Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

tomasko27
3. nov 2015

@dzabena11 Ja si musim pichat, lebo pri prvom tehotenstve mi v 8 mesiaci zistili trombozu, inak som mala teho bez problemov az na tu trombozu nakonci.Urcite to date, uz keby si bola aspon v 10-15 tt ze?Ja uz by som chcela aspon v 30.

dzabena11
3. nov 2015

@tomasko27 veru pravdu mas ked budem ako ty uz budem spokojnejsia 😉 ja som prve v 15tt prestalo bit srdiecko tak ja vzdy od 15hore uz je dobre😉

tomasko27
3. nov 2015

@dzabena11 Ja som si tak hovorila ze ked budem 16 bude dobre ale necitim to tak.

dzabena11
3. nov 2015

@tomasko27 ake neboj uz to bude len lepsie a o chvilu si ani nespomenies na toto, budes kocikovat, kojit a prat ☺

tomasko27
3. nov 2015

@dzabena11 No uz aby to bolo.Asi netreba moc mysliet na tie problemy aj ked sama viem ze to nejde tak lahko a hlavne ked uz mame deti o ktore sa treva starat.Len skoda ze si to nemozeme uzit tak bez problemov.Ale aj tebe to ujde tie prve tri mesiace su take tazke kym sa to rozbehne.

bonita123
22. feb 2016

ahojte dievčata potrebujem važnu pomoc !! 😊😊 29januara som mala posledne kramy
1-7 frebuara som mala plodne dny
7 som mala pohlavny styk priatelom bez ochrany snazime sa o male..
mavaly sme to skoro kazdy den bez ochrany . kramy som mala dostat 21 ale zacala som krvacat skor 16 som mala 3dny slabe krvacanie potom to prestalo jeden den a na druhy den az vecer iba trosku tam bolo spinenie .. ?? co si otom mislite

map0007
1. jún 2016

Ahojky mne dned potvrdili ze cakame dvojicky,dala mi dr.duphaston,no a rano som vzala,teraz druhu,zacalo ma boliet podbrusko a vytok taky dobruzova.Nemali ste taku skusenost.dakujem

kikus48
1. jún 2016

@map0007 ja som cakala dvojicky a do 8t som krvacala. Napis aspon ktory si tyzden. Urcite treba dufaston uzit, mozno aj zvysit davku. Dufaston je progesteron ktory udrziava tehotenstvo. Pri spineni alebo krvacani treba zajst na pohotovost. Pricin je vela od banalnych po vazne.

map0007
1. jún 2016

@kikus48 najprv vychadzao ze 10tt ,dnes mi oznamila dr.o sone ze 7/1 jedno mimino a 7/0 druhe,mam v moci krv a hnackujem,uz od piatku.dnes mi dala ten dupgaston,prvy den ho beriem.Dokonca ma seklo a ruzvkasty vytok zatial a bolest vvpdbrusku ako pred M.doteraz som to nemala .

kikus48
1. jún 2016

@map0007 sla by som na pohotovost, mozno nebola na skodu kratka hospitalizacia. Asi bude treba zosilnit lieky. Pri hnackach infuzia.

lisa33
30. jún 2016

ahojte,tiez mam to hnede spinenie 3. den som v 6tt, k tomu mam diastikovane chlamydie,moze to byt z toho? ma niekto skusenost? u lekarky som samozrejme bola,ta mi nato nedala ziadne lieky,len povedala,ze niekedy je to normalne,niekedy nie,ze musim len cakat,...

kikus48
30. jún 2016

@lisa33 urcite aspon dufaston mala dat, babetku neublizi, udrzuje tehotenstvo. Nehovoriac ze mala odporucit celaskon, mozno aj pichnut dicynone na zastavenie krvacania. Mne tiez povedali ze bud alebo, a ze nic nezmozu v takomto skorom stadiu, ale zakladne lieky som brala

map0007
1. júl 2016

@kikus48 ahojky bola som na pohotovosti,uz nic a mojho tehu,4.6 som v nemocnici potratila a robili hned kyret.Všetko asi zapricinila viroza.Vysledky po potrate ze deticky boli oki.Tak ta viriza to zariadila.☹ 6 dni bolo vela telo oslablo☹

kikus48
1. júl 2016

@map0007 to ma velmi mrzi

lisa33
1. júl 2016

Tak teraz co? Asi pojdem za nou,nech mi nieco da...

kikus48
1. júl 2016

@lisa33 ide vikend, takze zajdi na pohotovost. Aspon tam bude iny lekar. Celaskon si vies kupit sama. 100 mg. Hematolog mi ho odporucil. A na dufaston sa opytaj. A spytaj sa aj na dicynone ci nepomoze. Drzim prsty.

marsial
23. júl 2016

Ahojte baby, včera som bola U lekára na kontrole, som V 6t A všetko ok srdiečko bije 🙂s priateľom sme boli spolu A potom trošku ružové spinenie som mala,deň na to hnedkasty výtok.Myslite že mám ísť K doktorovi s tým?lebo keď sa ma pýtal hovorím že krvácanie žiadne. Mohlo mi to spôsobiť aj Sono?lebo to bolo len včera. Ďakujem za radu.

kikus48
23. júl 2016

@marsial urcite treba ist k lekarovi. Ja som spinila - krvacala 8t, po vysetreni od gyndosa trochu viac, ale mala som aj ektropium. Akekolvek spinenie netreba podcenocat, len ti predpisu lieky na podporu tehotenstva a zastavenie spinenia (dufaston, celaskon). Keby si nesla a a babco prides tak si to budes vycitat.

marsial
18. aug 2016

Ahoj isla som hned lebo sa to zhoršilo a nakoniec to skončilo nedobre.som tri týždne po vyčistení.takže fakt to netreba podceňovať a bola som mudrejsia ked som si tu prečítala od vás ze treba to ist skontrolovať.tak dúfam že sa za chvilu môžeme snazilkovat znovu.

kikus48
19. aug 2016

@marsial to ma mrzi , je dobre ze si isla. Urcite sa o chvilu sa budete moct snazit zas a vydari sa 🙂 Drzim palce.

marsial
19. aug 2016

No hej určite dobre.mohlo to dopadnúť vselijak.takto to.bolo pekne pod dozorom lekárov.ďakujem ti 🙂

marcopollo
7. okt 2016

ahojte može to byť uhnezdenie ? už 7 den špinim mam bolave prsia a podbruško 😒 😒

daakotaa
8. okt 2016

@marcopollo jja som na zaciatku tehu spinila 6 tyz. a potom to prestalo. Urob si test a ak vyjde pozitivny tak chod k dr. Moze to byt vselico aj MA aj mimomaternicove ale aj normlne tehotenstvo. Drzim palce.

marcopollo
9. okt 2016

@daakotaa možem si urobiť aj test ked špinim ,už mam aj strach stale to pretrvava stim špinenim 😒

dzabena11
9. okt 2016

@marcopollo a ako spinis? Normálne aj na vlozje,ci len po potrebe keď sa utries? A už si bola aj u dr, potvrdil ti tehotenstvo?A podbrušku ťa bolí celé,ci viac len na niektorej strane? Správ si test,ci ti zosilnel..

marcopollo
9. okt 2016

@dzabena11 špinim ked sa utriem je aj trochu na vložke,zajtra idem k gynek.podruško bolelo len malo kedy vaječniky sem tam ,test som robila teras zase negativne

dzabena11
9. okt 2016

@marcopollo hmm tak to príde mrcha,inak by ti silneli testy.Uvidis čo dr, nech pozrie čo sa deje keď spinis...možno sa neudržalo...držím palce..

marcopollo
9. okt 2016

@dzabena11 Dakujem už mam aj obavy že čo to može byť

daakotaa
9. okt 2016

@marcopollo keby že si tehotná tak bez ohľadu na spinenie máš pozitívny test. Aspoň podľa mňa.
Ale pred pár mesiacmi sa mi tiez stalo to že som týždeň mala spinenie, tehu testy negativne a potom prišli kramy, odvtedy sa mi celý cyklus posunul z 28 na 35 dní. Príčina sa nenasla, Dr. vravela že to mohol byť MA ale to vylučujem.
Nemaj obavy...uvidíš čo ti povie dr.

stefanka12345
11. okt 2016

Ahoj divky ja som teras v nemocnica lebo som troška krvacala normalna krv a Kim som prišla na pohotovost tak sato zastavilo a brala mi krv a visletki prišli dnes tak dr mi povedal ze je to medzy hranicov ze je to dobre aj ne dobre a zajtra idem zas na krv na hcg a na sono som bola v denelu a videli tam len gestačny vačok aj botku takže neviem či potraťim je to moje prve babo tak sa bojim a beriem každe rano infuziji a dajake zelene tabletky prosim o radu 😓😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre