Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

stefanka12345
11. okt 2016

E ešťe dačo som v 8tt a na sono je vidno ze som v 6 či 7 tt

daakotaa
11. okt 2016

@marcopollo ako si dopadla u dr.?

marcopollo
11. okt 2016

@daakotaa mam smutne spravy zase mam cystu, ja som bola na lapar.v maji odstranili mi a zase mam cystu,a žiadne tehotenstvo ☹ ☹

daakotaa
11. okt 2016

Tak to mi je ľúto...

cukruska1920
12. nov 2016

Ahojte dievcata....od 10tt som vnemicnici kvôli spinenie,teraz som v 14tt a stále spinim,niekedy vôbec potom zas....nechcem byť už v nemocnici lebo ktovie koľko budem ešte špiniť. Kedy u vás prestalo spinenie resp. Ako to u vás prebiehalo...dakujem

nivea777
12. nov 2016

@cukruska1920 odlupla sa mi placenta,zacala som spinit,hned rano k lekarovi a dal mi duphaston 3x1.. trvalo mi to asi tyzden,,bola som zufala

cukruska1920
12. nov 2016

@nivea777 to bolo vidieť na sone že sa ti odlupla? Ja beriem magnézium,duphaston a ascorutin...ja už som z toho na nervy a bojím sa o babo

nivea777
12. nov 2016

@cukruska1920 ano bolo to vidno,aj mi to ukazoval ze taky trojuholnicek.. to bolo v 13tt..v 16tt mi to pozeral a vraj zlepsene ale nechal mi este 2x1 duphaston,povedal mi otvorene ze v nemocnici by mi davali to iste co on mi dal na doma.. priatel mi kupil ako darcek angelsound tak som sa s tym upokojovala a pocuvala srdienko..nevedia z coho to mas?

cukruska1920
12. nov 2016

@nivea777 no prišla som sem s krvácaním to na druhý deň prešli,zistili mi hematóm,po týždni mi robili kontrolne sono a už nebol....teraz uz neviem prečo a z čoho spinim.
.a kedy ti to preslo

nivea777
12. nov 2016

@cukruska1920 stvrtok zacalo a stredu tusim som uz nemala vobec nic...tak tyzden

cukruska1920
12. nov 2016

@nivea777 mne to už trvá tri týždne...ja už som z toho nanervy

dzabena11
13. nov 2016

@cukruska1920 ja som toto prežívala tiež, začala som krvácať ba konci 10tt a spinila som s prestávkami asi 2tyzdne, bola som v nemocnici bol hematóm, potom nič všetko čisté prišla som domov na druhý deň zas, bežala k dr. Dal mi ultrogestan 3x2, pichol dycinon, duphaston 2x1 a ascorutin 3x1 do konca 12tt som to brala, potom znizovala dávky a tiež nevedeli čo, hematóm zmizol a spinenie bolo, robil mi testy na infekcie aj z krvi, aj ster z pošvy, všetko ok, ale krcok bol krehký a zrejme ten mi robil potom zlobu.Viem aké to je na nervy a tiež hneď v nemocke som si objednala angelsound, bola som pokojnejšia potom...držím palce...

cukruska1920
13. nov 2016

@dzabena11 a kedy to orestalo úplne?

dzabena11
13. nov 2016

@cukruska1920 v tom 12tt mne až ten ultrogestan zrejme pomohol...

pianina
13. nov 2016

do 16tt 🙂

cukruska1920
13. nov 2016

@dzabena11 ja beriem duohaston
@pianina potom ti to prestalo úplne?

pianina
13. nov 2016

@cukruska1920 ano,ale ked to bolo vyraznejsie hned som zasla na gyndu,aby zistili ci je vsetko Ok.uz som potom nelezala v nemocnici.

daakotaa
14. nov 2016

@cukruska1920 ahoj, ja som na zaciatku tehu spinila asi 6 - 7 tyzdnov nonstop, potom som si tyzden odlezala v nemocnici s hematomom a prestalo aj spinenie. Mne dr. povedala ze mala pacientky ktore spinili cele tehotenstvo a vsetko bolo ok, nech nestresujem. Ale ze vacsinou to spinenie prestane po 1 trimestri.

kici124
23. nov 2016

Ahojte, ja som v 16tt, špiním od 12teho. 3x som bola na pohotovosti vždy bolo všetko ok, nemám hematóm ani nič. Som na Duphastone a na nervy... Najviac pretože netuším z čoho. Pri prvej dcére som špinila hneď na začiatku som si odležala týždeň v nemocnici, mala som hematóm, ale čo to je teraz netuším.

dzabena11
24. nov 2016

@kici124 robili ti ster vaginalny a crp, ci nemas nejaku infekciu, zapal v tele?

grandzero9
24. nov 2016

babiky drzim vam palce aby vsetko dobe dopadlo nebojte hlavne klud lebo ja chapem ze sa bojite ale reba sa hlavne setrit a bude vsetko ok 🙂 kamoska casto spinila v tehotenstve tiez na duphastone stale ale nakoniec porodila zdravu dcerku mala nariadeny kludovy rezim a zvladli to 🙂

kici124
24. nov 2016

@dzabena11 robil mi dr. A teraz idem v pondelok na poradňu tak uvidím čo povie nové.

petada83
28. nov 2016

ahojte, hladam príspevok kde by som mohla pichnut svoj problem.....
podla poslednej menstruacie som v 7tt. U lekara som bola v piatok, v 18.den meskania, ten tehotenstvo potvrdil, avsak tehotenstvo je pravdepodobne mladsie, este nie je vidno akciu srdiecka.
Kedze sa o babo snazíme vyse roka, predpisal mi duphaston. Ten beriem od piatku a od soboty som zacala spinit...... dovtedy som ziadny problem nemala, ani naznak spinenia.
Myslite že to moze suvisiet s duphastonom? Ukludnujem sa, ze babo je v poriadku, ved predsa tento liek je na to, aby udrzal tehotenstvo, ale tak som dost vystrasena ☹
Dnes som sa aj objednala na vysetrenie, vak je tam stale, srdiecko stále nevidno, v liekoch ma pokracovat, prípadne zvysit davku z dvoch na tri, ak by som mala viac výtoku.
Velmi sa bojim, že sme to tym Duphastonom pokaslali ☹😢 co myslite?

nivea777
28. nov 2016

@petada83 urcite duphastonom nic nepokaslali,ale nie je to zazracny liek..mne to takto povedal lekar,ked som skoro potratila v 12tt.. dali mi co mohli a ostatok bol na prirode.. cize liek by ti mal pomoct ale ak nie je nieco ok s plodom,tak tam nepomoze nic

petada83
28. nov 2016

@nivea777 dakujem za odpoved! Ved ja sa ukludnujem, ze bábo je ok! Len mi je divne, že kým som ho neuzivala nemala som ziaden problem ☹

dzabena11
28. nov 2016

@petada83 duphaston v tehu nespôsobuje spinenie, možno sa len plod lepšie uhniezduje...ja som spinila pri malom, aj teraz dokonca som aj ležala v nemocnici mala som hematóm, potom nič a aj tak som spinila, niekedy to neznamená nic , niekedy nie je v poriadku bábätko.Ak je v poriadku duphaston pomôže s udržaním, ja som brala aj ascorutin, to je vitamín , jed tak si ho kúpiť, pri spinenie sa berie 3x1 a mala som aj ultrogestan...držím ti palce nech nabudúce bije srdiečko a je všetko v poriadku...

petada83
28. nov 2016

@dzabena11 ďakujem veľmi pekne!! Ja urobím všetko pre to, aby to tak bolo ❤

sofi88
1. dec 2016

@petada83 som na tom podobne ako ty, vcera mi potvrdili tehu 5tt a dali mi hned duphaston...dnes od rana slabo spinim, vystrasena som cely cas..liekom to vsak nebude, dufik mi zachranil prve tehu...

petada83
2. dec 2016

@sofi88 drzim ti palce!!! U mna vsak zial nezachranil nic, len udrzuje neudrzitelne 😢

sofi88
2. dec 2016

@petada83 to je mi luto..u mna je to vsetko stale neiste..bud alebo...drz sa 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre