vtedy stalo, tak uz bolo neskoro chciet dat vsetky peniaze na zachranu babatka ... preto teraz nic nelutujem, viem, ze som v dobrych rukach a vidim to aj na vlastne oci na tom sone

adulkababulka
4. jún 2008

suhlasim s Tebou maso, tiez by som radsej priplatila, len aby som mala iste, ze je dobre o mna postarane... no, uvidim co teda nakoniec poriesim. celkom sa tej zmeny lekara bojim, ale chcem mat istotu ze som v dobrych rukach... i ked zasa neviem, k akemu lekarovi sa dostanem ☹ no, uvidime ...

maso
4. jún 2008

skus sa popytat kamosiek alebo tak, ked budes mat dobre referencie, tak budes kludnejsia ... ja som toho, ku komu som presla, poznala z nemocnice a zistila som si o nom aj info, aby som sa nepopalila ...
... mas motto, ktore ma oslovilo 😔 😔 ja sa nim totiz neriadim, ale skusim

adulkababulka
4. jún 2008

maso: praveze to je na tom to najhorsie, som v meste, v ktorom nikoho nemam, sme tu s manzelom len kvoli praci. Takze cela moja rodina i kamosky su daleko ☹ co tu mam kamosky, tak su to moje kolegyne, ktorym este nechcem povedat ze som tehu... este ani moji vlastny rodicia nevedia... chcela som pockat aspon na potvrdenie od lekarky ze som tehu a az potom to povedat.... takze tak, skusam aspon takto cez konika zistit informacie... zavytam asi do velkeho centra Helios, ktore tu v Brne je, budem dufat, ze v takom velkom centre, ktore sa tiez zaobera nepolodnostou atd, budu len dobry lekari.... tiez som sa tym mottom neriadila, ale ked som ho niekde videla, zapremyslala som sa a je fakt ze na tom nieco je, snazim sa nim teraz riadit 🙂

maso
4. jún 2008

blbe je to, ze ja som zistila, co su ktori lekari zac, az ked som sa ocitla v nemocnici 😔 ale myslim, ze velke centrum by mohlo byt ok, ked uz nic ine, tak ti poradia, na koho sa obratit 🙂

cervena_ciapocka
16. jún 2008

Ja som takmer na konci 5tt a zacala som jemne spinit. Vcera vecer som dokonca objavila taku velmi tmavu hustu krv. Ale hned som si lahla a dnes rano uz nic. Ja nepracujem, takze cely den oddychujem, snazim sa vela lezat a byt pokojna, ale aj tak sa bojim. Aj ked to nemusi vobec nic znamenat. K doktorke chcem ist az v juli.

katulikzlatulik
16. jún 2008

cervena ciapocka, ak Ti mozem poradit, tak urcite chod k doktorke... a ta Ti predpise Duphaston a mozno aj Ascorutin... ja tiez spinim.. a teraz som v 5tt+5... a povedala mi, ze kym to nie su dve az tri vlozky, tak je to fajn... uz to menej, ale zacalo to silno hnedym vytokom.. teraz je taku slabulilinko hneducky... dufam, ze coskoro zmizne, lebo ma to uz nebavi... 😒

vesi
16. jún 2008

cervená ciapocka, rozhodne chod hned k lekárovi, ja som toto isté pred 10 rokmi podcenila a potratila som, bolo to 6tt 😒

cervena_ciapocka
16. jún 2008

baby nestraste ma ☹
Ale dnes to to uz bolilen take dve kvapocky. Ak by sa to zhorsovalo tak urcite pojdem, ale zatial este nie.

vesi
16. jún 2008

nechcem ťa strašiť, len ide o to, aby si neskôr neľutovala, akékolvek krvacanie v tehotenstve nie je normálne, ale veľakrát pomôže ak sa za Dr. ide včas...držím palce... na tvojom mieste by som aspoň do nemocky na pohotovosť zavolala a konzultovala s lekárom, či tam máš ísť alebo počkať 😉

junovka
16. jún 2008

cerv.ciapocka, s takymi to pripadmi som lezala v nemocke na izbe....a poviem ti pravdu, po niektorym babam zostali len oci pre plac, lebo potratili ☹ ...bez ihned na pohotovost 😎

cervena_ciapocka
17. jún 2008

Ale zienky 😒 vcera to bol za cely den len taky fliacik ako destkoruna. A dnes zatail nic.

vesi
17. jún 2008

no, u mňa to tak začalo, ked prídu bolesti, už je neskoro...

lolka
17. jún 2008

cer.ciapocka, tiez ti odporucam ist k dokimu alebo na pohotovost. nemusi to sice nic znamenat, ale moze.
nechcem ta strasit, ale viem o com hovorim, som po 2 MA 😒
vela stastia 😉

tekvica
17. jún 2008

viete co? ja nerozumiem, ze spinite, krvacate a nejdete na pohotovost. ja som mala par kvapiek a hned som v sobotu utekala, v 8 tyzdni. nechali ma, hned mi dali lieky, injekcie, po tyzdni som bola doma.

namiesto toho, aby ste sadli do auta, ci busu, vypisujete tu, co mate robit...
naozaj neiktorym nerozumiem.
ved vas tam nezjedia, nato su tam.

tekvica
17. jún 2008

mate cas este na to, aby ste sa prihlasili tu a pisali do prispevku...

cervena_ciapocka
17. jún 2008

takvica - tento web je tu na to aby, sme si vypoculi aj nazory inych, a koho to nezaujima tak sem nepise a necita to.
A ako hovoris, ze treba hned ist a npisat tu .... tak potom je tu viac ako polovica tem zbytocnych.

cervena_ciapocka
17. jún 2008

Ale isto si sa aj docitala, ze u niekoho aj krvacanie a MS pocas tehu nic neznamenaju. A mozno iny lekar niekde inde by ta poslal domov.
Kazda sme ina a kazda to citime inac. Som este len na uplnom zaciatku a chcela som vediet nazory ostatych. Nebudem tu zbytocne panikarit.

tekvica
17. jún 2008

mne tento web pomaha,nemyslim, ze polovica tem je tu zbytocnych, su tu cenne skusenosti, informacie, vysvetlenia...

len ked neikto pise , aj par dni po sebe, ze spini, krvaca a stale sa uistuje, ci je to ok, tak je bud naivny, alebo nezodpovedny.

to je vsetko z mojej strany k tejto teme.

tekvica
17. jún 2008

no tak citaj tie prispevky, kde pisu, ze to je normalne...

a prispevky, kde pisu, ze spinenim to zacalo a stratou plodu skoncilo si necitala?

cervena_ciapocka
17. jún 2008

Ja som to pisala (a spinila), len v nedelu. Vcera uz takmer nic nebolo (nic co by stalo za rec). A chcela som len vediet ci ma niekto podobne skusenosti

cervena_ciapocka
17. jún 2008

precitala som si vsetko ....
ale proste necitim, ze potrebujem ist k lekarovi. Keby som ten pocit mala tak tam uz davno som bez ohladu na to co sa tu pise.

tekvica
17. jún 2008

svata prostoto 😨

cervena_ciapocka
17. jún 2008

co tym chces povedat?

junovka
17. jún 2008

tekvica, pripajam sa k tebe....no comment k cerv.ciapocke 🙄 ...vid buduca zodpovednost k dietatu 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre