Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

marion
14. apr 2010

andelik tak gratulujem, a drzim paste aby islo vsetko ako ma... 🙂 🙂

asus
16. apr 2010

andilku držim pěsti skvěla zprava 😵

didiana9381
20. apr 2010

ahojte baby, vsetkym, ktore ste v radostnom ocakavani a v pohode blahozelam.. 😅 .Ja som mala poslednu MS 26.3. Dva tyzdne mi meskala, tak som si robila test, vysli pekne dve //. Minulu stredu som bola pri lekarke. Robila UTZ, nasla sa bublinka, ale aj cysta 6x5cm. Co som vobec nepredpokladala, lebo pred troma mesiacmi som bola na kontrole a bolo vsetko v poriadku 😠 . Od soboty mam take hnede spinenie. Zatial som u MUDr. nebola lebo tam mam ist zajtra pre vysledky z krvi, tak jej poviem. V sobotu som pracovala, aj vcera a dnes zase trcim v robote. Nie je to fyzicky narocna praca, ale stres /12hod. za pc/, ako vsade. Teraz mam uz obavy, ci som nemala ist skor, alebo ci sa dat vypisat...neviete mi poradit- prosim 😕

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bosor
21. apr 2010

Ahojte. Ja som sice mimo Slovenska, ale tiez som zacala krvacat minuly tyzden v noci. Hned som bezala na pohotovost, ale babatkam bili srdiecka, tak ma domov poslali a mam len odpocivat doma na gauci a posteli. Beriem 3x denne utrogestan, vkladam si ho do posvy. Som v 10tt. Po 2 dnoch sa krvacanie vratilo a bolo velmi silne. Zase ma poslali domov, bo babatka zili. Odvtedy som len v posteli a kazdy den spinim trosku. Lekari nevedia nic konkreten povedat, ibaze mam byt trpezliva a cakat, ako sa to vyvinie. Spominal mi lekar, ze jedna placenta sa trosku oddelila od maternice. Je to velmi tazke ale snazim sa mysliet na pozitivne veci a "prelezat to". 😔

bosor
21. apr 2010

Chcem este dodat, ze bolesti brucha som doteraz vobec nemala a lekar m povedal, ze je to dobre znamenie. 🙂

luvi01
21. apr 2010

bosor, ahoj drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo. Ja som asi v 8 tyzdni zacala tiez trosku spinit, ale len raz. Radsej som isla k lekarovi a on mi dal duphastol. Tak dufam, ze to bude v poriadku. Drzim vstkym palce. 🙂

crispy
21. apr 2010

Ahojte, tak ja sa k Vam pridam. Som v 5tt, vcera som zacala spinit. Tak som dnes sla k lekarke, ta na utz videla zatial len bublinku, potvrdila s najvacsou pravdepodobnou, ze som tehotna. Bohuzial v tejto chvili mi so spinenim nevie pomoct, je to prilis skoro. Minuly tyzden som bola chora, brala som antibiotika, aj ked penicilinove a tie su vraj o.k.
Nemam z toho dobry pocit, som skor pesimisticka, minuly rok som zazila (az na tie lieky) rovnaky scenar a nedopadlo to dobre. Tak teraz musim cakat, ak to ma dopadnut zle, dufam, ze to nebude trvat prilis dlho. Toto babo je naozaj vytuzene, verim, ze bude napriek zlemu startu bojovnik a vyhrame 😉. Rovnako ako aj Vy ostatne 🙂

didiana9381
21. apr 2010

Tak bosor, crispi-drzim palce, ze to hadam bude dobre. Ani ja nemam bolesti brucha 🙂 ,ale clovek nikdy nevie 😖
Ja som dnes bola pri MUDr., dala mi duphaston, ze viac mi nevie pomoct na zaciatku /7tt/ Asi ju nakoniec budem musiet vymenit, lebo bola dost neochotna 😠 a ani sa len nespytala, ze ako sa citim,az pokial som jej ja sama nepovedala o problemoch a na to mi dala recept...O tyzden som objednana na dalsi UTZ, tak hadam bude dobre a tie lieky mi zaberu.
Drzim vsetkym palce, nech je dobre 😉

siuzi007
21. apr 2010

No takže ja som náš boj už prehrala a ani ja som nemala bolesti v nedeľu ma pustili z nemocky ale Vám všetkým držím palce aby ste až dokonca nemali žiadne problémi a dúfam že čoskoro sa k Vám znovu pridám 😉

didiana9381
22. apr 2010

Siuzi007 je mi to fakt velmi luto 😢 , dufam, ze to bude casom uz len dobre 🙂, ja som na tom podobne. Vcera, ked som doktorke povedala o hnedom vytoku a spineni, tak povedala, ze to nie je dobre...Bolesti nemam, ani zle mi nebyva. V stredu mam UTZ a dovtedy beriem duphaston....ktovie, ci uz nie je neskoro...

camilla_1
23. apr 2010

ahojte , nemajte obavy bola som uz za 5 lekarom pretoze ´´nemam stastie na lekarov´´ nakoniec som nasla vyborneho gynekologa porodnika,tiez som mala spinenie od 4tyzdna az do teraz ....prvy lekar ma vystrasil ze ide o potrat ...tak ma vystrasil ze som tyzden plakala a uzival duphaston s tym ze ani netrebalo ....dalsi lekar po vymene karty ma poslal do nemocnice s tym istym zaverom no a v nemocnici mi povedali ze ci je normalny ze je to normalna vec....zena sa cisti a musi sa na zaciatku tehotenstva telo precistit a babetko sa uhniezduje a praskaju zilky atd....cize zbytocne ma vystresovali vsetci dookola....konecne som sa dostala k panu lekarovy ktory sa do svojej profesie aj rozumie ....vsetko mi vysvetlil ukludnil ma a nasadil mi len vaginalne cipky ´´gulicky´´ ze ide len o nejaku infekciu ...po troch dnoch vsetko zmyzlo a je to okej,samozrejme kazde telo je ine ale hlavne pisem preto aby ste sa nevylakali tak ako ja bola som mimo z toho ze pridem hned o prve babo ...drzte sa kocky a hlavne neverit vsetkemu aj ked to povie lekar ...

didiana9381
23. apr 2010

Diky Camilla tvoj prispevok znie tak pozbudzujuco 🙂 Trochu ma to aj ukludnilo a dufam, ze aj druhe baby to ukludni...Drzim ti palce, aby ta uz viac nik nevylakal, aby bolo vsetko v poriadkuMn 😉 Mne osobne sa zda, ze mi ten duphaston pomohol, aj ked spinenie celkom neustalo 😒 Tiez si vybavujem druheho lekara lebo ta moja za moc nestoji...

camilla_1
24. apr 2010

didianka urcite zmen lekara dnes sa da uz vyberat odkial si ? ja som z Kosic....duphaston pomohol aj mne zrejme ale v podstate si myslim ze ani nie zbytocne mi ho nasadili len som zatazila org.. ☹

andelik
24. apr 2010

Ahojte dievcence 😀 ...aj ja mam svoju skusenost so spinenim a viem ako ste sa museli citit...mna chytala panika a aj som si od zufalstva poplakala...spinila som asi tyzden ale nemala som ziadnu cerstvu krv a ani nijake strasne bolesti...po tyzdni sa spinenie zastavilo a zatial s tym nemam ziadny problem...doktorka mi povedala, ze na zaciatku je to uplne normalne a dost vela zien to ma...myslim, ze spominala, ze u 80% zien sa to ustali a maju normalne tehu a u toho zvysku dojde k potratu...takze baby hlavne sa snazte mysliet pozitivne a verte, ze to bude v poriadku a este sa setrite a nerobte nic a vela odpocivajte 😀 ...ale to uz urcite viete 😀 ...drzim vsetkym palce, aby to dobre dopadlo 😀

andryy
27. apr 2010

Caute, neviem ci vas to trosku ukludni, ale ja som pri malej krvacala prve tri mesiace. Niekedy to bolo silnejsie a potom uz len spinenie ale trvalo to asi 3-4 mesiace. A teraz som v 6tyzdni a v sobotu som zacala spinit, tak neviem co to moze sposobovat, ale dufam, ze to dopadne dobre.

jirkalova
27. apr 2010

Ahoj holky, tak se k vám taky přidávám. Minulou sobotu jsem začala trošinku špinit, Dr. v pondělí nasadila Utrogestan a vzala kultivaci. Špinění ustalo a výsledky jsou ok. Dneska po poledni jsem ale začala krvácet ☹ , jela jsem na pohotovost, a teď ležím v nemocnici a pouze doufám, že to vyjde. S manželem jsme se pokoušeli o mimi přes rok (Clostrilbegyt a Provera). Jsem v 8tt.

melinduska
1. máj 2010

Ooooch baby, mňa už asi porazí... Som asi tak v 8. týždni a stále špiním už asi týždeň. Šetrím sa užívam Duphaston a Ascorutin a Dr. nič nevidel čo by to mohlo spôsobovať. Tak sa bojím o mimi... ☹ Dnes som sa aj trochu tešila celý deň nič a teraz večer zase ten hnedý výtok. Už som zúfalá. Som prečítala už asi všetko na nete ale nie som z toho múdrejšia. Viem, že u každej je to individuálne ale aj tak sa hrozne bojím... ☹

camilla_1
2. máj 2010

Melinduska neboj sa vsetko bude okej viem lahko sa to pise kazda ma ine telo atd...ale ver mi ja som plakala a stresovala mesiac a zmizlo to po dvoch mesiacoh az .... tiez len hnedy vytok bol a strasili ma ze ked sa objavi krv hned do nemocnice ja som taka ze do nemocnice nekrocim kym nemusim cize asi tak....bala som sa a v kuse len kontrolovala anakoniec nic cize nestresuj dopredu ja sice stresujem tiez a asi aj budem kym neporodim hehe lebo sa strasne bojim som bojkos,ale uz pdla zaciatku viem ze netreba sa bat dopredu a mysliet na hororove zavery lebo som sa zbytocne vystresovala a spinenie je bezna vec ved sa telo musi nejak cistit ked nemame menzes vsak? tak sa neboj a ddrzim ti palce aby sme to zvladli 🙂 a mali uz pri sebe nase babetka a mali vseto za sebou konecne 🙂

petronelie
2. máj 2010

Ahoj holky,
jdu vás podpořit. Já jsem v těhotenství špinila na začátku v 7tt, poté v 10tt a ve 20tt. Poprvé to bylo normální, prý spousta těhulek špiní, podruhé jsme jeli na pohotovost a miminko bylo ok, v klidu si plavalo a mávalo a potřetí ve 20tt jsme opět jeli na pohotovost, mimi zase v pořádku, ale v nemocnici mi nakázali zůstat na PN do konce těhu. Tak jsem učinila. Vše jsem měla ze stresu, moje mamča byla nemocná a vůbec to období bylo těžké, pak byl zase stres ze špinění.....seděla jsem jen u netu, plakala a hledala informace. Holky, netrapte se, mám krásného 14měsíčního chlapečka, celé těhu krom špinění bylo super, rodila jsem až 3.týden po termínu, porod trval hodinu a malej byl úplně v pořádku. Hlavně budte v klidu a nejlépe ve společnosti přátel,rodiny,manželů. Hezký den.

buducamama
2. máj 2010

Ja som sa vcera vratila z nemocnice, bohuzial som potratila v 11TT. Prislo sa az teraz na to, ze vlastne v obale nie je babo a to som bola na kontrole este v 9TT, doktorka povedala, ze sa zvacsilo a povedala mi aj ze som v nizsom TT ako som vypocitala podla menzesu ja. POdla velkosti bolo mensie. No a ako to prebiehalo...V utorok uplne slabucke hnede spinenie, aj tak som sla na pohotovost, tam mi prisli na to, ze srdiecko nebije. Ono vlastne nebilo ani na kontrole u mojej lekarky, preto aj myslela, ze som v nizsom TT. A naplanovali mi kyretaz, lenze v stredu som uz zacala krvacat aj trochu a vo stvrtok to cele prasklo a uz zo mna isli aj kusy tak ma hospitalizovali. A dostala som take bolesti priserne, ze ma cistili v noci, no taka bolest-to som este nezazila. Ta bolest ale pred cistenim, lebo mi dali injekciu na stahovanie maternice. Takze babo nemam 😢

elinka84
2. máj 2010

Ahoj buducamama,
tak to mi je ľúto že si prišla o bábo. Ja som v asi 5tt (ešte nemám tehot.knižku), v piatok som začala krvácať tak som hneď utekala k môjmu doktorovi. Robil mi hneď sono, povedal že bábo (teda povedal že žltkovi vačok) tam stále je..nasadil mi vyššiu dávku duphastonu + ascorutin a vypísal ma na PN...už nekrvácam jasne červeno - už su to len hnede vytoky..sem tam bolesť v podbrušku..ale aj tak vždy idem s malou dušičkou na vecko. Kontrolu mám až 12.mája tak dúfam že bude všetko v poriadku a dostanem aj tehot. knižku. Držte mi palce... 🙂

andelik
2. máj 2010

ahojte baby...vsetkym vam silno drzim palce, aby to spinenie prestalo a donosili ste zdrave a krasne babatka 😀 ...ja som tiez spinila asi tyzden v 6 tt a robili mi sono a mali sme akciu srdiecka a spinenie potom prestalo a teraz mavam len taky biely vytok o ktorom som sa docitala, ze je normalny...viem si predstavit ako sa musite bat o tych drobcekov...ja sama som dost stresovala a aj som si poplakala, pretoze nam sa podarilo otehotniet po 3 rokoch snazenia a operacii...len vam chcem povedat, ze sa snazte mysliet pozitivne a hlavne si nezistujte vsetko na nete, pretoze to vas moze este viac vystrasit a stres vam teraz vobec neprospieva...hlavne myslite pozitivne a vela oddychujte a vsetko dobre dopadne 😀
Drzim palce a prajem pekny vecer 😀 😀 😀

andelik
2. máj 2010

buducamama...je mi strasne luto, ze ti to nevyslo a prajem ti vela sili to vsetko prekonat a hlavne nech sa coskoro zase zadari a nech to dobre dopadne...drzim palce strasne silno 😀

melinduska
2. máj 2010

Aspoň trochu si ma camilla_1 ukľudnila... V utorok idem na kontrolu ale aj tak sa bojím... Má mi robiť aj stery tak dúfam, že sa to ešte nezhorší. Kiež by si mala pravdu a mali sme už pri sebe bábätká 😉 Držím palce všetkým babám nech to vydržíme a dotiahneme do úspešného konca 😉

buducamama
2. máj 2010

Dakujem vam za podporu, no je to riadna rana, a to som otehotnela na druhy pokus v plodnych dnoch takze som bola stastna, ze ako rychlo to vyslo a vobec som necakala, ze sa stane takteo nieco ☹
elinka-drzim ti palce, nech vidiet akciu a nech je vsetko v poriadku, mne nevidela este v 7TT akciu a ani knizku mi nedala. Este na pohotovosti sa divili, ze v 11 TT ju nemam. Ale tak lekarka asi cakala na akciu, to sa mi zda logicke.

didiana9381
3. máj 2010

Ahojte baby. Tak mne to spinenie po Duphastone prestalo. Som sa ukludnila, ale na druhej strane mam este dost velku cystu na lavom vajecniku. Camilla1 ja som z okolia Ke, takze chodim do Ke aj k lekarke. Pred tyzdnom mi robili UTZ a bolo pocut aj srdiecko, tak sme radi 😉, zajtra ma caka vysetrenie v Saci a v stredu, ked vsetko bude ok dostanem tehu knizku. Moje babo je tiez o jeden tyzden vraj pozadu, no mozno to nebude tabulkove diet 😉
Vsetkym drzim palce, stres je hnusna vec 😠 oslabuje nas a myslime na to najhorsie.
Buducamama je mi to velmi luto, ze to teraz takto dopadlo, ale urcite sa nevzdavaj, drzim palce pri dalsom pokuse

summer8
4. máj 2010

Ahojte, ja som zacala spinit v obdobi ked som mala dostat menzes, tak som volala doktorovi a on mi povedal, ze to nie je v poriadku. Chcela som sa objednat a on ma vystresoval otazkou, ze ci neviem prist hned...tak som utekala z prace a ked som cakala na autobus, na druhej strane cesty stala tehotna romka a fajcila cigaretu. Tak som si pomyslela, ze niekto robi co moze, aby sa mu podarilo otehotniet a vynosit dieta a niekto, kto dieta mozno ani nechcel, nema problemy 😒
Doktor mi v piatok predpisal duphaston, ale este vcera som spinila. Dufam, ze to zaberie. Na kontrolu mam ist az 21. maja a dni sa len tak vlecu ☹
Buducamama je mi to tiez luto, drzim paste nech sa coskoro znova zadari a nech to je v poriadku.

andelik
4. máj 2010

summer8...aj mna taketo veci vedia poriadne nahnevat...na romku chlap len kukne a je tehotna a my sme sa snazili 3 roky kym sa nam to podarilo...drzim ti palce, aby to spinenie coskoro prestalo a vsetko bolo v poriadku 😀

popelka
4. máj 2010

ahojky kocky,aj ja mam spinenie,ale take biele ,take vodnaste az trosku do zltkasta co to moze byt,viete mi poradit.pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre