Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

gazovicka
28. júl 2011

@monika.ruszoova ahoj.... ja som tiez spinila aj krvacala okolo toho 14 tt , dokonca som mala hematom 2x, ale tripple testy mi vysli dobre, aj testy AFP vysli v poho, tak neviem, ci to s tym ma suvis.. u mna asi nie... spinit som prestala zhruba v 18 tt, dokonca som mala nizko placentu, co mi tiez sposobovalo spinenie... ale placenta sa zdvihla, hematom zmizol a teraz beham ako srnka....

monika.ruszoova
29. júl 2011

@gazovicka tak to som rada, ze mas vsetko v poriadku, lebo mne povedala aj moja doktorka aj geneticka, ze to skresluje vysledky a preto mam mozno pozitivny triple test AFP mam 3,26 joooj pevne dufam, ze to tak bude a malinke je zdravučke aj ja mam nizko placentu ale je vzadu a doktor mi povedal, ze sa ani nevytiahne a asi to bude cisarskym. tiez som bola aj na odbere plodovej vody a zial nepodarilo sa, ani kvapka vody nesla a to ma pichali 3x no strasne ale teraz som ok len dufam, ze malinke bude tiez v poriadku.

gazovicka
29. júl 2011

@monika.ruszoova drzim ti moc palceky... nezufaj, vsetko bude ok... tie tripple testy su aj tak nespolahlive.. to ti povie kazda.... juj, tu amnio ti nezavidim... az 3x? bolelo to? pekne sa opatruj a vela oddychuj...

monika.ruszoova
31. júl 2011

@gazovicka no bolelo dost velmi, boli sme tam 4 a iba 2 zenam sa podarilo odbrat a tej co sa tiez nepodarilo tak sa stazovala, ze ju to tiez bolelo neprajem takyto zazitok nikomu, ze riskujes a predsa to nemalo zmysel ale aspon, ze sa nic po tom nestalo, lebo asi by som sa zblaznila.Su to neprijemne chvile ale co uz musime verit a pan bozko nam urcite pomoze 🙂

atreyu
1. aug 2011

Ahojte baby ja od včera večera slabulinko špiním, je to taká tmavo hnedá farba...žiadna ružová ani červená, žiadne zrazeniny proste len výtok...pred troma dňami som si našla prvú čiarku na teste...dnes je čiarka oveľa silnejšia a BT sa drží hore...takže dnes je to presne 4tt...myslíte, že je to ok?

errilo
1. aug 2011

@atreyu ja som tiez mala taketo spinenie na zaciatku tehu. byva to, ked sa vajicko zahniezduje. ale vraj by to nemalo trvat dlhsie ako 3 dni. potom sa chod dat pre istotu skontrolovat.
ja som predtym potratila, ale to som mala vtedy taky ruzovkasty vytok, silne bolesti krizov a na druhy den uz cervenu krv.

verusa.j
1. aug 2011

@atreyu - ahoj, dneska jsem byla kvui špinění na gyndě, jsem v 5. týdnu a mám tam malý hematom, který špiní, je to vlastně prasklá cévka, takže musím ležet a brát léky

atreyu
1. aug 2011

@errilo ďakujem dúfam, že to prejde 🙂

atreyu
1. aug 2011

@verusa.j a ako dlho špiníš?aká farba a koľko asi (čajová lyžička, lyžica, štamperlík,)?

verusa.j
1. aug 2011

@atreyu - od soboty, sranda je, že po návštěvě doktorky dnes už to přestalo 🙂 je to hnědé špinění, na vložce takový hnědý flíček, nebo když se po čůrání utřu, je to jak na konci menstruace

atreyu
1. aug 2011

@verusa.j aha, tak uvidím, že čo..zatiaľ kým to nie je krv ja to nechcem nejako riešiť...zatiaľ ďakujem a prajem príjemné tehuľkovanie 🙂

verusa.j
1. aug 2011

@atreyu - krev už je horší, ale i to se může stát, na gyndě by ti dali prášky proti špinění a na pomoc udržení, udržuj se v klidu

zuza.m
7. aug 2011

baby som v 16tta zajtra idem na poradnu , piatok som bola na zachode kde sm si dost potlačila,pustila sa mi jasna červena krv ,potom už len špinenie čo trva do dnes,nie vela len take trošky,brucho mam take ako keby napnute a jemne ma pobolieva,na pohotovost som utekat nechcela nakolko sa mi ta krv pustila po tom tlačeni.ma niekto podobnu skusenost?

elli333
7. aug 2011

@zuza.m na tvojom mieste by som na pohotovosť utekala,zvlášť ked to bola červená krv a nie špinenie a ked ťa bolí brucho..v akom tt si?

zazulka
7. aug 2011

Holky, já jsem špinila v 10.tt a bylo to v pohodě, na druhou stranu, radši jít 100x zbytečně než nejít a něco si vyčítat,
@zuza.m při jasně červený bych určitě šla. Nestresuj se, ale vyprav se, jsou tam od toho...

elli333
7. aug 2011

@zuza.m jasné určite sa neboj 😉 ale na pohotovosť bež dajú ti lieky proti krvácaniu a na udržanie tehotenstva

zuza.m
7. aug 2011

no ale jasna červena bola len pri tlačeni teda po... 😅 na papiery ,potom to už len to špinenie,preto som čakala či sa červena bude ešte opakovat a zatial nič.brucho ma nejako extra neboli len ho tak citim ,a špinenie je take len hnede ušpinenie nie nejake velke množstva,zajtra idem do poradne hned rano ,teras som v 16tt. ale už druhe tehotenstvo.pri prvom s ami to iste stalo a utekala som dr a ta ma vyhrešila že nemožem tlačit že si mam davat radčej čipok a nevidela tam nič važne tak že mi nedala ani lieky ani neposlala do nemocnici .preto som hned neutekala na pohotovost..

sasena033
7. aug 2011

ja som v 10tt a momentalne som v nemocnici vo strvtrok som zacala spinit a v noci krvacat krv ale tmava utekala som na pohotovost babo ok nevedia z coho ale zajztra by som mala ist domov 🙂

zuza.m
7. aug 2011

no aspon že si tam neni dlho,ja sa toho velmi bojim.lebo mam 3ročneho maleho už doma a ten nieje zvyknuty bezomna hlavne v noci ☹ ,tak sa nemocnici chcem vystrihat.ale keby začnem aj ja krvacat tak určite radčej pojdem.

matkalee
17. sep 2011

ahojte som v 13.tyzdni a pred tyzdnom so mna vysla taka hneda krv bola som u doktora ten mi povedal ye je vsetko v poriadku o tyyden sa to ale opakovalo a ynova vysla tmavo hneda krv co mam robit je to normalne vie mi niekto poradit

xclusive
18. sep 2011

Ahojte dievcata..vcera mi dali pesar...stale mam slabsi hnedy vytok...je mi jasne,ze je to z toho pesaru ale neviete sko dlho to bude asi trvat?

bapi1
18. sep 2011

@matkalee nemáš tam náhodou hematóm? Ja keď som špinila na hnedo (potom aj s krvou), tak som mala hematóm a dosť veľký.

matkalee
18. sep 2011

@bapi1 ja neviem v pondelok som bola u doktora a ten mi povedal ze je vsetko v poriadku a robil mi aj vaginalne sono a nic tam nevidel vecer mi isla trochu hnedej krvi takej zahlienenej a dnes mam uz normalne zlty vytok

bapi1
18. sep 2011

@matkalee tak potom to je asi v pohode,mohlo to byt len uhniezdovanim babatka.

traktor
18. sep 2011

@xclusive prve dni môzes mat spinenie , je to tym, ze ti zaviedli pesar-ak vsak spinenie neprestava, pripadne uvidis cerstvu krv, chod k lekarke

anjelicek26
18. sep 2011

@matkalee - doktor ta trochu poranil pri vysetreni, skus viacej oddychovat, robit vaginalne sona je vzdy rizikove, hlavne takto na zaciatku tehotnosti. Treba to veelmi opatrne.

xclusive
18. sep 2011

@traktor To viem,ze prve dni mozem mat spinenie...ale co koknretne znamena "prve dni"?Dva,tri 5, tyzden?

matkalee
18. sep 2011

@anjelicek26 ale ja som bola u doktora v pondelok a ta hneda krv mi isla v sobotu ale aj minuly tyzden som bola na poradniv utorok a vtedy mi nerobil vaginalne sono len obycajne a hneda krv vysla az o styri dni

traktor
18. sep 2011

@xclusive ja som spinila 2 dni..lekar povedal, ze je to normal..nepovedal presne kolko..ale tyzden mi uz pride dost dlho..to uz by som urcite isla, nech sa na to pozrie..pripadne keby to spinenie bolo vo väcsej miere..teda sa zhorsovalo..

matkalee
18. sep 2011

@bapi1 v 13 tyzdni to moze ked sa to opakovalo a niekedy ma trochu zaboli pri vajejnikoch alebo v podbrusku ale len tak pol minutu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre