Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

tinki
17. jan 2011

@anelisa
Ahoj, ja som mala tiež rôzne špinenia, je pravda, ak by sa rozbehol potrat, tak sa v skorom štádiu aj tak veľmi nedá nič robiť, ale myslím, že ak by si sestričke povedala, že špiníš, tak ťa prednostne zoberú. Ja tiež mám doktora, u ktorého treba dlho čakať, ale v takýchto prípadoch mi hovoril, aby som hneď klopala. Ja som napriklad mala na začiatku tehotenstva hematóm (modrinu) pri plode a tá sa alebo vstrebe alebo spôsobí potrat. Našťastie všetko dobre dopadlo. Brala som tiež Duphaston a magnezium. Držím palce. 🙂

vecernice
17. jan 2011

@janicka janicko - tobe nevysly dobre tripply? a co amnio? kdy budes mit vyslekdy? moc i drzim palecky holka.
jojo ten strach nezmizi, ja se ted dost bojjim velkeho utz, kamaradka na nem "dojela", takze snad pak budu klidnejsi ...
jinak u me uz tyden klid, a to jsem podnikla i par vyprav do obchodu obhlednout kocarky 😉

janicka
17. jan 2011

vecernice, ahoj 🙂
No u mna ani nevysli zle tripply, skor ide o to, ze ja som chcela ma istotu... okrem toho, ze sestra je nepocujuca... proste vela veci dokopy 🙂
Amnio na klasice geneticke defekty vysli dobre, amnio je uplna pohodicka... uz je to skoro tyzden, co som tam bola...
Zvysne vysledky mi budu volat (to su tie z tej nesyndromovej hluchoty)... tak uvidime... ale ja verim, ze to bude dobre.
Morfologicky uzv mam pozajtra (v stredu) a zacinam dost stresovat 😀
Co sa tyka spinenia... mam pokoj uz 3 tyzdne... tak som stastna... a co sa tyka ,,kludu na pn", tak ten moc nemam... robim uz v podstate vsetko... upratujem, periem, varim... ale samozrejme nic tazke nedviham... Dnes som bola u svojho lekara a pytala som sa, ci ma uz pusti do prace... ale vraj zatial este nie, ze sa uvidi o 2 tyzdne...
Tak uvidime 🙂

vecernice
17. jan 2011

@janicka uff, tak to jsem rada. ja se bala tripplu, ono to krvaceni je zkrsluje, ale svete div se, jsou dobre, takze ted se bojim toho velkeho utz, ja ho mam "az" pristi stredu 😉
jinak ja od pulky prosince jsem uschopnena, tak pracuju (ale z domova), a mam toho docela hodne. ted o vi´kenud jsem manzovi pomahala s uklidem, byla se podivat po obchodech a minuly tyden si dokonce poprve uvarila obed 😉 no zacina se blyskat na lepsi casy, vsak uz bylo na case 😉
drzim palecky!!!

janicka
17. jan 2011

vecernice, som veeelmi rada, ze ti je lepsie... Budem ti drzat palceky 🙂

daughtry
19. jan 2011

ja mam taky isty problem ako druhy..trapi ma to spinenie,nemam ho vzdy iba ked chodim a tak ale chvala bohu je to hnede a nie cervene.bola som aj na vys.a vsetko je v poriadku mam predpisani magnezium a ascorutin a tiez uzivam femibion 800 ale aj tak ma to znepokojuje

anelisa
20. jan 2011

ahojte, dnes som bola na kontrole u lekara a srdiecko bije, zatial vyzera byt vsetko v poriadku 😵 dakujem za podporu

veva82
20. jan 2011

ahojte baby pridavam sa aj ja bo sa opat velmi bojim.Som po 2 potratoch,posledny som mala v novembri.Po prvom ms som neplanovane a necakane otehotnela.Teraz som nejaky 5tt a dnes som zacala spinit.Sice bolo to pred 2.hod. take jednorazove hnede zaspinenie ale mam obavu.Na gyncu mam ist az o tyzden v piatok,ale asi skocim zajtra....beriem aj Duphaston a kyselinu listovu od zaciatku tt.Ked sa mi rozbiehal ten druhy potrat mala som spinenie ruzovkaste az som zacala riadne krvacat.Ak mate nejaka taku skusenost ako ja prosim o radu.Dakujem

bosoriak
20. jan 2011

@veva82 Ja som mala to iste spinenie, dokonca este aj krv. Uz som tiez raz potratila, tak som sa s placom vybrala do nemocnice, ale bolo vsetko v poriadku a ziadne cerstve krvacanie nikto nevidel. Potom som este asi 10 dni spinila, U teba mozno ide o spinenie z uhniezdenia, ale presnejsie ti to povie lekar. Drzim palce.

gabka79
21. jan 2011

Ahoj Veva, ja som ti uz pisala ale vlastne som mala take iste spinenie ako ty, v 6tt a potom v 11tt. V 6tt som mala jednorazove, hnede, v 11tt som spinila 2dni ale takisto na hnedo. K lekarovi som isla hned ale nikdy mi nezistili pricinu, vzdy bolo vsetko ok. Pri prvom tehotenstve som zacala spinit v 6tt a spinila som stale/obcas krvacala a mala som zamlknuty potrat. Teraz sme uz ale v 20tt tak dufam, ze vsetko bude ok 🙂 Drzim palce, nech ste v poriadku!

martina2001
21. jan 2011

@veva82 ja som tiež začala špiniť v 10tt a so strachom som hneď letela na pohotovosť, príčinu nezistili, mysleli že hematóm, ale ten sa nepotvrdil. môj manžel sa strašne zľakol tiež a ešte v noci, čo som ja bola už v nemocnici volal primárovi gynekológie inej nemocnice, ktorého poznáme a ten povedal že dokiaľ to nebolo masívne krvácanie mala som si dať jednorázovo 4duphastony a dvihnúť nohy. Poležala som si v nemocnici 4dni cez vianoce a všetko bolo ok. ja som nešpinila dáko veľa, vložka bola stále čistá, akurát na papieri bolo v tú noc vidieť. potom sa to zopakovalo na silvestra, ale to som už vedela že nemusím do nemocnice. môže ti to spôsobovať aj teplejšia voda v sprche, kúpanie sa neodporúča. Odvtedy sa nič podobné nezopakovalo a min. týždeň mi už vysadili aj duphaston, ten som ale brala počas celého prvého trimestra.

veva82
21. jan 2011

Ahojte,bola som u lekára a zatiaľ je všetko ok,ževraj si bábätko potrebuje vytvoriť životný priestor a v prvom trimestri je to normalne pokial spinenie nemá ružovkastú farbu.Ale ak by sa mi niečo nepáčilo a niečo sa zhoršilo jasné že mám bežať bud na pohotovosť alebo cez deň k obvodnému.Prvý potrat som mala zamlknutý no špinenie bolo tiež do ružovkasta tak isto ako pri druhom.Duphaston beriem 3krát denne hned od začiatku.Len teraz som strašne unavená a prespím celé dni a býva mi aj dosť nevoľno ako predtým nie takže aj týmto sa utešujem.Srdiečko ešte nebilo ale snáď o týždeň v piatok sa ukáže,lebo mám zas prísť ......A už som v pohode mám super doktora ktorý mi dáva pozitívnu energiu a vždy je v pohodovej nálade a prenáša to aj na mň.Nebyť jeho tak to asi takto nezvládam a stresujem a samozrejme že aj vďaka vám baby ktoré máte podobné skusenosti a tehu v pohode 🙂

veva82
21. jan 2011

Ahojte,bola som u lekára a zatiaľ je všetko ok,ževraj si bábätko potrebuje vytvoriť životný priestor a v prvom trimestri je to normálne pokiaľ špinenie nemá ružovkastú farbu.Ale ak by sa mi niečo nepáčilo a niečo sa zhoršilo jasné že mám bežať buď na pohotovosť,alebo cez deň k obvodnému.Prvý potrat som mala zamlknutý,špinenie bolo tiež do ružovkasta tak isto ako pri druhom.Duphaston beriem 3krát denne hned od začiatku tehu.Teraz som strašne unavená,prespím celé dni a býva mi aj dosť nevoľno ako predtým nie takže aj týmto sa utešujem,že všetko ide správnym smerom.Srdiečko ešte nebilo ale snáď o týždeň v piatok sa ukáže,lebo mám zas prísť ......A už som v pohode mám super doktora ktorý mi dáva pozitívnu energiu a vždy je v pohodovej nálade a prenáša to aj na mň.Nebyť jeho tak to asi takto nezvládam a stresujem a samozrejme že aj vďaka vám baby ktoré máte podobné skusenosti a tehu v pohode 🙂

veva82
21. jan 2011

nejak mi to zblblo 🙂 ale to asi zato že som unavená,takže idem do postele.Ahojte

veva82
25. jan 2011

@gabka79 ahoj,bola som na sone a vsetko je ok.Dnes uz doktor videl akciu srdiecka tak som najstastnejsia na svete.Pri tych dvoch predchadzajucich tehu nebolo vidiet akciu ani raz.Zvysil mi davku duphastonu a pridal ascorutin a o 2 tyzdne idem na kontrolu.

balazica26
25. jan 2011

@veva82
Ahoj veva, sme na tom asi podobne. ja som mala prvy potrat v septembri a prave dnes som prišla od mojho doktora. Včera som začala špiniť tmavú krv. bola som hned aj na pohotovosti. ...Na urgente ma doktor prezrel, utvrdil ma v tom, že som tehotná a plodu bilo aj srdiečko, veľmi ma to potešilo... ked som sa spýtala na to krvácanie, doktor povedal, že to môže byť napríklad z krčka,alebo mi praskla nejaká cievka. Predpísal mi Duphaston. Dnes som išla ráno hneď k svojmu doktorovi a ten mi zase povedal, že to krvácanie môže byť predzvesťou hroziaceho potratu a vypísal mi pn-ku. Mám oddychovať, ležať, piť veľa tekutín a užívať naďalej Duphaston a Femibion(vitamíny pre prvý trimester). Kontrolu mám o tri týždne.Krvácanie by malo zmiznúť... ale tiež mi povedal, že som mala prísť už skorej, aby sa to skorej podchytilo.Dúfam, že nám to dopadne dobre.

gabka79
25. jan 2011

@veva82 ahoj Veva, gratulujem!!! super sprava. ja si pamatam tiez ten pocit, ked mi povedali, ze srdiecko bje 🙂)) velmi ti drzim palce aby si to dotiahla do konca a aby si mala pohodove tehotenstvo!. @balazica26 to iste - drzim palce aj tebe, nech vsetko dobre dopadne 🙂

veva82
25. jan 2011

@gabka79 dakujem a dufam ze do tretice si to uzijem 🙂

veva82
25. jan 2011

@balazica26 Ahoj,no mne nic take nepovedal,ale zvýšil mi dávku duphastonu,predpísal ascorutin a kyselinu listovú beriem už od novembra.Na PNke som týždeň a snažím sa ležať a nič nerobiť,ale niekedy to nejde keďže mám doma 6ročnú dcérku 🙂 Ide to len vtedy keď je v škôlke 🙂 .Lenže včera mi dostala teploty tak ju mám doma.Jediné čoho sa obávam že ochoriem od nej a tak som sa dohodla so svokrou aby sa o ňu postarala.Je to kruté hlavne pre mňa ale nechcem zas kôli chorobe prísť o bábo ako v novembri.A v koľkom si týždni?Mne dnes povedal že v 6tt.Neboj nič budeme v poriadku bábätko si vytvára v maternici životný priestor a ževraj do 12tt je to normálne pokým to nieje červená,alebo bledoružová krv.

balazica26
26. jan 2011

@veva82 Ja som tiež v 6 týždni. Dieťatko ešte nemám žiadne, tak zase tak trrrpnem, či to vyjde.kázali mi ležať a piť veľa tekutín ... a ten ascorutin berieš na čo?

zuzanoska
26. jan 2011

Ahojte baby ja som teraz v 9 tt a tiež som spinila hneď som išla k doktorke a ta mi dala duphaston a musím ležať Už som doma tretí týždeň a ide mi zo riadne na nervy - minuly týždeň som mala troska krvi na gatkach ale potom Už zase nic ale na druhý den som k doktorke a ta mi zvýšila dávku na 3x 2 a z toho som strašne oblbnuta a je mi zle a ešte pri utz mi zistila že v brušku nemám jedno baby ale dve- riadny sok pre mna kedže dva mesiace som bola v tom že je len 1 a to Mám doma ešte Malú 2,5 ročnú princeznicku 🙂)

laurika1
26. jan 2011

Ahojte baby ja som tiez zacala krvacat dokonca az v 14 tt. Zobrali ma do nemocnice, kde som bola týžden. Davali mi infuzie, magnesium aj ascorutin v kvapkach. Ustalo to, dali ma domov na marodku a doma som uz 5 týždnov. Po navrate z nemocnice bol tyzden pokoj a potom to zacalo znova. Lekar mi povedal, ze tu krv co v nemocnici umelo liekmi zastavili sa teraz nejako von vyplavit musi a upokojil ma, ze ak nemam bolesti je to v poriadku. Samozrejme nesmiem nic robit, namahat sa, nic zdvihat a vela oddychovat a setrit sa. Teraz je to uz v poriadku, ale aj tak ma upozornil ze to nie je ako volakedy, ze do tretieho mesiaca sa moze cokolvek stat, ale ze kritickych je prvych sest mesiacov...

veva82
26. jan 2011

@balazica26 berim ho kôli tomu špineniu.Ja som mala pri malej tehotenstvo uuuuplne super.Do 8tt som ani nevedela že som tehotná.To som chodila cvičiť,do solárka,na plaváreň,na vodnom skútri som lietala a je tu.A chceme druhé a furt problém,ale snáď nám to teraz vyjde i keď cítim že niečo na mňa lezie od malej.Neboj nič v septembri rodíme 🙂))Bude všetko ok,vdaka môjmu doktorovi sa snažím myslieť pozitívne 🙂

veva82
26. jan 2011

@zuzanoska no super 🙂 ja špinim od štvrtku každý deň.Aj mne zvýšil včera lekár dávku na 3krát 2 a ten ascorutin

balazica26
27. jan 2011

@veva82 A mňa teraz doktor zdžubal, že prečo som prišla tak neskoro...a vlastne vo štvrtok som si spravila test a v utorok som bola u lekára... a ty 8 týždňov si ani nevedela... no sranda.... aj ja sa snažím pozitívne myslieť, ale stále sa kontrolujem... stále keď idem na záchod, tak skúmam toaletný papier... či špiním alebo nie.. ale už mi to ustúpilo... niečo tam ešte je, ale viac nešpiním ako áno 🙂tak dúfam, že to bude dobré... A ty si dávaj pozor na seba, aby si neochorela... veľa pi!

froschka
28. jan 2011

babulky co poviete na spinenie v 25tt?????? Predchvilkou som bola na wc a tmavohnede fliacky som mala a potom uz len bledohnede na papieri.....volala som dr, vezme ma o 13.15, no pri dvojickach som nikdy nespinila. a ani sme sa nemilkovali vcera, ze by to bolo z toho ☹

ete
28. jan 2011

ahojte baby, citala som vela prispevkov od vas vela mi pomohli, preto som sa rozhodla napisat moj pribeh krory bezi..
som v 15tt bola som uz 2 krat hospitalizovana v nemocnici raz v martine raz v ziline,,, teraz som uz tyzdem doma stym ze mam hnedy vytok, hematom, a v pondelok s krvi mi zistili flamidie , velmi sa bojim co sa bude diat, maly bol vzdy v poriadku podla kazdej diskusie mam byt v klude aj ked som uz hotovy psych stale kukam nohavicky a bojim sa cokolvek robit. baby mate stim skusenosti? a rodia sa zdrave miminka? fakt sa bojim..

veva82
30. jan 2011

@froschka ahoj no čo ti povedal doki?Všetko je ok?

veva82
30. jan 2011

@ete myslíš chlamýdie?

froschka
30. jan 2011

@veva82 jo vse oki....ziaden nalez nenasiel, ani zdroj z coho by to mohlo ist....takze pravdepodobne iba cievka prasknuta....krcok ma 5cm a je zatvoreny, ani placenta sa neodlucuje cize vse je jak ma a aj mimco sa vyvija podla tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre