Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

sandrika
15. sep 2008

ela ti etesty si si robila zbytočne ,lebo aj keby nebolo niečo ok tak ti test HCG ešťe zachytí, hlavne nestresuj a ľahni si nohy hore všetko bude v poriadku hlavne tie nohy hore sú dôležité

petronelie
15. sep 2008

Holky,pokud jste na začátku, špinění je úplně normální. Já jsem na tom hůř, jsem ve 2.trimestru a skoro týden špiním a nemůžu s tím nic dělat, než dodržovat klid a čekat. No. Uvidím,co zítra mudr. Snažím se nestresovat a nečíst hrůzné příběhy na netu. Pěkný den. 😉

junovka
15. sep 2008

petronelie, ani na zaciatku, ani v strede, ani na konci.........proste NIKDY to neni normalne, lebo spinenie moze znacit aj bliziaci sa potrat 😉

petronelie
15. sep 2008

Ahoj junovko,to samozřejmě může, ale potrat může přijít i bez špinění. Chci tím říct, že na začátku těhotenství je to běžné, neb se mimi uhnizďuje a tělo se přizpůsobuje. V dalších trimestrech stoupá riziko. Ale o tom všichni víme 🙂 Nedá se nic dělat.Papa.

mircalla
16. sep 2008

Ahojte, dovolte mi pridat moj prispevok. Urcite mi niektore napisete, ze som bola nezodpovedna. Skor som bola hlupa a naivna a nechala som sa uchlacholit recami, ze spinenie je bezne.

Nemozeme otehotniet prirodzenou cestou, tak sme absolvovali IVF v Heliose v Brne. Hned prve IVF vyslo, ale zial skoncilo potratom.
Stale si vycitam, ze ten vcasny potrat som si sposobila sama. Ja viem, ze sa vravi, ze vacsina tychto potratov v skorom stadiu byva kvoli tomu, ze plod sa skratka prestane vyvijat, ale na druhej strane citam na nete mnoho pripadov, ked tehotne spinili, isli lekarovi a podarilo sa to kludom a liekmi zachranit, a ze je maximalne nezodpovedne spinenie podcenovat. Jedna kamoska teraz spinila, ale okamzite isla na PN, nasadili jej lieky a uz to preslo.Na druhej strane, ak je to plodom, ani lezanie ani lieky ziadne tehotestvo nezachrania.

Takze moj pribeh.

Absolvovala som IVF, ET som mala 15.12., v Heliose mi povedali, ze staci mocovy test. Ten som si urobila 26.12. podla instrukcii, a bol pozitivny, slaba ciarka , ale bola. O 2 dni po teste som zacala mat spinenie, vacsinou hnede, ale bolo tam aj malinko cervenej krvi. Volala som do Heliosu, mali tam len taky nudzovy rezim, lebo boli sviatky. Tam sa ma opytali kolko mam utrogestanu. Ostala som omracena, lebo utrogestan som uz 2 dni nebrala, vobec mi nepovedali, ze ho mam brat stale (nasadili mi ho hned pri odbere vajicok), ja som douzivala 2 balenia a viac som nemala. Az na zaklade telefonatu som sa dozvedela, ze to treba brat az do 12. tyzdna. Tak som sla hned do Heliosu pre dalsi utrogestan , lekari tam neboli, kedze boli sviatky. Koordinatorka mi povedala, ze spinenie byva celkom normalne, ze nech idem niekam na hory a nemyslim na to. Zacala hned som opat brat utrogestan 28.12. a isli sme na chatu. Nerobila som ziadne extra aktivity, ale nelezala som ani.

Spinenie ale vobec neprestavalo ani po znovunasadeni utrogestanu. Volala som na mobil svojmu gynekologovi (bol na dovolenke), ktory mi povedal, ze spinenie nie je dobre, ze to moze byt, ze sa plod neudrzal, ale kym to neni riadne krvacanie, nech nerobim paniku a ze na ultrazvuk je este skoro a skratka musim cakat.
Robila som si dalsi mocovy test a ciarka bola silnejsia. Bola som objednana na ultrazvuk do Heliosu 7.1. Zial 6.1. bola u nas hrozna poladovica a posmykla som sa, len co som vysla z domu. Pytala som sa na to neskor v Heliose, ale podla lekara to potrat nesposobilo. Poobede som zacala mat divne krce, v noci som zacala krvacat. Isli sme rano do Heliosu, kde mi urobili HCG, bolo dakych 880. Doktor videl na sono dutinku, ale povedal, ze asi potratim. Vraj lezat ani moc nema zmysel, napriek tomu som samozrejme lezalo. A mal pravdu. Lezala som v posteli, ale nahle opat krce, rozbolela ma hlava, doslo mi mdlo. Sla som na WC a vypadlo zo mna nejake koagulum - daka krvna zrazenina.Isli sme na pohotovost, no sone uz nic nebolo a HCG kleslo. Napriek takemuto rannemu stadiu nasledovala revizia. Celkovo sme sa z tehotenstva tesili len 2 dni, od 28.12 - 7.1. bolo spinenie, ktore skoncilo potratom.

Stale ma to mata, mam pocit, ze som urobila vsetko zle, ze som mala lezat, ist na pohotovost, kedze moj lekar mal dovolenku, ze to sposobilo aj to, ze som 2 dni nebrala utrogestan alebo to, ze som padla.

Nuz to uz nezistime. Mozno to sposobilo naozaj to, ze embryo nebolo Ok, a muselo odist...ale je tam to AK.
A to AK strasne boli. Cely zivot budem mysliet na to, ze som to mozno mohla ovplyvnit.

Odvtedy sme absolovovali 2 neuspesne IVF. Dokonca mam uz vraj vystavene vajecniky a uz to asi nepojde. Jedina sanca su darcovske vajicka. Tie depresie, ktore prezivam, neprajem nikomu.

Takze radsej nic nepodcenit. Osobne si myslim, ze asi embryo nebolo ok, ked ani utrogestan nepomohol, ale pochybnosti su a budu do konca zivota.

Drzim Vam vsetkym palce.

gabika24
16. sep 2008

mircalla je mi ľúto, čo sa ti stalo...
naozaj netreba nič podceňovať, ale ani sa zbytočne nestresovať - aj keď mne sa to nepodarilo (myslím s tým stresom). našťastie som dlho nekrvácala ani nešpinila a tehu sa potvrdilo - i udržalo.
ale určite by som po potvrdenom tehu letela na pohotovosť, ak by nerobil môj doky. takto som len konzultovala s doktorom v centre, o dva dni išla na krv - to som ale už nekrvácala a krvička bola pozitívna.
babulky, želám len tie najlepšie správičky 😵
mircalla moc držím palce

ibi
16. sep 2008

Mircalla ufff, je mi to luto! Urcite si si toho od decembra uzila riadne - 3x IVF, vsetko to ocakavanie a sklamanie, hormony... to nie je sranda! Aj ja som si vycitala, ze som krvacala, lebo som zdvihla 4kg vec (hoci som uz predtym raz spinila...), to je prirodzene. Keby sa Tvoj anjelik mal udrzat, bol by ostal aj bez utrogestanu, aj napriek padu, vsak ty vies. Priroda je mocna, nikdy nevies cim Ta prekvapi! Drz sa, urcite sa to teraz na dobre obrati 🙂

mircalla
16. sep 2008

Ach jaj...keby sa mi to este dakedy nahodou podarilo, uz sa ani nepohnem z postele, bez ohladu na to, ci spinim, alebo nie. Nikto mi nepovedal, ze mam lezat..bolo to totiz strasne skoro - daky 4tt - 5tt, a vraj to spinenie byva miesto menzesu ci pri uhniezdovani.od odberu vajicok dokonca sme aj sexu vyhybali...Ale brala som ten utros, a kedze to neprechadzalo, uz som mala zle tusenie....

Toto posledne IVf som si naivne myslela, ze som tehotna....a ani nahodou....

vlasta23
18. sep 2008

hele mircalla, ja bych ti doporucilla brat Femigard. Uz jsem tady cetla spoustu pripadu, co nemohli otehotnet, co jim nevyslo IVF atd.... Pak vzali remigard a otehotneli, i kdyz jim doktori rekli, ze uz to nepujde. no nemas co ztratit.

mircalla
19. sep 2008

Ahoj Vlasta, no ved skusim mozem, ale je to skor na upravenie menzesu....Ten je mam pravidleny jako hodinky. Mojim problemom je, ze mam uz 36, odobrate z oboch vajecnikov kvoli dakym hnusnym cystam a preto uz neprodukuju vajicka ako by mali...Pred necelym rokom to bolo relativne ok, ale udajne uz sa vyštavili tymi IVFkami. Cize dake vajicka mam, ale je ich velmi malo, a pri IVF potrebujem konske davky hormonom.

Inak lekar mi pisal, ze v mojom pripade som to nijako nemohla ovplyvnit, bolo to velmi vcasne vlastne len biochemicke tehotenstvo, nepotvrdene sono, ze neni spinenie ako spinenie....

vlasta23
20. sep 2008

no nikdy nevis, porad nejake vajicka mas a femigard je nejen na MS (ja pravidelny nikdy nemela ani po jeho uzivani, jen castejsi), ALE ma vyrovnavat prave to vystaveni a primet vajecniky k cinosti. Je mi jasne, ze asi moc nadeje nemas,, ale jen jedno vajicko a jedna spermie staci. Takze kdyz mas 100, tak mas porad sanci. Ja bych tedka s hormonama dala pokoj. Zkus ten femigard a mer teplotu. Vsak za zkousku nic nedas a jsou to jenom 3 mesice. To jiste muzes obetovat. Tak to zkus. Ja zkusila a jsem rada. U me lekar byl take skepticky a tedka jsem 22tt. Nerikam bez problemu, ale jsem.

mircalla
21. sep 2008

No tak ja to skusim, hned zajtra kupim v lekarni....nejake vajicka este predsa len mam...pri prvom pokuse bolo 5 , vsetky sa oplodnili, po predlzenej kultivacii 2 kvalitne embrya vkladali. Druhy pokus mi zastavili pre nedostatocnu odozvu vajecnikov, pri tretom boli 2 vajicka, obe sa oplodnili, nerobili sme predlzenu kultivaciu, na 3 dne sa vkladali 2 celkom kvalitne embrya....

mircalla
22. sep 2008

ahoj vlasta, tak zistila som, ze v lekarni to nemaju...tak som si to objednala cez internet. dikes za radu

vlasta23
23. sep 2008

jo ja to take mam pres internet. Nezapomen uzivat presne podle navodu, je to dost dulezite a nemichala bych to s jinyma vitaminama. Take priddej kyselinu listovou ale v jinou hodinu. Vitaminy az tak za dve hodiny 🙂 Ber tri mesice, ale zkousej hned. Jinak manza ma spermie ok?

funy
23. sep 2008

ahojte,

ja som mala obcas spinenie v tehu. ale vcera som zacala vecer krvacat. ziadne bolesti, len sa mi spustila krv. isli sme okamzite na pohotovost, som uz v 27 tyzdni, tak som sa zlakla.
ani ultrazvuk mi nechcel urobit, musela som ho prehovarat. nedal mi ziadnu injekciu na zastavenie. predtym mi dali inj. aj pri spineni, nie este pri krvacani.
poslal ma domov. tak dnes cely den lezim. trochu slabo spinim. ale nie je to krv. no katastrofa / ten pristup lekara.

effi
24. sep 2008

funy - tak to je mazec, dost jsem slysela, ze ti doktori co jsou na pohotovosit takovy pristup maji, tohle je ale fakt hrozne 😠

kdyz pises, ze jsi obcas spiniila v tehu - to bylo jak casto??

ja jsem v 6tt spinila tyden sla jsem k dr. miminko bylo vporadku, tyden na to dalsi kontrola uz i se srdicekm. dr rikal, ze se to stava, dal mi ascorutina a rikal, ze muzu i krvacet, problem je az velmi intenzivni krvaceni (vice nez ms) a krece. Jsem ted doma na neschopence a tak co druhy den spinim ne cely den ale bud rano nebo odpoledne, jen kdyz jsu na wc, pak to zas prejde a zas se za par dnu objevi. Mysliste, ze je to ok??

zirafik
24. sep 2008

Effi a tobě dr. neřekl, čím to může být? Jestli tam třeba není nějaký hematom? To špinění se pak objevuje jen na wc, když zatlačíš... 😒
Effi, já bych přece jen alespoň zavolala dr., přece jen neviděl Tě už 4 týdny, pokud správně počítám....
Jinak já jsem taky "snad" těhulka špinilka, dneska 6+4, v pátek jdu na srdíčko a moc se bojim neb minule jsem měla jen plodové vejce bez zárodku a musela jsem na revizi 😢 . Do včerejška jsem brala ascorutin 2x2, vybrala jsem celé balení, špíno nebylo, jen na začátku kolem MS.

zirafik
24. sep 2008

Funy, když si byla na pohovotosti, proč nezajdeš i ke svému dr. 😉 Když tamtem byl tak neochotný a arogantní 😠
Vlasti, držím Ti moc palce 😉 , jsi tady taková ukázková těhulka špinilka a dáváš nám moc velké naděje, že to i přes to snad vyjde.... 😉

funy
24. sep 2008

elfi,

ja som to mala napr. raz za tyzden. niekedy mesiac nic. niekedy tri dni po sebe... naposledy som to mala min. vikend uplne slabe spinenie dva dni.
a teraz som mala to krvacanie po tyzdni. a vcera, dnes slabe spinenie.
neviem ti povedat co je v poriadku. mna pristup na pohotovosti velmi neprijemne prekvapil.

funy
24. sep 2008

zirafik,

moja lekarka ordinuje v pondelok. jasne ze tam idem. isla by som aj hned keby tam bola.
teraz doma lezim a urcite v pondelok idem.

effi
24. sep 2008

zirafik-dr mi nerekl cim to je, jen rikal, ze v prvnich tydnech to nekdy byva a ze mimi je vporadku a nemam se ceho obavat, proste ze je to ok.. o hematonu nic nerikal a spineni se objevuje obden ob dva, nekdy nekolik dnu za sebou a vzdy jen kdyz jdu na malou, na kalhotkach vsecho vsudy nic..
asi mu pro jistotou poslu mail

diky za reakce holky, at se vam vsem dari 😉

funy
30. sep 2008

ahojte, tak vcera som bola u lekarky.
povedala mi, ze nemusim chodit a bat sa ak mi spinenie neskonci. ze moze byt kludne aj cokoladovo hnede. ale ak bude znova krv nech pridem.
nasla mi krv aj v moci.
a tvrdne mi brusko, takze uz musim uzivat viac magnezia. doteraz som brala 3 krat denne magne B6.
a mam lezat, nedvihat......

rybca
30. sep 2008

ahojte, chcem sa spytat, spinenie v obdobi ked by mal byt menzes - menzes podla mojho bezneho cyklu, alebo standard 28dnovy cyklus?

junovka
30. sep 2008

Rybecka, mne sa to opakovala 3 x, na zaciatku tehu, mesiac po mesiaci, ale ja som mala aj cerstvu krv a mne povedlai, ze vraj to nema s tym suvis 😒 ....tak bud mudra 😉 🙂

rybca
30. sep 2008

no ja mam zatial len male fliaciky, ako pred mrchou som obcas mavala

junovka
30. sep 2008

tak, to ti teda drzim palce, nakolko aj ja som tak zacinala...od fliacika 😔

rybca
30. sep 2008

a co bolo potom? potratila si?

junovka
30. sep 2008

nastastiem nie.....ale bolo to brutaaaaalne krvacanie 😔 Asi polku tehu som si polezala v nemocke, ale ta neistota, ze sa mi moze kedykolvek znova daco prihodit, ta mi na psychike vela nedodala 😝 ....a este ked ta lekari strasia, ze do 30 tt mozem kedykolvek s takou diagnozou potratit, a po 30ttt , ze cakaju u mna kedykolvek predcasny porod, tak to teda neprajem nikomu ☹ ....ale prekvapila som ich, nakolko som to dokopala to terminu 😎 😀 😀

rybca
30. sep 2008

doktory by mali mat zvlast predmet na univerzite - taktnost, niekedy su neskutocne neomaleni, ale aspon ze to dobre dopadlo...🙂

sirinka
30. sep 2008

ahojte...tak ja som v piatok...6tt krvacala, nebolo toho vela ale bola to jasno cervena krv, hned som volala mojmu dokimu, urobil mi sono a nasadil duphaston. tento isty pripad som mala pri prvom tehu v 8tt, vtedy sa potvrdil hroziaci potrat ale nastatsie klarka silno bojovala...
rybca na tvojom mieste by som radsej hned volala dr. istota je istota...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre