Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

klamparovci
29. okt 2010

@ginger01 ahojky,tak už mám potom,zvládli sme to,teraz sa len dať do kopy a skúsime znovu.....držím palčeky aj Tebe,nech sa to tentokrát podarí na 100% a bez problémov....papa

ginger01
29. okt 2010

@klamparovci no vidis, ani to nebolelo....hoc na dusi je to horsie, ale neboj bude dobre, len sa zotavit a skusat dalej...som zvedava, co ti lekar povie, kolko budete musiet cakat...potom napis viac..
ja neviem, ci tie 3 mesiace dodrzim...joj, a tak som chcela junove dieta !..a dievca..., hm, pri manzelovom stasti to bude urcite znovu chalan...

klamparovci
30. okt 2010

@ginger01 v nemocnici baby vraveli,že doporučujú aspoň 6 mesiacov,ale takých čo presne toľko čakajú je málo 🙂 ,potom sa ti určite ozvem

ajvi
30. okt 2010

hezký večer
holky mrzí mě co se vám přihodilo a do budoucna držím palce 🙂
dneska jsem si četla vaší diskusi. jsem těhotná, tada doufám, že pořád.....nikdy jsem nevěděla jak se ty tydny přesně počítájí, od poslední MS je to 6 týdnů, v pondělí a v pátek pozitivní test. Ale už týden špiním, ze začátku malinko, tomu jsem nevěnovala moc pozornost, při prvním těhu jsem to měla taky, ale zhoršuje se to (pořád to ale není jasně červená). Můj dr. měl dovolenou, takže jsem nemohla ani zavolat. při prvním těhu jsem byla na rizikovým, pro 2x krvácení a první sem. jsem proležela. Jenže ležet s malým prckem moc nejde....snažím se ho netahat, ale někdy prostě musím. V pondělí se k dr.chystám. vím, že mi nenapíšete nic nového (může to být v pohodě anebo taky ne), ale jen jsem to potřebovala napsat. 😉
taky mě pobolívává břicho, ale to mám už od samého počátku, tedy tak týden po ovulaci. jinak žádné potíže, ale ty asi u zamlklého těhu nejsou co?

ginger01
31. okt 2010

@klamparovci, 6 mesiacov sa odporuca cakat po kyrete v 2. trimestri, pri 1. trimestri su to tie 3 mesiace. To je proste odporucanie podla WHO, ktoru by mali lekari brat na vedomie. Ja som ti uz teraz po 12 dnoch od zakroku dostala MS. Som sa aj cudovala, ale ked som si uvedomila, ze takto normalne by som to mala dostat, ta kto beriem uz ako prvu MS....este pockam do druhej, verim, ze sa maternica natolko zosilni, aby to potom vyslo. Dufam, ze aj tebe to vyjde. 🙂

@ajvi, nechcem malovat certa na zed, ale my s klamparovcami sme mali to iste, sak aj ine baby , co tu pisu, tiez mame male deti, takze je to o to horsie....ked som tak trpela, tak som si povedala, ze radsej byt tehu v pohode, ako s tymi problemami...ani by som si nevedela predstavit, keby som pri malom tak fungovala....
no drzim palce,, daj potom vediet, ako si u dokiho dopada
pa

ajvi
1. nov 2010

ahoj, dneska jsem byla u dr. Spíš špatný, ale vlastně pořádně nevím 😒 . Dr. na ultrazvuku neviděl vůbec nic. děloha se tváří jako před MS (vysoká sliznice), jinak nic. (je fakt, že u prvního těhu se synek na utz objevil až 33 dní po ovulaci a 8 dní po prvním pozit.testu). Nicméně špinění a dnes už skoro ms krvácení (myslím barvou, množství je malé) není v pořádku. vzali mi krev, zítra odpoledne budou výsledky a pak se uvidí co dál. takže buď už je po všem nebo bude po všem za chvíli nebo to může být mimoděl.těhu. pořád mě pobolívává podbřišek, dneska jsou bolesti silnější, jako by měla přijít ms (ale pořád to není ostrá bolest). Pokud by přišly silné bolesti nebo křeče, mám okamžitě valit do nemocnice. když na mě dr. vyšetřoval, říkal, že to vypadá jako bych dostávala ms.
takže z toho nejsem moudrá, každopádně všechny varianty jsou na h...... 😖

ginger01
1. nov 2010

@ajvi, podla toho co si pisala, to vyzera na uz 6 tt...proste sa to rata od 1. dna poslednej MS. UTZ by malo byt vidiet uz od 4-5 tt, ale zalezi aky kvalitny je pristroj....samozrejme myslim ten vnutrodelozny.
Ak Ta neboli vajcovod, tak snad to nebude mimodelozny. Bolest podbruska je normal, to sa natahuje maternica, rastie... no uvidis zajtra, ake budu vysledky, potom daj vediet, ako si dopadla. Ale ako sa hovori, telo je mudre, vie co ma robit..

ajvi
1. nov 2010

no utz má kvalitní, nový. je to divný, koukal dlouho, ale fakt nic nevykoukal 😢
ze zoufalství jsem si teď zkusila změřit teplotu (měřila jsem poslední dva měsíce) a mám 37,4 (než mi vyšel poz.test, držela se teplota 37,0-37,1, pak už jsem neměřila...., ale to bude spíš reakce org.na to co se děje teď ☹
a krvácení sílí, asi je to fakt ta mrcha.... 😢

22mia
1. nov 2010

ahojte baby,prosim neviete mi poradit?naposledy som mala menzes pred 18timi dnami a teraz som zacala dost silno spinit a boli ma v podbrusku.cyklus mavam dlhy niekedy aj 35dnovy.inak mala som naposledy nechraneny styk pocas menzesu presne pred dvoma tyzdnami..tak neviem..dakujem za kazdu radu.papa 🙂

ginger01
1. nov 2010

@22mia podla tych cisel mi to vychadza na ovulku....bolest, spinenie - to byva pocas ovulky... ak to do 2, 3 dni neprestane, uz by som porozmyslala nad gynekologom. ved uvidis, neboj, nic sa nedeje..

ajvi
2. nov 2010

ahoj,
tak teď mi volal dr., HCG z krve bylo 14, takže strašně nizoučké, přišla normální menzes, takže tělo si samo poradilo. dneska už jsem vcelku v poho, hlavně, že to není to mimoděložní, to mě dost strašilo.
díky za podporu, pa

ajvi
2. nov 2010

Ginger, prosím tě, na revizi se chodí vždy anebo je to individ. podle výsl.nějakých vyšetření. menzes mám úplně normální jako vždy (i když teda co dnes vyšlo ven, fujfuj 😖 ). k doktorovi mám jít po ms a udělá kontrolní odběr krve. nevím jestli se mám připravit na špitál, nějak jsem se ho dnes zapomněla zeptat. díky

ginger01
2. nov 2010

@ajvi, nuz, ako som pisala, telo si poradilo samo...smutne to je, ale bude dobre, verme tomu, ze to tretie tehu bude uspesne ! Na reviziu sa chodi podla toho, ci este nieco ostalo v maternici, a to je vidiet iba na UTZ... mne to tam ostalo , bolo jasne vidiet a tym padom som sla na kyret.... normalne sa to robi v nemocnici, lezi sa dva dni / jeden den prijem a odbery, druhy den zakrok/, ale ja som bola na jednodnovej gynde, teda od rana do poobedia....
ved uvidis, co ti doktor "nabidne"

22mia
2. nov 2010

@ginger01 dakujem moc,dnes uz normalne krvacam ako pri menzese,teda vlastne take zhluky krvi idu zo mna len ked idem cikat,tak asi menzes dorazil o 2tyzdne skor inak si to neviem vysvetlit....papa 🙂 🙂

ginger01
2. nov 2010

je divne, aby bol MS tak skoro, kedze mavas dlhe cykly...keby si zacala zas takto divne krvacat, chod k dokimu, aby ta pozrel ...to uz fakt neviem, co to moze byt..na potrat asi skoro....to mi nevychadza...

22mia
2. nov 2010

@ginger01 no ved aj mne je to divne,vcera som si myslela ze mozno som tehotna a babo sa uhniezduje ,teda ak som otehotnela pocas menzesu,ale ked som dnes videla uz tu zrazenu krv tak som to vylucila..neviem co to mam ale velmi ma boli brucho ako pri menzese a inak vobec nekrvacam len ked som na vecku..dnes som cela ist k dokimu ale ma volno tak asi skocim zajtra,bo toto som este nikdy nemala,tak skoro menzes skor mi meskava stale ale nikdy nechodi tak skoro..joj..

ajvi
2. nov 2010

ginger díky a držím palce na příště, ať už nám to vyjde 😉

ajvi
2. nov 2010

22mia - určitě zajdi k dr., aby vyloučil nějaký problém, ale třeba jsou to jen popletené hormony. já to měla v minulosti (ne teda krvácení, spíš špinění), bylo to způsobené hormon.hladinami, ale je pravda, že se mi to opakovalo v několika měsících.

ajvi
2. nov 2010

ještě mě napadlo, jestli jsi neměla nějakou jednorázovou zátěž (fyzickou nebo psychickou) nebo jestli nebereš nějaké léky.

22mia
2. nov 2010

@ajvi ahojky,no nemala som ziadnu zataz,ani psychicku ani fyzicku..ani lieky neberiem..nerozumiem tomu ale velmi ma boli to brucho..a len zrazeniny idu zo mna same..urcite zajdem za doktorom,dakujm 🙂

ajvi
2. nov 2010

@22mia , držím palce, ať není nic vážného, dej pak vědět

22mia
3. nov 2010

@ajvi ahojky,tak dnes som bola na tej gynde,mam vraj zapal maternice,zajtra ma cakaju odbery krvi a mocu tak sa uvidi... 😒 dakujem za podporu 🙂 papa

ajvi
3. nov 2010

@22mia , tak to mě mrzí. držím palce ať jsi brzo fit, počítám, že na to asi dostaneš antibiotika, takže bys brzo měla být v pořádku 😉 , ahoj

22mia
3. nov 2010

@ajvi dakujem,ano mam nejake ATB,tak aj ja dufam ze coskoro budem v poriadku,bo chcem este jedno babeno 😉 ..ahojky

dundusa
16. nov 2010

DOBRÝ DEŇ!!! Veľmi by som poprosila o radu, pretože už naozaj neviem čomu veriť a čo očakávať ☹
Čakáme s manželom bábatko, mala by som byť v 7 týždni, ak počítam od prvého dňa poslednej menštruácie t.j. 25.9. (ak od ovulácie - času možného oplodnenia, tak je to 5 týždeň). Boli sme na vyšetrení u gynekologičky a ta mi povedala, že plod má 7-8 mm (týždeň predtým mal 6mm), že by mal byť väčší. Taktiež už týždeň špiním na hnedo (tmavohnedo), na čo mi bolo povedané, že je to stará krv, ale nebolo mi vyjasnené, že prečo je to tak. Sem tam zo mňa vyjde, akoby zrazená krv, podobá sa to na taký hustý gelový sopel ☹ ale je to tiež tmavohnedé. Skoro to vyzerá ako kus pečienky, čo obyčajne dostať kúpiť v obchode. Lekárka mi zobrala ja krv na Beta HCG, prvýkrát som ho mala vraj dobrý 2400 a teraz, že keď bude klesať, tak musím ísť na potrat. Nemôže sa mýliť??? Mám skúsiť aj iného gynekológa???

Ďakujem za Vaše odpovede, akokoľvek zareagujete na môj príspevok, budem Vám vďačná.

Zuzana

hlavinka
16. nov 2010

Zuzi: verim, ze jsi z toho na nervy, ale myslim, ze gynekolozka postupuje dobre. Pokud nic nevidela na UTZ, tak se musi pockat na krevni testy. Cekani je tezky, ale asi jedina moznost. Drzim palce, at vse dobre dopadne

veva82
18. nov 2010

Ahojte baby pridavam sa aj ja k vam.Ja som cca v 5 tt tehotenstva.Od vcera mam do ruzova sfarbeny vytok-spinenie a tiez sa obavam o svoje babo,lebo pred 1,5 rokom som potratila a nemam z tohto dobry pocit ☹ .Mam ist sice zajtra k Dr. ale velmi sa bojim,lebo v 5tt este poriadne nic nevidno.

ajvi
20. nov 2010

@dundusa , dr. asi postupuje správně, to HCG z krve napoví víc. drž se 😕

@veva82 , na utz nemusí ještě nic vidět, ale z krve pozná víc - jak vysoká bude hodnota, špinění ještě nemusí nic znamenat, držím palce 😉

veva82
22. nov 2010

V piatok doobeda u lekára bolo všetko v poriadku,dostala som duphaston na ultrazvuku bolo vidno "drobčeka".No večer som začala riadne krvácať,,,,nechali si ma v nemocnici,ale nepodarilo sa "drobca" zachraniť ☹ .Včera som podstúpila kyretáž a dnes ma pustili domov.No moja psychika je na dne

ajvi
23. nov 2010

@veva82 vím, že je to těžké, za pár dní bude líp, uvidíš. Zkus si z toho vzít to pozitivní - že je to lepší takhle na začátku než později - alespoň mě tohle pomohlo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre