Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

ponozticka
4. dec 2009

a teraz si tehotna ? a je sanca ze to donosim v pohode ??

fatimuska
12. dec 2009

ahojte babulky....vysadila som duphaston a o 3 dni som mala taký slabudnký výtok farby masla...dr ma prezrela, že všetko je ok....zistila že mám viac prekyslené prostredie, že to môže byť tým...ale som po MA a tak sa bojím všetkého

ninkaa89
20. jan 2010

ahojte, mate niekto skusenosti so spinenim ci krvacanim pocas uzivania duphastonu? ja som takmer potratila, tak mi nasadili duphaston v cca. 7tt, prestalo to, ale teraz som zase zacala spinit do hneda, sem tam ruzove ako krv... vcera som s tym bola na pohotovosti, ale povedali, ze to je ok. Duphaston stale uzivam.

tiriel
20. jan 2010

Ja som sa v noci dostala do nemocnice,zacala som tak ruzovo cerveno krvacat.dufaston beriem stale,napichali ma dicynonom a lezim.teraz som 11+2t. Babo je ok,tak hadam to prejde😔

xpetka1x
20. jan 2010

ahojte baby no ja duphaston beriem tiez ale nekrvacam mam za sebou len jeden potrat tak som ho chcela od dokiho aby mi predpisal ale on moc necel ze ak nema babo dobre podmienky na vyvoj a nezahniezdi sa dobre tak nepomoze ani 20 tabl. denne,,, vy to ako casto beriete?? teda kolko tabl, denne?? ja leb jednu a len na 20 dni mam tabl... neviete ci mi to predaju aj bez predpisu v lekarni

ninkaa89
21. jan 2010

tiriel mne absolutne nic nedali, len sono spravili, ze babo je tam, tak to neriesia 😒 ale ja mam aj nejaku mykozu, tak neviem ci to spolu nesuvisi.. Hlavne nam drzim palce, nech to prejde 😨

ninkaa89
21. jan 2010

petka bez predpisu to asi nedaju, to je hormon, a to teda pochybujem..jedine cez niekoho znameho 😕 ja uzivam 2x1 tbl. denne...a budem asi az do 20 tyzdna.. ale si myslim, ze dobre ze ti to napokon predpisal, lebo ked si mala predtym potrat, tak by sa to malo uzivat preventivne... a ten jeho nazor, ze ked sa nezahniezdi dobre, ja som citala ze ten dufaston je na funkciu zlteho telieska, a prave na to lepsie uhniezdenie, ze sposobuje rast sliznice maternice, teda sa tam babo lepsie uchyti... podla mna to uskodit nemoze, a ked tak akurat to moze pomoct...tak si stoj za tym, nech ti ho predpisuje 😉 ale mozno ti ho nechce davat, ked toto tehu mas zatial v poriadku a nespinis, ale zas ked si predtym prisla o babo, tak sa nim nenechaj odbyt... a ako si dopadla u lekara? videla si uz male? a ktory ti povedal tyzden? 🙂

tiriel
21. jan 2010

Aj ja mam mykozu.a dnes zas slabe spinenie.ja nechapem z coho,mam strach

xpetka1x
21. jan 2010

ninus ahoj no dopadla som dobre vsetko je dobre babo je tam kde ma byt a uz sme mali aj akciu srdiecka a videla som jeej bolo to krasne ale malinke,,,vraj podla velkosti to bolo na 5tt tak uvidime ako dopadneme o mesiac...tie tabl, mi vydrzia do 8.2, a idem az 16.2 tak som zvedava popripade si ich kupim mama znamu v lekarni.. ale je to dost drahe 10 eu a na prdpis len 2 eu..
a ty ako ete spinis??

ninkaa89
21. jan 2010

tiriel ja som si zacala davat cipky na tu mykozu od vcera a zatial to spinenie preslo..inak som si tu citala vselijake prispevky a to spinenie nemusi byt niekde od babatka, ale kludne aj z krcku maternice...pokial je napr. nejaky zapal, takze ja sa ukludnujem tym, ze to ta mykoza, kedze ju mam silnejsiu, mohla sposobit 😖 hlavne sa nesmies bat a byt v klude, ziadny stres... ja som sa vzdy bala a bolo to potom horsie, ked je babo ok, tak to nemusi byt nic vazne.. a si v nemocnici?

ninkaa89
21. jan 2010

petka tak to je dobra sprava 😀 super, ze tak skoro uz bilo srdiecko.. tak si kup jedno balenie pre istotku, radsej daj tych 10 euro nech mas klud...a potom prehovaraj dokyho nech predpisuje😉 a som uz odvcera prestala spinit, lebo nejake cipky si davam, tak uvidim...mozno sa len zbytocne plasim..lebo lekar povedal, ze to tam mam uzavrete a babatko je zive, rastie, tak to spinim asi zo zapalu... dufam 😅 a 26.1. idem na prvu poradnu, tak uz ratam dni, kedy drobceka uvidim 😵

tiriel
21. jan 2010

Ninka som v nemocnici. Dnes som rano mala trochu ruzovocerv.spinenie,takze domov zajtra nehrozi

tiriel
21. jan 2010

Ninka ako spinis?hnede ci krv?

dana10
22. jan 2010

Dievčatá ahojte.Prosím máte niektorá skúsenosti so špinením?Po odbere vajíčok dňa 11.1.2010 mi dr. predpísal 2x2tab.utrogestanu kt.beriem dodnes.Dňa 20.1.2010 ráno som dostala také kŕče do brucha ako na menzes/29DC/.Ráno som vstala a na papieri aj na vložke som bala takú hnedú krv, cez deň to ustúpilo a vždy to začne v noci a odrazí sa to vždy ráno na WC.Dnes ráno na papieri som mala krásnu červ.krv a fliačky na vložke o rozmere asi 3x1cm a 1x1.Stále ležím v posteli od embryotransferu a nohy hore.Cez deň to je akoby len málo.Samozrejme vstanem len na WC+jedlo a trochu pobehám po byte.Môže to byť stále to špinenie a dokedy a či je ešte nejaká šanca na tehotnosť.Mala som vložené 2 embryjká.Nepociťujem nijaké tlaky v maternici ani pichanie ani príznaky na menzes, jedine že prsia sú naliate.Čo treba robiť?

tiriel
23. jan 2010

Tak ja som stale v nemocnici,dnes som zas trocha spinila,cerstva krv vo vytoku,nie vela,ale bola.tak som dostala injekciu a lezim dalej.uz sa zacinam obavat ako to dopadne

domika9
23. jan 2010

ahojte som v 28tt a posledne 2týždne špinim bola som s tym už aj u lekara ten mi spravil vyšetrenia , vyter a povedal že to je všetko ok mali ste to niektora? začína ma to znepokojovať niekedy mam aj dva dni pokoj a potom sa mi objaví špinenie a netrva to cely den ale len z rana ako keby sa tam čosi nahromadilo za noc

tiriel
23. jan 2010

Domi a hnede?

domika9
23. jan 2010

ano hnede niekedy je toho viac a ine dni len maličko picham si sice injekcie na riedenie krvi ale z hematologickeho hladiska niesom velmi preriedena a vkladam si do pošvy tablety a na pribalovom letaku píše že prekrvuju sliznicu tak neviem ale to špinenie som mala skor ako som začala brať tie tablety tak som z toho už jelen

livia76
23. jan 2010

😉 Dievčatá, držím palce osobnú skúsenosť nemám, ale moja kamarátka špinila, a jemne krvácala celé tehotenstvo,každý mesiac aj 2 týždne, chodila často do nemocnice, a jej syn má teraz 10 rokov 😵 - narodil sa v termíne bez komplikácíí 😉 HLAVU HORE 😉

tiriel
23. jan 2010

Tak ja mam cervene spinenie,uz som z toho na nervy,mam strach

groka
25. jan 2010

Ahojte

prosim vas,mali ste niekto v tehotenstve zapal ktory je tehotneskay zapal,ktory sa ale pomali zhorsuje na posvovy zapal,a neskor ste zacali aj spinit:?to je moj problem,ale,vzdy ked idem na sono,doki mi povie,ze babo je v poriadku a z neho to nejde,ani ziadnu zrazeninu nemam,nic,ze je to zo zapalu

dnes pocitujem uz par hodin tupe mierne bolestive pichanie v podbrusku a uz som zase na nervy

denisocka
26. jan 2010

groka, mne dokyna vravela že mam mykozu jak bič a vo výtere nič 😕 . iba tie par dni slabeho krvacania, myslela som že to z mykozy, ked hematom nemám a nieje to z toho asi. ale bolesti ma tiež , ale raz napravo,raz nalavo a bodavé odspodu v krčku

eli26
27. jan 2010

Ahojte, zdravým všetky budúce maminy. Na začiatku tehotenstva som mala špinenie a dosť silné krče v podbrušku. Je to moje 1 tehotenstvo a veľmi ma to vyľakalo a s manželom som hneď letela na pohotovosť, kde mi lekár povedal, aby som ostala v nemocnici. Doma som sa vyrevala a potom som si povedala, že to musí dopadnúť dobre. Moja gynekologička mi nasadila Dufaston liek na udržanie tehotenstva a vypísala ma na rizikové tehotenstvo, aby som mohla doma ležať a oddychovať a do dvoch týždňov špinenie prestalo. Na ultrazvuk som sa veľmi bála a modlila sa, aby to nebolo mimo maternicové tehotenstvo a bola som hrozne šťastná, keď mi lekár v 6 tyž. povedal, že vidí biť srdiečko. Akoby to nestačilo od samého začiatku sa mi robia herpesy, či na pere alebo okolo nosa. Proste jeden sa ako tak zahojí a už tu je ďalší a keďže nemôžem žiadne mastičky, ani lieky dosť nepekne sa mi to rozťahuje po tvári, že by som sa fakt hanbila takto niekde ukázať medzi ľuďmi. A to nehovorím o strachu, že sa hrozne bojím, aby to nemalo predsa len nejaký vplyv na dieťatko. Teraz som už v 17. týždni, priberám a babatko zatiaľ pekne rastie. Herpesov som sa zatiaľ nezbavila a ani toho strachu.....
Chcem Vám všetkým povedať, aby ste nič v tehotenstve nepodceňovali a radšej sa uistili či je to naozaj okej.
Ak už aj niečo nesedí ako ma, netreba sa vzdávať a hlavne pozitívne myslieť.

miru.j
27. jan 2010

..ahojte, ...eli26 prosim o odpoved... ja som bola v sobotu na pohotovosti koli slabemu ruzovemu krvacaniu a hnedemu vytoku,dostala som duphaston a na kontrolu mam ist o tyzden vstredu.Vcera som znova zacala spinit na tmavohnedo az cokoladovy hlien,nieje ho vela len na wc papiri ked sa utriem ☹ ...strasne sa bojim 🙂 pred pol rokom som mala nieco podobne v 5tt a v 10tt som mala miset abort ☹ . Teraz by som mala byt v 6tt.Lekarka vravela,ze by i tak nic nevidela keby som prisla skor ako o tyzden v stredu to uz vraj uvidi ci je plod vitalny 😒 ...strasne sa bojim ☹ ved tebe eli26 povedali uz v 6t,ze je vsetko ok. Mozem takto spinit a byt v poriadku,velmi sa bojim o nas vymodleny pokladik

xpetka1x
27. jan 2010

miruj ja som bola tiez v 6tt podla poslednej menses ale podla sona to bolo 4 tt a 5 dni a srdiecko uz bilo...tiez mam jedno dieta 3 rocne a jeden potrat v 9tt zacala som spinit ..tak sa tiez bojim ako to dopadne teraz... a ten DUPHASTON beriete kolko krat zaden?? moj doktor mi to moc necel dat vsak to poznate 100 doktorou 100 nazorou..no a moj je zato ze pokial nema babo dobre podmienky na vyvin a nezahniezdi sa poriadne tak nepomoze ani 100 duphastanou denne!! nakoniec mi to dal bo som cela ale len na 20 dni a jednu tabl denne.. cize do 8tt vraj vtedy uz je vytvorena placenta a uz je duphaston zbytocny uz je to na placente vyzivovat plod,,

miru.j
27. jan 2010

tak som tam volala,sestricka bola nervna...ze vraj rychlo hovorte mi tu mame robotu,povedala nech cakam do stredy ☹ ...krava jedna ,asi idem inemu doktorovi,len dufam,ze neslapnem este do vadsieho hovna ako som 😒

dida11
28. jan 2010

Ahojte, dnes tu prvý krát prispievam, ale príspevky ohľadom tohto téma mám žiaľ prelúskané až až.....
Ja som mala slabulinké špinenie už od začiatku tehotenstva. Lekár pri prvej prehliadke zistil, že je trocha krvi na krčku a hneď mi predpísal Duphaston. Žiaľ mi výtok neprešiel, dokonca som minulú sobotu zakrvácala ☹ Utekala som na pohotovosť: lekár mi dal injekciu proti krvácaniu a zvýšil dávkovanie Duphastonu. Odvtedy mám tmavohnedý výtok. Niekedy iba na WC papieri, niekedy celý deň nič, niekedy trošku na nohavičkách. Povedal, že kontrola skôr ako o týždeň (zajtra idem) nemá význam, lebo aj tak okrem ležania (čo praktizujem už dobré 2 týždne) a užívania Duphastonu nemôžem tomu nijako pomôcť. Na pohotovosti mi nevedel zistiť príčinu jednorázového zakrvácania, plod bol na poriadku, srdiečko bilo....Teraz sa modlím, aby to tak bolo aj zajtra na kontrole....držte mi palce!

xpetka1x
28. jan 2010

dida tak ti drzim silno palce a dufam ze to dobre dopadne...mali si ta nexat v nemocke na pozorovanie...drz sa a daj vediet

miru.j
28. jan 2010

...ahojte, tak ja uz dnes nespinim,ale aj tak sa stale obavam najhorsieho 😒 ...neviem vydrzat do stredy,ci uvidim bijuce srdiecko

denisocka
28. jan 2010

miru neboj, dokrory tmavo hnede a hnede špinenie už nepovažuju za krvacanie,to len odchadza už davno rozložene krvacanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre