Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

cervena_ciapocka
17. jún 2008

mohla si si pdpustit uz aj prvy prispevok v tejto teme. Ak k tomu nemas co povedat z vlastnej skusenosti, ale chces len kritizovat tak sem "nelez"

junovka
17. jún 2008

to patrilo ako mne???? 😕

cervena_ciapocka
17. jún 2008

junovka ako mozes povedat, ze nie som zodpovedna, ked ma vobec nepoznas? Len na zaklade niekolkych prispevkov?

cervena_ciapocka
17. jún 2008

nie, tekvici

junovka
17. jún 2008

mna len vie poriadne nastvat to, ze sama vidis co sa stebou deje a nerobis preto nic 🙄 ak si z KE, a sla by si na CPO do Novej, tak ver tomu, ze by si ta tam nechali 😎

cervena_ciapocka
17. jún 2008

cervena_ciapocka • 5tt • Dnes o 11:28

precitala som si vsetko ....
ale proste necitim, ze potrebujem ist k lekarovi. Keby som ten pocit mala tak tam uz davno som bez ohladu na to co sa tu pise.

cervena_ciapocka
17. jún 2008

Kazdy sme iny, a vidim, ze vela mojich prispevkov sa tu chape uplne inac ako to myslim. Teda tato komunikacia cez pismenka nema zmysel.

junovka
17. jún 2008

ty to nemusis citit, ja som tiez vela veci necitila a ani som sa na to necitila, zeby som musela pomaly polovicu tehu lezat v spitaly, a vidis...hold, tak to je.Myslim si, ze lekari su vacsi odbornici na to, ako ty, ci nie???Aspon, pre tvoj klud na dusi, ak ti zalezi, aby si mala babo, tak by si mala ist.Urobili by to sono, prezreli ta a hotovo.Radsej ist 100x ako potom lutovat. 😉 Rob ako myslis...ja som ti chcela len pomoct 😉

adrioska
17. jún 2008

Baby ja som tiez zacala spinit v 5 tt, najprv tmavohnedy vytok s cerstvou krvou a potom na druhy den uz skoro nic, ale aj tak som utekala k doktorke, ihned ma vypisala, nakazala klud (chvalabohu do nemocky som nemusela ist) a predpisala mi Duphaston a Ascorutin...nemuselo to byt nic vazne, ale povedala, ze aby sme mali obe pokoj na dusi, ze sme pre to babatko vsetko spravili, tak radsej ostat doma, ako potom lutovat...neodkladajte to a chodte za tym lekarom alebo aspon zavolajte, aby ste sa uistili. Kazdy lekar to berie inak, ale chcete to potom lutovat, ked sa stane nieco zle? Manzelova sesternica na tom bola rovnako, lenze ona si aj polezala v nemocnici, lebo uz prekonala jeden samovolny potrat...no a v 22. tyzdni znovu zacala krvacat, znovu do nemocky...chvalabohu aj jej babatko je v poriadku...

junovka
17. jún 2008

adrioska, uplne s tebou suhlasim....vlastne koli tomu tu pisem takto aj ciapocke....naozaj nie v zlom, lebo viem co je to spinenie, nakolko z takeho banalneho spinenia sa mi rozvinulo mohutne krvacanie, ktore nastastie dokazali zastavit a moju Nely zachranit. 😎 😎 vdaka bohu 😉

vesi
17. jún 2008

baby, súhlasím, ja som mala špinenie, ani som veľmi nekrvácala a po 4 dňoch zo mňa vypadol plod... 😔

junovka
17. jún 2008

😔 😔 😢

vesi
17. jún 2008

bolo to pred 10 rokmi, museli my ešte spravi kyretáž a potom trvalo 4 roky, kým sa nám znova zadarilo. teraz som už v pohode a pozerám sa na to s nadhľadom, ale tie 4 roky boli príšerné... odvtedy nič nepodceňujem a ked už nič iné, aspoň zavolám k Dr. alebo na pohotovosť a konzultujem či treba prísť alebo mi prípadne poradia čo robiť... no dnes som už v pohode a teším sa z mojich dvoch detí 😀 😉

tekvica
17. jún 2008

cerv. ciapocka, nastastie nie som nejak utlocitna, ani urazliva, nepoznam ta, takze tvoj ton a vyraz- nelez sem je mi ukradnuty, pretoze liezt budem, kde chcem...
su tu vyborne informacie od bab, skusenosti, nasla som a najdem tu vela odpovedi na otazky...

na jednej strane su zeny, ktore by dali vsetko na svete, aby mali babo v naruci, aj 9 mesiacov budu lezat v nemocnici . ine hazarduju a zbytocne riskuju, radsej budu citat ukludnujuce prispevky, aby nemuseli ist k lekarovi.

je to zbytocne hrdinstvo, ktrore nie je v tehotenstve namieste.

aj ked bude male na svete a bude mat horucku, tiez s nim nikde nepojdes, lebo nebudes citit, ze treba ?

junovka
17. jún 2008

😉

tekvica
17. jún 2008

a este snad- vlastnu skusenost mam, pisala som, zacala som meirne krvacat, hend pohotovost, sobota vecer, spravili vysetrenia, velky hematom, lezat, lieky, injekcie, kludovy rezim, cakat...

adrioska
17. jún 2008

ved o to ide, clovek nikdy nevie, co z takeho banalneho krvacania/spinenia moze vzist...ja som plakala ako male dieta, pretoze som sa bala, ze o to male pridem...chvalabohu mam v rodine lekarnicku, vzdy jej volam s hocijakym problemom, ukludnila ma a povedala, aby som isla na 2. den k doktorke. Uz v ten vecer to bolo lepsie, takze tiez som mala taky "pocit", ze to snad bude OK, ale aj keby zaby padali, k tej doktorke by som isla...a vdakabohu zatial je vsetko OK. Potom sa mi to objavilo asi tak o mesiac, asi v case, ked by som mala dostat menzes, ale to bolo take slabucke spinenie, bola som vsak pokojnejsia, lebo nic ine som necitila, bola som na liekoch pod lekarskym dozorom...
ja som tiez zastanca toho, taketo veci nepodcenovat a radsej ist za odbornikom, aj ked je to len sprostost, ved co, na to su tam a este ked cakam len 1. dieta, tak mam vediet, co to je...
tiez sem nechodim len sa ukludnovat, ale zbierat rady a skusenosti a tato stranka mi velmi vela dala. Aj ked ma nejaky prispevok vystrasil, nikdy to neberiem zle, ale poviem si: aha aj taketo pripady su, aj taketo nieco sa moze stat...atd.
Babulky tehulky snazilky drzte sa!!! 😉

katulikzlatulik
17. jún 2008

ahojte, neda mi, aby som nenapisala... ja sice nekrvacam, ale uz tyzden mam take denne jednorazove spinenie, ale ked sa utieram, tak nic.. najprv to bolo raz take silno hnede, potom som bola pri doktorke ta mi dala Duphaston a Ascorutin a teraz, ked to beriem tyzden, tak ta farba sa akurat zmenila, ci kazdym dnom je bielsia, resp. zltejsia, ale stale je to spinenie bez zapachu, ale nie je to krv, ani sa nepodoba na krv? som v 5tt+5 - co myslite prejde to casom, ci ako? k doktorke sa chystam v pondelok (23.6.).. ked som bola pred tyzdnom na sone, tak bolo vsetko v poriadku... aj dnes cely den nic iba teraz cez obed taky patkorunovy slabo zlto-hnedy flak.. tak som sa normalne zlakla...

vesi
17. jún 2008

katulik, ked si pod dozorom Dr. a berieš lieky malo by to byť O.K. mám kamarátku, ktorá mala špinenie pomaly až do konca tehu ( s prestávkami), ale bola tiež pod dozorom lekára a brala lieky, narodil sa jej krásny štvorkilový syn 🙂

cervena_ciapocka
17. jún 2008

Prepacte vsetky, ale ani najmenej nemozte tvrdit, ze ako sa budem spravat k dietatku, ako napisala tekvica

"aj ked bude male na svete a bude mat horucku, tiez s nim nikde nepojdes, lebo nebudes citit, ze treba ?"

nechapem, preco si myslite, ze ked hned nebezim za lekarom som nezodpovedna a neviem aka a riskujem a hram sa na hrdinku. Ste smiesne. Ako viete, ze som uz nikde nebola, ze som nevolala, a pod.
Nepoznate ma ani najmenej a vobec netusite co sa vo mne odohrava a co prezivam.

Povedali ste svoj nazor, ze "chod k lekarovi". Fajn. Ale neopovazujte sa tvrdit ze: "na jednej strane su zeny, ktore by dali vsetko na svete, aby mali babo v naruci, aj 9 mesiacov budu lezat v nemocnici . ine hazarduju a zbytocne riskuju, radsej budu citat ukludnujuce prispevky, aby nemuseli ist k lekarovi." pretoze ma vobec nepoznate.

A tym tu radsej koncim.

berunka
17. jún 2008

cerveva_ciapocka: cetla jsem si tve prispevky i prvotni problem.nechapu vubec,ze se divis holkam za jejich reakce.tvuj pristup je vzhledem k miminku znacne nezodpovedny.vsude si muzes precist,ze zadne spineni v tehotenstvi neni dobre a s kazdym se ma jit radsi doktorovi. sama jsem si to na vlastni kuzi vyzkousela. bylo to taky jen par flicku jak ty rikas,ale zjistili mi hematom,dostala jsem dvoje leky a neschopenku.
navic kdyz jsi v jednu chvili mela spineni huste,muze to byt postupny potrat.ale ocividne jsi asi chytrejsi nez vsichni doktori. takze jdi doktorovi kdy ty uznas za vdone.
jen se pak nediv kdyz ti rekne,ze je pozde....

baby.
25. jún 2008

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, vy máte zkušenosti. Já jsem špinila tři dny v 3tt, ascorutin to spravil, ale jakmile jsem ho začla pomalu vysazovat, malinečko se to zase objevilo, opět ho beru pravidelně a je to ok, za 5 dní jdu na kontrolu a obávám se, co se dozvím, nevíte jak dlouho se může ascorutin brát a čím to špinění(kromě nidace) může být způsobené? Díky 🙂

junovka
25. jún 2008

pokial si v 3tt, tak este nemozes vediet, ze si tehotna.Predpokladam, ze si myslela, ze si v 5tt.A to ti lekar nariadil, aby si brala Ascorutin????? 😕

baby.
25. jún 2008

V době špiněni jsem byla v 3tt (od oplodnění) dle lekaře a předepsal mi ascorutin a nechal doma, ted už jsem tak v 5tt.

junovka
25. jún 2008

tehotentvo sa rata od datumu poslednej menstruacie a nie od dna oplodnenia.To znamena, ze teraz si asi v 7 tt, ak sa nemylim 😕 Ak ti predpisal Ascorutin, tak ho mas brat stale, pokial ti on nepovie, ze netreba.Nemozes ho vymechat len, tak lebo si myslis, ze je vsetko uz ok.Berie sa tusim az do 20 tt, teda aspon ja som ho tak brala a k tomu som brala este Duphaston, na udrzanie tehu.Ascorutin, to je skor vitaminovy liek.JA som spinila hadam az do polovcky tehu, dokionca sa obkjavila aj cerstva krv.KoLI TOMU SOM SI V PODSTATE ODLEZALA POLKU TEHU V NEMOCKE. 😉

bambi7
25. jún 2008

ahojte babule junovka ma pravdu ,ze sa to rata od prveho dna menstruacie 🙂

bambi7
25. jún 2008

samozrejme poslednej 🙂

adulkababulka
25. jún 2008

baby, ja som 1 den spinila, bola to len taka mala kvapocka hnedej krvi. Lekarka mi predpisala ascorutin, brala som ho 3 dni a ked som nespinila, tak som ho zas vysadila.... od toho spienenia ubehol uz skoro mesiac a zatial to je ok. Ked som potom bola u lekarky, povedala ze to je ok ked ho neberiem, ale ze ked chchem tak ho mozem brat, ze su to len take vitaminky.... 🙂

baby.
26. jún 2008

Děkuji holky, tak doufam, že to bude OK, a nebudu muset ležet ako junovka, ikdyž pro mimi udělam cokoliv 😉

junovka
26. jún 2008

drzim palce 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre