Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

lindex
9. júl 2008

Ahoj holky, tak jsem zpatky. Vsechno je v poradku , mala se ma cile k svetu. Mam jen neco na cipku, co mi bude ted dlouho spinit a muze se stat, ze az do konce tehotenstvi. Ale neohrozuje to me a¨ni mimi, tak to je dulezite. To jsem si oddychla.

bershka
9. júl 2008

ahoj babule. ja som sem už prispievala. stáááále špiním. niekto hovorí, že je to normal, niekto, že bacha, dr. mi povedala na uzv v 6+6tt že nič nevidí, ale že to sa môže ešte zmeniíť
no a v pondelok mám ísť na kontrolu. bude to 7+7tt

modrica
9. júl 2008

ahojte,ja som vcera predsa len sla na pohotovost, doktor vravel ze mam nejaky mierny zapal,preto to spinenie, pichli mi dve injekcie dal mi nejake lieky a cipky a teraz som na PN 😒 . Takze tieto veci naozaj netreba podcenovat, nemusi to byt nic, ale mozu to byt aj priznaky nejakej choroby resp. zapalu...drzte sa vsetky a dakujem za rady.

ibi
9. júl 2008

Junovka az teraz som nasla odpoved... dakujem za povzbudenie, ja som krvacala tiez riadne....Teraz po 3 tyzdnoch stale kazde rano trosicku spinenie, ale babo je ok, boli sme na kontrole, hematom sa snad zmensuje (lkazdopadne nerastie🙂 Ja si myslim, ze mam nejaky zapal a z toho som krvacala, pretoze mi predtym aj vysli kvasinky(nemohla som este liecit, lebo som bola len 13tt), takze ked dospinim pojdem na ster a uz to chcem preliecit. Na triple nakoniec musim, lebo mi vyslo vyssie riziko na DOWN, tak ma to vystrasilo, dufam, ze to bude dobre, lebo tak velmi sa bojim amnio. Su to starosti s tym tehu a ironia je, ze fyzicky sa citim super, nic ma nikdy nebolelo, nebyvalo mi zle.... behala by som aj maraton, tak sa musim hrozne krotit a snazim sa lezat (co sa mi taaak nedari...)
Velmi si ma povzbudila aj s takym vysledkom Tvojho tehu! dakujem.
Ostatnym tiez drzim palce, ze to dopracujeme do happyendu!

mamcaaa
9. júl 2008

Ahojte baby momentálne cakame druhe babo, ale zacala som spinit a aj krvacat, bola som dnes v nemocnici a dali mi duphaston a ascorutin, myslite si ze to bude ok?????

adrioska
9. júl 2008

mamcaa, ja som brala to iste a pomohlo mi to...zaroven som na PN-ke a vtedy som mala aj kludovy rezim...setri sa...drzim palceky! 😉
PS: duphaston je na udrzanie tehu a Ascorutin na zastavenie krvacania...

junovka
9. júl 2008

mamcaaa, pisala som vyssie 😉

Ibi, strasne moc ti drzim palceky, aby vsetko dopadlo dobre-po kazdej stranke.Potom s ozvi, ako sa ti vodi dalej.Kludne aj IP-ou 😉

maja5
6. aug 2008

ahojte neviem čo mam robiť som v 6tt a dnes som začala trocha špiniť ale je to len také slabučké mám ísť na gyndu alebo ešte počať je to normálne tak na začiatku tehotenstva špiniť?

funy
6. aug 2008

maja, aj s malym spinenim aj ked len jednorazovym chod k lekarovi.
radsej, akoby si potom mala lutovat.

ivana68
6. aug 2008

ahoj maja
urcite chod hned k lekarovi aj ja som tak bola a potom som o to prisla,neriskuj pokial nemusis
teraz som opat tehotna a tiez som na zaciatku mala spinenie ale isla som hned, dali mi dufastol na spevnenie maternice a teraz som uz v 18tt a citim sa super

akras
6. aug 2008

Maji, jak píšou holky, radši jdi. Já už byla 2x, nic nezjistili, ale uklidnila jsem se, že je mimčo v pořádku. Chvíli jsem brala ascorutin a v poho. Radši 10x zbytečně než jednou pozdě 😉 Držím palce.

clea333
6. aug 2008

maja, chod k lekarke nech ti spravi sono, ja som tak bola pred par dnami, radsej by som neriskovala aj ked je to slabucke

junovka
6. aug 2008

ja som tiez zacala len spinit v 7 tt a hned do spitala ma prijali 😉

janajanajana
14. aug 2008

Prosim Vas, viete mi asi tak opisat, ako u vas vyzera to spinenie? Casto tu spominate tmavo hnedy.Nechcem byt nechutna, ze to tu tak rozoberam, no ja som z toho uz uplne zmatena, ja mam vytok skor zlty az svetlohnedy. Tak som tiez zasla k lekarovi, a ten mi na to dal len ascorutin, nic ine na podporu tehotenstva. No ten vytok mam stale, aj ked slaby a niekedy sa mi zda az uplne zlty,tak neviem, ci mam este zajst k lekarovi, ked to uplne nezmizlo? Na uzv som mala vsetko OK.

funy
14. aug 2008

janajanajana,

neboj nic. mne nedali vobec ziadne lieky, len sa mam setrit. a moj byva svetlo hnedy

junovka
14. aug 2008

janajanajana, skus pozriet do temy Spinenie v 2.trimestri 😉

uk.ok
21. aug 2008

Ahoj. Chci se zeptat na váš názor.Teď jsem měla menstruaci od 1.8.-8.8.O tři dny později jsem měla 2 dny slabé růžové špinění (a to jsem si začala měřit i BT). O týden později přišlo zas špinění, trvalo 3 dny. BT se pohybuje od 36,5 - 36,9. Myslíte, že jsem mohla mít ovulaci těsně před MS a teď jsem těhotná?

pusinecka
25. aug 2008

Ahoj holky dnes v noci jsem slabounce krvácela, přes den už jen špinila. Byla jsem z toho pěkně vyplašená, šla jsem k Dr. a ta mi řekla, že tam vidí špinění, na UTZ viděla prázdný plod, nic víc, stáří prý asi 4t. Podle MS jsem 7t. Mám ale dlouhé cykly, takže to stáří plodu by odpovídalo. Co to znamená, že viděla prázdný plod? Doporučila mi koupit si Ascorutin. Celý den mě pobolívá podbříšek. Protože bude mít dovču, řekla mi, že pokud by se to zhoršilo, ať okamžitě mažu do nemocnice. Máte někdo takové zkušenosti? Myslíte, že tam je nějaká šance? Jsem z toho taková přešlá ☹

snazivazuzi
25. aug 2008

Uricite mala na mysli plodovy vak. Ono moze byt ˝prázdne˝ak si v 4tt. Tvoje miminko nemá ani 1mm, tak na sone nic iné nevidno iba plodovy vak, s plodovou vodou. Urcite si ta objednala na kontrolny uzv, tak pekne papkaj lieky a oddychuj. To pichanie moze byt Ok, aj nemusi. keby si zacala krvácat, myslim kvapky zivéj krvy tak bez na pohotovost. vela stastia pusinecka 🙂 Drzim palce!

junovka
25. aug 2008

pusinecka, skus si precitat moje prispevky vysssie a tiez asi o stranu dozadu 😉

emjee
25. aug 2008

zanulienka • Dnes o 16:18
som priblizne v 6 tyzdni a skoro kazdy druhy alebo treti den zacnem spinit.nie vela,malinko,ale aj to ma vie vystrasit.vtedy si idem rychlo lahnut,vylozim nohy a prejde to.je to normalne,asi nie.minuly pondelok som bola na ultrazvuku,videli sme len ten zlty vacok,a ze vraj je vsetko v poriadku.toto je moje tretie tehotenstvo,predchadzajucimi som nemala taketo spinenie.cim to moze byt,chodenim alebo statim?

evaviki • 17tt • Dnes o 16:50
A skusila si si kupit ten Ascorutin? Popr. zacni jest aspon dva citrony denne, malo by to pomoct.

hava77 • 9tt • Dnes o 16:59
zanulienka neboj sa a vela polihuj, ja som spinila 2 tyzdne v kuse takou ako keby bielou kavou az do
tamvohneda 😕 ked to bolo tamvahnede tak som ale uz isla na pohotovost. dali mi injekciu proti krvacaniu a potom uz bolo fajn 😉

zanulienka • Dnes o 18:32
v piatok idem k doktorovi,tak si vypytam ten ascorutin alebo ten dupfaston.

bershka • 14tt • Dnes o 18:56
zanulienka, ja som ten isty pripad ako hava77. ja som spinila tiez dva tyzdne vkuse. bola som z toho na nervy, navyse som na pn a pekne mi z toho hrabe.

junovka • 2d • Dnes o 20:02
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

junovka • 2d • Dnes o 20:04
skoro polku tehu som spinila, ba priam krvacala, preco?To doteraz neviem, ale je to uz nastastie zamnou, a pri prvej dcerke som nemala nic,.... co uz ti mam na to povedat 😉 🙂

zanulienka • Dnes o 21:18
asi uz starneme,alebo co 😉 .ale to ma upokojuje,ze mi je zle-na vracanie,takze myslim,ze je vsetko v poriadku.

pusinecka
26. aug 2008

Děkuji za vaše reakce. Předpokládám, že pokud by se jednalo o hematom, že by to Dr. viděla. Jak dlouho mám užívat Ascorutin? Pročítala jsem příbalový leták a píšou tam, že se v těhotenství nesmí užívat. Ptala jsem se na to v lékárně a sělili mi, že Dr. jistě ví, proč mi to doporučila, tak snad to nevadí...
Jinak mě Dr normálně poslala do práce (jsem v kanceláři), takže odpočívat můžu až po práci..

junovka
26. aug 2008

Pusinecka, oni aj ked vidia hematom, tak ti nepovedia, lebo vraj podla nich to neni dolezite 😖 😕 Ascorutin som brala od zaciatku tehi do asi 20 tt, podla potreby.V podstate je to len vitamin a uzivas aj Duphaston?Lebo ten je na udrziavanie tehu 😉

pusinecka
26. aug 2008

Junovka, Dr. mi pouze řekla, že si mám koupit Ascorutin a kyselinu listovou a brát 2x denně. O Duphastonu se nezmínila, je na předpis? Takže myslíš, že ten Ascorutin mám brát dokud nepřestanu špinit?

tinkaaa
26. aug 2008

Ahoj baby ja som v 12tt a včera som mala trochu krvavé šliamiky do rána slabé zakrvácanie.Som si pobalila veci a hajde na gyndu.Čakám prvé mimi a nerada by som oň prišla teraz len polihujem a nič nerobím.Doteraz som bola hrdina.Doktor mi dal ascorutin a duphaston,ten som mala od začiatku tehu až 2mesiace,mesiac nič a teraz ku koncu 12tt farbenie.Riadne som vyľakala a na wc chodím stále s malou dušičkou,no zatiaľ to vyzerá fakt len na to špinenie.Tak držte pršteky

junovka
26. aug 2008

pusinka, Duphaston je na predpis.Kyselinu aj ja som jedla, dokonca aj Magne B6 😉 Ascorutin ber nadalej, pokial ti gyndos nepovie, ze nemusis, ale relativne do 20 tt sa ma brat 😉

Tinkaa, drzim palceky.Ja vzdy tvrdim, ze tehu je jedna loterai, bud to vijde , alebo nie a tak isto hovorim, ze za vodou budem, az ked porodim, nakolko nikdy nevies, co sa stane za par minut, hodin, dni, tyzdne..... 😉

vlasta23
28. aug 2008

cau Junovka, tak ta boule nic nebyla, zato tedka mi prisli, ze mi asi nadmerne pracuje stitna zlaza. No proste nekdo asi musi mit porad vzruso,ze?

junovka
28. aug 2008

no, teda 😕 😒 Neboj, nic.Ja som mala tiez mensi problem so stit.zlazou.Brala som Euthyrox 2 roky predtym, ako som chcela druhykrat otehotniet, koli tomu som vlastne ani nevedela ostat tehu a brala som ju aj pocas tehu a potom uz vysledky boli ok., aj teraz su ok a vlastne uz neberiem nic 🙂

petronelie
28. aug 2008

Ahoj vlasti,jak to vypadá? Zjistila si něco ohledně těch výsledků?

vlasta23
29. aug 2008

Petro,
jeste ne , jen ze neco mam zvednute, ale jdu jeste na dodatecne testy ve ctvrtek. Pa se uvidi. Doufam, ze to spadne. U hypo se berou prasky, ale u hyper se muze jen trosku, protoze to skodi mimi. ☹ Dam vedet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre