Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

kukutska
15. okt 2008

Arlette, dakujem. Ja som oteho presne 2 mesiace po zakroku, tak musim len verit a dufat. Drzim ti pasticky, ale myslim si, ze budete OK 😉

Zanda, priznaky su ako pri tehu, uz len to dokazat 😀 Verim, ze na krvicke sa ukaze, ze tam babo je. S akou citlivostou si si robila testik? Robila si si ho rano a opakovala si si ho po 2 dnoch? Ta krv moze byt aj zahniezovanie. Drzim palce, aby to bolo tehu.

zanda81
15. okt 2008

kukutska:dělala jsem si mama test,ale neopakovala jsem ho 😒 .Počkám tedka na výsledky z krve,ty jsou snad 100% 🙂

kukutska
15. okt 2008

Zanda, neviem sa dopatrat jeho citlivosti. Ak bol malo citlivy, je mozne, ze este neukazal // i ked tam uz su. Drzim palceky!!!!!

zanda81
15. okt 2008

Určitě dám vědět jak jsem dopadla.Menstruace zatím klasická nepřišla jen to špinění.Tak se necháme překvapit 😉

zanda81
15. okt 2008

tak mě volali a těhotná nejsem ☹ .Tak asi zajdu k doktorovi co to semnou je,ale jinak děkuji moc za rady 🙂

sirinka
15. okt 2008

zanda 😒 to mi je luto

kukutska
15. okt 2008

Juuuj Zanda, to ma mrzi ☹ Nabuduce to uz vyjde, uvidis 😉

andara
19. okt 2008

Ahojky holky,jsem na konci 8tt a včera večer jsem špinila - bylo to spíš do hněda když jsem se utřela na WC.Žádné bolesti nic, akorát mám termín MS a vyskákaly mi i pupínky.Myslíte, že je to k tomu? Před 14dny jsem měla to samé,šla jsem na utz a vše v pořádku,prcek se srdíčkem,akorát cysta. 😒 Za 2 dny jsem šla k mojí doktorce, říkala,že je to vitální těhu a dala mi Utrogestan, kdyby cysta náhodou praskla, aby to mimi neohrozilo.Taky říkala, že nevidí žádný hematom.
Dnes ležím a už nic, jen když si tam šáhnu papírem, tak trošičku jako zbytek.Každopádně zítra hned v 7 jsem objednaná na kontrolu, tak mi prosím držte palce, ať to nic není.

junovka
19. okt 2008

anadara, spinit mozes aj vplyvom tej cysty, ako uvadzas, ze ju mas.Drzim palce 😉

andara
19. okt 2008

Tak jsem radši pro klid duše jela na pohotovost a vše OK, dostala jsem ještě Ascorutin. Zítra ještě ke své doktorce.

junovka
19. okt 2008

ja som pri spineni a krvacani brala Ascorutin, Duphaston a Magne B6 😉

lucinka1104
19. okt 2008

ja to isté čo junovka

cervena_ciapocka
19. okt 2008

ja som uz skor pisala do tejto temy ...
pred casom nam lekarka potvrdila, ze cakame babo, spravila mi vysetrenia a upozornila ma na to, ze mozen trosku spinit, ci krvacat (z toho vysetrenia)
den potom som aj trosku spinila, ale kedze to bolo asi z toho vysetrenia bola som v pohode
na dalsi den som sa ale rozkrvacala ... lekarka mi tiez dala Ascorutin, Duphaston a Magne B6 ale na dalsi den sme uz o babo prisli

Ono kolko lekarov tolko nazorov. Lekarka na pohotovosti vravela ze je to v pohode, ze sa nic nedeje a ta moja ma na druhy den hned hnala do nemocnice ...

Ked som teraz naposledy zbadala, ze krvacam doslova som dostala sok. Teraz aj ked viem ze je po vsetkom mam stale v podvedomi ten strach. A keby sa to v buducnosti zopakovalo, tak bud budem hystercit alebo budem v uplnej letargii ☹

kukutska
20. okt 2008

Andara, tiez si myslim, ze je to z cysty. Ono sa to teoreticky moze zopakovat aj neskor a nic zle to znamenat nemusi. Hlavne je, ze je vsetko OK, musis vsak vela lezat, nenamahat sa a mysliet pozitivne 😀

Cervena_ciapocka, ono tiez zavisi od toho, ako krvacas, ci ide hneda krv alebo uz cista, cervena. Ja som prisla o babo tiez tak, ze som spinila len hnedou krvou, nechali si ma v nemocke, nasadili lieky a o 3 tyzdne som zistila, ze srdiecko nebije. Mozno, keby mi nedali Duphaston, tak by sa to prirodzene spustilo a nemusela by som ist na zakrok. Ine zienky su zas rady, ze im dali lieciky, lebo vdaka nim babo donosili v poriadku. Tak ci onak, ak je plodik poskodeny, nepomoze uz vobec ale vobec nic ☹ (ved je to aj dobre, nechcela by som mat postihnute dietatko). Verim, ze mas strach, ja som teraz v 7.tt a tiez sa stale sledujem. Trosku som spinila v 5.tt a babo sa vyvija dobre. Vo stvrtok idem k lekarovi na sono a som velmi zvedava, ako drobcurik podrastol. Verim vsak, ze tento krat to bude v poriadku a narodi sa nam krasna princeznicka alebo krasny princ 😉

cervena_ciapocka
20. okt 2008

kukutska - aj podla mna je lepsie, ze ak je dietatko poskodene, tak samo odide. Len keby nam to aj s istotou vedeli povedat lekari tak by sme sa s tym mozno zmierovali lahsie. No casto mozme pravu pricinu len hadat.

kukutska
20. okt 2008

Cervena_ciapocka, mas pravdu. Na strane druhej, keby nam to lekari vedeli povedat skor, verili by sme im? Dokazala by si sa sama od seba rozhodnut co dalej? Nikomu neprajem, aby si presiel abortom, ked sa vsak nieco take stane, musime sa naucit s tym zit dalej. Pricina je taka, ze nejaky chromozomik bol zly, poskodeny, pripadne ani nebol 😒 Nie je to vina ziadnej zeny, ze o babo prisla, je to jednoducho prirodny zakon, ze len zdravi jedinci preziju. Ked sa nejakemu takemuto dietatku podari prezit, pre rodicov je to dozivotny zavazok a strach o to, ako to bude dalej....

cervena_ciapocka
20. okt 2008

nemyslim, ze by mi povedali, a ja by som sa rozhodla. Ale myslim, ze ked sme uzpotratili, ze keby sme aspon vedeli preco.

kukutska
20. okt 2008

Vies, co mi povedal lekar na to, ked som sa ho pytala, naco vlastne robia tie rozbory, ked aj tak nic nezistia? Ze je to vraj kvoli zisteniu, ci neslo o nador. Tak to fakt zbytocne robia, lebo ked mi 2 tyzdne predtym videli srdiecko, tak asi nador to nebol 😒

cervena_ciapocka
20. okt 2008

hej, aj mne to povedali, ze placenta sa moze zvrhnut na nador, nie sice taky ako rakovina ale je to nador.
Ja som dnes dostala vysledky z histologie a zistila som, ze gest. vacok a sucasti plodu uz vobec v maternici neboli pri kyrete. Vsetko to totiz zo mna pekne vypadlo ☹

lante
20. okt 2008

Babule, tak ja som pri prvom tehu nešpinila a ani nemala bolesti ani nič a nakoniec mi v 12tt pri sone povedali, že vývoj drobca sa v 5-6tt zastavil a plod odumrel....musela som na čistenie.
potom som po pol roku snaženia otehotnela.....asi v 6-7tt som začala špíniť (ružovo alebo hnedo), dostala som Duphaston a drobec mal včera už rok.
No a teraz? Zase špiním v rovnakom čase ako predtým, tak zvažujem čo to je. Bola som aj na pohotovosti, kde doki dal Duphaston a povedal, že je to aj tak ako akoby mi dal niekto na chrípku vitamín C. Na sone bolo vidieť iba gestačný vak. Takže teraz čakám na vyšetrenie u môjho dokiho, čo bude 31.10. tak mám malú dušičku a dovtedy si pas ani nezmením.

sssimi
20. okt 2008

Ahojte babulky.
Ja sa k Vam tiez pridavam. V piatok som sa vratila z nemocnice, kam som isla kvoli spineniu. Nakolko som mala vysledky vsetky perfektne po tyzdni ma poslali domov aj s liekmi:duphaston a ascorutin a v sobotu uz som spinila znovu. Usudila som ze to vsetko bude zo zataze. Nakolko po vrateni z nemocnice ma cakalo pranie a upratovanie. V sobotu som hned zacala spinit, tak som si naordinovala v nedelu klud a dnes je uz zase vsetko OK. Takze babulky klud a oddych. Nozicky vylozit a vela spinkat-vtedy babatka rastu. Tak dobru nocku

funy
21. okt 2008

sssimi,

lezkaj, jedine co mozem odporucit, na spinenie mi nepomaha nic, len kludovy rezim.
drz sa babulka
funy

funy
21. okt 2008

sssimi,
dnes nam privezu novu pracku, pretoze nasa po 4 rokoch vypovedala, tak ma caka teraz vela prania a zehlenia, ale pekne postupne, pomaly. pockalo doteraz, pocka este. to su presne veci, kt. zatazia a potom spinime.
a ty chodis tak skoro spinkat? dnes sa mi podarilo po dlhych pomalych nociach konecne spat od 00.30 do 03.15. som taka stastna a vyspinkana.
spinkaj kym mozes, bude to horsie ked mimi podrastie 🙂

kukutska
21. okt 2008

Cervena_ciapocka, juuj, tak to ta zbytocne davali pod narkozu, nemusela si si tym prejst ☹ Neboj sa, dalsie tehu uz dopadne dobre 😉

Lante, ono fakt niekedy zena spini v obdobi ocakavanej menstruacie a nic to neznamena. S tym Duphastonom mas uplnu pravdu, ak je babo zdravucke, tak vydzi a ak nie, tak je zbytocne nieco papat. Budem na teba mysliet a silnotaaaaaaaaaaansky drzat palceky. Uvidis, babo bude v poriadku 😉

Sssimi, hlavne oddychuj. Ved robota ti neutecie, nie je zajac. Viem, ze sa to lahko pise, horsie realizuje, ale ak mozes, radsej niekoho popros o pomoc.

Funy, to mas taku predpripravu na toho drobceka. Veru, potom sa velmi nevyspis, ale dobra sprava je, ze to tiez nebude trvat vecne a dockas sa svojho vytuzeneho spanku 😀

cervena_ciapocka
21. okt 2008

kukutska - asi to nebolo zbytocne, lebo z ultrazvuku sa neda az tak dokonale vidiet ci tam nieco neostalo ci nie, a neviem ci by som sa bola vycistila sama, pretoze som potom uz takmer nekrvacala.
Na druhej strane som aj rada, ze to takto urychlili, dufam, ze bude vsetko ok.

kukutska
21. okt 2008

Cervena_ciapocka, ja som veru po zakroku spinila vela. Isli zo mna az take kusy. Nebolo to hned po zakroku, ale asi 2 dni neskor...
Neboj, vsetko bude dobre, uvidis. Ja som bola na zakroku v juli a teraz som tehulkou. No, bojim sa velmi, ale tentokrat to vyjde.

cervena_ciapocka
21. okt 2008

Ja mam pocit, ze keby som otehotnela, a nieco by sa potom stalo, tak by som uz asi reagovala pokojnejsie a viac s chladnou hlavou, lebo uz si viac uvedomujem, ze aj tak bude ako ma byt a tym ze sa budem bat a stresovat nikomu nepomozem.

kukutska
21. okt 2008

Cervena_ciapocka, ak ti mozem napisat moju skusenost, tak ked mi povedali, ze uz nebije srdiecko, bolo to strasne. Som si poplakala, ale som sa rozhodla, ze nebudem z toho robit dramu. Tak sme isli s drahym na obed, snazila som sa na to nemysliet. Na dalsi den som isla do nemocky plna strachu. Strasne som sa toho bala, nikdy som nebola pod narkozou. Boli sme tam 3 zienky na rovnakom zakroku. Po zakroku nas chytila taka euforia, ze uz mame po tom. Ked som prisla domov, tak to na mna zacalo pomalicky a zakerne doliehat. Mozno az 3 tyzdne po zakroku mi zacali prudit hlavou blbe myslienky typu "preco sa to stalo, co som urobila zle, ...", dovtedy nic. Ked som nasla // na teste, tak som sa rozplakala od strachu, vsetko sa mi opat premietlo hlavou. Minuly tyzden som videla akciu chlopnicky, tak zacinam zmyslat optimistickejsie. Tesim sa na babatko a nemyslim na to zle. Aj som kupila detsku deku a bodynka, neodolala som. Tento krat to jednoducho vyjde, aj zle veci sa v zivote zeny stavaju, ale aj tie pekne. Takze po zlom prichadza pekne obdobie. Uvidis, ako to bude u teba. Ved kazda sme ina. Ani nemysli na to, ze by to mohlo zle dopadnut, druhy krat to uz urcite nezazijes, ver tomu!!!! 😉

cervena_ciapocka
21. okt 2008

Mas pravdu kukutska, ze urcite je clovek v soku ale musi zit dalej a pozbierat kazdy kusok sily co mu este ostal aby to dako prezil. Aj ja som po tom zakroku bola rada, ze je to uz vsetko zamnou a "mozem zacat odznova". Tiez som celkom v pohode, ale niekedy pride taka vlna smutku.

cervena_ciapocka
21. okt 2008

Ja ked som najprv zistila, ze krvacam tak som sa rozplakala a cela som sa triasla od strachu.
Ale o dva dni ked som rano zistila, ze som sa uz uplne rozkrvacala, a ze uz zo mna vsetko vypadlo, len som sa zhlbola nadychla a pokojne som manzelovi povedala, ze musime do nemocnice, ze je uz koniec. Zbalila som si veci a vobec na nic som vtedy nemyslela.
V nemocnici som sa radsej na vsetkych len usmievala a nemyslela na to preco som tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre