Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bobacik_29
26. sep 2009

mikat no je to dost mozne 😀 ze je to aj porod aj ja chceeeeeeeeem

csina
26. sep 2009

Ahoj dievčatá..Tak sa pridávam s mojou troškou. Pred dvoma dňami sa mi stala zvláštna vec. Ráno som si skočila po nejaké drobnosti do obchodu a nebolo toho veľa, ale asi na tehulku dosť, lebo keď som tašky dotiahla domov, išla som na WC a tam mi skoro oči vyliezli. Celkom čerstvá jasná krv, ako by som dostala menzu. Zľakla som sa, lebo som kvôli placente preavia na PN a tam hrozí, že ak začnem veľmi krvácať, vraj vykrvácam. Tak som neváhala a bežala na gyndu, doktor ma pozrel a okamžite ma poslal do nemocnice na infúzky. Tak som bežala domov po veci a šup do nemocky. To som ale netušila, čo ma ešte čaká. Najprv sme hodinu čakali na lekára, ktrorý bol na operačke, ani sme sa nedočkali, tak nás poslali priamo na lôžkové, tam som už ležala v 17 tt. Lekárka ma dala na monitor, kontrakcie žiadne, mimi v pohode. Potom uzv, cez brucho aj z vnútra. Potom ma ešte vyšetrila, hoci ma už pozeral môj lekár, to jej nestačilo, no a nakoniec, napriek odporúčaniu lekára, ma poslala domov s otázkou..: " Máte možnosť doma ležať?" skoro ma piclo, nevedela som, čo povedať. Strávila som tam 4 hodiny a poslali ma domov. Na jednej strane som rada, že je to o.k., len mi nejde do hlavy, prečo prvé otázky boli..:" Kto Vás poslal, a Z ktorej nemocnice" akoby to nebolo jedno, nemali by najprv sledovať stav pacienta? Keď sa toťiž dozvedela, že mám dokiho v inej nemocnici, čudovala sa, prečo som nešla tam...Ale ja mám tú nemocnicu najviac odruky, a pri predstave, že ma bude chodiť rodina navštevovať cez celé mesto, som si vybrala tú bližšiu...No..a ..problém.. 😒
Našťastie sa mi to krvácanie do toho večera postupne ustalo, ale bolo to zvláštne. Prebehlo to presne ako prebieha menza, len namiesto krvácania povedzme 6 dní, sa to skrátilo na cca 8 hodín. Začalo to jasnou krvou, potom takou sýto červenou, až kúskami, postupne to hnedlo až to prešlo do špinenia a celkom vymizlo.
Stretli ste sa s tým niektorá???

mariekaterina
5. okt 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se poradit. Nevím jestli jsem špinila nebo jsem měla hnědý výtok asi tak 4 dny, ale dnes jsem trochu krvácela a jako kdyby ze mě něco vypadlo. Jsem ve 23 tt a tak jsem hned letěla k dokt. do nemocnice. Tam mi řekl že to je asi z čípku dal mi magnesium a ASCORUTIN mám ho brát 2-2-2. A nařídil klid na lůžku. Mimi je v pořádku srdíčko bilo 🙂 Tak nevím jestli mám stresovat nebo co to vlasně může způsobit (to krvácení z čípku) A ještě nevím jestli mám únik moči nebo mi sem tam odtíká plod. voda. Nevím jak se to pozná 😖 dok na to neříkal nic jen sestra měla nějaké řeči že jsem s tím nešla dřív... 😠 byla dost protivná...ale na to si už zvykám v našem zdravotnictví.
Díky moc

majkoalucka
5. okt 2009

ahoj mariekaterina.....bud v klude pokial ti doktor povedal ze je vsetko v poriadku tak sa viac nestrachuj,,,,nerobi to dobre tebe ale hlavne dietatku...drzim palecky.....neboj vsetko dobre dopadne... 🙂

mariekaterina
5. okt 2009

taky dofám,že to bude v pořádku....ale to víš, ten brouk tam je 😨 🙂 teď mi rodiče odvezli syna, budou ho hlídat, protože s ním klid na lůžku si nedovedu představit 😀 tak je tu takové divné ticho.... 😨

majkoalucka
5. okt 2009

to si viem predstavit pretoze aj ja mam syna a tiez by som mala iba lezat kvoli hnedemu vytoku ktory mi zacal v 6tt tehu....no lenze mam sintra tak to sa neda lezat...a keby som ho mala volakde dat normalne by som asi aj plakala......ale ja mam dobrych rodicov a aj svokrovcou a hlavne manzel mi pomaha.....ale ty sa nemusis bat uvidis ze vsetko dobre dopadne.....ahoj a drz sa... 😉

danu
24. okt 2009

petit • snž • Dnes o 12:30
Milé maminky, moc bych potřebovala vědět, zda se Vám stalo některé něco podobného a také potřebuji moc poradit. S manželem jsme se o první dceru snažili přes rok - zjistili manželovi tehdy 12 % schopných spermií a my už byli objednaní na umělko. Měsíc před se nám zadařilo bez pomoci doktorů jen za pomoci přírody. Malá má nyní 2 roky a před půl rokem jsme si řekli, že nebudeme nechávat nic na poslední chvíli a vrhneme se do snažení nesnažení - žádné počítání OVU, měření ani nic dalšího. Cyklus mám pravidelný 27 dnů........a teď ve středu večer jsem si jen tak ze srandy udělala těhu test - bolely mě prsa, což při MS neznám, ale v těhu jsem si užila až až. Ve čtvrtek ráno jsem ho zkusila znovu a v pátek ještě jeden. Pokaždé mi vyšel pozitivní. Řekla jsem si, že v pondělí se objednám na prohlídku na gynekologii. Jenže teď jsem začla špinit - skoro až mírně krvácet - potřebuji od Vás poradit, zda mám čekat do pondělí a zajít na gynekologii nebo hned zajet na pohotovost. Byla bych cca ve 4 tt, nevím tedy zda se vůbec tak brzké těhotenství udržuje nějakými hormony nebo je až příliš rané na snažení se ho zachovat a nechat vše na přírodě. Děkuji za odpovědi, moc mi tím pomůžete.

luka04 • 40tt • Dnes o 12:39
ahoj petit..myslim, ze takato tema tu uz je, asi ti ju zamknu...ale aj tak skusim pridat moju skusenost...ja som si tiez robila doma test, ked mi meskala MS..vysiel pozitivny...objednala som sa k doktorovi...ale ten ma dal az o 2 tyzdne...ze sa neni kam ponahlat...po tyzdni som zacala doma krvacat..mierne, ale predsa..zlakla som sa..sla som na pohotovost a tam ma nechali lezat..mala som hematom na maternici /zrazeninu/ vlastne mi oni prvy krat potvrdili tehu, bola som v 7tt..nasadili mi lieky na udrzanie tehu a proti krvacaniu a sla som k mojmu dokimu ked ma prepustili.. takze ja byt tebou, asi idem skor...naco zbytocne cakat, nic za to nedas...skor mozno to pomoze 🙂 prajem stasticko, aby to dobre dopadlo.. mne sa to zopakovalo v 17tt. opet nemocnica...skoro tristvrte tehu som spinila..aj doma...a pozri kam sme to dotiahli 😅 😅

mabe • 19tt • Dnes o 12:40
Ahoj petit, ja dvakrat na zacatku spinila az krvacela a kdyz jsem jela na pohotovost, tak me stejne tak brzo nemohli nic rict, daly me utrogestan na podporu tehotenstvi, tot vse. Na UTZ nic jeste neuvidi. A doporucili me klidovy rezim. Rikali, ze v tomto stadiu nic neudelaji, pokud se ma mimisek udrzet, tak se udrzi. Ale jak pisu, daly me Utrogestan na udrzeni.

ojo
24. okt 2009

petit, já začala na začátku těhu krvácet červeně...jela jsem na pohotovost a tam si mě nechali na pozorování, jak psala mabe, na UTZ je ještě brzo, aby bylo něco vidět...
utrogestan mi teda nedali...ani i když jsem špinila i několikrát pak v těhu...

doporučím co mě doporučili v nemocnici, jen hooodně klidový režim doma v posteli, aby se mimísek udržel a pak normoš zajdi na gyndu 🙂 držím palečky 😉

lindazofie
24. okt 2009

Danu mazej na pohotovost, dají Ti utrogestan, nařídí jen ležet a možná Ti dají ascorutin.

janika21
30. okt 2009

Ahojte babulky...som tu nová. PM som mala 3/10...mam citlive prsia, časté zmeny nálad a priblizne pred tyzdnom som pocitila mierne pichanie na lavej strane podbruska. Uz asi dva dni mam jemne spinenie takej hnedkastej farby. Test som si robila asi pred týždňom a bol negatívny. Ja ale myslím, že som tehotná, pretože tieto príznaky som nikdy predtým nemala. Neviete mi niekto poradiť, či je to špinenie normálne, alebo sa mám niečoho obávať? Ďakujem.

akdar1
15. nov 2009

Ahoj. Mám prosbu na ty, které měly podobný problém, zda by mi nesdělily své zkušenosti...???
Ve čtvrtek v noci jsem začala cca v 7. tt špinit, druhý den dopoledne jsme jeli na pohotovost s tím, že mám jakoby mentruační bolesti v podbříšku a na toal. papíře se objevuje hlen s příměsí krve. Lékařka mi udělala UTZ a konstatovala, že to vypadá, jako že se zárodek zřejmě nevyvíjí (avšak nelze řící přesně závěr, neboť není přesně znám termín ovulace) - na fotce je vidět kroužek s černým středem, nic více. Po vyšetření prohlásila, že by zkusila ještě chvíli počkat - buď se zárodek pohne kupředu, nejlépe, aby odešel sám s krví, jinak miniinterupce. Dostala jsem nějaké tablety, prý jako poslední spásná možnost, a doma odpočívat, ale s rok a půlletým živým stvořením je to náročné 😒 Při každé návštěvě wc jsem nervózní - stále to stejné (jednou nic, jindy opět hlen s krví ☹ ). Netuším, jak se chovat...zda to pustit k vodě nebo stále doufat, zda se to zlepší a najít nějaký způsob odpočinku v leže!?! Předem děkuji.

len.dl
15. nov 2009

Ahoj holky, ja spinim od zacatku tehu. Vzdy mi doktorka nasadila Utrogestan, Ascorutin-po tom to ihned prestalo. Mimi se vyviji porad dobre, ale pokazde, kdyz mi doktorka Utrogestan vysadila, zacla jsem opet do dvou dnu spinit. Ted mi ho vysadila opet, protoze vse vypadalo v naprostem poradku a druhy den po vysazeni-ted v sobotu-jsem rano jela na pohotovost, protoze jsem zacla krvacet-hneda krev a pak byl na toal.papiru takovy cucek. Nez jsme dojeli do nemocnice, tak krvaceni ustalo a uz jsem jen spinila. Delali mi UTZ a pry je vse v poradku. Pichli mi vitamin K a mam uzivat Ascorutin. Ted uz zase jen lehce spinim a zitra jdu k doktorce, tak uvidim co mi rekne ona, jestli mi zase nasadi Utrogestan. Snad mimi bude stale v poradku. Mam klidovy rezim, ale to lezeni je pro me strasny. ☹

akdar1
17. nov 2009

Tak ja už odpověď nepotřebuji ☹ Druhé mimi prozatím nebude ☹ Včera mi vyčistili dělohu a počkáme aspoň tři měsíce a zkusíme to znovu - třeba se poštěstí...

lubif
17. nov 2009

ahojte 🙂
aj ja som asi pred 5 dnami zacala spinit, tiez beriem utrogestan, ale spinenie neprestava 😒 dr povedal ze sa nam odlepuje ges.vacok takze tiez musime len lezat a nenamahat sa.Dufam ze nam vsetkym dopadne tehu dobre a porodime krasne babatka 😉

akdakar je mi to luto ☹ vsetky mame z niecoho takeho strach 😔 dufam ze sa coskoro zadari a uz bude vsetko tak ako ma byt.

mojalili
17. nov 2009

Akdar - je mi o luto, ze to takto dopadlo, tiez som si tym presla...Dnes aj mne sa naskytol vytok, taky tmavo ztly ci bledunko hnedo kremovy...neviem, co je to, len ma tiez svrbi tam dole...dufam, ze to nebude tiez potrat...ale len nejaka mikoza...Brala som doteraz Acorutin, pretoze som tiez v 4.tt spinila tak odvtedy...vysadila som ho na 2 dni a uz som zacala mat vytok...na sono som bola v 6+3 tt a bilo srdiecko, babo malo 1 cm...snad bude vsetko ok, teraz idem do 9.tt, tak som zvedava, co mi lekar zajztra povie, budem mu volat. NA sono mam ist za necele 2 tydzne.. 😒

bzzmajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelka89
24. nov 2009

ahoj holky nasla jsem na kalhotkach kapicku rozove hlenovite krve, mam se neceho obavat? jsem v 19tt a do poradny mam jit ve ctvrtek. Nemam se pro jistotu za doktorkou zastavit uz zitra?

lucka.adis
24. nov 2009

Adelko, v těhotenství je to běžné, že můžeš trochu špinit ale né krvácet (nesmí to být rudá krev).. uvidíš jak to bude vypadat přes noc, kdyby se to opakovalo, tak ji hned zavolej 😉

adelka89
24. nov 2009

diky moc Luci. verim,ze to nebude nic vazneho. Prcek se chvilku neozyval,tak jsem byla trosku nesva,ale ted sebou zase mrska, tak snad je mu u me dobre 🙂

junovka
24. nov 2009

adelka, radsej zajtra cim skor zavolaj....istota je istota. 😉

ivka8255
25. nov 2009

l

adelka89
25. nov 2009

jun. volala jsem a mam po obede prijit, pak vam napisu jak jsem dopadla, snad bude vsechno jak ma byt...

adelka89
25. nov 2009

tak je to v poradku 🙂

lucka.adis
25. nov 2009

Adelko, já jsem ti to včera psala, že to určitě nic nebude... ale je dobře, že jsi pro jistotu zavolala.
Sama jsem ti psala, že uvidíš, jak to bude přes noc a kdyby něco tak volej.

Jsem ráda a držím palce, aby se ti to dál neopakovalo a zbytečně tě to nestresovalo 😉
Měj se pěkně!!!!!

adelka89
28. nov 2009

diky moc Luci 🙂

lucka.adis
28. nov 2009

Holky, jestli chcete, můžete přejít k nám do diskuze... my všechny co tam jsme se poznali tady na tomto tématu a potom jsme založili svoje 😉

Kdyby jste chtěli, tak tady je název našeho nového: Od začátku do konce spolu

mrkvicka123
1. dec 2009

Prosím poradíte,jsem zde nová a potřebovala bych radu ohledně mého(teda snad)těhotenství.
je to tak že u mě proběhla ovulcece už 3den po ms/14-15.11),před 2 dny jsem si netrpělivě dělala těh.test a vyšel krásně pozitivní,a ms mám dosta až za pár dní,z čeho ale mám strach je že jsem včera mírně krvácela a dnes ze mě šla taková nitka krve,nevím jak to jinak popsat.Jinak nekrvácím.Nevím zda volat k dr a jít k ní,když ms má dojít až za pár dnů,já vlastně vůbec nevím co dělat.Miminko moc chceme a tak mám strach.děkui

nanika
2. dec 2009

Mrkvicka, to je priskoro, aby ti lekar pomohol, treba vydrzat do terminu ms, potom uvidis, ak nebudes krvacat, chod k dr na test z krvy a ak budes medzitym spinit, lekar ti uz moze dat utrogestan, alebo duphaston na podporu tehu. Bohuzial vela testov je pozitivnych ale ms pride, lebo cervicek sa nedokazal zavrtat... Na druhej strane, ja som krvacala dva mesiace a pozri mi na ticker 🙂

ponozticka
4. dec 2009

ahojte baby 🙂 tiez som v piatom tt zacala spinit ale k doktorke som sla az o dva dni lebo som bola uz objednana skor. Ked som tam prisla pozrela ma odspodu aj ultrazvuk mi urobila vaginalny a kvoly tomu spineniu ma poslala do nemocnice na hospitalizaciu,bola som tam tyzden,pichali mi kazdy den jednu injekciu ale len dva dni a potom som brala duphaston,ascorutin,zelezo,vitamin e a kiselinu listovu a beriem to vsetko aj teraz ked uz som doma. mam sa setrit ale ja neviem stale len lezat ved to sa ani neda 🙂 A aj v podbrusi ma obcas tak trosku pobolieva ako na mestruaciu a nevjem ci je to dobre... Bojim sa aby som o to dietatko neprisla :(

nanika
4. dec 2009

ponozticka, ja asi tiez od toho terminu som spinila, lezat ma neposlali, vsetko je ok, drzkaj sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre