Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

bosoriak
23. nov 2010

@veva82 Je to presne take, ako sa to stalo mne pred dvoma mesiacmi. (A ja hlupa som uz mala kupeny kocik...) Vyplac sa, precitaj si ine skusenosti, pomaha to. Ja som si naordinovala Wobenzym na rychle hojenie a na kontrole po mesiaci od kyteraze mi doktorka povedala, ze uz som zahojena a mozme sa kludne snazit znovu.
Asi na to uz nikdy nezabudnes, ale prekonas to, uvidis. Naozaj je lepsie ak sa to stane na zaciatku. Ja teda vzdy hovorim, ze najlepsie by bolo, keby sa to nestalo vobec, ale ovplyvnit to nevieme.
Drzim palce, aby si sa z toho rychlo dostala.

janicka
10. dec 2010

Ahojte babulky. Som na tychto strankach nova a dufam ze mi poradite/pomozete, resp. mozno aj ukludnite...
Za poslednych 7 dni som si snad precitala vsetko o spineni, vytokoch, potratoch... a stale som zufala...
Som teraz cca v 13.-14. tyzdni a moje problemy sa zacali pred tyzdnom, ked som po toalete zacala spinit tmavo-hnedym vytokom, dokonca zo mna vysli aj take tmavo-hnede zrazene kusky... ako hlien! Kedze toho bolo dost vela, tak som ihned utekala na pohotovost, kde ma poslali za gynekologom, ktory mi spravil aj sono. Na sone bolo vsetko v poriadku, plod bol zivy, dokonca tam lekar nenasiel ani hematom a povedal mi len tolko, ze mam brat 3x denne duphaston a ze sa neda robit nic viac, iba cakat... V podstate mi vytkol, ze som na pohotovost vobec prisla...ale to nevadi. Toto sa odohralo zo soboty na nedelu. V pondelok som pre istotu zasla za svojim gynekologom aj so spravou z pohotovosti. Povedal mi tiez, ze zatial je vsetko v poriadku, mam brat nadalej duphaston a byt v klude. Nechal ma zatial na pn a ukludnoval ma, ze mozno je to nejaka prasknuta cievka a tak... ale uprimne mi povedal aj to, ze pokial sa ma plod potratit, tak sa potrati a nepomoze ani klud na lozku ani lieky... Teraz je to uz 5 dni co som doma, duphaston beriem, bolesti nemam, ale situacia sa prilis nezlepsila... spinim stale tmavo-hnedo. Za cely den mam na vlozke maly hnedy flak, ale vzdy po toalete ked sa utriem, tak tam VZDY nieco najdem... niekedy len slabo hnedy papier, inokedy sino hnedy vytok a inokedy kusky tmavohnedeho hlienu - take zrazeninky... Poradite mi, babulky? ☹

riamim
10. dec 2010

@janicka Môže to byť kľudne hematóm, aj keď ho na sone nevideli. Aj ja som s tým mala problémy, špinila som asi 3 týždne, keď ma prvýkrát kvôli tomu MUDr pozerala, nič si nevšimla, ale druhýkrát zbadala hematóm.
Si už v druhom trimestri, riziko potratu je veľmi nízke, ale fakt sa stáva, že aj v tomto štádiu býva špinenie.
Držím ti palce, ale myslím, že to bude ok. 😉

riamim
10. dec 2010

A mala som to v takej intenzite, ako ty.

eustoma
10. dec 2010

@janicka ja spinim uz 4 tyzden. u mna to zacalo tak, ze som raz rano zacala silno krvacat. hned som bezlaa za dr. ten ma necha v nemocnici. ale len preto ze slo o jasnu cervenu krv. viacmenej predzvest potratu. po 2 dnoch krvacanie prestalo a zacalo hnede kravacnie/spinenie. nasledne ma pustili domov. ono sa v tej faze nena nic ine robit, iba cakat. teraz to odpoveda tomu co popisujes. teda uz 4 tyzden zo mna vyteka nieco hnede, sem tam tekute, sem tam tuhesie, sem tak taka zrazenien, niekedy nieco tahave (pripomina to konzistencou sopliky). vzdy je to po tolalete, albeo ked dlhsie stojim. dr. mi vysvetlil, ze je to trochu gravitaciou, trochu tym ze ten hemanon sa vyplavuje, no a nieco zostalo v deloznom hrdle a pomaly to vyteka. je to uz moj druhy hematon. ten prvy som mala do 7 tyzdna. a vtedy som nekrvacala iba spinila. volala som aj s dr. dokonca som bola vcer aj na kontrole a v dr. bol kludnucky, ze ked je to hnede je to dobre. pokial to samozrejme nie je spojene s krcami, alebo tvrdnutim maternice. co u mna neni. ako drobne bolesti su, ale tie su z roztahovania maternice a tak. takze spinime a spinime. spotreba vloziek je neskutocna 😉.

eustoma
10. dec 2010

@janicka este doam, ze mam mat totalny klud, tkze fakt lezim. o mimco sme sa snazili dlho, 2 roky. tak teraz nejakych par mesiacov lezat radsej polezim, inak by som si vycitala, ze som nelezala. ani neupratujem, nic nedviham, moc sa nezohynam. proste totalny klud. a po 2 tyzdnoch je polka hematomu prec. takze nieco sa deje a je to relativne pozitivne 😉.

janicka
10. dec 2010

jeeezis, babulky, ste hroooozne zlate! Dufam, ze ani u mna to nebude nic priserne... som sice dost pragmaticka a oboznamena s tym, ze dopadnut to moze akokolvek,ale najradsej by som bola, keby nam to dopadlo co najlepsie.
Mozno to znie blbo, ale som hrozne rada, ze v tom nie som sama... lebo ja mam pocit, ze toho spinenia mam nejako prilis vela v porovnani s inymi babulkami, ktore tu prispievali... Ale velmi ste ma ukludnili... teda aspon v tom, ze nieco taketo sa nestalo len mne. Dakujem vam krasne a budem vas informovat...
Mimochodom... v ktorom tyzdni ste a ako dlho ste uz na PN?

eustoma
10. dec 2010

@janicka ja som zacala spinit v 12 tyzdni, teda 12+2. vtedy mal hematon velkost ako gestacny vacok, teda bol vecsi ako mimco. teraz uz som 16+3 a hematon uz ma len 9mm v najhrubsom mieste, je to taky strup. na PN som od toho krvacania, kedze tam rovno bola hospitalizacia.

herminka
10. dec 2010

@janicka Já jsem ve 14.tt jednorázově zakrvácela jasnou krví, vyřešilo to pár dní klidu a zase jsem se vrátila do práce. Pak jsem ale v 15.tt začala dosti silně špinit, bylo to nízko položenou placentou, takže jsem měla přikázaný klid na lůžku a brát Ascorutin. Špinění trvalo asi 2 týdny, v tu dobu jsem byla na neschopence a ještě další 2 týdny, od té doby jsem bez problémů a opět pracuji. Držím palce, ať Ti to taky co nejdřív přestane.

janicka
10. dec 2010

Juuuj...babulky! Ja som neni na PN este ani tyzden a uz mam z toho normalne ,,depresie"... nie len kvoli tomu,ze som doma, ale hlavne kvoli tomu, ze sa nic nelepsi... beriem aj duphaston a nic... ked sa 1x za den stane, ze sa po wc utriem a nic na papieri nie je, tak oslavujem... potom sa postavim a vzapati citim, ako mi ide nieco ,,vytekat"... tak sa idem rychlo utriet a zase ta hneda potvora... a niekedy dost vela... skratka...keby som nechodila na wc asi tak 20x za den a neutierala si to tam dolu, tak mam asi komplet celu vlozku hnedu... Je to normalne? A co ma znepokojuje najviac je to, ze vlastne ani neviem pricinu tohto spinenia... kedze hematom mi nenasli... tak neviem... Pokial sa to vsak rapidne nezhorsi, tak k lekarovi mam ist az 21.12., co je za 11 dni... Som z tej neistoty dost zufala... fakt... ☹
Najradsej by som pocula, ze ,,halo, nic sa nedeje, je to bezne a urcite sa nic nestane"... ale je to len moje zbozne zelanie... ja viem, som hrozna... 😨

vecernice
11. dec 2010

@janicka ahoj, nejak sem nakukuju, pac bych sem asi taky patrila.
ja zacala spinit nekdy v 6tt, pak se pridala krev, pak chvili klid a pak masivni krvaceni jasnou krvi celou noc z nedele na pondeli. jak mi bylo, asi popisovat nemusim, navic mam za sebou MA v 06/2010 ☹ sla jsem na gyndu, a sup hospitalizovat, mela jsem hematom 4Cm, takze vetsi nez mimca tehdy. v nemocnici jsem stravila 4 tydny, po prvnich dnech uz ani krev ani spineni. pak me propustili domu. za tyden jsem sla na KO, doktor rekl, ze vse dobre a ze hematom je definitivne pryc. ctyri dny na to jsem rano zakrvacela, zas prisny klid na luzku, a to bylo cely tyden kazde rano, pres den mirne spineni (hematom se zas objevil). ted uz je to ranni spineni (ac jsou i takove svatecni dny, kdy cely den ani nezaspinim). celkove jsem na PN 8 tydnu, a celou dobu lezim, nic nedelam. do prace se uz nevratim. ale neda se nic delat. hlavne co bych dala ze to, kdy by to prestalo, a clovek mel konecne trochu klidu na dusi, a nebudil se v noci hruzou, co zas rano najdu ....
ale verim, ze vse dobre dopadne. proste beru, ze spineni je soucast meho tehu. jen uz to lezeni mi obcas fakt leze na mozek. ale porad krasne byt doma, nez v nemocnici.

takze se drz a ver tomu malickemu!!!!!!

janicka
12. dec 2010

Ahojte babule...ja som normalne uz zufala a neviem si nijakym sposobom to blbe spinenie vysvetlit... Vcera to bolo uuuplne super...lebo toho bolo fakt malo... proste len par tahavych hnedych soplikov, ked som sa vzdy utrela po toalete...ale vecer ZASE! Proste som sla na wc, utrela som sa a cely papier ostal hnedy... no a zase som mala po nalade... dneska rano sa to viac menej zopakovalo, takze cakam co bude dalej... trva to uz vyse tyzdna... aj vy ste to mali takto dlho a tak vela??? Zmizne to vobec niekedy? ☹

eustoma
12. dec 2010

@janicka ja fakt vela som mala 2 tyzdne. ale ja sa skor s toho tesim. lebo to odchadza nieco co tam byt nema. je to proste stara hneda krv. takze ja ked som mna tecia viacej mi to dviha naladu 😉. ked len spinim, tak je to take no daco lezie, ale asi malo.

janicka
12. dec 2010

ty si poklad eustoma... vzdy ma hrozne super ukludnis... fakt !!!! Mozno budem sprosta... ale pred chvilou ked som sana toalete utrela, tak na papieri bola taka tmava hrudka sopliku (bolo to faaakt tmaveeee) a tak som to len ovonala... a torchu to smrdelo ako stara krv.... proste divny zapach... tak ja fakt len dufam ze to prejde...casom... Snad to vyddrzim s nervami do bud. navstevy gynekologa... (to je o 9 dni) a ked mi spravi sono a povie mi, ze je vsetko ok, a ze malicke rastie a je to v poriadku, potom asi budem hrooozne oslavovat... len bodaj by to tak bolo...
A ozaj eustoma... este stale spinis? Ako je to uz dlho? A je toho spon uz menej?

eustoma
12. dec 2010

@janicka stale spinim, teda spinim a krvacam na striedacku, uz 4 tyzden. raz je to fakt len drobne spinenie, a niekedy je to zase take tahave, mazlave, pripomina to sople (len teda tmavo hnede). niekdy su to tke zrazenieny az hrudky. miuly tyzden som bola u dr. a aj tam to samozrejem zo mna vytekalo a boli to take vecsie kusky a dr. bol rad, ze to zo mna lezie. ze to je dobre. takze tento tyzden je to tak na striedacku. ako na toaletu chodim tak cca 15 - 20 krat denne, takze spotreba vloziek je torchu vysoka, ale co narobim. uz nastastie pouzivam iba tie tensie, slipove. lebo aj ked to tecia viacej, stiham to vymenit. a inak pomaha mi trochu sprcha, vlazna sprcha. ked trosku zaboli v podbrusku a tak (predpokladam ze sa uvolnuje hematom), tak hned zaleziem do sprchy a tam so mna vytecie aj vecsi prud krvi.

rozhodne kym to je hnede, tak som kludna. ked to bude cervena krv, letim na pohotovost, alebo za dr.

janicka
12. dec 2010

eustoma, si fakt poklad. Prave som to precitala aj muzickovi, kedze ho tu uz tyzden stresujem... a povedal mi len: vidis... ze to bude ok... ja som ti to hovoril 🙂
No proste len pevne verim, ze nam to obom dopadne super!!! Kazdopadne ta budem urcite informovat ako som dopadla u dr. A tesim sa ze v tom nie som sama, lebo som si uz myslela, ze som fakt neni asi normalna... 😉

eustoma
12. dec 2010

@janicka dakujem 😉. ked som lezala v nemocnici, tak mi kocky tiez hovoril, ze som kludnucka a ze im to dviha naladu 😉. ono to je dobre aj pre mimco byt v pohode 😉.
kazdopadne kebyze mas nejake silne bolesti/krce a tak tak si tiez radsej zajdi na pohotovost. neake drobne bolesti nevadia, to sa ti vsetko (maternica, mimco..) roztahuje a tak to trchu zaboli. ale kebyze ti maternica tvrdne, alebo mas tie krce, tak za navstevu pohotovosti nic nedas. tak k tomu pristupujem ja. aj moj manza 😉.

katzi
12. dec 2010

ahojte, přídávám svoji zkušenost z prvního těhotenství s Adélkou - aby vás to, které ještě nemáte miminko, uklidnilo. Špinila jsem u ní v podstatě úplně od začátku až do cca 18tt 😝 S tím, že navíc ve 12tt jsem jeden den zničeho nic hrozně moc krvácela jasně červenou krví 😝 Jeli jsme s MM na pohotovost, já brečela, že jsem potratila. Byla jsem moc překvapená, když na pohotovosti zjistili, že Adelí tam je a že je v pohodě. Týden jsem ležela v nemocnici, potom do toho cca 18tt měla klidový režim a brala jsem Utrogestan. Potom už vše dobrý a Adélka nakonec v pořádku. Teď v druhém těhu jsem opět na začátku špinila a potom ještě i trochu v době, kdy bych měla druhou MS. Potom už naštěstí dobré (raději ťukám na dřevo). Držím všem palečky.

vecernice
13. dec 2010

@eustoma muzu se zeptat - mas s hematomem ciste klidovy rezim na luzku? me uz to leze na mozek, ale co clovek neudela ...

@janicka jestli te to uklidni, ja spinim uz asi 15 dni v kuse, prvni tyden byvala asi i cerstva krev, ted jen spineni, nektere dny uplne klid a pak znova. ale to hnede mam podobne jako eustoma - je to stara krev, takze odchazi co nema 🙂 tedy asi bidak hematom. nemam krece, takze si rikam, ze se nic spatneho nedeje.

eustoma
13. dec 2010

@vecernice ano, ako vstavam do sprchy, na toaletu a sem tam ked niekto zazvoni, tak otvorit dvere. za den vstanem tak 5 krat. inak lezim, reps. lezim v polosede. uz sa to da, zlomovy bol 5 dne, ale to som bola v nemocnici, tak sa dal prekonat. a presne ako pises, co by sme pre drobcov neurobili 😉 😉 😉.

vecernice
13. dec 2010

@eustoma no ja mam osmy tyden lezeni ☹ ale z toho ctyri v nemocnici, takze doma je blaze 🙂 a obcas se rozsoupnu tim, ze si sednu do kresla nebo ke stolu. a porad verim, ze i ten druhy hematom zmizi a pak uz si to konecne zacnu uzivat ....

eustoma
13. dec 2010

@vecernice tak to som este len v polke tvojho lezania. manza mi spravil celkom dobre zazemie, ze vsekto mam na dosah ruky, tak je to zatial relativne pohodlne. mne sa jedne hematon, rozdelil na dva. jedna cas uz je prec a druh cast tam stale je. tak verim, ze ten druhy hematon tiez zmizne 😉. na druhu stranu, ked lezim, je toprijemne, manza vari, upratuje, nakupuje... no ani som nevedela co mam doma za chalapa 😉. vsekto zvlada 😉 😉 😉.

vecernice
13. dec 2010

@eustoma to mame stejne, ja uz nevim, co to jsou domaci prace 😀 ale uz bych brala aspon prochazky a povolen zakladni pohyb po dome 😀

eustoma
13. dec 2010

@vecernice manza tvrdi, ze teraz si mam polezat, kym mozem. ze potom bude musiet pracovat za dvoch a ja teda lezat si nebudem moct dovolit 😉. takze lezme kym mozme 😉 😉 😉. treba na vsetkom najst pozitivitu 😉.

vecernice
13. dec 2010

@eustoma ale jo 🙂 navic s dvema se jen tak nezastavim. ale jsem hodne akcni tvor, takze me pripoutat na luzko je narocne na psychiku, mela jsem o tehotenstvi jine predstavy 😀
hele, kdyz jsi dal, rekli ti treba, ze ten hematom uz pro mimco neni tak nebezpecny?

eustoma
13. dec 2010

@vecernice na poslednej kontrole mi dr. povedal: "uz by to mimco mohlo zvladnut" 😉. ale povedal to vo ftipnej situacii, takze predpokladam, ze to drobec vydrzi 😉 😉 😉. asi najviac ma strasili v nemocnici, ale moj dr. je skvely, aj zlu informaciu poda milo. u mna je to druhy hematon, ten prvy som nemala klud, no ale u toho druheho som sa uz bala a nechcem riskovat. co sa tyka prace, tak u mna to bol skok z 10-12 hodin v praci na lezanie na lozku. takze si viem predstavit aky tazky bol skok do postele.

vecernice
13. dec 2010

@eustoma joijo ja taky zmizla z prace ze dne na den, nastesti delam neco z domu, tak si prijdu uzitecne 😉
ja mam taky druhy hematom, ten prvni byl velikej, mnohem vetsinu, nez mimca. ted je mensi kousek od delozniho hrdla, tak si rikam, ze nemuze napachat takovou paseku, ale stejne poctive lezim/sedim. uvidim ve stredu na kontrole

eustoma
13. dec 2010

@vecernice mna caka ko az v januari. hlavne sa boim vianoc, ja nemam rada nemocnice a tak, no a kebyze sa nieco stane, tak do tej niemocnice poletim, kedze dr. bude mat dovolenku. no ale kedze sa nic nestane, takze to bude v pohode 😉 😉 😉.

moj prvy hematon bol relativne maly, on bol sice vecsi nez drobec, ale mal pod 2 cm. ten druhy ten mal nejake 4 cm (nieco cez), bol velky ako gestacny vacok, v ktorom je mico. obe boli priamo v delohe. ten prvy sa vytratil sam, bez pomoci liekov, ten druhy sa nejak zvecsoval a tlacil na plodovy kolac (bol medzi mimco a plodovym kolacom, takze bolo velke riziko, ze prerusi pupocnikovu snuru). nasledne sa rozdelil na dva a jedna polovica zmizla a ta druha polovica je trosku posunuta. takze je to uz len lepsie 😉.

vecernice
13. dec 2010

@eustoma no vanoce me taky trochu znervoznuji 😉 ale nemocnici mam blizko, ac zpatky lehnout si tam fakt nechchi, to uz bych as nedala.
ale co, to horsi mame uz za sebou, a i tihle bidaci brzy zmizi. ja mela prvni 4cm v 7tt, takze mnohem vetsi nez ty moje zizaly, ten uz jen 2.7 cm 😉 ten uz me nedesi 😀

janicka
13. dec 2010

Ahojte vsetky. Tak sa vam zase ozyvam po dalsom ,,spiniacom" dni 🙂
Dnes som si vypocula nazor dalsieho gynekologa na tento moj stav... Som uz v podstate v 14./15. tyzdni... a spinim cca 10 dni. Snazila som sa o max. pokoj a klud na lozku... a dneska mi tento lekar povedal len tolko, ze nevidi dovod, aby som sa takto stresovala... Hematom mi zatial ziaden nenasli, a pokial to ma ,,byt zle" a dojst k potratu, tak k nemu dojde bez ohladu na to, ci lezim, alebo chodim na prechadzky... Tak dneska som sa bola prejst... bola som asi hodinku vonku... bolo to fakt prijemne, hodne vela optimizmu som nastrebala... hlavne zrejme z tej vianocnej atmosfery vonku a tak... samozrejme, ze ziadne hrube prace ako umyvanie okien a pod., ale normalny pohyb zevraj neskodi... co vy ja to? Co si o tom myslite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre