Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bosoriak
29. sep 2010

@kackaj dakujem, aj ja ti moc drzim palce, podla mna v 16. tt uz si celkom za vodou. Urcite budete mat malicke zdrave, inak by sa ta este stale nedrzalo. 🙂

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mayerka
29. sep 2010

ahoj, připojuji se, ač nerada... Jsem v 11tt. Před 14 dny jsem začala slabě špinit, nejdřív jsem to neřešila, bylo to tmavěhnědé.. Nakonec jsem se v pátek odhodlala a zašla k dr. na kontrolu. Prý je dítě v pořádku, srdce bije, placenta se neodlučuje. Večer po kontrole jsem ale začala krvácet - čerstvá světlá krev. V neděli ze mě začaly padat i malý cucky, tak jsem mazala do nemocnice. Taky prý dítě v pořádku, dostala jsem Duphaston (2xdenně) a Ascorutin (3x 2denně), klidový režim. Do zprávy mi doktor napsal Vysoce rizikové, ohrožené těhotenství. Už je středa a pořád žádné zlepšení, a to vážně jen ležím.. Bohužel příští týden už bude muset manžel do práce a já mám doma 2letýho prcka, tak vůbec nevím, jak to tu budem zvládat. Máte někdo podobnou zkušenost, kdy bych mohla očekávat zlepšení? Díky!

junovka
29. sep 2010

@mayerka skusala si lad?V poslednych prispevkoch som to pisala..precitaj si.Fakt to pomohlo 😉

junovka
29. sep 2010

@mayerka strana 58 🙂

mayerka
30. sep 2010

@junovka ahoj, tak jsem včera večer zkoušela led a dnes krvácím víc... Nemá některá jiný tip, nebo spíše nějakou naději, kdy by to mohlo přejít? Objednaná jsem zas na pondělí do nemocnice, ale to čekání je nekonečný..

riamim
30. sep 2010

@mayerka Ahoj. Ja som mala niečo podobné. Špiním asi od 6 tt, teraz v 11 tt som trochu zakrvácala. Mne sa, bohužiaľ, tvoria hematómy a tá krv bola z jedného. V takomto prípade sa to nedá nijako ovplyvniť, len skutočne dodržiavať kľudový režim. Ja som na PN-ke, celé dni ležím. Nejaký blbý pohyb môže spôsobiť, že sa hematóm rozkrváca a keby bolo tej krvi veľa, môže zo sebou zobrať aj plod, príp. sa odlúči placenta.
Tak len lež, pokiaľ môžeš, nohy si vylož a vstávaj len keď budeš potrebovať na WC. Ono sa to môže už po pár dňoch upraviť. Držím ti palce. 🙂

junovka
30. sep 2010

@mayerka tak to je mi luto, pretoze mne to pomahalo 😔 ...on ten lad na podbrusko by malo ked nie uplne zastavit, tak aspon stlmit to krvacanie 😒

delilah1
1. okt 2010

ahojte kočky, aj ja sa žiaľ pridávam k vám...menštruácia mi meškala 10 dní tak som si včera urobila 2 testy - oba vyšli pozitívne - aj keď druhá čiaročka je zatiaľ slabšia...aaaale špiním tak 3 dni asi, takže som išla gynekologičke a tá na sone zatiaľ babo nevidela tak mi vzali krv... na špinenie mi dala duphaston 2x denne a pokoj ležať...bojim sa - babatko veľmi chceme ☹

tehula
1. okt 2010

@delilah1, neboj sa, dobre to dopadne. Ja spinim uz asi tyzden v kuse, konecne dnes sa chystam k doktorovi, lebo on ordinuje len 2x do tyzdna. Zacala som 6tt, a je mi jasne, ze na uzv nic neuvidi poriadne, no tie lieky mi asi treba. ☹
neboj sa, to stavu nepomoze

delilah1
1. okt 2010

tehula ďakujem za podporu, hoci aj ty sama ju teraz potrebuješ - dufam, že budeme OK a v lete už budeme kočikať 🙂

tehula
1. okt 2010

@delilah1, ja som si dnes pre istotu robila este test, ze ci ciarka neslabne, alebo nezmizla....ale je este silnejsia, verim, ze to dopadne dobre. Aj ked mrzi ma, ze hned to zacina s problemami, ake som pri prvom tehu nepoznala.

marika1977
1. okt 2010

doteraz neviem cim to je,ale ze vraj to spinenie su akesi pozostatky menzesu v prvych tyzdnoch tehu.ja nosim uz 3dietatko a zo vsetkymi som mala prvi mes tt riadny menzes!pri prvej este s2mes.spinenie,presne po 28dnoch ako by som mala dostat a trvalo to spinenie 3-4dni.ved mi ju mudraci lekari zistili az v 11tyz.ttaj to vtedy bol moj zensky chori tak ho zastupoval iny a ten ma hned bral na ultrazvuk 😀 😀 ej termin porodu som mala na 24marca a porodila som20februara normalne 3.65kg babu..tak ze ani termin mi nevedeli poriadne vyratat.. ☹ ☹ pri druhej to iste ☹ prvi mes.tt normalnz menzes a mala tam uz bola aj test mi vysiel najprv negativne...zas som mala termin na prd!31august a to som rodila 17augusta s tym,ze mozem byt rada ze sa mi mala nezadusila...minimalne 14dni som prenasala vsak bola chuda sama modrina od otlacenia krvave ocka a bola ako slonicatko s dlhymi vlaskami a nechtikmi 4.20kg a52cma s tymto?no neviem...termin 25dec.uvidime...na tehotenstvo som prisla az v 7tyzdni 🙂 🙂 ja si myslim ze nie kazde telo reaguje na tehotenstvo hned..ja mam pocit ako by to moje plod odignorovalo 😀 😀

pami2
1. okt 2010

ahojte, tak ja sa pridavam. v 6tt som zacala krvacat jasnou krvou, ale bolo toho len malicko-tak na jednu vlzoku a potom 2 dni spinenie. boli sme na pohotovosti, hned ma hospitalizovali, nasadili ascorutin, kanavit kvapky a injekcie. po prepusteni kludovy rezim, ascorutin 3x denne a utrogestan 1x. odvtedy som nic nemala, ale je to len tyzden.

tiez mi zistili hematom, a lekar povedal, ze sa bud vstrebe alebo vyplavi-ak sa vyplavi, je mozne, ze strhne so sebou aj placentu.

teraz sa stale kontrolujem, bojim sa ist aj na wc, aby som neuvidela nieco zle..

Inac baby ja som v 7tt, ale nemam vobec ziadne tehu priznaky-ani prsia, nevolnosti, absolutne nic. Je to v pohode?

froschka
1. okt 2010

@mayerka ahojky, ja mam doma dvojcata 3 rocne a keby som mala mat take komlikacie ze mam lezat tak radsej to necham na prirodu. nechcem nikoho tehu znevazovat a ani to svoje,miminko moc chem ale myslm si ze by som to nedokazala lezat nevarit nic nerobit a nestarat sa o deti, proste by to neslo nik z rodiny by mi servis nerobil a platit opatrovatelku tiez e eeee.....ja by som sa normalne venovala vsetkemu ako sa patri a az je to osud tak to vyjde na druhy krat...nie je nic krajsie ako bezproblemove tehu a kazda si ho chceme vychutnat....

froschka
1. okt 2010

inak vcera som zacala aj ja take kavovobiele vytoky mat, asi 2-3x za den som vytrela iba papierom bledulinkohnede...tiez dufam ze vse bude ok a nic neohrozi moje miminko

mayerka
1. okt 2010

@froschka to jsem si říkala taky, dokud se mi to nestalo... Špinění jsem moc neřešila, říkala jsem si, že nebudu přece šidit malýho. Ale jak přišla krev, uvědomila jsem si, že ten bobísek uvnitř je TAKY MOJE DÍTĚ a má stejný právo na moji péči. A ta péče spočívá v tom, že ležím.. Malej je naštěstí dost soběstačnej, nočník si sám zaopatří, i ho umí odnést na wc a vylít, pití a jídlo mu zvládnu dát, a pak mi prostě nosí hračky ke mě do postele a hrajeme si spolu vleže. Na vaření ale tedy zvysoka kašlu, mimi je přece přednější než kuchtění!!! 😲 a ten bordel doma taky chvíli přežijeme.. Mám velice chápavýho manžela, naštěstí, takže vaří on a stará se. Tvůj názor mě popravdě zaskočil..

delilah1
1. okt 2010

@mayerka - máš úplnú pravdu, držím palčeky, aby ste boli v pohode 🙂

mayerka
1. okt 2010

@delilah1 děkuju moc za podporu, je to těžký a náročný na psychiku.. snad to bude ok. Koukám, že se snažíte, tak taky moc držím palce!
Jdu zase do postele, pa!

froschka
1. okt 2010

@mayerka to mi je luto, ja som to nemyslela v zlom, ja si to lenneviem predstavit ako by mi muz po praci varil a upratoval, asi mas lepsieho manzela, ja by som sa aj bala ze kez uz to tehu je take vysokorizikove tak ze porodim velmi predcasne a chore dieta ☹ ale drzim ti palce nech to dobre zvladnes

mmmarta
1. okt 2010

ja mam niekedy pocit, ze gynekologia je cista alchymia, mne sa to s tym spinenim tiez stalo v 7 TT,bol 3 tyzdne klud a teraz znova, vtedy to bolo v poriadku len som sa valala, do prace som sice chodila ale v tej sedim tak to sa zase az tak nenamaham. Teraz bezim doktorovi, dufajuc ze je to v poriadku, ale strasne sa bojim, mam za sebou jeden potrat a ten pocit uz nechcem zazit, ale nijako to neovplynim. A lekar Vam len povie but to prestane alebo sa to cele potrati, on nevie ako to vlastne nakoniec dopadne, ide ma z tej bezmocnosti porazit. Dievcata vsetkym vam drzim palce, nech vam to vyjde, lebo az v 30-tke som zistila ze jednine pre co sa oplati zit su deti, to je totiz jedine co tu po nas zostane., tak si drzme navzajom palce.

marika1977
1. okt 2010

@froschka ja ta uplne viem pochopit 🙂 od zaciatku mam problemi s krcami ale chodila som do roboty do polovice 6mes.tt prekonavala som sa ako sa len dalo...ale zeraz sa to u nas zhorsilo,ja uz mam velke babo a neodpustila by som si ak by som koli vlastnej nezodpovednosto on prisla 😒 😒 😒 2den uz fakt len lezim a sedim a zas lezim....poslucham mojho zenskeho 😀 😀 no na zaciatku to tak nebolo,nepripustala som si komplikacie a fakt mozem byt rada ze som o babo neprisla 🙂 lebo ja som typ zeny"vrtula v riti"musim sa prekonavat aby som fakt nic nerobila....hmmm,dnes bude s mojim dirigovanim varit dcera 😀 😀

marika1977
1. okt 2010

@mmmarta moja,aj ja som v robote len sedela za pocitacom...ale ver mi,ani to nieje dobre,pri celodennom sedeni mozes mat take iste komplikacie ako pri chodeni ci stati ☹ ☹ a ani prilis skore vstavanie nieje bohvie co...ok je to vtedy ked sa buduca mamina citi dobre a nema komplikacie...drzim palce nech sa ti podari uchranit babo a hlavne,radsej ostan na pn doma,ani ja nelutujem ze uz nerobim a ani si to neviem predstavit pri mojich terajsich komplikaciach,aj ked vyplata chyba.. ☹ radsej sa setri ako by si mala zas banovat...

mmmarta
1. okt 2010

@marika1977 Chapem, co chces povedat, mrzi ma ze to u teba tak dopadlo. Lekar mi povedal, ze ak je dieta zdrave (predpokladam ze myslel geneticky) tak prezije ak nie tak priroda si poradi, je to krute. On sa zdrziava aj predpisovat Dupfaston, co neviem ci je uplne v poriadku, zatial mu doverujem a dufam ze vie co robi.... U mna je toto dieta mozno jedina sanca, nasli mi endometricku cystu, odstranili, no endometrioza sa vracia a sposobuje neplodnost a to ze som otehotnela prirodzene pokladam za sukromny zazrak. Takze bezim k doktorovi a uvidime.... Tehotenstvo bez komplikacii zial zrejme mat nebudem, ale mozem len verit ze je to o.k. a viac sa to uz nebude opakovat.

marika1977
1. okt 2010

@mmmarta nehnevaj sa ale postoj tvojho lekara je cinicky prinajmensom!!!!jedna sa tu o teba!!!!a ako pyses,si az v prilis rizikovej skupine...radim ti,pozadovat 100perc.starostlivost od svojho lekara,neboj sa otvorit usta a dozadovat sa toho,co ti patri...ja som k mojmu otvorena aj ked sa mu to niekedy nepaci aj mu idem kde tu na nervi,ale on je tu pre nas,tehotne zeny tak preco by sme sa mi mali zdrziavat a byt az prilis okazale!!!!ved aj ked v obchode kupis pokazeny tovar,je samozrejmostou ze ho vratis a pozadujes spat svoje peniaze...mame pravo na primeranu starostlivost!!ak s tym svojim lekarom nepohnes,pokus sa vyhladat ineho...vela stastia a nedaj sa!!!!! 🙂

aaddeell
2. okt 2010

ahojte prosim porad te mi
vcera ked som sla z roboty som sla na nakup a som krava tahala som sa s kosikom v ruke po celom obchode nezobrala som si vozik pred obchodom ma cakal manzel takze som dlho nenosila tazke ale ked som prisla domov tak som si nasla na nohavickach jemnu hnedu ciarku hned som si dala duphaston a kludovy rezim cely vcecer od vtedy uz nemam nic
myslite ze mam ist na pohotovost?
neviem co mam robit

marika1977
2. okt 2010

@aaddeell jedna babenka tu pisala ze na pohotovosti aj tak nic nevedia poriadne spravit...podla mna ked mas tie lieky,tak by ti hadam aj stacilo ist v pondelok za svojim zenskym...alenikdy nevies.sleduj sa a ak nahodou tak radsej nevahaj a utekaj..ale v pon.urcire chod,nech ta pozrie.aj ja som taka mudra vzdy,aj ja som sa nie raz tahala s taskami a tu mam vysledok!!!musim lezat aby som nezacala rodit ☹ ☹ ☹

crca
2. okt 2010

@aaddeell Pokud jsi opravdu takhle krátce těhu tak by toho s tebou moc opravdu nedělali. 😖 Ano,skoč si pro jistotu v pondělí k dr.,ať máš jistotu,ale já sama jsem takhle lítala do špitálu,čekala jsem dvojčátka a věděla jsem to jen z krve že jsem těhu,začala jsem špinit,a když jsem přijela do nemocnice,tak na mě koukali jak na ichtyla 😅 No,nechali si mě tam 3 týdny,ale s tím,že co se má stát to se stane,brala jsem stále ty léky co jsem měla už od začátku a děj se vůle boží,klidový režim.Ale neboj se bude to dobré 😉 ještě jsem pak jela jednou,když mě probudila bolest jako na MS a když jsem šla na záchod tak to bylo jak měsíčky-rudo 😕 to bylo někde v 11tt a taky dobrý,zřejmě mě praskla žilka 😉 a pak už jsem byla v pohodě a na to že jsem čekala dvjčátka,tak jsem jela jak fretka,nosila nákupy,jezdila autem..... a rodila jsem v ukončeném 38tt plánovaným císařem 😉 .Uvidíš bude v pohodě,hlavně se nestresuj,odpočívej a v pondělí si skoč k dr.,ale ze své zkušenosti,bych ze sebe klidně udělala vola a zajela do nemocnice-třeba si vymysli,že jsi ještě před chvílí špinila 😀 a utz ti udělat musí 😉 budeš mít aspoň klid 😅 Hodně štěstí

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
82timka
3. okt 2010

Ahojte som tu nova a neviem kde pridat svoj problem ak chcem od vas poradit,ide o to ze som uz v 9 mesiaci a v piatok som musela ist na pohotovost koli zvracaniu a horuckam.tam mi zistili nejaky vyrus a po 2 dnoch to preslo no poslali ma pre istotu aj na gyndu a tam ma lekar vysetril+ctg,po prichode domov som sla na wc a prekvapila ma v zachode silno oranzova tekutina a na papiery tiez a trva to do teraz.co tomoze byt?poradte niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre