Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bittka13
11. júl 2009

cambridge - ahoj ako ti uz pisala hnedoocka obidva lieky su hormonalne preparaty obsahujuce zensky hormon ktory podporuje udrzanie plodu v maternici a jeho zahniezdenie, nie su to lieky v pravom zmysle slova. niekedy je mozne ze zensky organizmus hlavne v zaciatku tehu neprodukuje tycho pozitivnych hormonov dost tak ho v pripadoch spinenia organizmu dodatocne dodaju... inak aj ja mam identicky problem, mne spinenie zacalo 6 tt a pretrvava s prestavkami dodnes a to som uz 8 tt ale vsetko inak vyzera byt ok. je dolezite aby si bola v case spinenia priebezne sledovana ale vacsinou spinenie vymizne samo, najneskor koncom prveho trimestra... plus mozes pridat kludovy rezim 😉 , v kazdom pripade ZIADEN stres, to moze babatku uskodit najviac.

chicoola
11. júl 2009

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit?
Ve čtvrtek přišla MS. MS mám vždy tak, že první den jen špiním a 2.-3. se naplno rozjede. Nyní se 2. ani 3. den žádný rozjezd nekonal a špinění bylo jen tak pár kapiček. Od vysazení HA v říjnu 2008 se mi toto ještě nestalo. Ale test mi vyšel negativně. Snažíme se první měsíc, tak v těhotenství moc nevěřím a ani nevím, kdy proběhla ovulace, zatím jsme to chtěli jen tak zkoušet bez podobných měření a zjišťování. Test negativní, ale ta MS se mi nezdá. Je možné, že bych byla těhotná?

ameli
11. júl 2009

Ahoj Chicoolo, byla jsem na tom podobne jako Ty, okolo terminu MS jsem zacala spinit, dokonce jeden den lehce krvacet, ale tehu test se mi uz 3 dny pred tim ukazal pozitivni a kazdnym dnem // silily. Zkus jeste testnout, tehu byt muzes i nemusis. Moje zkusennost je takova, ze jsem byla opravdu tehotna az kdyz tomu nic nenasvedcovalo 🙂 Vsechno probihalo jako obvykle az na ten pozitovni test. Drzim palce!!

ameli
11. júl 2009

Cambridge, ja take od 5tt beru Duphaston kvuli spineni, bere se do 12tt, potom uz placenta progesteron produkuje sama a neni potreba. Jenom me trochu zarazilo, ze pises, ze Ti doktorka predepsala Utrogestan a Duphaston? Oba leky jsou to same, predepisuje se budto jeden nebo druhy, nikdy jsem neslysela o tom, ze by je bral nekdo soucasne. Dokonce i mne doktorka nejdriv napsala Utrogestan, ale ten momentalne nebyl k sehnani tak jsem dostala Duphaston. Takze se mi to zda jako blbost predepisovat dva stejne leky. Ale nejsem doktor.

biancarv
11. júl 2009

ahoj chicoola , môžeš byť kľudne tehu a keď máš test negatívny, možno ešte nemáš dostatok hcg hormónu v tele, skús počkať pár dní a urobiť si test znovu, možno si otehotnela tesne pred tým ako si mala dostať menštruáciu a možno preto bola taká slabá, ja mám ten istý problém, tiež velmi slabá MS a tiež mi to nejde do hlavy, lebo mám aj tehu príznaky len ten test mám negatívny, ale verím tomu že som tehu, lebo tiež sme mali styk pred tým ako som začala slabo krvácať 😉

hnedoocka23
11. júl 2009

ahoj holky,u mě žádná změna bohužel..pořád slabě špiním i krvácím...poctivě ležím a vidím,že je to na prd..mám velké obavy že mi mimísek odešel a na další kontrole už bude hcg na nule ☹ k tomu mám ještě ms bolesti spíše k večeru,ale dá se to vydržet,nic strašného....jsou to ale nervy.....

holky všem vám držím palečky........... 🙂

hnedoocka23
11. júl 2009

holky byla jsem na pohotovosti,začla jsem víc krvácet,takže vysoká sliznice v ní 1 plod.vejce(5tt)..druhé prozatím vidět nejde...hematom nemám..to embryjko je níž než by mělo být,proto dochází ke špinění+krvácení!
pokud začnu krvácet hodně,mám okamžitě přijet...pokud to bude pořád stejné,mám jet ještě na ko ke svému gynekologovi příš.týden,ale asi to nechám na Olomouc...nohy nahoře,ležet a jen klid mít...žádné tahání a chození..ted to závisí jen na přírodě všechno....mám strach,snad to bude vše OK!!!!!!! 🙂

zuz141
11. júl 2009

Chicolo, jsem na tom velmi podobne jako ty🙂 Jen uz mam za sebou jedno neuspesne tehu, a to jsem tehdy zjistila presne jako ty popisujes🙂 Osobne bych rekla, ze jsi v tom a ze ty kapicky bylo tzv. nidacni spineni, kdy se oplodnene vajicko zanoruje do sliznice a muze pri tom tak agresivne "vypalit" ten dulecek🙂, ze se muze do okoli rozlit trosicka krve, ktera se srazi nez vytece ven, no a to jsou tvoje kapicky, ktere hned zmizely🙂 Jinak jsem na tom stejne, jen to spineni mam trochu silnejsi, dneska asi 4.den, a testy mam taky negativni. Volala jsem doktorovi a ten rikal, ze je vse v poradku, pokud mi vynechala ms a trochu spinim a testy jsou negativni, ze mam pockat par dnu a pak testovat. Toz tak🙂

junovka
11. júl 2009

babenky, na spinenie, hnedu krv a cerstvu krv je dobre, ked si polozite lad na podbrusko cca na 15-20 minut, potom prestavka 15-20 minut a opat.Opakovat pokial to neprestane. 😉 Odskusane!! 🙂 😉

handm
12. júl 2009

Ahoj holky, tak já pořád na střídačku taky špiním.. ☹ včera jsem navíc měla pocit, že je to nějak víc a jiný typ krve, tak jen doufám, že je všechno ok. Poctivě beru prášky, snažím se odpočívat, ale moc mi to nejde.. moc to neumím ☹ Každopádně doufám, že se fazolka drží!!! Někdy si už říkám, jestli tam vůbec ještě je ... Snad se to do čtvrteční kontroly u dr nezhorší! A vydrží.. Tohle jsou teda nervy!!! 😲
Hnedoocka, drž se!!! I vy ostatní!!

jaruska74
12. júl 2009

ja som tiez dva dni asi spinila a potom mi to vsetko preslo, ale poviem vam stale ked idem na zachod tak sa bojiiim co uvidim. uz mam jeden misssed za sebou, a nepomohlo mi nic, ani dva tyzdne v nemocnici ani lieky ano klud nic. ked to tam raz nechce byt , tak sa to tam asi aj tak neudrzi.........ale provokovat a pokusat stastie netreba, opatrnosti nikdy nie je dost 🙂

farmarska
12. júl 2009

ahoj holky, přišla jsem vás jen pozdravit 🙂
nidky jsem k vám nepsala, ale občas vás pročtu. Hlavně jsem vám chtěla napsat, že vám všem moc moc držím palečky a přeju aby jste všechny dopadly dobře a donosily zdravá miminka!!! 😵 😵 😵
Já jsem zrovna po druhém potratu a tak vím jakej je to nápor na nervy 😔
holky držte se ! fandím vám!!! 😵
vše určitě dobře dopadne!!! 🙂 🙂 🙂

hnedoocka23
14. júl 2009

ahoj holky,tak jak jste na tom???já zase špiním,ale už nekrvácím,bolesti břicha ustaly....musím zatukat..kontrola je v pátek 😉

marcciik
14. júl 2009

Ahoj holky taky nekrvácím ani nešpiním ustalo mi to 10dnech tak snad je vše v pořádku v pátek jdu na ultrazvuk a doufám že fazolka tam zustala podle poslední kontroly bylo vše ok tak to furt zaťukávám tak držím palečky hnedoočka

handm
14. júl 2009

Ahoj, tak hlásím, že situace v podstatě stále stejná. I když mě trochu uklidnila marcciik, že po deseti dnech klid. TO už se mi blíží, tak snad.. prášky už beru skoro týden, tak se těším, že to taky přestane 🙂 A ve čtvrtek na mě koukne doktorka..naštěstí mě nebolí břicho, nic, žádné obtíže nepozoruju! Tak snad je vše jak má být... mějte se a držím palce

lucka.adis
14. júl 2009

Ahoj holky, přidám se k vám do diskuze, protože zažívám to stejné co vy.. bohužel jsem začla od rána cca 4hodin špinit (hnědá barva), hodně mě to vyděsilo a děsí tak nějak pořád. Včera jsem byla na KO a ta dopadla na jedničku, akorát prohlídka byla docela bolestivá, ale nekrvácela jsem a ani nešpinila, až nad ránem. Volala jsem jak své dr. tak i do nemocnice a řekli mi to stejné.. nasazen utrogestan 2 tabletky 2x denně a ještě mi píchla moje normální dr. né gyndařka Agolutin, to mi taky poradili. S tím, že by to nemělo být vážné, pokud nemám nějaké bolesti, což nemám..akorát jenom to špinění ☹

Od rána poctivě ležím, chodím jenom na wc a nebo se napít, najíst. Jinak zaskakuje můj manžel, je fakt zlatej 😉
V Pátek jdu na KO..

marcciik
15. júl 2009

Ahoj holky Lucko uvidíš že to bude v pohodě ja po kontrole krvácela jak das 😒 a vše je v pohodě je to jasný ta sliznice je hodně naběhla a stačí sebe menší dotek a mužeš začít krvacet a je fak že jsem si to taky poctivě odležela top je nejlepší řešení a hlavně hodit se do klidu vim že to jde dost těžko ☹ já s každou nastávají kontrolou jsem vic a vic nervozní abych se nedověděla že je něco špatně.hadnm neboj určitě to přestane chce to fakt ležet ležet a ležet někdo tu radil pytlík s ledem na bříško tak nevím můžeš to zkusit 😉 držím palečky ať je zítra vše ok a držte se všichni

alenka83
15. júl 2009

ahoj holky, jen vás chci uklidnit. Já špiním téměř neustále od zjištění těhu, takže už tak měsíc a něco v kuse špiním každý dne. Nepomáhá ani ascorutin nic, ale prý to nic není. Několikrát jsem vyplašeně jela na pohotovost, ale nic nezjsitili, jen jsme dlouho neměli srdíčko. Jeden den jsem i lehce krvácela a na to mi v nemocnici řekli, že to je nějaká stará krev, co potřebovala ven, ale ani počínající potrat mi nepotvrdili. Tak někdy to chce klid a vydržet🙂 I když asi u každé to může mít jiný průběh, já to už neregistruju, prostě to beru tak, že to k tomu patří a v pátek na kontrole bude vše v pořádku. 😵

hnedoocka23
15. júl 2009

ahoj holky,vidím,že mají skoro všechny v pátek......tak držím palce 🙂
u mě žádná změna...denně bolesti ms které mě už serou a špinění občas.krvácení...už mě to unavuje.... 😢

lucik...
15. júl 2009

Ahoj holky,
vůbec sem nechodím, tak se předem omlouvám, že vám lezu do diskuze 🙂
Asi před 3 týdny jsme měli "minilíbánky" a jaksi se ničemu nebránily a ani se nechránily 🙂 MS jsem dostala přesně na den, ale měla jsem jen 1 den silnou a pak jen špinění, což nikdy nemívám!!!Vždycky mám tak 3-4 dny silnou, pak 1 den špinění a nic.. Navíc mi bylo při tom strašně zle.. Teď nevím, jestli tedy můžu být těhu nebo to je jen nějaký problém? Test jsem si dělala a negativní, měli by to být cca 3 týdny od "početí"

hnedoocka23
15. júl 2009

Luci,zkus vydržet a testni za týden nebo si zajdi na krev 🙂

marcciik
15. júl 2009

Hnědoočka vím že to je na nervy musíš věřit že mimísek je v pohodě a to špinění k tomu prostě patří jak psala Alenka Luci je to ještě dost brzy mě se ukázal těh.test až po 4 týdnech tak uvidíš 😉

hnedoocka23
15. júl 2009

holky psali jste tady ,ted nevím jestli ty marcik,že ti DR dala tabletky na bolest bříška magne b6..to je na předpis???mám totiž denně bolesti menstruační a docela už mě to štve,paralen někdy zabere nekdy vůbec..dneska jsem si koupila magnesium šumivky...prý to uklidní dělohu,tak jsem zvědavá 😝

junovka
15. júl 2009

hnedoocka, mabne B6 nie je na predpis, teda aspon na Sk nie 😉

lyzenka
15. júl 2009

a predávajú magne B6 - tablety a aj také ampulky - tie beriem ja,sú silnejšie takže aj lepšie zaberú - vyskúšaj to - dá sa kúpiť normálne v lekárni (ale ja ich beriem kvôli migrénam - mávam totálne silné po MS - a teraz som to vyskúšala počas MS brať ....a zatiaľ po MS nijaká migréna neprišla....klop-klop).... 😵

handm
15. júl 2009

Ahoj, nápodobně hnedoocka, už mě to taky se... spíš teda unavuje. člověka to strašně plaší, stresuje.. i když pořád věřím, že se nic neděje.. Jak psala Alenka. Ale už jsem zvědavá na tu kontrolu zítra, celá nedočkavá... zítra dám vědět, mějte se, dobrou noc a ať vám to taky už přestane..
Ad Lucík- a těhu by bylo dobré nebo špatné?? 🙂

hnedoocka23
15. júl 2009

AHOJ HOLKY,POTRATILA JSEM...NA POHOTOVOST JSEM JELA S VELKÝMA BOLESTMA A KRVÁCELA JSEM NESKUTEČNĚ...PAK NÁSLEDOVALO ČIŠTĚNÍ DĚLOHY... 😔 😢
TEDKOM SI DÁVÁM ODDYCH OD DOKTORŮ,LÉKŮ..A KONÍKA.....PÁ MĚJTE SE A DRŽTE SE..DOTÁHNĚTE TO DO KONCE VŠECHNY 😵

lucka.adis
16. júl 2009

Dobré ráno,

jejda hnedoocko, to je mi moc líto.. ☹ ☹ ☹ , drž se, kočko..

Jinak já byla včera u své dr. vydupala jsem si kontrolu, abych byla v klidu, že se mimiňousovi nic nestalo a je to dobrý. Krásně mu bilo srdíčko.. Aspoň mi to teda říkala 🙂 Moc jsem ho teda neviděla, dělala mi UTZ přes břicho, aby to dole nepodráždila a i normální kontrolu, která mě kupodivu nebolela.
Teď už moc nešpiním, ale utrogestan beru pořád a co se týče odpočinku, tak to se snažím předpisově dodržovat. Třeba od rána jsem v posteli, vylezla jsem akorát na snídani a na wc, no a zase už ležím 😀 nechci to ještě moc hrotit, i když... 😉

m.o.n.i.k.a
16. júl 2009

Ahoj holky, má někdo hematon a je na začátku těhu?

ikula2
16. júl 2009

hnedoocka je mi tu luto ze si prisla o mimi ale neboj aj tato bolest prejde. Vies je to asi tak jednoducho sa stretli nespravna spermia a vajicko, mne to aspon takto vysvetlili. Vela stastia a ver ze ked sa niekomu zdoveris pomoze to. Neboj bude lepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre